dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 165 z 693
Pokaż wyniki od 3.281 do 3.300 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3281
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekk
    Z tego co pamiętam Mały ma gotowca rozebranego i musi poskładać tak żeby dom przypominało
    Jak tam idzie ?Ruszyłeś z tym do przodu?
    Chatka stoi, łapy prawie połamane (ała jak bal zsunie sie na dłoń), a wczoraj oberwałem siekierą - już przestaje boleć.
    Za chwilkę blachodachówka, okna i wnętrze.
    Tylko mi pewien człek trochę pod górkę z dokumentacją zrobił więc dobranie "krechy" się opóźni.
    Acha - udało mi sie na tyle że toto przypomina dom, a nie przystanek autobusowy .
    Po oknach i (częściowo chociaż) ociepleniu będę tam sypiał.
    Okna dostałem w zestawie(drewniane) i ocieplenie też (wszystko nowe) więc szkoda żeby mi wyparowało.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  2. #3282

    Domyślnie

    Annja,
    Dzięki wielkie, nic nie ukrywałam, już były wcześniej fotki, ale na innych etapach budowy, załączam jeszcze front gratis;
    dekarze dają 80 lat gwarancji, że dach poleży, to chyba mnie przeżyje ( i ich też ).

    Madd,

    ja jak nie palę 1-2 dni to temp spada do 10-13 stopni. Bal 16+ocieplenie.
    Myślałam że będzie lepiej, ale niestety, poza tym wiadomo: budowa, ciągle ktoś wchodzi i wychodzi, nie ma wszystkich drzwi itp.
    Ogrzewanie tylko kominek+podłogówka, nie ma jeszcze kaloryferów.
    Jak chłopcy dobrze podchajcowali to było pow. 21 stopni.

    Gasol.
    Nie sądzę żeby się łuszczyła, ale dam Ci znać jakby co...
    Błyszczenie to na pewno od lakieru, ale sam podkład niestety nie wystarczy.

    woland,
    metraz ok 170m.
    koszt fundamenty ok 32
    dom stan surowy zamkniety ok 320
    instalacje na razie 69 i rosną
    wykończeniówka na razie 100 i ciągle rośnie
    ogrodzenie 32
    garaż 25

    marcin aneta
    O coś takiego chodziło, tylko u mnie są gipsy, to trochę inaczej jednak.


  3. #3283
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    OH.....MANI=, powalasz nas na kolana,... CUDO>>>>>, oh!!!

    nawet płot jest ładny!!! .... z kamienia,tak jak my chcemy....
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  4. #3284

    Domyślnie

    Piękny dom, Mani! Strzecha dodaje uroku.
    Można wiedziec ile Was wyniosło pokrycie dachu? Jakie warstwy tam są?

  5. #3285

    Domyślnie

    Cytat Napisał madd
    Nie wiem co jest. W zeszlym roku tez palilam tylko kominkiem i temperatura przy calodziennym paleniu (bez szlenstw) utrzymywala sie na poziomie 22,23 stopni.
    A czy przypadkiem nie pojawily sie rozszczelnienia? Przy silnym wietrze na pewno temperatura moze sie obnizyc.

  6. #3286

    Domyślnie

    Wczoraj w ruch pianka poszla miedzy lacznie, bo cos mi tamn wialo (chlop oczywiscie mowi, ze przewrazliwiona jestem). Ale mnie uspokoiliscie. Trudno, zeby palac po 4 godziny dziennie tylko kominkiem miec temperature 25.
    Naprawde nikt nie przezyl -30 na samym kominku?????
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  7. #3287
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie kominek

    Wita Madd,
    my mamy zamiar własnie i przy -30C przeżywać zime...tzn. przez pierwsze 2-3lata będziemy mieli tylko ogrzewanie kominkowe wodne, tj. ogrzewanie podłogowe wody rozprowadzanej z kominka, bez żadnych ciepłych nadmuchów powietrza...!!! myślicie że to nie zda egzaminu?, utopia????
    sami nie wiemy jak robić, ale zatopić rury w betonie i czekać 2-4lata na gaz i wtedy kominek byłyby bez płaszcza wodnego....,
    jak będzie to sami nie wiem...,
    znam kogoś kto mieszka w domku z bala 30cm i ma tylko ogrzewanie kominkowe powietrzne i przezimowali 2zimy... (nie pytałam się ile było w domu przy tych dużych mrozach ) ale ogólnie mówili że ciepło!!!!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  8. #3288

    Domyślnie

    Jak sie zapali to cieplo! Chodzi mi przede wszystkim o to, ze dom z bali szybko sie ogrzewa, ale tez cholernie szybko wychladza. gdzybym byla caly czas w domu i pilnowala kominka, w ogole nie byloby tematu. Pewnie nawet nie myslalabym o ogrzewaniu gazowym. Ale wychodzimy do pracy kolo 9, wracamy kolo 19-20. Biorac pod uwage fakt, ze kominek wygasa kolo 2 w nocy to mamy...18 godzin niepalenia!
    Troche duzo.
    Ale nie powinno byc za takich ubytków ciepła!
    Rano jest, powiedzmy, 17 i to jest do wytrzymania, ale wieczorem juz jest 12-13.
    Co wy na to????
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  9. #3289

    Domyślnie

    Sprawdz, czy nie masz odwroconego ciagu w kominach wentylacyjnych. Moze przez wentylacje nawiewa zimne powietrze.

    Poza tym, czy nie warto w Twoim przypadku zamontowac grzejnikow elektrycznych, zeby podtrzymywac temperature? Kominek, jesli pali sie sporadycznie, to niezbyt komfortowe rozwiazanie.

  10. #3290

    Domyślnie

    Nie
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  11. #3291

    Domyślnie

    U was prace wrą a u mnie zaczęła się papierologia. Matko jedyna ile tego jest. Myślałby kto, że najgorsza jest budowa...No i okazało się, że istnieje ktoś taki jak Wojewódzki konserwator zabytków który opiniuje projekty domów i od którego zależy wydanie pozwolenia na budowę. Wyobraźcie sobie, że jego zdaniem budownictwo drewniane nie pasuje do miejscowego krajobrazu (dolny śląsk, zbocze góry ślęży) i trzeba drewno od zewnątrz otynkowywać. A u mnie już umowa z wykonawcą podpisana, Trochanowski już bale struga, część kasy wpłacona i co ja mam zrobić? Projektant pociesza, że jak zgodę da na drewniany to czy potem się otynkuje czy nie i tak już nikt nie sprawdza. Przecież teraz nie zmienię nagle technologii budowy albo się z dolnego śląska nie wyniosę. Cholera by to wzięła. śmieszne jest to, że wokoło tych drewniaków powstaje coraz więcej więc chyba dużo ludzi ma w planach późniejsze "otynkowanie" bali

  12. #3292

    Domyślnie

    No wlasnie - w dalszym planie. Nie przejmuj sie. Buduj drewniaka - do otynkowania przeciez cie nikt nie zmusi
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  13. #3293

    Domyślnie Gasol - grzejnik

    Też nie mam gazu, a na butlę nie chcę się porywać. Myślę o ogrzewaniu kominkiem ale bez płaszcza wodnego tylko z dystrybucją ciepłego powietrza. Jako alternatywa (albo podstawa - wyjdzie w użytkowaniu) planuję grzejniki elektryczne. Ma to sens ? I jakie grzejniki ? Akumulacyjne, czy lepiej takie normalne ? Dom na pewno w początkowym okresie będzie wykorzystywany raczej jako wekendowy, ale nie letniskowy. Bo w zimie na mojej działce też jest pięknie. I góry tuż tuż...

  14. #3294
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    U was prace wrą a u mnie zaczęła się papierologia. Matko jedyna ile tego jest. Myślałby kto, że najgorsza jest budowa...No i okazało się, że istnieje ktoś taki jak Wojewódzki konserwator zabytków który opiniuje projekty domów i od którego zależy wydanie pozwolenia na budowę. Wyobraźcie sobie, że jego zdaniem budownictwo drewniane nie pasuje do miejscowego krajobrazu (dolny śląsk, zbocze góry ślęży) i trzeba drewno od zewnątrz otynkowywać. A u mnie już umowa z wykonawcą podpisana, Trochanowski już bale struga, część kasy wpłacona i co ja mam zrobić? Projektant pociesza, że jak zgodę da na drewniany to czy potem się otynkuje czy nie i tak już nikt nie sprawdza. Przecież teraz nie zmienię nagle technologii budowy albo się z dolnego śląska nie wyniosę. Cholera by to wzięła. śmieszne jest to, że wokoło tych drewniaków powstaje coraz więcej więc chyba dużo ludzi ma w planach późniejsze "otynkowanie" bali
    Pani architekt gminy (też dolny śląsk) powiedziała , że nie wyda pozwolenia na drewniany bo" z drewna to się w średniowieczu budowało a teraz drewna się na budowach nie używa"
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  15. #3295

    Domyślnie

    Taka pania architekt to...
    Nigdzie, w zadnym prawie nie ma napisane, ze nie wolno budowac domow drewnianych. Ludzie nawet domy na wodzie buduje i obchodza durne przepisy. Nawet gdziesz czytalam o domach okraglych..
    A w takim razie jak RMF dostal pozwolenie na budowe tego cuda pod Krakowem (nowa siedziba tez kosmiczne okraglaki)
    Urzedasy na ksiezyc!

    PS. Przepraszam jak kogos urazilam, ale..
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  16. #3296

    Domyślnie

    Art. 5. 1. Obiekt budowlany wraz ze związanymi z nim urządzeniami budowlanymi należy, biorąc pod uwagę przewidywany okres użytkowania, projektować i budować w sposób określony w przepisach, w tym techniczno-budowlanych, oraz zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, zapewniając:
    1) spełnienie wymagań podstawowych dotyczących:
    a) bezpieczeństwa konstrukcji,
    b) bezpieczeństwa pożarowego,
    c) bezpieczeństwa użytkowania,
    d) odpowiednich warunków higienicznych i zdrowotnych oraz ochrony środowiska,
    e) ochrony przed hałasem i drganiami,
    f) oszczędności energii i odpowiedniej izolacyjności cieplnej przegród;
    2) warunki użytkowe zgodne z przeznaczeniem obiektu, w szczególności w zakresie:
    a) zaopatrzenia w wodę i energię elektryczną oraz, odpowiednio do potrzeb, w energię cieplną i paliwa, przy założeniu efektywnego wykorzystania tych czynników,
    b) usuwania ścieków, wody opadowej i odpadów;
    3) możliwość utrzymania właściwego stanu technicznego;
    4) niezbędne warunki do korzystania z obiektów użyteczności publicznej i mieszkaniowego budownictwa wielorodzinnego przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich;
    5) warunki bezpieczeństwa i higieny pracy;
    6) ochronę ludności, zgodnie z wymaganiami obrony cywilnej;
    7) ochronę obiektów wpisanych do rejestru zabytków oraz obiektów objętych ochroną konserwatorską;
    odpowiednie usytuowanie na działce budowlanej;
    9) poszanowanie, występujących w obszarze obiektu, uzasadnionych interesów osób trzecich, w tym zapewnienie dostępu do drogi publicznej;
    10) warunki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia osób przebywających na terenie budowy.
    2. Obiekt budowlany należy użytkować w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i wymaganiami ochrony środowiska oraz utrzymywać w należytym stanie technicznym i estetycznym, nie dopuszczając do nadmiernego pogorszenia jego właściwości użytkowych i sprawności technicznej, w szczególności w zakresie związanym z wymaganiami, o których mowa w ust. 1 pkt 1-7.
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  17. #3297
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Madd, jakiej firmy masz kominek (bo piec Twój już widziałem). Jeśli piszesz że ok. 2.00 w nocy już wygasa to chyba trochę szybko Komikiem może być ciężko przy -30C przez całą zimę, chociaż moi teściowie mieszkają od 50 lat w górach i mają same piece. Jak się wieczorem napali w piecach to faktycznie nad ranem jest trochę chłodnawo (przy -35 na zewnątrz), ale też trzeba zwrócić uwagę na fakt, że dom jest z płazów uszczelnianych mchem. Matka teściowej w latach 50-tych chodziła do lasu, zbierała mech suszyła i później tym uszczelniali. Przypuszczam, że tego mchu zostało z 30% na łączeniach bali.
    Madd, na Twoim miejscu puściłbym jakąś rurę w piecu (chyba że masz) dałbym zasobnik z 300l (dobrze zaizolowany) do tego pompkę i kilka kaloryferów. Jak się rozchajcuje w piecu to woda się szybko zagrzeje w zasobniku i trochę ciepła zostanie jak kominek czy piec wygaśnie zawsze będzie cieplej.
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  18. #3298

    Domyślnie

    Seba - kominek mam Supre z nadmuchem powietrza.
    Moze zle sie wyrazilam - kolo 2 nie wygasa do konca, zar jeszcze jest, ale wiadomo, ze juz tak nie grzeje...
    Nie wiem co jest albo co bylo, bo dzisiaj jak wrocilismy bylo 16, a teraz jest 22 (po dwoch godzinach palenia).
    Jak tam praca? Wre?
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

  19. #3299

    Domyślnie Firma

    Witam

    Mam zamiar budować dom z bala może ktoś z Was ma ten sam problem co ja.
    Firma Stollux ma mi postawić dom z bala. Rozmawiałem z nimi osobiście jakiś miesiąc temu i w momencie gdy chiałem podpisać umowę przedwstępną, zaczeli kręcić, że nie mają ekip, mieli się do mnie odezwać na początku listopada kiedy postawią dom czy na wiosnę czy na jesień. Do dzisiaj tłumaczą że jeszcze są w trkacie rozmów z cieślami. Jeśli ktoś ma podobne doświadczenia proszę o opinie.

    Pozdrawiam Tomek

  20. #3300

    Domyślnie

    Duzo ludzi tu ze Stolluxem budowalo...
    Hej - odezwijcie sie! Pomozcie koledze!
    Tu jest mi cieplo, tu jest mi dobrze i tu bede sie rozmnazac

    chatka z bali

Strona 165 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony