dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 194 z 693
Pokaż wyniki od 3.861 do 3.880 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #3861

    Domyślnie

    Aniacz1-jeśli dobrze pamiętam to na forum o Zajdzie pojawiła się jedna opinia i do tego niepochlebna. Szczegółów nie pamiętam, pozostaje ci liczyć na innych albo przekopać cały watek. życzę powodzenia

    Arek obejrzałąm tą twoją chatkę i mam kilka uwag. Po pierwsze domy w kształcie litery L są mniej ekonomiczne pod względem ogrzewania i krycia dachu. Po drugie taras od północy ma sens ale jeśli jest w okolicy kuchni, jadalni, salonu. Jego położenie od strony sypialni spowoduje że ludki będą krązyć po prywatnej części twojego domu. Nie wiem jak rozplanowałeś okna, ale jeśli będą wychodzić na taras to latem jak jedni domownicy będą się bawić to drudzy (dzieci?) już nie pośpią. Po trzecie-gabinet koło sypialni rozumiem że go tam wcisnąłeś bo za mało miejsca na sypialnię w tym kątku było, ale o wiele sensowniejszy byłby gabinet obok wejścia głównego. Nie wiem czym się zajmujesz ale jeśli zamierzasz tam przyjmować jakiś ludzi to przynajmniej nie będziesz ich prowadził do wnętrza domu. Po czwarte-bardzo dużo niewykorzystanej przestrzeni pomiędzy wejściem głównym, łazienką a salonem. No i po piąte-brak choćby jednej garderoby, pomieszczenia gospodarczego czy innej graciarni. Takie miejsca naprawdę są potrzebne chyba że ma się piwnice.
    Bo już przyjście gości sprawia, że nie ma gdzie powiesić płaszczy i trzymać butów-przedsionek jest na to za mały. Niby duperela a potrafi utruć życie temu kto w tym domu będzie sprzątał. Przemyśl jeszcze raz tą koncepcję. Może z architektem-oni czasem mają dobre pomysły. Wydaje mi się że ten dom będzie bardzo mało funhkcjonalny

  2. #3862
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    ankamienna - współczuję ! Takie rzeczy cholernie irytują, nawet jeśli nie dotyczą mnie bezpośrednio. Ankieta wypełniona.

    kasia_słoneczko - ty się nie stresuj , bo tobie zdaje się denerwować się nie wolno ! Nikt nie mówił , że budowa ,szczególnie niestandartowa , jest sprawą prostą . A jeśli ktoś jednak mówił , to znaczy że się nie znał. Będzie dobrze .

    arekk - kasia_słoneczko wypunktowała już co i jak. Mnie też strasznie podobają się salony otwarte aż po kalenicę. Znalazłem projekt ,który po niewielkich adaptacjach może być ciekawym rozwiązaniem. Jeśli nie bezpośrednio to jako pewien punkt wyjścia :
    http://www.archon.pl/index.php?act=1...m41f4da6c0544a
    W sumie "normalny" projekt z poddaszem , ale nad salonem pustka. Jak dla mnie łączy zalety ekonomiczno funkcjonalne z estetyczno reprezentacyjnymi
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  3. #3863
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monia 79

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie, dzisiaj oglądaliśmy dwa domy tej firmy. wydaje się być wszystko ok, ludzie zadowoleni, bale bardzo ładnie położone, nic nie odstaje itd. tylko przeraża nas ta zaliczka 40%.
    Aniacz1 uważaj na tą firmę, słyszałam mnóstwo niepochlebnych o tym panu opinii

  4. #3864

    Domyślnie

    Piotr.nowy fajny ten projekt znalazłeś, to dobry przykład ładnego i funkcjonalnego domu. Arek warto sobie pooglądać projekty na zagranicznych stronach zwłaszcza amerykańskie. Oni lubią antresole i duże wysokie salony. Fakt że rozmiary nie przystają do naszych ale można coś skopiować.

    Moje dziecko chyba urodzi się znerwicowane i od razu po wyjściu ze szpitala skieruję kroki do psychologa dziecięcego. A tak serio to trudno się nie zdenerwować gdy nagle cała układanka zaczyna się sypać, chociaż chyba w tej chwili u mnie to bardziej rezygnacja niż nerwy. Ręce opadły i wiszą...

  5. #3865

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Arek obejrzałąm tą twoją chatkę i mam kilka uwag. Po pierwsze domy w kształcie litery L są mniej ekonomiczne pod względem ogrzewania i krycia dachu.
    U mnie rozkład L jest bardziej zdeterminowany kształtem działki i technologią gdyż jak rozmawiałem z R.T. to wspominał ,że przy domach dłuższych woli je dodatkowo wzmocnić poprzez złamanie bryły. A ,że u mnie z powodu odległości od lasu dom musi zacząc się od 9m a później może mieć nawet 13m to uważam ,że rozkład L jest do zaakceptowania.

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Po drugie taras od północy ma sens ale jeśli jest w okolicy kuchni, jadalni, salonu. Jego położenie od strony sypialni spowoduje że ludki będą krązyć po prywatnej części twojego domu. Nie wiem jak rozplanowałeś okna, ale jeśli będą wychodzić na taras to latem jak jedni domownicy będą się bawić to drudzy (dzieci?) już nie pośpią.
    Ponieważ mamy spadek w kierunku północnym to ten taras bardziej będzie wyglądał i pełnił funkcję naroznego balkonu niż tarasu na poziomie terenu.
    Na podglądaczy bym więc nie liczył bo będzie na wysokości około 2m nad poziomem terenu (pod domem wykorzystując spadek będzie piwnica która będzie od strony pn. częściowo oświetlona światłem naturalnym).


    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Po trzecie-gabinet koło sypialni rozumiem że go tam wcisnąłeś bo za mało miejsca na sypialnię w tym kątku było, ale o wiele sensowniejszy byłby gabinet obok wejścia głównego. Nie wiem czym się zajmujesz ale jeśli zamierzasz tam przyjmować jakiś ludzi to przynajmniej nie będziesz ich prowadził do wnętrza domu.
    To pomieszczenie które nazwałem gabinetem to będzie kącik do izolacji gdyby ktoś coś chciał w spokoju porobić. Póki co nie potrzebuję typowego gabinetu w domu. Jest to także potencjalne miejsce noclegowe dla gości.
    Natomiast obok wejścia mam na parterze sypialnię w myśl zasady dla każdego coś miłego. jedna od strony lasu ze światłem wieczorem natomiast przy wejściu od samego rana będzie zalana światłem


    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Po czwarte-bardzo dużo niewykorzystanej przestrzeni pomiędzy wejściem głównym, łazienką a salonem. No i po piąte-brak choćby jednej garderoby, pomieszczenia gospodarczego czy innej graciarni. Takie miejsca naprawdę są potrzebne chyba że ma się piwnice.
    Nad tą przestrzenią myślę bo też to zauważyłem. Z racji schodów które tam wydzielą przestrzeń mógłbym tam zrobić pom. gospodarcze na tzw. rupiecie domowe (odkurzacz, roboty itd. itp.)
    Poza tym będzie piwnica i w niej garaż więc trochę tam miejsca też się znajdzie.


    Ogólny zamysł obecnego projektu jest taki aby dół miał około 100m2 dla mnie i żony a dzieciaki miały swoje pokoje na górze. Taki podział stref myślę ,że byłby dobrym rozwiązaniem. Stąd także otwarty wysoki salon i zrobienie poddasza tylko nad częścią domu. Wrażenie przestrzeni a jednocześnie wszyscy w zasięgu wzroku

    Gdybym wkleił mapę do celów projektowych to sporo by się wyjaśniło ,że przy takim ustawieniu domu w miarę sensownie wykorzystuje się walory działki tzn. salon od południowego-zachodu, widok na las od strony zachodu i północy. Kierunki nie są "czyste" więc zawsze pomieszczenia mają światło z dwóch kierunków. [/quote][/code]

  6. #3866

    Domyślnie

    Zna ktoś jakiś program freeware w którym mogę narysować swój dom?
    Ułatwiłoby mi to przekazanie wizji Wam do oceny.

  7. #3867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    Cytat Napisał monia 79
    Zastanawiamy się nad firmą basiala (www.domysyberyjskie.pl), czy ktoś miał z nimi bliższy kontakt ???
    Oferta atrakcyjna, ale zastanów się czy firma stawiajaca twój dom ma jakiekolwiek doświadczenie w budowie domów drewnianych. Bo ja znam dystrybutora tej firmy który nie miał większych doświadczeń w budowie domów drewnianych.
    Firma może być OK ale warto sprawdzić ile i czy wybudowali jakieś domy
    Dodatkowo obowiazkowo sprawdzic, czy przypadkiem pracownicy nie zmieniaja sie jak rekawiczki, kto bedzie odpowiedzialny za prowadzenie budowy ze strony Wykonawcy, itp, itd. Ja bym jeszcze dodatkowo w przypadku firmy, ktora nie jest zbyt znana, poprosil kogos, kto ma pojecie o domach drewnianych i urzadzil "przesluchanie" Wykonawcy. Sciemniaczy nie brakuje, czesto powolujacych sie na doswiadczenie. Umowa obowiazkowo do prawnika. Skontaktuj sie tez moze z Panem Nitka (szkielet.pl), nie wiem, czy pomoze, ale na pewno nie zaszkodzi. a i pewnie oswieci.

  8. #3868
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Mam pytanie szukam blachodachówki z posypką ceramiczną. Znalazłem taką z firmy AHIROOFING ale wychodzi ok 70 zł/m2. Trochę dużo. A już zamierzam ruszyć z budową. Na marzec mam ekipę od fundamentów i w lipcu ma wejść ekipa z chałupą. Nareszcie

  9. #3869

  10. #3870
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Dzięki Słoneczko, oglądałem tą blachodachówkę i podoba mi się, wprawdzie Corona bardziej, ale niestety obydwie kosztują około 70 zł/m2. przy 200 m2 dachu to jednak są koszty

  11. #3871
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Faktycznie Ahi Roofing wychodzi po ok 70 zł za m2. My mieliśmy 230m^2 dachu, więc trochę to nadszrpnęło nasz budżet. Inna sprawa, że łatwo układa się taką dachóweczkę. Ale warta jest swojej ceny. Pozdro
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  12. #3872

    Domyślnie

    Arek no właśnie z projektem tak jest że wszystko zależy od działki i potrzeb przyszłych mieszkańców. U nas na przykład wcale nie będzie tarasu bo jedyne miejsce gdzie mógłby być to ściana południowa, a jak tam zrobię zadaszony taras to mi całe oświetlenie salonu szlag trafi. Więc zrobimy sobie altankę na ogródku, albo dobudujemy taras do garażu wolnostojącego od razu z grillem.
    Jeśli chodzi o długosć domu to nasz będzie miał 13 metrów na 9. Trochanowski też mówił że belki nie mogą być dłuższe niż 10-12 metrów więc nasz domek będzie zrobiony jakby z dwóch prostokątów przyklejonych do siebie, a pomiędzy nimi na środku korytarz. Ale u nas działka bardziej kwadratowa jest i pole manewru większe.
    Ciekawa jestem co na twój projekt powie architekt.

  13. #3873
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aniacz1

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź co do firmy ZAJDA. Podczas rozmowy telefonicznej wydawalo mi się że znają się na fachu. Projekt Iwanka L-18 wycenil mi na 220 tys. za stan surowy zamknięty z bali okrąglych 30 cm. Fakt że nie chcą pokazać domu już zamieszkalego przez kogoś tylko mogą zabrać na budowę. Cóż .... jeszcze się zastanowię. Myślę jeszcze o firmie STOLLUX.

    Pozdrawiam

  14. #3874

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniacz1
    Projekt Iwanka L-18 wycenil mi na 220 tys. za stan surowy zamknięty z bali okrąglych 30 cm.
    Pozdrawiam
    A jak szacujesz resztę?
    Mówimy o tzw. standardzie bez szaleństw

    Spotkałem się z opinią ,że koszt surowego zamknietego to jakieś 40% gotowca.
    A jak jest faktycznie to wiedzą tylko Ci którzy już zbudowali.

  15. #3875
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Arek no właśnie z projektem tak jest że wszystko zależy od działki i potrzeb przyszłych mieszkańców. U nas na przykład wcale nie będzie tarasu bo jedyne miejsce gdzie mógłby być to ściana południowa, a jak tam zrobię zadaszony taras to mi całe oświetlenie salonu szlag trafi. Więc zrobimy sobie altankę na ogródku, albo dobudujemy taras do garażu wolnostojącego od razu z grillem.
    Jeśli chodzi o długosć domu to nasz będzie miał 13 metrów na 9. Trochanowski też mówił że belki nie mogą być dłuższe niż 10-12 metrów więc nasz domek będzie zrobiony jakby z dwóch prostokątów przyklejonych do siebie, a pomiędzy nimi na środku korytarz. Ale u nas działka bardziej kwadratowa jest i pole manewru większe.
    Ciekawa jestem co na twój projekt powie architekt.
    Cześć Kasia ja jednak zdecydowałem się zachować taras od południa. Jedyne co zrobiłem to zwiększyłem wysokość do dachu tarasu z 205cm do 255cm

  16. #3876
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniacz1
    Dzięki za odpowiedź co do firmy ZAJDA. Podczas rozmowy telefonicznej wydawalo mi się że znają się na fachu. Projekt Iwanka L-18 wycenil mi na 220 tys. za stan surowy zamknięty z bali okrąglych 30 cm. Fakt że nie chcą pokazać domu już zamieszkalego przez kogoś tylko mogą zabrać na budowę. Cóż .... jeszcze się zastanowię. Myślę jeszcze o firmie STOLLUX.

    Pozdrawiam
    Cześć w tym roku parę osób z forum buduje ze Stolluxem. Tak więc możesz porozmawiać i dowiedzieć się czy wszystko poszło OK, a nawet chyba W. Nitka sprawdza jedną taką budowę. Tak więc ewentualnie rekomendacja lub nie od Niego.

  17. #3877
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie kochani

    Prosze wypełniajcie ankiete! wierze ze tylko wy milosnicy drewniaków mozecie mi pomoc!

  18. #3878
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie Re: kochani

    Cytat Napisał ankamienna
    Prosze wypełniajcie ankiete! wierze ze tylko wy milosnicy drewniaków mozecie mi pomoc!
    Cześć wypełniłem
    ale uważam, że możesz innym pomóc, bo sa pytania z którymi miałem problem a mianowicie pytania gdzie mieszkasz i potem odległości od tego miejsca, musiałem studiować to na mapce

  19. #3879
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol
    Skontaktuj sie tez moze z Panem Nitka (szkielet.pl), nie wiem, czy pomoze, ale na pewno nie zaszkodzi. a i pewnie oswieci.
    Przejrzałem ofertę firmy i ... cena 3.200 zł./m2 (netto) obejmuje:
    - Zewnętrzne i wewnętrzne ściany konstrukcyjne - OK
    - Konstrukcja dachu i poszycie dachu (blachodachówka) - blachodachówka jaka, jakiej firmy?
    - Instalacja elektryczna - ile punktów? okreslona ilość czy dowolna?
    - Instalacja wodno-kanalizacyjna - OK
    - Uszczelnienie między belkami - jakie?
    - Wewnętrzne i zewnętrzne drzwi - jakie, jakiej firmy?
    - Okna drewniane K11 - jakiej firmy?
    - Podłoga 1 piętra - z czego, co z izolacją akustyczną
    - Ściany działowe - z czego? jaka izolacyjność akustyczna?
    - Komin wentylacyjny oraz komin kominkowy - OK
    - Izolacja dachu - jaka? jaka grubość? co z foliami?
    - Schody (pod warunkiem zachowania prostej linii) - jakie?
    - Woskowanie wewnętrzne i zabezpieczenie zewnętrzne środkami firmy - jakiej firmy? ile razy malowane?

    Wybacz te pytania, ale zawsze kiedy np. podejmuję się prowadzenia czy nadzorowania budowy, doprowadzam do szczegółowych konkretnych ustaleń w zakresie rozwiązań i stosowanych materiałów. Wówczas obie strony wiedzą czego oczekują i ... nie ma rozczarowań.

  20. #3880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Re: kochani

    Dzięki, a wiec tak jak pisalam w pierwszym poscie, wariant najgorszy III przebiega przez moj salon, tzn przez srodek mojej dzialki!! Gmina wydala mi pozwolenie 1,5 roku temu... a teraz wariant przechodzi przez ... dokladny srodek dzialki gdzie jest umiejscowiony domek...

    WARIANT VI byl od 1978 roku planowany i uwazam jest do przyjecia ( CHOCIAZ JESTEM PRZECIWNIKIEM WOGOLE) tej trasy przez trojmiejski park krajobrazowy...

    czyli w miejscu gdzie pytają " ile (...)" wpisuje O km 0 metrow.. ale mozna sie wypowiadac inaczej, podajac np 5 metrow..etc.

    z gory Wam wszystkim DZIĘKUJE!




    Cytat Napisał Piotr Wlezień
    Cytat Napisał ankamienna
    Prosze wypełniajcie ankiete! wierze ze tylko wy milosnicy drewniaków mozecie mi pomoc!
    Cześć wypełniłem
    ale uważam, że możesz innym pomóc, bo sa pytania z którymi miałem problem a mianowicie pytania gdzie mieszkasz i potem odległości od tego miejsca, musiałem studiować to na mapce

Strona 194 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony