dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 693
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Już byłam prawie zdecydowana na coś ale czytając tu różne opinie sama nie wiem co robić.Znalazłam projekt w firmie zIstebnej.Widziałam dom, który obecnie budują, wygląda na porządną robotę. Nie miałam okazji zastać tam właściciela i porozmawiać ale z zewnątrz wygląda o.k.Bale niestety pękają ale trzeba się do tego przyzwyczaić ale ponoć nie traci to na ubytku ciepła - to opinia użytkownika domu domu z bali, który mieszka już 6 lat.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2003-01-20 12:30 ]</font>

  2. #22

    Domyślnie

    Co do peknięć to się zgadzam - nie ma to wpływu
    EDZIU wybieraj dom z bali !!!

  3. #23

    Domyślnie

    Edziu, z jakich dokładnie bali buduje Stollux? Czy mogłabyś podać jakiś namiar na nich?

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Oni budują wg. życzenia. domy szkieletowe oraz z bali o 3 grubościach chyba 12,/740zł/m2 pow./ 16 /790zł/1m2/ i 22/910zł/1m2/ ten ostatni nie wymaga dodatkowego ocieplenia.zresztą zapowiadają ładną pogodę w sobotę więc się chyba do nich wybiorę.Namiary na nich to w wyszukiwarce wpisać Stollux i można ich znaleźć mają dość ciekawe projekty jestem w kontakcie z ich autorem mieszka niedaleko Stolluxu
    pozdrawiam czekam na wasze uwagi

  5. #25

    Domyślnie

    Miałam już okazję pisać o swoim uwielbieniu dla domów z bali, ale jednocześnie o problemach z którymi się spotkałam jeszcze na etapie przedwstępnym. Jedyną firmą która poważnie traktuje nawet tych niezdecycowanych i tych których nie będzie stać na zbudowanie domu z bali, jest firma z Konina. Budują domy z prawdziwych bali, krągłych, odżywiczonych lub nie. Domy są piękne, bale n i e p ę k a j ą , jedyny mankament to cena.

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Jolu a jakie są ceny i jakieś namiary na tę firmę.
    pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Firm, które buduja domuy z bali jest conajmniej ze 20 w POlsce. Dochodzi jeszcze sposób tradycyjny czyli zatrudnienie cieśli regionalnych, którzy to robili od dzida pradziada. Oni wiedzą, gdzie kupić bale i potem taki dom budują.
    Są też jak pewnie wiecie dwie podstawowe technologie. Tradycyjna z bala grubego i sumikowa, trochę podobna do kanadyjskiej, gdzie robi się coś na kształt szkieletu a wypełnieniem są też bale a raczej baliki bo mniejsze i krótsze. Taki dom trzeba ocieplać. Jest jeszcez pomysł, żeby kupić istniejącą chałupę z drewna i przenieść (wydaje, się najbardziej ekonomiczny).
    Ciekawe czy można podzielić balowiczów na dwie podgrupy:
    1. Balowicze bo ładny
    2. Balowicze bo zdrowy

    Ja bym się rczej poczuwałdo drugiej. Myślę o domu z bali ale o wnętrzach z płyt GK i ewentualnym zewnętrzu ocieplonym wełną i pokrytym jakimś tynkiem.
    I co ?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Z moich obserwacji wynika, że jakieś 6 osób z tego wątku jest zainteresowane budową domu z drewna.Nie wiem jednak na jakim jesteście etapie i z jakich stron kraju pochodzicie.Mam pomysł aby każdy napisał coś o sobie j.w. i szukał coś i dzielił się swoimi zdobyczmi może coś sensownego z tego wyjdzie. Ja buduję na śląskiej wsi otoczonej lasem .Mam na oku projekt/na stronach Stolluxu L-34 bez garażu obawiam się,że z garażem w bryle domu wyjdzie straszny tramwaj/ ten projekt mi pasuje bo szerokość mojej działki wynosi 17,8 m ale jest dość długa.mam już decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania działki.Obecnie siedzę nad projektem i zastanawiam się czy częściwo go nie podpiwniczyć i czy nie nanieść jakich zmian na przykład drzwi bezpośrednio do kuchni, żeby było bliżej z zakupami. Jak już wspominałam, wybieram się jutro na kolejny rekonesans w góry o ile nie pokłócę się z mężem już się zaczyna.
    Odezwijcie się czy podoba Wam się mój pomysł z tym RWPG tzn. pomaganiem sobie wzajemnie w ramach konsultacji .
    Pozdrawiam Edzia

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-04-24 10:37 ]</font>

  9. #29

    Domyślnie

    Jolu czy firma z Konina, o ktorej piszesz to firma, ktorej strona to http://www.domy.mwnet.pl ? Na stronie na ma nic na temat cen (a nie zdolalam sie do nich dodzwonic). Czy wiesz moze jak to wyglada cenowo?

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Edzia, jedno pytanko. podalas ceny za m2 powierzchni zabudowy czy uzytkowej i stanu surowego otwartego czy zamknietego?

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Przy zagospodarowanym poddaszu nie cała powierzchnia liczy się do użytkowej /ze względu na wysokości w skosach/ dlatego wprowadzono przynajmniej w moim projekcie takie pojęcie jak powierzchnia podłogi.Podane ceny dotyczą właśnie za 1 m2 pow. podłogi
    Edzia

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    no to jeszcze tylko spytam czy stan surowy? jesli tak to jaki surowy

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    A jeżeli chodzi o stan zamknięty czy otwarty to przekażę Ci po 15-tej bo zostawiłam to zestawienie w domu

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Mogę Ci podać co wchodzi w skład tej ceny.A jeszcze precyzyjniej powinnam wiedzieć w niedzielę, gdyż jak już wspominałam wybieram się do Firmy jutro

  15. #35

    Domyślnie

    Edzia, powyższe pytanka są moje. Będę wdzięczna za info po 15:00. I za wrażenia z niedzielnego spotkania.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Tojamarta a na jakim jesteś etapie masz już pozwolenie na budowę

  17. #37

    Domyślnie

    jeszcze nie mam. takze jestem dopiero na etapie wyboru firmy. jedyne co wiem teraz to to, ze chce budowac z bali

    Marta

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    To tak jak ja ale trochę się tego boję, bo jak widać z wypowiedzi jest to prawie eksperyment.Nikt nie ma doświadczenia w tym zakresie. Pewnie wszyscy którzy wybudowali domy z bali siedzą sobie teraz w tych domach i nie śledzą tego Forum a szkoda bardzo przydałyby się teraz ich wskazówki
    Edzia

  19. #39

    Domyślnie

    Były już pozytywne opinie osób mieszkających w domach przeniesionych (a jeśli nie opinie to opinia ). Ja odwiedziłam dwie rodziny mieszkającej w takich domach. Są naprawdę bardzo zadowoleni.
    Edzia, ja myślę, że dom z bali to świetny pomysł i wcale nie mam wrażenia, ze to eksperyment.

    Marta

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    Dom z bali - przeniesiony można potraktować tylko jako budulec, to znaczy przenieść ściany zewnętrzne, a wnętrze urządzić wedle potrzeb. Na to zwykle wychodzi, gdy przenosi się chałupę, bo przecież trudno przenieść na przykład stary piec po środku. Radykalne przenosiny to takie z zachowaniem całości, także wnętrza. Decydując się na kupno starego domu, trzeba wiedzieć, czego się chce. Wariant pierwszy jest łatwiejszy, wariant drugi - bardziej ambitny. A póżniej to już tylko szczegóły...

Strona 2 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony