dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 693
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #4061
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A tutaj: http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61594,2529738.html masz dużo przydatnych informacji o spiżarce, a zwłaszcza o sposobie jej wentylowania.

    Projekt domku masz prześliczny, bardzo podobny w stylu do naszego, z tym że nasz jest projektowany jako niewielki bliźniak. Niestety nie jest z bali, ale podobnie jak Twój, całe piętro elewacji będzie miał w drewnie

    Tak wygląda jego połówka od frontu:



    i od ogródka:


  2. #4062

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, już zapisałam sobie do ulubionych. Mam taki folder "budowa" , jeszcze na długo przed rozpoczęciem budowy. Domek ze zdjęcia fajniutki w jakim kolorze będziesz chciała zrobić drewno? Mój będzie cały drewniany, nie chcę go tynkować od zewnątrz, więc efekt projektu może trochę zniknąć (albo przyjąć inne oblicze choć zastanawiam się jak wyglądałby gdyby górę zrobić w kolorze ciemniejszym niż dół, druga opcja to (gdyby góra była szkieletowa) pokrycie góry tynkiem w stylu pruskiego muru, coś w tym stylu:
    http://www.domysyberyjskie.pl/index.php?p=galeria.
    Jeszcze nie mogę się z mężem zdecydować. A tak w ogóle to muszę się pozalić, że wizja budowy w tym roku powoli odpływa w siną dal. Jestem na wychowawczym i bankom to się nie podoba - spadła nam zdolność kredytowa No ale maluch teraz ważniejszy. Póki co planuję przygotować wszystkie formalności, tak żeby na wiosnę przyszłego roku nie bawić się w przepychanki z urzędami. Rozejrzę się też spokojnie za wykonawcami. Mam tylko nadzieję że nie zmienia się w międzyczasie przepisy i nie będę musiała zaczynać wszystkiego od początku. A jak ceny drewna pójdą w górę to........

  3. #4063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    My mamy kredyt z Kredyt Banku, we frankach szwajcarskich. Korzystaliśmy z pomocy Expandera i dobrze nam poradzili

    Co do drewna na elewacji: góra będzie ciemniejsza od okien, a wszystkie słupy i barierki, jaśniejsze. Cokół z drobnego piaskowca lub łupka, zachodzący na ściany frontowej werandy.

    To są nasze wstępne pomysły. Myślimy jeszcze o dodaniu tzw. okapnika z boków domu, grubego na 2-3 dachówki, łączącego obie połacie dachu. Czy się uda, okaże się przy ocieplaniu ścian

    Natomiast wciąż bijemy się z myślami jakim kolorem i jakim tynkiem potraktować ściany, aby ładnie z tym drewnem grały.

  4. #4064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bochuna
    druga opcja to (gdyby góra była szkieletowa) pokrycie góry tynkiem w stylu pruskiego muru, coś w tym stylu:
    http://www.domysyberyjskie.pl/index.php?p=galeria.
    O takim domku piszesz?



    Do mnie bardziej przemawia tynk na dole, drewno na górze

  5. #4065

    Domyślnie

    Właśnie o takim, dla mnie to też nowe rozwiązanie, ale zobaczymy. Najbardziej chciałabym całość z bala, wraz ze ścianą szczytową, ale koszty są spore. Rozważamy rózne możliwości.

  6. #4066

    Domyślnie

    No i doczekałam się na swoją kolej i mam mapę!! Jutro trafi do kierownika budowy, i może za tydzień do Starostwa wreszcie pójdzie wniosek o pozwolenie na budowę. Ciekawe ile tam poleży, ze 2 miesiące na pewno. Oby się tylko nie okazało że coś będzie do poprawki...

    Bochuna mnie też się nie bardzo widzi ten mur pruski nad balami. Chyba lepiej wygląda jak cały domek jest z muru pruskiego.
    Sloneczko-przyjemny dla oka twój domeczek, zwłaszcza z tyłu

  7. #4067
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    No i doczekałam się na swoją kolej i mam mapę!! Jutro trafi do kierownika budowy, i może za tydzień do Starostwa wreszcie pójdzie wniosek o pozwolenie na budowę. Ciekawe ile tam poleży,
    Jeśli w Starostwie czytają FM (tak jak w gminie ) to niedługo poleży

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Sloneczko-przyjemny dla oka twój domeczek, zwłaszcza z tyłu
    On ma tak samo jak jego pani

  8. #4068
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Może nie powinienem w tym miejscu ale co tam : pilnie potrzebuję informacji gdzie znaleźć Muratora , w który publikował wyniki ankiety (?) o tym jaki jest wymarzony dom potencjalnego inwestora . Wiecie , takie dane typu : 80 % chce domu wolnostojącego ; 65% parterowego z poddaszem użytkowym; 54% wymaga garażu w bryle , optymalny metraż 130-150m2...
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  9. #4069
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Na dole strony jest kontakt w Redakcją. Napisz

  10. #4070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał djan
    zastanawiam się czy np.pan Nitka miał w rękach taką deskę 7x16 cm
    teoretyków jest wielu
    ja spędziłem z ekipą montująca moj dom cały czas budowy
    teraz sam kontynuuję wykończenie
    ekipa postawiła stan surowy otwarty
    zamontowałem okna - myślę że dobre okna pcv nie są gorsze od drewnianych
    teraz stawiam komin systemowy
    wiele można zrobić samemu trzeba tylko chciećpozdrawiam
    Zgadzam się z tym - swój postawiłem konstrukcyjnie sam, wykończeniówkę zostawiając specom.
    I już tydzień mieszkam. Choć nie ukrywam, że do pełnego wykończenia jeszcze trochę zostało. ale lepsze to niz życie z teściową i "dzikusem szwagrem" .
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #4071

    Domyślnie

    Djan wiele można zrobić samemu jak się ma czas i trochę umiejętności. Nie każdy facet to majster klepka i potrafi własnymi "ręcami" coś zrobić.
    A co jak buduje kobieta?
    U nas już koniec szóstego wieńca, jak tylko dostanę fotki to się pochwalę. Rośnie domek rośnie aż miło.

  12. #4072

    Domyślnie

    OK. Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Okna będzie wstawiał producent okien a nie producent domku. Wybrałem okna plastikowe w okleinie drewnianej z roletami zewnętrznymi (bardziej praktyczne rozwiązanie z „zabezpieczeniami” dla domku sezonowego) + drzwi drewniane (www.budrex.pl). Ostatnio na tragach budownictwa w Łodzi próbowałem dowiedzieć się czym się różni montaż okien w domach drewnianych np. z bali od montażu w domach murowanych. Niestety nie znalazłem takiego co by mi udzielił odpowiedzi. Czasami zdarzało się „a tak słyszałem domy z bali są coraz modniejsze”. Widocznie trafiłem na „ciało” manager’sko-zarządzające a nie wykonawcze. Więc to pytanie postaje bez odpowiedzi.
    Druga sprawa to izolacja na styku legary - podłoga. Ostatecznie po przestudiowaniu kilkudziesięciu postów dotyczących fundamentów oraz ostatniego muratora doszedłem do wniosku iż w środku fundamentów będę zdejmował humus. Później będzie szła pospółka (utwardzana) + chudzik ok. 10cm. Tutaj powstaje pytanie. Jaka powinna być kolejność warstw jeżeli chodzi o izolację przeciwilgociową:
    -ziemia > folia > chudzik > papa tylko pod legary
    -ziemia > chudzik > papa tylko pod legarami podłogi i balami podwalinowymi
    -ziemia > chudzik > papa/folia na całych 25m2 (pod legarami podłogi i balami podwalinowymi)
    Koszty papy czy foli nie są duże stąd nie chciałbym tego pominąć świadomie. Co radzicie?
    Jeszcze jedno. Czy przy takim rozwiązaniu konstrukcji podłogi domku letniskowego wiosna-lato-jesien dawać coś na ocieplenie pomiędzy legarami podłogi?

  13. #4073

    Domyślnie

    Napiszcie czym malowaliście swoje drewniane domki i czym kierowaliście się wybierając kolor.
    Pozdrawiam

  14. #4074

    Domyślnie

    Witam wszystkich sympatyków domów z bala.
    W tym roku zamierzamy w końcu wybudować nasz wymarzony dom. Decyzja była niełatwa, piętrzyły się trudności, ale mam nadzieję , że plan wypali. Nasz domek ma stanąć w Koleczkowie, woj. pomorskie. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dot. budowy i ew. kontaktu z kimś z okolicy i nie tylko.
    Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści

  15. #4075
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ankamienna

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to bedziemy " drewnianymi " sasiadkami prawie

  16. #4076

    Domyślnie

    Witaj Duszko, będę Ci kibicować, bo ja też niedaleko (Reda Rekowo). Na jakim etapie masz budowę, czy wybrałaś już wykonawcę?

    A u mnie geolog działa na działce. Sąsiad dzwonił, że dzisiaj weszli. Bardzo się ucieszyłam, bo wysłałam mu mapkę wczoraj. No i czekam na warunki przyłączy, a potem - wizyta u architekta i mój domek powstanie przynajmniej wirtualnie. Acha, dziewczyny obrzydziłyście mi pruski mur na górze, jednak będziemy robić wszystko w drewnie. Jak szaleć to szaleć Chyba że drewno pójdzie w górę i nie będzie mnie na nie stać. Czy ktoś słyszał o planach Ministerstwa co do cen drewna, bo do mnie dochodzą niepokojące wieści i wciąż mam nadzieję że to tylko plotki.

  17. #4077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A`propos kolorów, fajny test: http://www.dekoral.pl/kolory/test_wstep.xml

  18. #4078

    Domyślnie geodeta

    Zaczynam stan zerowy . Potrzebuję geodety do wytyczenia fundamentów.
    Z jaką kwota należy się liczyć ? Jest ktoś kto właśnie to zapłacił ?

  19. #4079

    Domyślnie Re: geodeta

    Cytat Napisał doraz
    Zaczynam stan zerowy . Potrzebuję geodety do wytyczenia fundamentów.
    Z jaką kwota należy się liczyć ? Jest ktoś kto właśnie to zapłacił ?
    od 500 w górę...

  20. #4080

    Domyślnie

    Witam,
    Cieszę się z bliskiego sąsiedztwa, Reda niedaleko, a Kamień jeszcze bliżej. Pytacie na jakim etapie budowy jestem. Chyba na początku, czekam na pozwolenie na budowę w Starostwie w Wejherowie. Myślę, że w maju uda się zrobić fundamenty. Właśnie poszukuje kogoś solidnego i oczywiście niedrogiego do prac ziemnych i fundamentów. Rozglądam się tez za solidną stolarką okienną i drzwiową i fachowcami od ogrodzenia na razie z siatki. Może macie jakieś doświadczenia w tych tematach. Pozdrawiam cieplutko.

Strona 204 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony