dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 205 z 693
Pokaż wyniki od 4.081 do 4.100 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #4081

    Domyślnie

    Duszko, sama jeszcze nie budowałam, więc nie mogę nikogo polecić, ale białą listę wykonawców z Trójmiasta znajdziesz tu:
    http://forum.muratordom.pl/trojmiast...cow,t61774.htm

  2. #4082

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdalenaK
    Napiszcie czym malowaliście swoje drewniane domki i czym kierowaliście się wybierając kolor.
    Pozdrawiam
    altaxin,
    kolor ( pinia z domieszką tiku) wybrany droga negocjacji między mną, a mężem

  3. #4083
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monia 79

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    6

    Domyślnie

    Czy ktoś wie ile trwa według prawa budowlanego gwarancja na konstrukcję i wykonawstwo domu z bala? Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam wszystkich budujących

  4. #4084
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUSZKA
    Witam wszystkich sympatyków domów z bala.
    W tym roku zamierzamy w końcu wybudować nasz wymarzony dom. Decyzja była niełatwa, piętrzyły się trudności, ale mam nadzieję , że plan wypali. Nasz domek ma stanąć w Koleczkowie, woj. pomorskie. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki dot. budowy i ew. kontaktu z kimś z okolicy i nie tylko.
    Pozdrawiam i czekam na jakieś wieści
    No to masz sąsiadkę-projektantkę domów z bala w Bojanie koło Sportisa.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  5. #4085
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdalenaK
    Napiszcie czym malowaliście swoje drewniane domki i czym kierowaliście się wybierając kolor.
    Pozdrawiam
    Ja akurat stoję przed tym samym wyborem - wewnątrz poszedł antyrobakowy Bondex, a na to tylko lakier półmat Domalux (po odsiwieniu ścian).
    Na zewnątrz zastanawiam się nad Bondexem (5lat gwarancji) oraz 3V3 (8lat)to są lazury elastyczne.
    Kolor? Jakiś lekko żółtawy (to się chyba pinia nazywa, ale zostawiam to małżowince).
    Myślimy tez nad chemią ściągana z zagranicy (mam sporo opini o różności naszych wyrobów z tymi zza np Odry).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #4086
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bochuna
    Witaj Duszko, będę Ci kibicować, bo ja też niedaleko (Reda Rekowo). Na jakim etapie masz budowę, czy wybrałaś już wykonawcę?

    A u mnie geolog działa na działce. Sąsiad dzwonił, że dzisiaj weszli. Bardzo się ucieszyłam, bo wysłałam mu mapkę wczoraj. No i czekam na warunki przyłączy, a potem - wizyta u architekta i mój domek powstanie przynajmniej wirtualnie. Acha, dziewczyny obrzydziłyście mi pruski mur na górze, jednak będziemy robić wszystko w drewnie. Jak szaleć to szaleć Chyba że drewno pójdzie w górę i nie będzie mnie na nie stać. Czy ktoś słyszał o planach Ministerstwa co do cen drewna, bo do mnie dochodzą niepokojące wieści i wciąż mam nadzieję że to tylko plotki.
    Też masz niedaleko domek z bala - w okolicach ul. 12-go Marca pod lasem stoi sobie taki domek, a drugi jest w trakcie budowy w Gniewowie koło jeziora.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #4087
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia 79
    Czy ktoś wie ile trwa według prawa budowlanego gwarancja na konstrukcję i wykonawstwo domu z bala?
    Nie ma czegoś takiego jak "gwarancja według prawa budowlanego" a tym bardziej z wyszczególnieniem na konstrukcję i wykonawstwo domu z bala.

    Według Kodeksu Cywilnego jest rękojmia i wynosi ona 3 lat. Co innego jest gwarancja, krórą dobrowolnie określa wykonawca - np. 10, 50 czy 100 lat, ale nie powinna być mniejsza niż 3 lata.
    Poczytaj - http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65546,2617088.html

  8. #4088

    Domyślnie

    Mały, mógłbyś mi na priw. wrzucić namiary na projektantkę z Bojana? Domek w Redzie widziałam, ale niestety nie udało mi się ludzi zagadać, kto im go wybudował i czy są zadowoleni, a szkoda bo domek naprawdę śliczny.

  9. #4089

    Domyślnie

    Powrócę do kolorów domków i specyfików do malowania. Otóż mój mąż kupił lazur33v (sosna skandynawska) na próbę pomalował podbitkę i od czterech dni ta podbitka jest jakby mokra (nadmienię że mam parę desek w domu) Kiedy się dotyka deski jest trochę klejąca. Czy ktoś z was miał podobny problem ,a może to tak ma być, sama już nie wiem. Pozdrawiam

  10. #4090

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdalenaK
    Powrócę do kolorów domków i specyfików do malowania. Otóż mój mąż kupił lazur33v (sosna skandynawska) na próbę pomalował podbitkę i od czterech dni ta podbitka jest jakby mokra (nadmienię że mam parę desek w domu) Kiedy się dotyka deski jest trochę klejąca. Czy ktoś z was miał podobny problem ,a może to tak ma być, sama już nie wiem. Pozdrawiam
    Lazure V33 trzeba nakladac dwuwarstwowo: pierwsza cienka warstwa, po wyschnieciu druga. Rozmawialem kiedys z technologiem (telefon ewentualnie na priv) i zwracal na to uwage. Jesli jest jedna gruba warstwa, to jest duza szansa, ze lazura sie zluszczy. Prawdopodobnie Twoj maz zrobil jedna warstwe i to nie zalujac srodka, wiec nic dziwnego, ze lepi sie i jest mokra. Poza tym teraz aura nie sprzyja malowaniu drewna, bo jest za duza wilgotnosc i to przy niskiej temperaturze.

  11. #4091
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol
    Cytat Napisał MagdalenaK
    Powrócę do kolorów domków i specyfików do malowania. Otóż mój mąż kupił lazur33v (sosna skandynawska) na próbę pomalował podbitkę i od czterech dni ta podbitka jest jakby mokra (nadmienię że mam parę desek w domu) Kiedy się dotyka deski jest trochę klejąca. Czy ktoś z was miał podobny problem ,a może to tak ma być, sama już nie wiem. Pozdrawiam
    Lazure V33 trzeba nakladac dwuwarstwowo: pierwsza cienka warstwa, po wyschnieciu druga. Rozmawialem kiedys z technologiem (telefon ewentualnie na priv) i zwracal na to uwage. Jesli jest jedna gruba warstwa, to jest duza szansa, ze lazura sie zluszczy. Prawdopodobnie Twoj maz zrobil jedna warstwe i to nie zalujac srodka, wiec nic dziwnego, ze lepi sie i jest mokra. Poza tym teraz aura nie sprzyja malowaniu drewna, bo jest za duza wilgotnosc i to przy niskiej temperaturze.
    witam
    tak to właśnie jest z lazurą v33
    daje znakomite efekty ale trzeba ją dobrzenakładac
    ja cały dom malowałem w pażdzierniku gdy było ciepło i słonecznie wtedy schła znakomicie i trwale upiększała mój dom z bali
    w styczniu malowałem obróbki okien i był ten problem
    trzeba wiec poczekać na cieplejsze dni a efekt napewno będzie super

  12. #4092

    Domyślnie

    Bardzo Wam dziękuję za te odpowiedzi , może dodam że nie zamierzalismy malować teraz domku tylko chciałam zobaczyć kolor. Ale uspokoiliście mnie zupełnie. Juz myślałam że jakąś złą lazurę kupiliśmy?

  13. #4093

    Domyślnie ZDJĘCIA DREWNIANYCH DOMKÓW

    A MOŻE POWKLEJACIE ZDJĘCIA SWOICH PIĘKNYCH DOMKÓW, POKAŻCIE KOLORY ELEWACJI , OKIEN ,DRZWI. WSZYSTKO KU UCIESZE DUSZY I POMOCY NIEZDECYDOWANYM. POZDRAWIAM

  14. #4094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: ZDJĘCIA DREWNIANYCH DOMKÓW

    Cytat Napisał MagdalenaK
    A MOŻE POWKLEJACIE ZDJĘCIA SWOICH PIĘKNYCH DOMKÓW, POKAŻCIE KOLORY ELEWACJI , OKIEN ,DRZWI. WSZYSTKO KU UCIESZE DUSZY I POMOCY NIEZDECYDOWANYM. POZDRAWIAM
    Spokojnie, nie krzycz .
    Ja na pewno jeszcze nie wkleję, bo będę go malował latem (tak mi doradzono) no i nie jest skończony "na zicher" więc taki "piekny" też jeszcze nie jest.
    Ale mieszka się świetnie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #4095

    Domyślnie

    Nie krzyczę, nie krzyczę tylko nagle na forum mogłoby się zrobić tak, no cieplutko? Kolorowo? Cudnie? Przypuszczam że każdy będzie cieszył buziaka na takie zdjęcia. . Pozdrawiam

  16. #4096
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdalenaK
    Nie krzyczę, nie krzyczę tylko nagle na forum mogłoby się zrobić tak, no cieplutko? Kolorowo? Cudnie? Przypuszczam że każdy będzie cieszył buziaka na takie zdjęcia. . Pozdrawiam
    nie będę wklejał ale można sobie obejżeć
    http://picasaweb.google.pl/djan62/Hi...udowyDomuZBali
    dom jest pomalowany na razie jeden raz lazurą v33 kolor czeresnia , okna dąb, drzwi złoty dab, słupy i balkon sosna wszystko lazura v33
    polecam i pozdrawiam

  17. #4097

    Domyślnie

    Szóstka dla pierwszego Wklejającego śliczny domek!!!!!Fajna Kolorystyka!!
    Wklejajcie proszę zdjęcia swoich domciów. (Przykuta jestem do łóżka z powodu grypy czytam często forum i stwierdziłam że troszkę smutno tu ostatnio, a kiedy pojawią się takie zdjęcia będzie CUDNIE). Pozdrawiam

  18. #4098

    Domyślnie

    Żeby nie być gołosłowną wklejam swój domek, wprawdzie bez daszku, okien oraz koloru elewacji, ale jest. Pozdrawiam http://img257.imageshack.us/img257/5044/dsc03394sr4.jpg

  19. #4099

    Domyślnie

    Magda, domek już teraz wygląda ślicznie, ładnie frezowane bale tuż przy oknach i drzwiach, albo czegoś takiego nie widziałam wcześniej, albo nie zwróciłam uwagi, ale efekt niezły. Nie myślałaś o założeniu na forum dziennika budowy, milej by Ci się chorowało, a tak serio to życzę zdrowia i szybkiego zamieszkania w wymarzonym domku. PS. Kto Ci stawia domek i czy jesteś zadowolona - napisz proszę na forum lub priw.

  20. #4100

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za miłą wypowiedź na temat mojego domku. Postaram się w najbliższym czasie założyć dziennik bo bardzo chętnie podzielę się z Wami moim budowaniem. Domek mój a właściwie nasz (bo się jeszcze małż pogniewa) zbudowała firma Z Goszczanowa "kanadyjskie domy" p. Szewczyk. Na domek czekaliśmy rok!!! Ale jak widać doczekaliśmy się. Domek jest ze świerka, bale mokre, ciosane. Generalnie z firmy jesteśmy zadowoleni, bardzo szybko i prężnie pracują, ekipa super,pracują jak mróweczki. W chwili obecnej czekamy na szczyty (będą z półbala) i dopiero wtedy zaczniemy walkę z dachem. No to chyba tyle, na inne pytania również chętnie odpowiem. Pozdrawiam

Strona 205 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony