dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 215 z 693
Pokaż wyniki od 4.281 do 4.300 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #4281
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    z tych trzech to bardzo pozytywnie oceniany jest ten 3V3-lazura ochronna,
    i tym czymś malował ktoś swój domek-.... były zdjęcia,- gdzieś koło 60strony (jesienią 2007 chyba) brązowe okna i w miare jasne bale- kwadratowe, to ten dom gdzie ogrodzenie było z takich zwykłych sztachet na górze nierówno ucinane,...a słupki z jasnych kamieni,
    ONI napewno używali tego impregnatu,

    Madgalena- a ty co kupowałaś na tą podbitke??? zapomniałam jak to sie nazywało, .....zdjęcia schodzenia śrub- podeślę jutro napewno....

  2. #4282

    Domyślnie ocieplenie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał pit79
    Szanowni forumowicze, czy moglibyście mi pomóc i powiedzieć jak to powinno byc poprawnie zrobione, to czyli ocieplenie domu z bali.

    Dom z bala 10cm, pzenoszony w nowe miejsce, stoi juz wybudowany na mojej działce 2-3 miesiące. Przymierzam się do ocieplenia go wełną grubosci 15cm i mam problem które rozwiazanie jest poprawne?

    1.
    bal
    folia
    poziomy ruszt 5cm i w nim wełna
    pionowy ruszt 10cm i w nim wełna
    wiatroizolacja
    pionowy ruszt 2,5cm
    szalówka

    2. Propozycja mojego cieśli
    bal
    pionowy ruszt 15cm i w nim wełna
    wiatrolizolacja
    szalówka

    czy wiatroizolacja i praizolacja może się stykać z wełną, czy powinny byc szeliny, jeśli tak to jakie i grdzie?

    Bardzo proszę o pomoc.

    Trapi mnie jeszcze jedno czy moje bale powinnienem traktować , jako mokre czy suche?
    Bal - folia wiatroizolacyjna - stelaże+wełna - folia paroprzepuszczalna - płyta g-g lub cos innego na gładź ścian. Ale to w kolejności od zewnątrz.
    Zaciekawił mnie ten problem. Nie zostało jednak powiedziane czy ocieplenie ma być robione na zewnętrznej stronie bali czy od wewnątrz ?
    Z nazwami folii to już się gubię : wiatroizolacja, paroizolacja, wiatroprzepuszczalna, paroprzepuszczalna ? Ale to są chyba tylko dwa rodzaje a nie cztery ? Prawda ?
    Poza tym "Mały" nie wypowiedział się odnośnie tego rusztu - poziomy i pionowy. Czy tak jest lepiej, czy wystarczy jeden ruszt pionowy ?

  3. #4283
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Re: dom

    Cytat Napisał ANNNJA
    z tych trzech to bardzo pozytywnie oceniany jest ten 3V3-lazura ochronna,
    i tym czymś malował ktoś swój domek-.... były zdjęcia,- gdzieś koło 60strony (jesienią 2007 chyba) brązowe okna i w miare jasne bale- kwadratowe, to ten dom gdzie ogrodzenie było z takich zwykłych sztachet na górze nierówno ucinane,...a słupki z jasnych kamieni,
    ONI napewno używali tego impregnatu,

    Madgalena- a ty co kupowałaś na tą podbitke??? zapomniałam jak to sie nazywało, .....zdjęcia schodzenia śrub- podeślę jutro napewno....
    ja maluję swój dom lazurą v33
    chyba warto ją polecić
    efekt malowania na razie jeden raz
    http://picasaweb.google.pl/djan62/Hi...udowyDomuZBali

  4. #4284

    Domyślnie

    Aniulek i Reszta balowiczów, oczywiście że będę malowała lazurą 3v3 , swojego czasu dużo czytałam o wszystkich impregnatach i ten chyba wypadł najlpiej.

  5. #4285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Doraz - krzyżowo to się robi na sufitach/skosach (tak mi przynajmniej tłumaczono). Chodzi o możliwości pękania przy pracy dachu/stropów(PS - i tak pęka).
    A na balach pionowe z możliwością ruchu w pionie (układanie się bali).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #4286
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał MagdalenaK
    Aniulek i Reszta balowiczów, oczywiście że będę malowała lazurą 3v3 , swojego czasu dużo czytałam o wszystkich impregnatach i ten chyba wypadł najlpiej.
    Ja właśnie też myślę o 3V3 - tylko oni dają 8 lat na powłokę(Bondex - 5).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #4287

    Domyślnie

    Arekk ano to nasz domek koło Głogowa stoi Tam Krzysztof Trochanowski ma działkę. Ponoć dużo ludzi przyjeżdża go oglądać, może jakby zbierać kasę to by się na dach uzbierało

    A jak już się zaimpregnuje to potem trzeba jeszcze malować? czy sam impregnat starczy. Nie chciałabym za dużo chemiii na chatkę ładować, tylko to co niezbędne. Wewnątrz to będziemy tylko woskiem robić a na zewnątrz to właśnie nie wiem...

  8. #4288

    Domyślnie

    czarne plamy ktore sa to na scianach wewnetrznych wychodza z bala....bardzo malo ale widac....z zewnatrz domku nic nie widac
    j=najbardzej jest to widoczne na scianach dzialowych wychodzi z bala jakies pol centymetra centymetr
    jak bylo cieplo to widzialem ze zanika i wysycha.....

  9. #4289

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    A jak już się zaimpregnuje to potem trzeba jeszcze malować? czy sam impregnat starczy. Nie chciałabym za dużo chemiii na chatkę ładować, tylko to co niezbędne. Wewnątrz to będziemy tylko woskiem robić a na zewnątrz to właśnie nie wiem...
    Kasia a jakiego wosku będziesz używała??? Ja myślałem o pomalowaniu całości 3v3...

  10. #4290

    Domyślnie

    Muszę przejrzeć forum bo gdzieś po drodze ktoś pisał o olejo woskach którymi robił wnętrze i podawał nazwę. Koncepcja mi się spodobała. Tak myślę że jak się dom cały chemią wysmaruje to on już tak drewnem nie pachnie a poza tym to wdycha się te opary różne. Z zwenątrz to wiadomo trzeba impregnaty dać żeby drewno nie siniało itd. ale w środku to myślę że sam ten wosk wystarczy. Nazwy nei pamiętam jak będzie potrzebny to będę forum przeszukiwać.

  11. #4291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Doraz - krzyżowo to się robi na sufitach/skosach (tak mi przynajmniej tłumaczono). Chodzi o możliwości pękania przy pracy dachu/stropów(PS - i tak pęka).
    A na balach pionowe z możliwością ruchu w pionie (układanie się bali).
    Nie masz racji. Ocieplenie 'krzyzowe' ma za zadanie wyeliminowanie mostkow termicznych. Mozna je stosowac zarowno na skosach, jak i na scianach. Co ciekawe, to widzialem sugestie, by robic nawet 3 warstwy ocieplenia, by zminimalizowac mostki termiczne.

    Ocieplenie scian w domach z bali musi byc zamocowane niezaleznie od samej sciany z bali. Takze ukladanie sie bali nie powinno miec zadnego wplywu na szkielet wykonany dla celow ocieplenia sciany. A jesli jest inaczej, to jest to blad.

  12. #4292

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbysiek4
    czarne plamy ktore sa to na scianach wewnetrznych wychodza z bala....bardzo malo ale widac....z zewnatrz domku nic nie widac
    j=najbardzej jest to widoczne na scianach dzialowych wychodzi z bala jakies pol centymetra centymetr
    jak bylo cieplo to widzialem ze zanika i wysycha.....
    Czy masz dzialajaca wentylacje? Moze robiles jakies prace mokre wewnatrz budynku, np. wylewanie posadzek? Wyglada to na jakies zawilgocenia. Radzilbym szybko usunac przyczyne, bo jak 'zlapiesz' grzybka, to mozesz miec klopoty, by go usunac. Jesli jeszcze nie mieszkasz w domu, to zapewnij jak najlepsza wentylacje, zwlaszcza jesli bal nie byl sezonowany, ani suszony komorowo.

  13. #4293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał MagdalenaK
    Aniulek i Reszta balowiczów, oczywiście że będę malowała lazurą 3v3 , swojego czasu dużo czytałam o wszystkich impregnatach i ten chyba wypadł najlpiej.
    Ja właśnie też myślę o 3V3 - tylko oni dają 8 lat na powłokę(Bondex - 5).
    Lazura ma to do siebie, ze ladnie wyglada, ale trzeba sie liczyc z tym, ze ma wlasciwosci troche podobne do lakieru. Czyli drewno nie bedzie mialo takiej swobody przy oddawaniu wilgoci. Dodatkowo, jesli nieumiejetnie pomaluje sie drewno lazura, to moze dojsc do luszczenia, a wtedy niestety konieczne jest szlifowanie. Przy lazurach, wg. specjalisty V33, z ktorym kiedys rozmawialem, wazne jest, by nakladac pierwsza warstwe cienko, a jak zupelnie wyschnie, to druga warstwe juz grubiej. To zapewni brak luszczenia sie lazury na powierzchni drewna.

    Wydaje mi sie tez, ze te rzekome 'gwarancje' na powloke sa bardzo trudne do wyegzekwowania, bo nalezaloby zachowac caly proces zabezpieczania drewna zgodnie z wytycznymi producenta. Czyli srodek gruntujacy firmy X, impregnat firmy X. W praktyce nie jest to proste, bo wykonawcy najczesciej stosuja jakies srodki zabezpieczajace drewno typu Fobos, sole boru, itp,. Na to inwestor postanawia polozyc srodek X, bo ma przeswiadczenie, ze zachowana zostania gwarancja na powloke, a tu niespodzianka. Proponuje zadzwonic np. do przedstawicieli Tikkurili i porozmawiac.

  14. #4294

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Muszę przejrzeć forum bo gdzieś po drodze ktoś pisał o olejo woskach którymi robił wnętrze i podawał nazwę.[...] Nazwy nei pamiętam jak będzie potrzebny to będę forum przeszukiwać.
    Dobre i drogie woski do drewna: Osmo.

    Ja przygladalem sie tez: http://www.ambiente.net.pl

  15. #4295

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    A jak już się zaimpregnuje to potem trzeba jeszcze malować? czy sam impregnat starczy. Nie chciałabym za dużo chemiii na chatkę ładować, tylko to co niezbędne. Wewnątrz to będziemy tylko woskiem robić a na zewnątrz to właśnie nie wiem...
    Jak zaimpregnujesz impregnatem bezbarwnym, to drewno bedzie ciemnialo (ale nie szarzalo!). Potrzebny jest pigment, ale wtedy musimy pogodzic sie, ze wybieramy jakis kolor elewacji.

  16. #4296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol
    Cytat Napisał Mały
    Doraz - krzyżowo to się robi na sufitach/skosach (tak mi przynajmniej tłumaczono). Chodzi o możliwości pękania przy pracy dachu/stropów(PS - i tak pęka).
    A na balach pionowe z możliwością ruchu w pionie (układanie się bali).
    Nie masz racji. Ocieplenie 'krzyzowe' ma za zadanie wyeliminowanie mostkow termicznych. Mozna je stosowac zarowno na skosach, jak i na scianach. Co ciekawe, to widzialem sugestie, by robic nawet 3 warstwy ocieplenia, by zminimalizowac mostki termiczne.

    Ocieplenie scian w domach z bali musi byc zamocowane niezaleznie od samej sciany z bali. Takze ukladanie sie bali nie powinno miec zadnego wplywu na szkielet wykonany dla celow ocieplenia sciany. A jesli jest inaczej, to jest to blad.
    Sorki, ale gdzieś czegos nie doczytałem. Ja nie pisałem o dociepleniu krzyżowym, tylko o stelażu krzyżowym(była mowa o ruszcie).
    Docieplenie jak najbardziej choćby w celu ominięcia mostków termicznych.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  17. #4297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol
    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Muszę przejrzeć forum bo gdzieś po drodze ktoś pisał o olejo woskach którymi robił wnętrze i podawał nazwę.[...] Nazwy nei pamiętam jak będzie potrzebny to będę forum przeszukiwać.
    Dobre i drogie woski do drewna: Osmo.

    Ja przygladalem sie tez: http://www.ambiente.net.pl
    Też o tym myślałem, ale troche kosztują. Mimo że mam mozliwości upustowe.
    Co do lazur - to podają, że "niełuszcząca i elastyczna"... to o co tu biega?
    Może lepiej zostać np przy Sadolinie?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  18. #4298
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    dawno tu nie zaglądałam ale jakoś tak zaintrygowało mnie to zdanie
    Bal - folia wiatroizolacyjna - stelaże+wełna - folia paroprzepuszczalna - płyta g-g lub cos innego na gładź ścian. Ale to w kolejności od zewnątrz.
    pytanie ...czy na pewno paroprzepuszczalna a nie paroizolacyjna ? .....chyba chodzi o to aby od strony płyt gips- karton nie wchodziła para ...bo jak wejdzie to wełna może się zawilgocic ...powinno chyba byc paroizolacyjna
    Układ warstw ściany zewnętrznej - od środka:
    - okładzina ścienna - płyty gipsowe lub boazeria
    - opóźniacz pary (folia paroizolacyjna)
    - konstrukcja ścianki wypełniona izolacją cieplną
    - folia wiatroizolacyjna
    - ściana zewnętrzna - bale

    Mam domek z bala klejonego 16x18 ( ocieplony od środka ze względu na U) ...ale trzeba przyznac , że mikroklimat w pomieszczeniach niestety jest zdecydowanie inny niż w domu tylko z bala .
    Jest przede wszystkim suche powietrze co nie każdemu odpowiada . Na początku zupełnie nie mogłam się przyzwyczaic ( to nie kwestia duszności ale raczej właśnie suchości - braku wilgoci ...bo gdzie ma się gromadzic ? albo w co wnikac ? ( mur przyjmuje wilgoc ale i oddaje ) . Jest ciepły to niezaprzeczalne .
    Oczywiście każdy z Nas jest inny , mnie to przeszkadza a dla innej Osoby może to byc zupełnie bez znaczenia .
    PS. To taka luźna uwaga ale może Komuś się przyda
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  19. #4299
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie czym najlepiej pomalować (zabezpieczyć) płot drewniany. Płot będzie z desek sosnowych z oflisami. Szukam czegoś po przyzwoitej cenie bo niestety płotu wyszło mi ok 300 mb. Chcę tylko zabezpieczyć płot nie zależy mi na jakimś kolorze aczkolwiek chciałbym jednocześnie aby drewno nie ciemniało.
    Fundamenty postawiłem i czekam na dom tak więc robię to co się da.

  20. #4300
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    Muszę przejrzeć forum bo gdzieś po drodze ktoś pisał o olejo woskach którymi robił wnętrze i podawał nazwę. Koncepcja mi się spodobała. Tak myślę że jak się dom cały chemią wysmaruje to on już tak drewnem nie pachnie a poza tym to wdycha się te opary różne. Z zwenątrz to wiadomo trzeba impregnaty dać żeby drewno nie siniało itd. ale w środku to myślę że sam ten wosk wystarczy. Nazwy nei pamiętam jak będzie potrzebny to będę forum przeszukiwać.
    Na tym forum EDZIA woskowała bale. Wosk był , jeśli dobrze pamiętam , naturalny (pszczeli) rozpuszczony w podgrzanej terpentynie.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

Strona 215 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony