dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 693
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #4861
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    mo dom można zobaczyć tutaj
    http://picasaweb.google.pl/djan62/Hi...udowyDomuZBali
    jak będemiał trochę czasu wkleję aktualne zdjecia

  2. #4862

    Domyślnie

    djan faktycznie bardzo ladny ten kolorek.
    ale na tych wszystkich preparatach pisze ze mozna je nakladac na wysuszone drewno. mimo tego je kladziecie? kurcze a nie psoowduje to ze ta wilgoc co jest w drewnie to juz tam pozostanie po pomalowaniu impregnatem?

    spodobal mi sie pomysl pomalowania olejem tez z zewnatrz, tylko wymieszamy ten olej z terpentyna zeby lepiej wnikal, albo z pokostem. wnika to kilka miesiecy wiec do wiosny powinno przetrwac. obawiam sie tylko robaczkow bo olej przed nimi nie chroni. jak to jest z owadami zerujacymi na drewnie, wlaza w takie sciete drewno tez?

  3. #4863
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Pit - mi nie chodzi o malowanie, ale o trwałość w późniejszym czasie. Deszcz w końcu wypłucze ten środek.
    No tak , ale mówie że po pomalowaniu tym fobosem, pomalowalismy na koniec kolor z teflonem śniezki. wszystko juz wyschło i jest ok, ale mówię zobaczymy za rok.

  4. #4864
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    djan, bardzo pomogły mi te zdjęcia bo elewacje robie samemu, i widzę że zrobiłem mały błąd bo ja np na szytowe ściany ma konstrukcję biłem płytę osb, na to folia, ruszt i szalówka, ale widze że można było to robić bez tej płyty. Więc jestem parę groszy w plecy

    Wogóle to bardzo ładny domek

  5. #4865

    Domyślnie

    wrzucam wam fotki mojego dachu. widac na nim ze na dechy wlazla sinizna. tak samo jest z deskami ktore dopiero czekaja na polozenie. kurcze nie wiemy co teraz zrobic. kupic nowe dechy wysuszone a te zostawic poprzekładane niech sie sezonuja i beda potem na garaz? czy je sprobowac domyc i mimo wszystko klasc na sciany szczytowe? kurcze poradzcie...

    http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Dach

  6. #4866
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Cześć
    Miałem podobny problem z dechami na płot. Prosiłem znajomego stolarza o ocenę. To co usłyszałem
    Dechy są świeże nie suszone, drewno z przysuchu(czyli pozagatunkowe), lub drewno trzymane razem z trocinami. Jeśli jest to drewno niewidoczne to można zabezpieczyć impregnatami i wszystko bedfzie OK (jeśli chodzi o płot).
    Jeśli drewno jest widoczne to nic z nim nie zrobisz (nie wymyjesz) zawsze będzie widaś ślady sam próbowałem i nie masz szans.
    Jeśli ty trzymałaś dechy bez trocin to znaczy, że ktoś wcisnął ci świeże drewno z przysuchy a wtedy bym zrezygnował z tego drewna

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    wrzucam wam fotki mojego dachu. widac na nim ze na dechy wlazla sinizna. tak samo jest z deskami ktore dopiero czekaja na polozenie. kurcze nie wiemy co teraz zrobic. kupic nowe dechy wysuszone a te zostawic poprzekładane niech sie sezonuja i beda potem na garaz? czy je sprobowac domyc i mimo wszystko klasc na sciany szczytowe? kurcze poradzcie...

    http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Dach

  7. #4867
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    Kasiu
    Robaki wchodzą przede wszystkim w ścięte drzewo a nie w rosnące.
    Dlatego drzewo po przysuchu,albo powalone przez wiatr nie nadaje się na konstrukcje. Na świeżym drzewie robaki żerują tylko pod korą( z reguły)
    Na twoich zdjęciach widzę drewno z korą. Szybko je okoruj albo wyrzuć

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    djan faktycznie bardzo ladny ten kolorek.
    ale na tych wszystkich preparatach pisze ze mozna je nakladac na wysuszone drewno. mimo tego je kladziecie? kurcze a nie psoowduje to ze ta wilgoc co jest w drewnie to juz tam pozostanie po pomalowaniu impregnatem?

    spodobal mi sie pomysl pomalowania olejem tez z zewnatrz, tylko wymieszamy ten olej z terpentyna zeby lepiej wnikal, albo z pokostem. wnika to kilka miesiecy wiec do wiosny powinno przetrwac. obawiam sie tylko robaczkow bo olej przed nimi nie chroni. jak to jest z owadami zerujacymi na drewnie, wlaza w takie sciete drewno tez?

  8. #4868
    Piotr Wlezień
    Guest
    Piotr Wlezień

    Domyślnie

    a tak wyglada mój domek po 5 tygodniach pracy
    http://picasaweb.google.pl/piotrwlezien/Budowa

  9. #4869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Kasiu - dokładnie jak pisze Piotr - usuń szybko tą korę, bo będziesz miała te kędziłoki, drapki czy inne kłopotki .
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  10. #4870

    Domyślnie

    A tutaj jest nasz domek

    http://picasaweb.google.com/Piotr.Dr...kPodKasztanami

    Teraz największy problem to czym pomalować ?? Tikkurilla W-Oil czy Lazur 3v3 ?? Wykonawca zachwala Sadolin bo oczywiście ma na niego super zniżki.
    Jak trzasnął cenę 3700 !!! za pomalowanie domku z zewnątrz to o mało się nie przewróciłem !!! Najgorsze, że muszę wyjechać na 2 tygodnie i nie będę mógł tego zrobić sam

  11. #4871

    Domyślnie

    peterpan - ten domek jest chyba z bala wymagającego ocieplenia, jaka jest grubość bala ? Czy to jest może tzw drewno KVH ? Czy ktoś może słyszał o takim oznaczeniu i może coś powiedzieć o jakości drewna ? Co sądzicie o zaszpachlowaniu spękanych lub wyłupanych sęków ? Oczywiście na zewnętrznej powierzchni ściany. A malować chcę jasnym kolorkiem zachowującym rysunek drewna .

  12. #4872

    Domyślnie

    Bal jest 65mm i oczywiście będzie docieplony od wewnątrz watą mineralną.
    Dom buduje WASCO. Zaczęli w czwartek, a w niedzielę było już to co widać na zdjęciach, wczoraj dojechał garaż i pewnie do piątku skończą

  13. #4873
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    fajna ta chałupka!!!..każdy drewniany DOMEK ma to coś!!!
    2 tyg. nie bedzie problemu pod warunkiem że nie będzie co dnia padało, sporadyczne opady i co najważniejsze potem słonko!!!
    ważne aby dom nie stał w cieniu i drzewa nie powinny byc za blisko- to potęguje i przyspiesza sinienie!- wiem z doświadczenia,

    moje doświadczenia na temat impregnatów masz na stronie poprzedniej chyba, a może daj na całość Fobos- najpierw, to chyba idzie szybko, my mamy zamiar spróbować malowanie Fobosem za pomocą "ogrodniczego spryskiwacza",

    uważam że ten Sadolin nie jest zly...- po dokładniejsze dane odsyłam do wcześniejszej wypowiedzi,..
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  14. #4874
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    kasia- te dość ciemne deski wywal,
    te lekko zacienione może można dawać pod spód, ale porządnie je wcześniej zaimpregnuj,
    pozatym pamiętaj zasada: NA TE DECHY BĘDZIESZ PATRZEĆ WIECZNIE,
    jeśli jest duża sinizna to nie zejdzie, a ty co ranek bedziesz zadzierać głowę do ściany szczytowej i kląć- nie opłaca się...
    małe sinizny u nas zeszły- były na sztachetach w płocie, drewno zostało lekko zaparzone- leżaly chyba kilkanaście dni bez przekładki u stolarza i troche je przysiniło, jak odebrałam to odrazu w kąpiel impregnatową, powiesiliśmy na płocie, po 2-3mca pięknego słonka sinizna została "wygrzana", teraz jej już nie ma!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  15. #4875
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    pterpan - moja rada : maluj póki drewno nie dostało słońca

  16. #4876
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko
    wrzucam wam fotki mojego dachu. widac na nim ze na dechy wlazla sinizna. tak samo jest z deskami ktore dopiero czekaja na polozenie. kurcze nie wiemy co teraz zrobic. kupic nowe dechy wysuszone a te zostawic poprzekładane niech sie sezonuja i beda potem na garaz? czy je sprobowac domyc i mimo wszystko klasc na sciany szczytowe? kurcze poradzcie...

    http://picasaweb.google.pl/kasia.sloneczko1/Dach
    możesz sprubować preparatu plestop - u mnie rewelacja
    zawirea wybielacz ale skutkuje

  17. #4877

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    a właśnie Gasol- daj zdjęcie z bliska jak parapet wygląda przy balu i koniecznie jak zostało to zamontowane, przecież
    Zdjecia w wersji budowlanej, czyli kurz, brud i w trakcie poprawek. Mam nadzieje, ze widac z grubsza, jak wyglada parapet po "oblachowaniu".


  18. #4878

    Domyślnie

    dzieki za porady, juz zakupilismy wysuszone drewno na sciany szczytowe a te dechy to wybielimy, dobrze zaimpregnujemy i damy na balkon na deskowanie, na to pojdzie folia i beton wiec moga sobie byc brzydkie pod spodem. oczywiscie najpierw je troche wystawimy na wiatrek co by je przewial i posuszyl
    nie wiem czy wam kiedys pisalam ze mecze sie z takim jednym egzaminem no wlasnie go zdalam i wreszcie moge sie zajac budowa

  19. #4879

    Domyślnie

    dzieki za porady, juz zakupilismy wysuszone drewno na sciany szczytowe a te dechy to wybielimy, dobrze zaimpregnujemy i damy na balkon na deskowanie, na to pojdzie folia i beton wiec moga sobie byc brzydkie pod spodem. oczywiscie najpierw je troche wystawimy na wiatrek co by je przewial i posuszyl
    nie wiem czy wam kiedys pisalam ze mecze sie z takim jednym egzaminem no wlasnie go zdalam i wreszcie moge sie zajac budowa

  20. #4880
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    KASIA GRATULACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    SUPER, CIESZĘ SIĘ Z TOBA....

    Gasol- no nieżle wygląda ten parapecik, ale myślę że przy Twoich balach to rzeczywiście wskazane, u nas jakoś tak dobrze wyszło jak jest, czyli bez, i czyba narazie nie będe nic przypinać.. gorzej w środku, bo tam parapecik by się przydał a boje się sinienia drewna jak przyłoże dechą parapetową...
    Proszę o komentarze w dzienniku..

Strona 244 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony