dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 254 z 693
Pokaż wyniki od 5.061 do 5.080 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #5061

    Domyślnie

    zrobie jutro i podepne...

  2. #5062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał saabb
    Cytat Napisał kruszon11
    A i jeszcze jedna rzecz. Opowiadasz ludziom, że dom stawiasz, to pytają a jaki ten dom .... Odpowiadasz im, że drewniany, z bali..... na to 90% odpowiedzi, że zawsze o takim marzyli.....
    Racja to murowana odpowiedź
    I standart, że się spali... to już mnie wkurza.
    U mnie to jeszcze mówili...Dom drewniany robal murowany .

    Mała poprawka do pojemności bojlerów. Od solarów 300l w domu 150l. W domu wężownica podgrzewa, kiedy temp. z solarów spadnie poniżej ustawionej temp.

  3. #5063

    Domyślnie

    Robal murowany to w murowanym
    Do solarów to chyba się mniejszy nie oplaca a nie wiem czy i są takie małe.
    Zwykły zbiornik z jedną wężownicą to z doświadczenia wiem bo miałem 120L a teraz mam 100L i jest mały. Czasami jak chcemy się z małżonką plusnąć pod przysznicem zaraz po sobie to woda już pod koniec nie jest zbyt ciepła. Nie wspomnę już o wannie gdzie średnio wchodzi około 150L wody.

  4. #5064

    Domyślnie

    Z czego macie wykonane instalacje CWU w Waszych domkach, z miedzi czy z PCV ? Jeden wykonawca mówi mi, że do drewna ogrzewanego Eko groszkiem to to tylko miedź, bo PCV może nie wytrzymać ewentualnego zagotowania wody w instalacji. Natomiast inny powiedział, że piec ma odpowiedne zabezpieczenia i wystarczy instalacja z PCV, a miedź jako sztywny materiał może ulec uszkodzeniu wskutek osiadania budynku.

  5. #5065
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał peterpan
    Z czego macie wykonane instalacje CWU w Waszych domkach, z miedzi czy z PCV ? Jeden wykonawca mówi mi, że do drewna ogrzewanego Eko groszkiem to to tylko miedź, bo PCV może nie wytrzymać ewentualnego zagotowania wody w instalacji. Natomiast inny powiedział, że piec ma odpowiedne zabezpieczenia i wystarczy instalacja z PCV, a miedź jako sztywny materiał może ulec uszkodzeniu wskutek osiadania budynku.
    Ja jeszcze nie robiłem instalacji, o których piszesz, ale rozmawiałem na ten temat z hydraulikiem.
    Jeżeli chodzi o koszty to wychodzą bardzo porównywalne jego zdaniem. Miedź w rurach będzie droższa, ale już złączki tańsze. Odwrotnie w przypadku PCV. Nie namawiał ani n miedź, ani an PCV. Z rozmowy z nim wywnioskowałem, że lepiej delikatnie dołożyć na materiałach i robić w miedzi. Zgodnie z zasadą co tanie to drogie.

    Ale przyznaję, praktyki w tym temacie jeszcze nie mam.

  6. #5066
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Ja z kolei mam pytanie do tych z Was, którzy mają za sobą instalacje elektryczne. Otóż mój elektryk chce prowadzić wszystko w peszlach, to zrozumiałe, nawet nie wyobrażałem sobie, że miało by być inaczej. Natomiast same przewody chce prowadzić kablem ziemnym, tym czarnym, bo niby lepiej zabezpieczony. Jest taka potrzeba czy nie koniecznie ? Jak to było u Was ?
    Ponadto chce zakładać różnicówki do każdego pomieszczenia osobno.

    Instalacje będą u mnie na parterze natynkowe, wypuszczane na balach. Ile puszek i w jaki sposób je zakładać ?

  7. #5067
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    p.s. nas biznesmenami jeszcze nie nazwali,.....ale najlepsza akcja była pierwszej niedzieli po postawieniu, ludzie masowo przez całą niedziele odprawiali takie pielgrzymki, jakby podążali do kościoła, normalnie sąsiedzi mówili że takich wycieczek to tutaj nigdy nie było......, całe fale spacerujących po ulicy...,
    taka popularność wcale nie jest dobra moim zdaniem...,

    NO TO ZA BIZNESMENÓW.... BALOWYCH...
    To co my mamy zrobić, jak budujemy właśnie koło kościoła
    Całe szczęście, że nasza droga dojazdowa prowadzi nie od okolic kościoła, tylko z całkiem innej strony, także z kościołem graniczymy kutym płotem i nie tak prosto do nas trafić. Będziemy więc oglądać wiszących na płocie parafian??

    Gdy zamieszkaliśmy w małym miasteczku, gdzie obecnie budujemy drewniaka, kipiałam ze złości, gdy w pobliskim spożywczym słyszałam o nas, tych "nowych", spekulacje plotkarskie i historie nie z tej ziemi. Po dwóch latach przywykłam na tyle, że nieźle się bawię słysząc różne opowieści dziwnej treści.
    Tylko pozytywne nastawienie i nie zadzieranie nosa uratowało nas przed obdarciem ze skóry żywcem
    A teraz jesteśmy już "swoi - miejscowi"..

    Pozdrawiam cieplutko
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  8. #5068
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał kruszon11
    A i jeszcze jedna rzecz. Opowiadasz ludziom, że dom stawiasz, to pytają a jaki ten dom .... Odpowiadasz im, że drewniany, z bali..... na to 90% odpowiedzi, że zawsze o takim marzyli.....
    Dokładnie Wszyscy wykonawcy fundamentów, bankowcy, dostawcy bloczków betonowych, sąsiedzi, znajomi...
    Wychodzi na to, że tylko nieliczni maja cywilna odwagę realizować swoje marzenia...
    Na gadki o rychłym ataku piorunów, ufo, ognistych kul i plag robali odpowiadam, że z jednej strony mamy kościół, a z drugiej staż pożarną (autentycznie... jakieś 100 metrów), a z trzeciej strony ostrego sąsiada i że w takim miejscu nic nam się nie stanie.
    Też miałam taką sytuację, że murarz od fundamentów zapytał mnie co jak się spali?? Odparłam, że posprzątamy drewno i do niego zadzwonimy, bo muruje po Bożemu
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

  9. #5069

    Domyślnie

    Cytat Napisał peterpan
    Z czego macie wykonane instalacje CWU w Waszych domkach, z miedzi czy z PCV ? Jeden wykonawca mówi mi, że do drewna ogrzewanego Eko groszkiem to to tylko miedź, bo PCV może nie wytrzymać ewentualnego zagotowania wody w instalacji. Natomiast inny powiedział, że piec ma odpowiedne zabezpieczenia i wystarczy instalacja z PCV, a miedź jako sztywny materiał może ulec uszkodzeniu wskutek osiadania budynku.
    Nie jestem fachowcem, ale mam trochę do czynienia z instalatorstwem i zdecydowanie odradzam PCV. Jest nietrwała i po kilku latach wygląda fatalnie. Chyba że pod nazwą PCV rozumiesz (przepraszam, jeśli Cię uraziłem) wszystkie rury z tworzyw sztucznych wykorzystywane w instalacjach. Różne sa ich właściwości i sposoby łączenia. Rzeczywiście większość instalacji z tworzyw wytrzymuje maksymalnie 95 st. Na pewno odradzam klejenie rur. Może być zgrzewanie, ale tutaj trzeba dobrego fachowca bo wbrew pozorom łatwo popełnić błędy. Ja osobiście będę kierował się w stronę instalacji stalowej lub stalowej nierdzewnej(obie rury cienkościenne). Co do osiadania budynku- tak czy inaczej musisz w instalacjach Cu stosowac kompensatory (rozszerzalność termiczna miedzi) Przy zbyt dużym osiadaniu myślę, że nie będzie problemu skrócić rurę przy kompensatorze. Jezeli będziesz chciał kilka porad na co zwrócić uwagę (w zależności od rodzaju rur i złączek) przy wykonywaniu instalacji napisz. Jeżeli chcesz namiary na dobrą firmę sprzedającą hydraulikę w Ełku tez mogę pomóc.

  10. #5070

    Domyślnie ...

    U mnie woda CWU z kotłowni idzie jednym węzłem do kuchni i drugim do obu łazienek (są jedna nad drugą). To główne rozprowadzenie mam z rur PE40. Teraz od nich będę rozprowadzał do każdego punktu już mniejszymi rurami pex/al/pex fi20. Co ciekawe udało mi się wygospodarować tak miejsce w łazienkach i kuchni, że mam ścianki techniczne i w nich będą wszystkie połączenia. CO natomiast będzie z pex/al/pex. Każdy kaloryfer na osobnej lini z rozdzielacza. Wyeliminuje to połączenia w szlichcie
    Elektryka, wszystkie kable idą w peszlach. W ziemi tenczarny to jedynie przyłączeniowy od skrzynki do domu. Reszta na chudziaku w peszlu. Co do gniazdek to jeszcze się zastanawiam i nie mam pomysłu

  11. #5071

    Domyślnie

    Cytat Napisał woxtek
    Nie jestem fachowcem, ale mam trochę do czynienia z instalatorstwem i zdecydowanie odradzam PCV. Jest nietrwała i po kilku latach wygląda fatalnie. Chyba że pod nazwą PCV rozumiesz (przepraszam, jeśli Cię uraziłem) wszystkie rury z tworzyw sztucznych wykorzystywane w instalacjach. Różne sa ich właściwości i sposoby łączenia. Rzeczywiście większość instalacji z tworzyw wytrzymuje maksymalnie 95 st. Na pewno odradzam klejenie rur. Może być zgrzewanie, ale tutaj trzeba dobrego fachowca bo wbrew pozorom łatwo popełnić błędy. Ja osobiście będę kierował się w stronę instalacji stalowej lub stalowej nierdzewnej(obie rury cienkościenne). Co do osiadania budynku- tak czy inaczej musisz w instalacjach Cu stosowac kompensatory (rozszerzalność termiczna miedzi) Przy zbyt dużym osiadaniu myślę, że nie będzie problemu skrócić rurę przy kompensatorze. Jezeli będziesz chciał kilka porad na co zwrócić uwagę (w zależności od rodzaju rur i złączek) przy wykonywaniu instalacji napisz. Jeżeli chcesz namiary na dobrą firmę sprzedającą hydraulikę w Ełku tez mogę pomóc.
    Nie uraziłem się ale faktycznie sformułowanie PCV jest może niezbyt precycyjne. Chodzi mi o rury Aluplast czy jakoś tak, te które mają we wnątrz wkład aluminiowy. Dzisiaj miałem kolejne spotkanie z hydraulikiem i również polecał Aluplast. Zobaczymy jutro jakie będą ceny

  12. #5072

    Domyślnie

    peterpan, ceny pex/al/pex zależą od producenta. Najtańsze to chyba gdzieś około 200 PLN za 100mb taki troche lepszy to około 300-400 za 100mb a są i droższe.

  13. #5073

    Domyślnie

    Sorki, chodziło mi o ceny za całą instalację wod-kan i CO. Po prostu jutro będę miał przynajmniej dwie wyceny.

  14. #5074
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    u nas instalacje idą wszystkie w "plastiku", nie znam marki,- hydraulik nic nam innego nie proponował, a i sama nie wpadłam na myśl że można i np. w miedzi,...
    elektryka- kabel pod chudziakiem idą normalne kable, tylko tak jak u Saaba od skrzynki prądowej w ogrodzeniu mamy położony kabel ziemny do domu,
    my peszle mamy tylko w drewnie, gniazka- normalne, ale puszki są jakieś takie niebieskie- 4razy drożdze od czarnych które są na zasadzie peszli- czyli samogasnące, czy jakoś tak...., i cały parter mamy w tych puszkach niebieskich, tam gdzie ściana murowana- mamy 2takie, to normalne czarne puszki,..
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  15. #5075
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    AGAGAJ-
    bo u WAS to będzie miało taki przebieg:
    1. wszyscy do Kościoła,...... potem po kościele połowa z nich pójdzie oglądać chate, co to podobno jakaś bogata gościówa buduje, z prawdziwych bali......., ale przywykną po kilku mszach.....
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  16. #5076
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    obiecane kominy....
    ten duży "placek" pod kratkami wentylacyjnymi to dzieło mojego upartego męża ...,
    mówiłam że za równy, że za duży, jeśli już to od zachodu a nie od frontu,..

    zacieki czerwone z boku są z czerwonego piaskowca, który został już umyty i sa wyraźnie białe te kamienie które są białe.....,
    komin nasz nie wygra w konkursie z Kruszonem, jego jest taki "wypieszczony",
    ale w naszym podobaja mi się białe fugi,

    i bliskie ujęcie:



    i taras- utwardzony i porośnięty trawą jak też i "świeży dorobek" coby przedłużyć sam taras i aby miał łagodniejsze zejście,..




    A TERAZ CZEKAM na opinie i zdania, co się WAM podoba, a co się NIE PODOBA...

  17. #5077

    Domyślnie ...

    Annja faktycznie pod kratkami jakis taki duzy ten kamyk Ale jak nie bedziesz nic mowic to nikt nie zwroci uwagi.
    Bardzo mi sie podoba Twoj domek, te wyciecia bali na laczeniach sa boskie.

  18. #5078
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Annnja,
    Po pierwsze primo, komin jest spoko, chociaż przyznaję nieskromnie , że mój ładniejszy ...

    Po drugie primo, kamyka nawet bym nie zauważył, gdybyś nie napisała...

    Po trzecie primo, najważniejsze primo, DOMEK JEST ZAJEBISTY !!!!!!!
    Bardzo, bardzo mi się podoba. Juz wiem dlaczego nie wklejasz za dużo zdjęć.... Żeby Ci się balowicze i im podobni nie zjeżdżali oglądać, dotykać, macać, wąchać....

    Blacha jest w dechę, nie masz się co przejmować, że za ciemny. Bo wyobraź sobie na takiej chałpie zielony..... albo czerwony.....Jak mawia majster Tadek insy nie pasuje.....

  19. #5079
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał kruszon11
    Annnja,

    Po trzecie primo, najważniejsze primo, DOMEK JEST super !!!!!!!
    Wycięło mi że jest za.....ty ....DUŻYMI LITERAMI BYŁO NAPISANE

  20. #5080
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    ANNNJA... Mi się nie podoba!!!!

    Nie podoba mi się, że tak mało zdjęć.
    A druga rzecz, która mnie wnerwia to to, że zdjęcia takie małe!
    Jak już są większe to u Kasia_Sloneczko na Picasa..

    To niewybaczalne
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

Strona 254 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony