dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 307 z 693
Pokaż wyniki od 6.121 do 6.140 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #6121

  2. #6122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    zrozumiałam, że stan surowy otwarty juz masz????
    bo w dzienniku widac tylko zdjęcia w trakcie stawiania ścian.
    Napewno kolejny piekny dom z bali stoi u Ciebie

  3. #6123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Muszę się wreszcie tu "zameldować" bo mnie sumienie gryzie ...
    Podglądam kogo sie da - komentarze wciskam a nie mam czasu "zabrać się za siebie" ...a przecież to co udało mi się osiągnąć zawdzięczam temu forum a dokładnie magdalenak.Mój dom zbudowała ta sama firma. Hołdując zasadzie „nie chwal dnia przed zachodem…”dotrwałam do ostatniego punktu umowy, zapłaciałam co się należało ( a należało się więcej – uwierzcie) i dzisiaj z całą odpowiedzialnością mogę polecić firmę „Kanadyjskie domy” z Goszczanowa. Jestem właśnie na progu zakładania dziennika bo pewnie czeka mnie jeszcze wiele zmagań a wasze rady i opnie będą bezcenne i będzie to baaardzo pożyteczny sposób spędzania jesiennych wieczorów.
    Tymczasem skleciłam coś na wzór albumu – opinie mile widziane …

    http://picasaweb.google.com/Jezyk28/...aBudowyJezyka#

    Wracając do firmy - chętnie odpowiem na każde pytanie.
    Mam pobożne życzenie mieć tylko takich fachowców na budowie ...hmmm optymizm mnie nie opuszcza co?
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  4. #6124

  5. #6125
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    No popatrz ...coś podobnego...
    Człowiekowi "pobożne" kojarzy sie z pokornym i wymodlonym.
    A tu "mosz" - "marzenie ściętej głowy" napisali !
    To ja zmieniam na "żądam" ! A co mi tam !
    Hmmm - powinnam potupać jeszcze nogą nie ...?
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  6. #6126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Jeżyku, nie mogłam sobie odmówić Cudo, bajka a ten parawan z drzew otaczających domek! Idziesz do moich ulubionych z całym inwentarzem


  7. #6127
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Znaczy się - z kotką, psicą i jedynym w domu samczykiem - małżem ?

    Poddaję się "adopcji".

    Wkleiłaś fotkę beż dachóweczki - a lada chwila będzie cały dach!
    To ja dołożę drugą stronę chałupki - z dachówką



    Z dachem jest jak z makijażem - trzeba poczekać na wszystkie wykończenia i blaszki - wtedy jest efekt
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  8. #6128
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    agajezyk...
    cudny domek,.... i fajny ganek na ścianie długiej.....


    ale mam do WAS ja też prośbę, troszkę inna niż dom z bali....
    ale kto tam wie co sie kiedyś tam pobuduje,

    chodzi o działkę znajomej....,
    która sama nie wie którą opcje podziału wybrać i które zło/dobro jest lepsze...

    droga od lewej- południowej strony czy droga od prawej wschodniej strony działek....

    dziękuje z góry, wyraźcie proszę swoje komentaże w linku SONDAZE...
    http://forum.muratordom.pl/wjazd-od-...ki,t171549.htm
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  9. #6129
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loorien

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Czy ten dom jest tyle wart????

    Witam wszystkich forumowiczów,
    od jakiegoś czasu podczytuję to forum, bo były plany budowy domu z bali, ale jakoś ciężko się zebrać i teraz zastanawiamy się w rodzinie nad zakupem domu na wyjazdy, w rodzinie jest dużo dzieci i dosyć dobrze ze sobą żyjemy, marzy nam sie dom w górach - znalazłam takie ogłoszenie:
    http://dom.gratka.pl/tresc/402-79446...6c432bc174f2,1
    nie do końca jednak orientuję sie co jest ważne w domu z bali i co ewentualnie sprawia ze cena wystawionego domu jest taka wysoka, kontaktowalam sie juz z wystawiającym ale jeszcze domu nie widzialam mamy go zobaczyc w najbliższy weekend, może szanowni forumowicze byliby w stanie pomóc i ocenić czy ten dom wart jest swojej ceny?
    pozdrawia,

  10. #6130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artmach
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    153

    Domyślnie

    Od 500 w dół można by zacząć negocjować, nawet może jeszcze niżej...

  11. #6131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Loorien Cena ogromna. Ale weź pod uwagę, że to cena wraz z ziemią chociaż i tak dla mnie jest baaaaardzo dużo. Ja bym odpuścił.

    Kochani, kiedyś na forum napisałem: co by było gdyby samemu postawić dom z bali, ale bałem się wskakiwać od razu do głębokiej wody i postanowiłem, że wybuduję coś mniejszego, taką małą chatkę - jak niektórzy nazywają. Oczywiście najpierw czytałem i uczyłem się jak to się robi i co potrzebuję. Najbardziej przypadła mi do gustu technologia domów kanadyjskich z łączeniem bali na "siodło", bo nie potrzeba traka i wystarczy sama piła spalinowa, parę dłut i inne drobne narzędzia. Narysowałem projekt chatki. Obliczyłem ile drzewa potrzebuję no i stało się. Na wiosnę zakupiłem drzewo (bale 9m z średnicą 25cm po środku) z pobliskiego lasu i zaczęła się przygoda, która razem ze mną idzie w dobrym kierunku. Domek ma wymiary 7 na 4m w tym 2m tarasu. Sama powierzchnia dachu to 60m2. Zaznaczam, że buduję tylko po pracy i jestem przeważnie sam. Brak prądu nie zrażał mnie, bo dawniej też nie było, a chatki jakoś budowali. Większość ludzi z którymi rozmawiałem była sceptyczna do mojego pomysłu ale teraz, kiedy widzą, że coś naprawdę powstaje, zaczynają już tylko kiwać głową i zadawać pytania typu: jak wkładam bale na taką wysokość itp. Wnet jak będzie pogoda zrobię parę fotek i wstawię na forum. Nie wiem, czy zdążę przed zimą postawić dach. Dzień coraz krótszy. Jak się nie uda to czymś tą moją chatkę przykryję i zabezpieczę na zimę. A najważniejsze dla mnie jest to, że ta praca mi się bardzo podoba, jest taka twórcza, trzeba trochę myśleć - taka mała extrema.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 20-09-2010 o 09:19

  12. #6132

    Domyślnie Do JerzyBw

    JerzyBw: Zaznaczam, że buduję tylko po pracy i jestem przeważnie sam.
    Podziwiam.
    Sam na pełną budowę się nie zdecydowałem. Ściany i dach postawiły firmy ale już środek czyli ściany działowe, ocieplenie i instalacje robię sam. Również strasznie podoba mi się rozwiązywanie na bieżąco problemów bo każda praca jest inna. Dodatkowo dochodzą problemy jak to zrobić w pojedynkę ( np.zamocować 5 metrową deskę).
    Podstawa bo brak ciśnienia na szybkie wprowadzenie.
    Dzięki temu można trochę zaoszczędzić i chyba najważniejsze nie trzeba się użerać z wykonawcami (takich którzy wszystko robią super ja nie znam ).

    Pozdrawiam
    i życzę sukcesów
    Andrzej

  13. #6133
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw
    Loorien Cena ogromna. Ale weź pod uwagę, że to cena wraz z ziemią chociaż i tak dla mnie jest baaaaardzo dużo. Ja bym odpuścił.

    Kochani, kiedyś na forum napisałem: co by było gdyby samemu postawić dom z bali, ale bałem się wskakiwać od razu do głębokiej wody i postanowiłem, że wybuduję coś mniejszego, taką małą chatkę - jak niektórzy nazywają. Oczywiście najpierw czytałem i uczyłem się jak to się robi i co potrzebuję. Najbardziej przypadła mi do gustu technologia domów kanadyjskich z łączeniem bali na "siodło", bo nie potrzeba traka i wystarczy sama piła spalinowa, parę dłut i inne drobne narzędzia. Narysowałem projekt chatki. Obliczyłem ile drzewa potrzebuję no i stało się. Na wiosnę zakupiłem drzewo (bale 9m z średnicą 25cm po środku) z pobliskiego lasu i zaczęła się przygoda, która razem ze mną idzie w dobrym kierunku. Domek ma wymiary 7 na 4m w tym 2m tarasu. Sama powierzchnia dachu to 60m2. Zaznaczam, że buduję tylko po pracy i jestem przeważnie sam. Brak prądu nie zrażał mnie, bo dawniej też nie było, a chatki jakoś budowali. Większość ludzi z którymi rozmawiałem była sceptyczna do mojego pomysłu ale teraz, kiedy widzą, że coś naprawdę powstaje, zaczynają już tylko kiwać głową i zadawać pytania typu: jak wkładam bale na taką wysokość itp. Wnet jak będzie pogoda zrobię parę fotek i wstawię na forum. Nie wiem, czy zdążę przed zimą postawić dach. Dzień coraz krótszy. Jak się nie uda to czymś tą moją chatkę przykryję i zabezpieczę na zimę. A najważniejsze dla mnie jest to, że ta praca mi się bardzo podoba, jest taka twórcza, trzeba trochę myśleć - taka mała extrema. Jestem niemal pewny, że za rok będzie moja chatka gotowa.
    Pozdrawiam

    Gartuluje zawzięcia, i czekam na foty.

    Mi z kolei cieścle postawili stan surowy otwarty, bez ścian szczytowych i to była w sumie jedyna ekipa, resztę robię tak jak Ty przeważnie sam, wiec wiem ile pracy to kosztuje.

    Pozdrawiam i czekam na zdjęcia.

  14. #6134
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    JerzyBw-
    a więc jednak wystartowałeś z tą budową??? koniecznie prosze o fotki....
    PODZIWIAM,

    ja jadąc do rodziców co pare tygodni od 2lat obserwuje budowę domu murowanego, z wysoką piwnicą, conajmniej na 220cm, chałupka dosyć spora, dach z lekka skomplikowany, ale nie o tym...
    otóż jadąc co pare tygodni wyraźnie widzę zmiany, np. pół piwniczki się postawiło, przybyło 3 rzędy pustkaków, omazano na czarno podmurówkę,.. etc..

    i zawsze!!!!!! jest tylko tam 1 OSOBA i 1maluszek..- FIAT,.
    ON poprostu buduje SAMODZIELNIE i sam!

    rozmawialam z mężem kilka dni temu, że wieźby to napewno nie bedzie stawiał sam bo i jak......,
    a dziś jechałam obok i patrze....no facet ma zamocowane już krokwie,..i siedzi SAM na dachu i coś dłubie i dokłada zielone cienkie na tej wieźbie!
    szczena mi opadła, aż kiedyś się zatrzymam i pogratuluję takiego samozaparcia!
    budować samemu fundamenty - ok, ogrodzenie - da rade, garaź postawić- też jak cierpliwy budowniczy a i bryła garażu prosta ale....DOM??? i wszyściutko samemiuteńkiemu??
    nigdy nie widziałam tam ani innego auta, ani innej osoby- zawsze ten sam gościo!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  15. #6135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    nie, nie, to nie jest dom, ja to nazywam małą chatką. Nie potrzebowałem żadnego pozwolenia na budowę. Dałem tylko szkic chatki i umieszczenie go na mapce do starostwa. Napisałem w papierach, że to altanka. To wszystko. Dom może kiedyś wybuduję jak nie zabraknie samozaparcia. A czuję, że na chatce się nie skończy Na tej chatce uczę się i stwierdzam, że nie taki diabeł straszny jak... mi go malowali.

    Co do chatki to nie jest ona okazała jak Wasze "chatki", to maleństwo i proszę się nie śmiać jak zobaczycie na fotkach .
    Dziękuję za dopingujące słowa

  16. #6136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    djan

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam
    podziwiam
    ale u mnie jest to samo
    fundamenty zrobiłem z synem
    firma postawiła stan surowu otwarty
    jeden dekarz połorzył mi gont papowy
    cała reszta to moja praca
    też traktuję budowę jako zajęcie na stare lata aby nie zgnić w domu ale powoli mam doś
    nie załamuj sie
    fajnie że nie trzeba kombinowac

  17. #6137

  18. #6138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał djan
    witam
    podziwiam
    ale u mnie jest to samo
    fundamenty zrobiłem z synem
    firma postawiła stan surowu otwarty
    No nie zupełnie Samochód z balami przywieźli mi prosto z lasu. Musiałem je okorować, potem następne etapy, które nie będę opisywał, bo szkoda czasu.
    Jeszcze się nie załamuję, mam dużo energii. Teraz pogoda może mnie załamać.

    Jaskółeczko. Górale z Podhala mogą sobie dumać, że budowa z bali jest dla znudzonych i niebiednych "ceprów" z nizin. "Dudki" dla nich ważne.
    Dom z duszą, to wybudują dla siebie i rodziny, ale dla obcych? hm... za pewną ilość "dudków" - tak. Natomiast śmiało można powiedzieć: jak ktoś kocha to, co robi, to dusza będzie. Powstaje pytanie: czy można kupić duszę za "dudki"? hmm...Żyć trzeba a bez "dudków" jest trudno.
    Ja nie jestem bogaty, dlatego chcę zrobić coś od "0".

  19. #6139
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    Jaskułeczka:
    DOSKONALE ROZUMIEM O CZYM PISZESZ, POPIERAM:

    .."Czułam, że potrzebuję kogoś innego, kto tchnie ducha w drewno, aby ożyło w sposób dla mnie wyczuwalny. Zrozumiałam, że taki drewniany dom jest jak skrzypce. Choćby najpiękniejszy kawałek jaworowego drewna lutnik wyrzeźbił, ale nie tchnął by weń ducha, skrzypce by nie zagrały. Nie wystarczy sama wiedza lutnicza. Tak samo jest i z drewnianym góralskim domem..."

    i tutaj właśnie chcę powiedzieć, że ja już kilka razy miałam wrażenie że w budowę domu Nasza EKIPA wkładała nie tylko swoją pracę, ale też i serce!
    nie mówię o momentach gdzie patrzyłam jak ekipa pracuje, ale o tych momentach które mam/ miałam oglądając nasz/ lub też inny dom w ich wykonaniu!

    Ich domy mają poprostu DUCHA, to coś lekko uchwytne dla kogoś kto nie patrzy tylko na dutki...


    a propo tych dutków: dom drewniany więcej ich potrzebuje.....
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  20. #6140

    Domyślnie

    Witam,
    ANNNJA , dzięki za Twoje słowa, wiedziałam, czułam, że ktoś mnie na Forum zrozumie, że to wcale nie tylko chodzi o dutki, bo za takie same dutki można zbudować bez duszy , albo z duszą.
    Najczęsćiej na Forum zadawane są pytania o dutki. Nie o jakość ! Tak naprawdę, kto górali nie miał okazji poznać z bliska ten tylko klepie o nich stereotypy, ale górali jest mało, więc nie wszystkim będzie to dane i nie jest to tylko kwestia dutków. No, cóż... Pozdrawiam

Strona 307 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony