dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 308 z 693
Pokaż wyniki od 6.141 do 6.160 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #6141
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Witam
    Jest poprawa pogody i tak jak obiecałem.

    Tak było kiedyś. Rodzina chciała grilla.

    Tak jest dzisiaj.

    jaka będzie jesień?

    Na razie to wszystko.
    Pa

  2. #6142
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw

    ... czuję, że na chatce się nie skończy Na tej chatce uczę się i stwierdzam, że nie taki diabeł straszny jak... mi go malowali.
    No zmajstrował sobie chałupkę !
    Skubaniutki (że tak pieszczotliwie sobie pozwolę ) !

    Jak sie zaweźmie, to zmajstruje taką jak moja.

    JerzyBw - trzymam kciuki - nie kończ na tej chatce ...
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  3. #6143
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw
    Cytat Napisał djan
    witam
    podziwiam
    ale u mnie jest to samo
    fundamenty zrobiłem z synem
    firma postawiła stan surowu otwarty
    No nie zupełnie Samochód z balami przywieźli mi prosto z lasu. Musiałem je okorować, potem następne etapy, które nie będę opisywał, bo szkoda czasu.
    Jeszcze się nie załamuję, mam dużo energii. Teraz pogoda może mnie załamać.

    Jaskółeczko. Górale z Podhala mogą sobie dumać, że budowa z bali jest dla znudzonych i niebiednych "ceprów" z nizin. "Dudki" dla nich ważne.
    Dom z duszą, to wybudują dla siebie i rodziny, ale dla obcych? hm... za pewną ilość "dudków" - tak. Natomiast śmiało można powiedzieć: jak ktoś kocha to, co robi, to dusza będzie. Powstaje pytanie: czy można kupić duszę za "dudki"? hmm...Żyć trzeba a bez "dudków" jest trudno.
    Ja nie jestem bogaty, dlatego chcę zrobić coś od "0".
    Jurku - nie poddawaj się - sam też budowałem swojego balowca mimo złej pogody(ja: technik mechanik z ...fizjoterapeutą ). Dało radę. Nawet solidne wiatrzycho wytrzymał jeszcze nie związany.
    A co do samodzielnej robótki - oj tak - daje to sporą całkiem satysfakcję.
    Pozdrówka.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #6144

    Domyślnie

    Zaktualizuje pytanie dotyczace impregnatow do bali,
    a wiec czy ktos moze cos polecic?
    Czy jest moze jakis srodek impregnujacy na nie do konca wyschniete drewno
    (powierzchniowo 5-7 mm jest czuc wilgoc)?

  5. #6145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Ja używam boramon c30. Kupiłem na allegro za ok 100 zł koncentrat 5cio litrowy. Rozrabia się go z wodą 1 do 6. Do tej pory zużyłem połowę. Spryskuję bale ogrodniczym spryskiwaczem. Na naklejce jest napisane, że utrwala się on po 2 dniach o ile nie będzie deszczu. Nie wiem, czy to dobry do końca środek.

    AgaJeżyk Taki mam plan, żeby taki zmajstrować, może nie już sam, ale z jakimś pomocnikiem lub dwóch. To nie jest jakaś katedra, żeby było niemożliwe.

  6. #6146
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Małgorzta

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Re: nie polecam - chata staropolska

    Cytat Napisał DiGM
    Po wielu wizytach w rżónych firmach budujących domy z bali, zdecydowaliśmy się na firmę z Lubartowa - chata staropolska. Pierwsze wrażenia bardzo dobre - obejrzeliśmy dom własnie budowany, dużo pytaliśmy o różne rzeczy związane z budową, fiannsami etc. To, co było dla nas ważne - budowa pod klucz, od fundamentów.
    Poprosiliśmy o orientacyjny kosztorys i umówiliśmy się na spotkanie, by doprecyzowac sprawy materiałów wykończenia etc i podpisac wstępną umowę rezerwującą termin. Pojechaliśmy. W zasadzie wszystko było ok, wprawdzie na nasze pytania własciciel odpowiadał czasem mało precyzyjnie, ale ustaliliśmy, że zostanie sporządzony dokładny kosztorys, z uwzględnieniem róznych opcji ( np. dach pokryty blachodachówką lub dachówką tradycyjną, podmurówka z kamienia lub bez obłożenia, okna z szybami zwykłymi i P4 etc.). Przed podpisaniem umowy przedwstępnej nagle zepsuła się drukarka, więc umówiliśmy się, że umowa pzryjdzie mailem, a po jej zatwierdzeniu Państwo pzreślą nam podpisany egzemplarz dla nas do podpisania. Zaliczka ( gwarancja terminu) - 5000, po podpisaniu umowy, pzrelewem na konto.
    A następnego dnia dostaliśmy mail, że firma ta nie bęđzie dla nas budować, bo ( cytuję): "jesteście zbyt upierdliwi, zadajecie za dużo pytań i nie macie do nas zaufania".
    Cóz, wydaje mi się, że jeśłi mam zapłacić za dom 400 000 , to mam prawo wiedziec, np. jakie okna zostały policzone w kosztorycie, poza tym, że drewniane, a kominek ( jaki?) poza tym, że "na pewno dobry".
    Szkoda tylko, że Państwo Ci nie mieli odwagi powiedzieć nam tego wprost, tylko wycofali się pod pretekstem zepsutej drukarki.

    DM
    a Ja wrzęcz przeciwnie -BAAArdzo polecam Chatę staropolską mieszkam już 4 lata w domu przez nich wybudowanym i nie dam złego słowa powiedzieć.Choć sama o tym dobrze wiem że jestem bardzo "upierdliwa". Ja zaczynając budowę domu też nie miałam zielonego pojęcia o budownictwie, więc zadawałam mnóstwo pytań najdrobniejszych i najbardziej szczegółowych i zawsze otrzymałam od właścicieli szczegółowe odpowiedzi. Pred wyborem firmy zjeżdziłąm cała Polskę i byłam w wielu firmach, ale wybrałam chatę gdyż ich domy najbardziej mi się podobały, rozmawiałm z ludzmi którm juz wybudowali domy i nikt mi złej opini o nich nie wygłosił.
    Z domu jestem zadowlona wszystko zostało zrobione wg. zamówienia i moich wszytkich uwag i próśb. Nie było żadnych problemów co do rozliczenia ( tu warto dodać ze firma ta ustalajac cenę na umowie nie zastrzega sobie prawa jak. np wspomniana na formu firma z radzynia podlaskiego że cena moze sie zmienić np. o 5%).Warto też zanazczyć ze dom został wykonany bez żadnej najmniejszej usterki i ani razu nie musiałm prosić firmy o naprawę gwarancyjna.
    Dlatego jak przez przypadek zobaczyłam cytowaną opinie musiałm odpowiedzić. Bo chyba wiem co jest przyczyną takiej rezygnacji - z rozmów z właściclelmi ( w czasie budowy mojego domu oczywiście a nie po przeczytaniu w/w opinii) opowiadali mi że w ciagu roku popredzajacego rok mojej budowy mieli kilku klientów bardzo nieuczciwych, którzy chcieli ich poprostu wykorzystać i musieli z nimi walczyć o pieniadze w sądzie (swoja drogą wygrali) więc przypuszczam ze to Państwo z jakiś powodów nie wzbudzili ich zaufania.wiadomo, że każda firma jest nastwiona na zyski a przy kilku nieudanych tranzakcjach ludzie uczą sie na włąsnych błędach i staraja sie ich unikać. To jest oczywiscie moja oponia z góry przepraszm jeżei uraziłam. A z to drukarką moze była prawda - złoslwosć rzeczy martwych- moja też sie często psuje w momencie kiedy jest najbardziej potrzebna.
    co do wypowiedzi Pana który mówił , ze firma ta ogłasz sie na allegro w lubartowie jest jeszcze jedna firma która robi domy są to właśnie szklielety obijane deskami anie jak w przypadku chaty domy z bali buduja z bala gr od 10do 2cm mój bal ma 12 cm.

  7. #6147
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    jokka

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    383
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    149

    Domyślnie

    Witajcie
    mam pytanie
    jak technicznie macie rozwiązane podłogi na piętrze
    tzn tam gdzie mają być deski to jasna sprawa na legarach, ale jak to wykonać w łazience? jakaś płyta pod to? jaka? planujemy w górnej łaziece maty grzejne, na co by to można połozyć? wylewka odpada, za cięzka by była
    wszelkie rady mile widziane, a może jakiś link jak już taki temat gdzieś był
    Domek pod lasem
    zapraszam do komentowania w dzienniku

  8. #6148

    Domyślnie

    2 x OSB 22 mm,izolacja termiczna? , na to wylewka ahydrytowa 4-5 cm z ogrzewaniem, plytki. Razem ok 10-11 cm.

  9. #6149

    Domyślnie

    OSB na spod, legary krzyzowo i osb na pioro wpust na gore, pomiedzy welna. w lazience na osb idzie guma albo foila w plynie(nie wiem ktore jest ktore ) na to cienka wylewka samopoziomujaca i plytki. aha na legary szlo wyciszenie jakies ale kurcze co to bylo...juz nie pamietam

    a tak wogole to ja juz rozumiem czemu ci co sie wybudowali juz sie nie odzywaja. doprowadzic dom do porzadku po budowie to jest koszmar. chyba ze tylko u mnie tak wyglada. do tego bale zaczely sie pocic zywica i musze je wszystkie przeleciec papierem sciernym i welna stalowa bo w tej konfiguracji zywica schodzi. potem tylko trzeba je jeszcze raz umyc...no generalnie dla jednej kobiety z dzieckiem kupa roboty..

    jest tez konieczne jakies zabezpieczenie wykuszu bo mi w nim wieje. nie jakos mocno ale jednak...chyba pozostaje kupic top chink

    aha na picasse wrzucilam pare nowych fotek. kuchnie mam jako tako zrobiona. brakuje oczywisice takich dupereli jak poleczki na przyprawy czy oswietlenia podszafkowego bo bezksutecznie szukam listwy z lampka i dwoma gniazdkami

  10. #6150
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    jerzy BW-
    REWELACJA!!!!!!!!!!, NO TEŻ CHCIAŁABYM MIEĆ TAKI DOMEK GRILOWY...to tak do kompleciku! no chłopie, nieźle musiałeś sie tam umysłowo nagimnastykować jak na pierwszy raz!

    kasia słoneczko......, spoko, spoko, nie tylko u Ciebie ciągle jest dużo roboty,
    nie wiem gdzie ci zawiewa na tym wykuszu, jeśli między łączeniami to poprostu ponapychaj wełnę od środką- (tą owczą, ta sama co normalnie między balami)
    listwy z 2gniazdkami, nie wiem jak ci sie spodobają ale widziałam halogenowe i tam było 1napewno gniazdko, nie pamietam czy 2??

    turoazja,.... każdy impregnat będzie dobry, wg. mnie... (byle impregnat a nie lakiero/bejca)
    my mieliśmy tikurille- i tą pod względem nie zatykania porów zdecydowanie polecam,

    Jokka- nie mam pojęcia, też mi sie wydaje że lanie betonu na te legary to ..... dziwna sprawa, i taka nie do pojęcia jak to zrobić....- ale jestem ciekawa, u nas narazie zieją same legary, wiec podłoga za pare miesięcy bedzie.....

    ALE i ja mam do was WIELKĄ PROŚBę:
    zabierzcie proszę głos i udzielcie swojej rady, spojrzcie na to jako potencjalny klient, które opcje byłyby dla Was do przyjęcia, a które zdecydowanie odrzucacie i dlaczego??- prosze z komentarzem za które bbbbbbb. dziękuje!

    http://forum.muratordom.pl/post3700356.htm#3700356
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  11. #6151

    Domyślnie

    jokka, u mnie podobnie jak u Kasi, cienka wylewka samopoziomująca, taka aby skryć kable. pod spód na płytę szło coś w płynie i jeszcze jakaś folia, ale sklerotyk jestem i już nie pamiętam.

  12. #6152
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    W łazience u mnie lOSB 25mm i tak na razie zostało....
    Potem folia w płynie i na to można płytki.
    Legary są w rozstępach mniej więcej co 80 cm i dołożone dystanse co 50cm.

    kasia_sloneczko.... tak to już jakoś jest, że jak już się wprowadzisz to nagle masz o wiele mniej czasu niż przedtem.... a wydawało by się, że wtedy to dopiero robota pójdzie...... nic bardziej mylnego. Ale fakt, uporządkować zagrodę po wprowadzinach to sztuka.... Do tej pory w garażu nie parkuję.... bo nie ma miejsca.... syf na grandę.... same przydasie....
    Natomiast Twoje zdjęcia na picasie są w albumie prywatnym..... niedostępnym.....

  13. #6153
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    kasia, miałam na myśli taką, i chyba właśnie tą z 2gniazdkami widziałam,
    bylo to w dużym elektrycznym sklepie (lokalny)


    http://www.luxmarket.pl/asortyment/b...kiem-rega/2654
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  14. #6154

    Domyślnie

    ANNNJA dzieki za linka. poszukam na tej stronie bo te biale mi nie pasuja ale moze beda i inne.
    upychanie welny nic nie da bo to sa szczeliny pionowe miedzy slupem a balem i welny tam dosyc ale ona jednak wiatru nie zatrzymiuje.

    mialam linka wrzucic i "mnie sie zapomło"
    http://picasaweb.google.pl/kasia.slo...eat=directlink

    Jerzy-podziwiam...

  15. #6155
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar artmach
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Napisał jokka
    Witajcie
    mam pytanie
    jak technicznie macie rozwiązane podłogi na piętrze
    tzn tam gdzie mają być deski to jasna sprawa na legarach, ale jak to wykonać w łazience? jakaś płyta pod to? jaka? planujemy w górnej łaziece maty grzejne, na co by to można połozyć? wylewka odpada, za cięzka by była
    wszelkie rady mile widziane, a może jakiś link jak już taki temat gdzieś był
    Od dołu:
    -ślepa podłoga z desek świerkowych
    -folia żółta
    -legary (10cm) co 50cm, pomiędzy nimi wełna
    -płyta osb 22mm
    -folia 3mm
    -płyta osb 22mm (na zakładkę z tą niżej)
    -właściwa podłoga, u mnie parkiet przemysłowy merbau

  16. #6156

  17. #6157
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kadargo
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko

    .... do tego bale zaczely sie pocic zywica i musze je wszystkie przeleciec papierem sciernym i welna stalowa bo w tej konfiguracji zywica schodzi. potem tylko trzeba je jeszcze raz umyc...no generalnie dla jednej kobiety z dzieckiem kupa roboty..

    U mnie też pojawiła sie żywica, ale co się dziwić przecież mamy domki z drzew.
    Mam mniej inwazyjny sposób na te wycieki, a mianowicie kupiłem coś takiego
    jak Rozcieńczalnik RC 01. Do tego szorstka ściereczka do naczyń i żywica schodzi. Trochę podśmierduje przy myciu ale wydaję mi się że efekt jest o wiele leszy niż po papierze ściernym i wełnie stalowej..
    Życzę powodzenia..

    Zygmunt

  18. #6158
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    kasia- sloneczko,
    masz PIĘKNE łazieneczki!!!!
    i kuchnia urodziwa i ten blacik pośrodku taki subtelny wyszedł!!!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  19. #6159

    Domyślnie

    A dziekowac, dziekowac...

    Kadargo, mialam jakis rozcienczalnik ale nasz spowodowal tyle ze bale zrobily sie bardzo ciemne w tym miejscu i smierdzialy. zywicy jednak nie rozpuscil i nie pomoglo tarcie i szorowanie szczotka ryzowa. za to po welnie stalowej wlasnie u nas fajnie wyglada bo bale sie powygladzaly hehe ale jak nie dam rady to sobie potraktuje tym rozcienczalnikiem co piszesz bo ja mialam jakis inny, widac badziewny

  20. #6160
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar agagaj
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jak już przywołany temat warstw podłogi na stropie drewnianym...

    W jakich rozstawach i jakie przekroje macie legarów?? Mi się coś plącze po głowie 60 w osiach, łazienka gęściej A legary u mnie w projekcie 8x10 cm.
    dziennikiiiiikomentarze
    Dzieci są takie słodkie, gdy są małe, że ma się je ochotę zjeść.
    Potem się żałuje, że się tego nie zrobiło....

Strona 308 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony