dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 357 z 693
Pokaż wyniki od 7.121 do 7.140 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #7121
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Klima....

  2. #7122

    Domyślnie

    ja mam pełne deskowanie, papę, na to dachówkę ceramiczna, dach ocieplony ekofibrem (25 cm) więc na chłopski rozum powinno być ok, ale jednak to właśnie jest takie zwykłe standardowe rozwiązanie jak w każdym innym domu niedrewnianym. A na dole gruby bal działa jak termos.... na górze nie ma tragedii ale na pewno jest sporo cieplej.

  3. #7123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    U mnie u góry to samo - choć pomaga szerokie otwarcie dwóch okien na raz (ale nie przy sobie, tylko np naprzeciw).
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #7124

    Domyślnie

    Cytat Napisał kruszon11 Zobacz post
    Klima....
    jak dobrze pamiętam, w którymś domu z bala miała być wentylacja mechaniczna (nie jestem pewien czy z GWC) ..
    teraz opinia byłaby wskazana jak to się sprawdza przy +34oC
    Piotr

  5. #7125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    jak dobrze pamiętam, w którymś domu z bala miała być wentylacja mechaniczna (nie jestem pewien czy z GWC) ..
    teraz opinia byłaby wskazana jak to się sprawdza przy +34oC
    Chyba któraś z dziewczyn na "A" tak planowała? Agagaj albo może Annnja ???
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  6. #7126

    Domyślnie poddasze

    WItam wszystkich. Ja w swoim domu zastosowałem zamiast popularnej foli paroprzepuszczalnej folię paroprzepuszcalną z warstwą aluminiową (na zewnątrz). Odbija ona promieniowanie cieplne. Jest ogromna różnica temperatur pomiędzy dachówką a folią, a pomiędzy folią a wełną. Poza tym wełna 24 cm. Ciepło jest ale tragedii nie ma. Da się wytrzymać.

  7. #7127

    Domyślnie

    Witam!

    Ja planuje wentylacje mechaniczna z odzyskiem i GWC, ale się chyba tym jeszcze nie chwaliłem. Będę stawiał ściany i kominy wie zrobię odpowiednie kanały. Byłem raz na targach budowlanych i dowiedziałem się ze teraz kanały nawiewające świeże powietrze prowadzone robią w podłodze i nawiew jest od dołu nie od góry. Twierdza że powietrze się ogrzewa i wędruje do góry (wiadomo). Że tak niby lepiej.

    Czytam o ukropach na poddaszach mimo 30 cm wełny i mnie to przeraza ! Mam sztywne poszycie. Zrobię szczelinę wentylacyjna miedzy wełną a poszyciem rozpinając sznurek miedzy krokwiami, żeby się wentylowało.
    Wszędzie będę miał podłogówkę, wiec może latem pasywne chłodzenie posadzek?

    Wiem że rolety musza być na zewnątrz okna. Jak są w środku to już i tak powstaje efekt szklarniowy i grzeje jak kolektor słoneczny. Wiem bo mam samoróbke. W te upały woda ciepła że aż ; )

    Jeżeli dobrze zaizoluje wełną, zrobię odstęp dla jej wentylacji, dam małe okna dachowe, wentylacje mechaniczna z bypasem na lato + GWC i chłodzenie podłogowe to może da się wytrzymać : ) Może nie wszystkie systemy uruchomię od razu, ale przygotuje póki się da.

    Zwykle klimy to naganne marnowanie energii. Ciepło z domu można odpowiednio skierować i wykorzystać do ogrzewania CWU. Są specjalne pompy ciepła do tego.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez imported_Kiciuś ; 16-07-2010 o 21:31

  8. #7128

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy Zobacz post
    Chyba któraś z dziewczyn na "A" tak planowała? Agagaj albo może Annnja ???
    nie mogę trafić właśnie na ten dziennik z planami
    Piotr

  9. #7129

    Domyślnie

    U mnie podobnie jak u większości. Na dole przyjemny chłodek, a na górze pomimo 30 wełny, płyty osb a dopiero potem karton gips całe 30 stopni. Pozostaje rzeczywiście klimatyzacja. Pozdrawiam

  10. #7130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedzi... Będę niestety musiała gorący problemwziąć na klatę
    Pozdrawiam drewniaków i sympatyków

  11. #7131

    Domyślnie

    Najlepszy sposob na gorace poddasze - dom parterowy z poddaszem nieuzytkowym. Teraz to wiem, ale kiedys myslalem, ze jakos to bedzie

  12. #7132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Gorące poddasze, hm? a jak ta sprawa wygląda u tych, co mają strzechę? Na moje skromne oko powinno być mniej gorąco.

  13. #7133

    Domyślnie

    hej, nom jedynie klima....instalujemy w przyszlym roku chocbym miala na glowie stanac. ale nie w kazdym pomieszczeniu tylko tak na korytarzu zeby troche na wieczor ochlodzic do spania bo to jest najwiekszy problem.czy sie okna otwiera i wietrzy czy zamyka, zaslania i nie wietrzy to jest i tak 30 stopni na poddaszu. na dole-luz zimno nie jest ale przyjemnie.
    polecam goraco sypialnie robic na parterze sprawdza sie niestety dziecie ma sypialnie na gorze i spi teraz ze mna, jak sie tak nauczy to bedzie przekichane...

    chcialam tez dodac zebyscie nie zamawiali niczego na stronie www.impregnaty.sklep.pl
    czekalam tydzien na boramon c30 i nie doczekalam sie nawet informacji kiedy moge sie spodziewac wysylki. porazka..ciekawe kiedy odzyskam kase..

  14. #7134

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_sloneczko Zobacz post
    hej, nom jedynie klima....instalujemy w przyszlym roku chocbym miala na glowie stanac. ale nie w kazdym pomieszczeniu tylko tak na korytarzu zeby troche na wieczor ochlodzic do spania bo to jest najwiekszy problem.czy sie okna otwiera i wietrzy czy zamyka, zaslania i nie wietrzy to jest i tak 30 stopni na poddaszu. na dole-luz zimno nie jest ale przyjemnie.
    polecam goraco sypialnie robic na parterze sprawdza sie niestety dziecie ma sypialnie na gorze i spi teraz ze mna, jak sie tak nauczy to bedzie przekichane...

    chcialam tez dodac zebyscie nie zamawiali niczego na stronie www.impregnaty.sklep.pl
    czekalam tydzien na boramon c30 i nie doczekalam sie nawet informacji kiedy moge sie spodziewac wysylki. porazka..ciekawe kiedy odzyskam kase..
    tylko musisz uważać na licznik energi,może "wyskoczyc z ramy"-chwilowe zchlodzenie da tyle co nic,klima zeby spelniala role ma pracowa non stop,pozatym wewnetrzny klimatyzator jest głośny i trzeba do tego przyzwyczic sie,polecam wiatraki sufitowe,takie jak na starych filmach amerykanskich-czyli klima dla ubogich,ale spelniają role-daja chociaz lekką ulge--ic wadą jest to że sa koszmarne.U mnie poddasze jest zaizolowane welna gr 30cm,ale niestety mam podobny problem tak jak u was-mam bardzo dużo okien na poddaszu co jest powodem gorąca,a na dole jest super chlodek-wszyscy kombinuja tam spać...,na pocieszenie dodam ze lato nie trwa wiecznie i do tych upalów zatesknimy w mokrym listopadzie,klime zamontuje jak takie lato bedzie trwalo 6miesiecy-poki co schodze do jeziora i schładzam sie--widze ze zapowiada sie spiekota--dzieciaki jeszcze śpia ,ale wiem ze nie beda narzekac na upał,mowia ze jest jak w egipcie,tylko ladniej

  15. #7135

    Domyślnie

    Mój domek stoi już 2 roczek budowała go firma z pod Jeleniej Góry .W tym roku chcę wstawić okna.Bo już osiadł.Jeszcze siądzie 6 cm.Konserwowany był drewno luxem bezbarwnym.Jakie okna polecicie?

  16. #7136
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie wentylacja

    hej hej witam po urlopie,
    nie, nie, my nie mamy wentylacji mechanicznej, w te upały mieliśmy taką "przeciągową" - czytaj;: otwieranie drzwi na przeciwnych krańcach domu,
    można było zamykać drzwi i wtedy byłoby chłodniej-bo okna od południa mają b. duże okapy ale ze względu na wełnę na poddaszu ciągle wietrzyliśmy,
    dół: od 26 do 31C
    góra: od 23 rano do 32 wieczorami....,
    najgorzej było popołudniu w sypialni gdzie są wielkie okna od zachodu, tzn. słoneczko było tam od około 13- 14godziny więc około 17 zaczynała się już temp. powyżej 30C,
    wniosek: od zachodu to trzeba było robić łazienkę z wanna- gdzie ciepło jest zawsze pożądane a sypialnie od wschodu....,- na górze najchłodniejszym pokojem obecnie jest właśnie łazienka (która ma 1okno dachowe od północy i 1okno w szczycie od wschodu- słoneczko jest tam od samego ranka ok.4 do max. 10godziny )

    kończymy docieplanie dachu do 28cm, a na ścianach szczytowych 35cm - liczymy na zdecydowaną poprawę ciepła i mniejsze jego straty zimą....
    wydaje mi się że przy zamkniętych oknach, drzwiach i zasłoniętych oknach tarasowych w sypialni w upały te powyżej 33C,
    moglibyśmy uzykskać temp. między 23- a 27C, czyli znośnie,....

    mydło polecam, sama też będę myła bale zew. z uwagi na zakurzenie ( impregnowane w 2008r) zamierzam myć wodą z szarym mydłem,- ale delikatnie myć, zbierać kurze- jak na podłodze- a nie szorować, bo wtedy rzeczywiście można zmyć impregnat,

    dom osiadł nam między 8 a 9cm, po 2latach od budowy,
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  17. #7137

    Domyślnie

    Cytat Napisał imported_Kiciuś Zobacz post
    Witam!

    Ja planuje wentylacje mechaniczna z odzyskiem i GWC
    Na temat GWC sa inne watki, ale tu wtrace zdanie ku przestrodze. Kolega ma GWC i po tegorocznych ulewach cos mu sie tam "zasyfilo" tak, ze teraz zamiast swiezego powietrza to leci mu bagienny smrodek.

    Ja mam w swoim domu wentylacje mechaniczna z odzyskiem. Na upaly to oczywiscie nie jest zadne rozwiazanie, ale w okresach przejsciowych i zima OK.

  18. #7138
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Brodinio
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Thumbs up

    Witam, jestem nowa na forum, buduję mój mały domek w Wielkopolsce, okolica piękna. Domek jest w stanie surowym " niedomkniętym" moi "fachowcy" spłynęli z budowy razem z powodzią. Czytam forum i zazdroszczę ludziom którzy mieli szczęście i wybrali solidnego wykonawcę. Poszukuję wykonawcy który poprawi fuszerkę i wykończy mój piękny domek. Proszę o pomoc i namiary na solidnych wykonawców. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

  19. #7139
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Lepiej napisać, jakie to fuszerki do poprawienia z dołączonymi fotkami. Może ktoś będzie czytał i się może zgłosi.

  20. #7140
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Brodinio
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    18
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    W/w fuszera to dach jak się uda załączę fotkę, ale od komina odchodzi, trzeba wykończyć : założyć rynny, opierzenie, podbitkę, ocieplić , ogólnie jest tylko blacha. Bale-płazy przed zima trzeba zabezpieczyć jakimś mazidłem , dom ocieplić, skończyć strop, wykonać ścianki działowe i schody na pięterko, pracy jest dużo. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany wykończeniem najlepiej kompleksowo zdjęcia prześlę na e-maila i będzie miał moją dozgonną wdzięczność.

    Czy ktoś używał do impregnacji bala zewnątrz produktu o nazwie Icopal Gontox W6, i FireSmart Bio-P/Poż. do zabezpieczenia i konserwacji więźby dachowej, produkuje to firma Icopal SA Zduńska Wola, i może podzielić się ze mną swoją opinią. Wg specyfikacji produkty wydają się bardzo dobre.

Strona 357 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony