dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 369 z 693
Pokaż wyniki od 7.361 do 7.380 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #7361

    Domyślnie

    Do łamania prawa cię nie namawiam, ale podczas jakiegoś większego wietrzyska pociągnąć w kilku chłopa za liny i problem rozwiązany ...

  2. #7362

  3. #7363

    Domyślnie

    przepraszam za literówkę Macieju Barok Wiejski miało być! Raczej w tej sprawie chciałbym dojść do porozumienia z polskim prawem, po za tym nie wiem czy jak to mi się zawali ew spłonie to czy na działce siedliskowej nie budowlanej będę mógł się normalnie budować. Po prostu porażka. Wszystko już było załatwione, ekipa czekała na zaliczkę, tylko złożyć pisemko do starostwa o remoncie i nagle ZONK, eh nie chce mi się nawet o tym pisać ale walczę, doprowadziłem wodę, mam ugadane z sąsiadem podciągnięcie gazu od niego, ekspertyzę hydro - geologiczną pod oczyszczalnie ścieków, a jeszcze co mnie tam uderza, że dom który bym chciał żeby się zawalił najlepiej całkowicie stoi nie wzruszony od 1820 r, za to piwniczka z piaskowca zaczyna się powoli rozpadać, będe ja remontował w przyszłym roku pokaże wam zdjęcia.

  4. #7364
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Najpierw piszesz o modernizacji walącej się chałupy a potem, że chałupa stoi nie wzruszona od 1820 roku. Ja nie chcę Ciebie martwić. Będzie to trudne. Musiałbyś udowodnić, że owa chałupa nie nie jest na tyle ważnym zabytkiem, żeby ją od nowa poddawać renowacji i funkcjonalność zamieszkania w pierwotnej wersji nie jest wystarczająca? Wszystko to są moje jedynie rozważania i nie wiem, czy takie coś przejdzie.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  5. #7365

    Domyślnie

    Cytat Napisał txt66 Zobacz post
    Witam
    Czy ktoś upychał przestrzeń pomiędzy balami wełną drzewną steico flex, jeśli tak to czy jest lepsza od wełny mineralnej, jak zachowuje się po czasie?
    Chciałbym w naszym domu częściowo mszyć i częściowo użyć liny jutowej (a przestrzeń izolacyjną wypełnić wełną drzewną lub mineralną).
    Txt
    Leży już (haha, już ) ponad rok u mnie w ścianach, po zdjęciu (w celach doróbkowych) kilku desek wykończeniowych okazało się że wełna jest w nienaruszonym stanie, tak samo sprężysta, itp. Łatwo się ją obrabia (pilarką do drewna, nożem), nie pyli trucizną (pył drzewny a nie igły skalne) i dla mnie jest o 100000 kroć przyjemniejsza w układaniu od mineralki. UWAGA: ma specyficzny zapach, zanikający po schowaniu jej w ścianie
    Robaki się jej nie chwytają (nie zauważyłem w tej w środku i na zewnątrz), myślałem że odpady są świetnym podkładem do produkcji sadzonek i grzybów ale nic nie chciało mi na niej wyrosnąć.......
    Konieczne jest założenie wiatroizolacji, bo jak wilgoci za dużo do niej dojdzie to może byc jak z wełna leżąca na zewnątrz od listopada (odpady, bez przykrycia) jak sprzątałem w czerwcu to dość się darła i była jakby sprasowana, zmoknięta kura....
    Ogólnie do ocieplenia polecam (stosują ją od kilkunastu lat Niemcy, Duńczycy, Skandynawowie i sobie chwalą).
    pozdrawiam
    Paweł
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  6. #7366

    Domyślnie

    mthc13 a spróbuj może pogadać ze skansenem może od ciebie odkupią dom i przeniosą do siebie bo szkoda takiej zacnej chaty.

  7. #7367

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla Zobacz post
    Leży już (haha, już ) ponad rok u mnie w ścianach, po zdjęciu (w celach doróbkowych) kilku desek wykończeniowych okazało się że wełna jest w nienaruszonym stanie, tak samo sprężysta, itp. Łatwo się ją obrabia (pilarką do drewna, nożem), nie pyli trucizną (pył drzewny a nie igły skalne) i dla mnie jest o 100000 kroć przyjemniejsza w układaniu od mineralki. UWAGA: ma specyficzny zapach, zanikający po schowaniu jej w ścianie
    Robaki się jej nie chwytają (nie zauważyłem w tej w środku i na zewnątrz), myślałem że odpady są świetnym podkładem do produkcji sadzonek i grzybów ale nic nie chciało mi na niej wyrosnąć.......
    Konieczne jest założenie wiatroizolacji, bo jak wilgoci za dużo do niej dojdzie to może byc jak z wełna leżąca na zewnątrz od listopada (odpady, bez przykrycia) jak sprzątałem w czerwcu to dość się darła i była jakby sprasowana, zmoknięta kura....
    Ogólnie do ocieplenia polecam (stosują ją od kilkunastu lat Niemcy, Duńczycy, Skandynawowie i sobie chwalą).
    pozdrawiam
    Paweł
    Takie małe pytanko ile mniej-więcej można tą wełnę ścisnąć np. 25%, 50%, 75% - będę wdzięczny za odpowiedź

  8. #7368
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej74 Zobacz post
    mthc13 a spróbuj może pogadać ze skansenem może od ciebie odkupią dom i przeniosą do siebie bo szkoda takiej zacnej chaty.
    Już sam fakt, że chata z 1820 roku, barok wiejski, może jakieś dodatkowe środki z UE można by było dostać. Jestem ciekaw jak chata wygląda . Wątpię, czy konserwator zabytków chciałby zachować ruinę, nie widząc żadnej szansy na renowację.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  9. #7369
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Myślę, że Maciej dobrze Ci proponuje....

    Ewentualnie.... Zostawić jak jest, zrobić "domek dla gości" albo pewnego rodzaju altanę i postawić nowy dom....

  10. #7370

    Domyślnie

    Cytat Napisał txt66 Zobacz post
    Takie małe pytanko ile mniej-więcej można tą wełnę ścisnąć np. 25%, 50%, 75% - będę wdzięczny za odpowiedź
    Im bardziej ściśniesz tym gorsze właściwości izolacyjne (mimo większej gęstości) więc nie radzę.
    Miałem przestrzeń za rurami kanalizacyjnymi 6,5cm i nie dało rady ścisnąć "10" więc musiałem ją odwarstwić o 2 cm....
    Jutro sprawdze jej sprasowalność
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  11. #7371

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla Zobacz post
    Im bardziej ściśniesz tym gorsze właściwości izolacyjne (mimo większej gęstości) więc nie radzę.
    Miałem przestrzeń za rurami kanalizacyjnymi 6,5cm i nie dało rady ścisnąć "10" więc musiałem ją odwarstwić o 2 cm....
    Jutro sprawdze jej sprasowalność
    Chciałbym tą wełnę wcisnąć w przestrzeń pomiędzy balami ok. 20-30mm (wełna ma być przycięta na paski 25cm) więc pomyślałem iż 40mm można by ścisnąć. Piszesz coś o rozwarstwianiu więc może lepiej było by zamówić 60mm i rozwarstwić na pół - tylko czy rozwarstwianie tej wełny jest proste. Szkoda że nie mam w pobliżu sklepu z tą matą bo bym sobie pooglądał jak to się zachowuje.
    Txt 66

  12. #7372
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Narcyz
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Tyniec L
    Kod pocztowy
    59-243
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam "Balowiczów"
    Mam pytanko: "Czy ktoś uszczelniał swoje bale w technologi bala toczonego? -na węgłach i pomiędzy balami po rozschnięciu się drewna??
    Jeśli tak to jakie materiały do tego zastosowaliście.....

    Nadchodzi zima stulecia i trzeba troszkę się pozabezpieczać

    Z poważaniem Narcyz z pod Legnicy

  13. #7373
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Narcyz Nie wierz w przepowiednie prognozy pogody, jaka ma być za miesiąc, dwa itd.
    Z tym uszczelnieniem, to może zastanów się tak: wełna mineralna pomiędzy bale a potem przymocowany może sznurek do bali.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  14. #7374
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie wełna w bale

    upychałam wełnę owczą- to samo co miałam dawane przy stawianiu domu pomiędzy balami.!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  15. #7375
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kruszon11
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    357

    Domyślnie

    Wełna mineralna nie jest dobrym pomysłem. Przez początkowy okres będzie ok, ale kiedy nadejdzie wilgoć - wiosna, jesień, nie daj boże podobna pogoda jak tej wiosny, wełna nasiąknie i sflaczeje.

    Propozycją może być uszczelnienie pianką i przykrycie liną jutową. Pianka ściemnieje na słońcu, a lina ładnie to pokryje.
    Opcja do zastosowania w środku i na zewnątrz...


  16. #7376

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Już sam fakt, że chata z 1820 roku, barok wiejski, może jakieś dodatkowe środki z UE można by było dostać. Jestem ciekaw jak chata wygląda . Wątpię, czy konserwator zabytków chciałby zachować ruinę, nie widząc żadnej szansy na renowację.
    mthc13 - wklej fotki tej zabytkowej "ruiny"
    Piotr

  17. #7377

    Domyślnie

    Witam,
    Przeczytalem pare ostatnich stron, na wiecej niestety nie mam czasu ani mozliwosci, w XXI wieku mozna miec lacze internetowe na poziomie pierwszych modemow
    Chcialbym odpowiedziec kilku osobom na pytania z ich postow, nie wymieni jednak nickow mam nadzieje ze kazdy znajdzie odpowiedz dla siebie

    - firma Felden - bardzo sympatyczny Pan z syem, ogladalismy ich domy (z zewnatrz tylko) ladne i solidnie wykonane, my jednak nie zdecydowalismy sie na wspolprace ze wzgledu na roznice zdan co do pewnych detali, miedzy innymi nie chcieli robic scianek szczytowych poddasza z bali, niechetnie tez podchodzili do paru innych rzeczy, gdybysmy mieli inny projekt i troszke inne wymagania to pewnie bysmy sie dogadali, cena moim zdaniem byla bardzo atrakcyjna

    - Honka - ktos pytal o ceny - w zeszlym roku na jesieni w wiosce w Urzucie przedstawiono nam ceny rzedu 5tys za metr

    - Odwiedzanie domow i odwiedzacze - my na razie odwiedzacze bylismy w kilku domach w sumie cztery czy piec roznych firm, wszytkie domy oprocz jednego byly w trakcie budowy, dom wykonczony byl domem czteroletnim i wlasciciele wyrazili zgode na odwiedzanie ich domu, bardzo mili i sympatyczni.
    Moje osobiste zdanie jest takie, jak mam budowac z kims dom to chcialbym najpierw zobaczyc jak pracuje i co robi, zdjecia w internecie maja sie nijak do rzeczywistosci. Jeden z Ciesli zabral nas do domku letniskowego gdzie okna uszczelnione byly sylikonem ja bym sie wstydzil takiego wykonania ale moze nie wszyscy maja takie wymagania jak ja
    Sam sobie mysle ze nie chcialbym miec zwiedzajacych , ale do konca budowy postanowilem wyrazic zgode na odwiedziny, sam przeciez chcialem ogladac i ogladalem, w koncu wykonawca nie moze zabierac nowych klientow do tych samych domow bo ich wlasciciele chca miec jednak troche prywatnosci.

    Nasz budowa jest obecnie na etapie postawionego fundamentu a niebawem ma przyjechac domek , projekt indywidualny.
    Mam jednak w zwiazku z tym pytanie, zadalem je juz na ogupie Otwockiej ale mysle ze i tu moge zapytac
    Czy macie kogos sprawdzonego do postawienia kominow systemowych Schiedel w okolicy Celestynowa?
    prosze o namiary, moj wykonawca fundamentow moze mi je zrobic ale zasugerowal bym wzial kogos z okolicy bo on musialby zawyzyc cene ze wzgledu na dojazd...

  18. #7378
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał kruszon11 Zobacz post
    Wełna mineralna nie jest dobrym pomysłem. Przez początkowy okres będzie ok, ale kiedy nadejdzie wilgoć - wiosna, jesień, nie daj boże podobna pogoda jak tej wiosny, wełna nasiąknie i sflaczeje.

    Dlaczego wełna po jakimś czasie, miała by być sflaczała przez wilgoć? Może w technologii podhalańskiej, gdzie płazy pomiędzy sobą mają szczelinę odsłoniętą i widać jak przechodzi światło przez nie na drugą stronę. Jest tam otwarta droga do zacinającego deszczu. Natomiast wełna mineralna w balach toczonych, czy surowych, powinna być schowana w wzdłużnych frezach na górze.Dolna belka chowa się częściowo w górnej. Wtedy zacinający deszcz nie wsiąka tak w wełnę, bo wełna jest prawie nie widoczna a krople wilgoci, spadając prawie omijają ją. A jak jeszcze szczelina będzie dodatkowo uszczelniona sznurkiem lub innym "pomysłem", to tym bardziej będzie to ograniczało wpływ wilgoci na wełnę. Odpowiednia rozpiętość dachu również daje ochronę.
    Teraz mam do czynienia z pianką i widzę, że po wyschnięciu środek jest dosyć sprężysty i fajnie by się nadawał do uszczelnienia bali, tylko jak długo taka sprężystość utrzyma się przy pracującym drewnie? Tego akurat nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 15-10-2010 o 09:11
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  19. #7379
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamC Zobacz post

    - firma Felden - bardzo sympatyczny Pan z syem, ogladalismy ich domy (z zewnatrz tylko) ladne i solidnie wykonane, my jednak nie zdecydowalismy sie na wspolprace ze wzgledu na roznice zdan co do pewnych detali, miedzy innymi nie chcieli robic scianek szczytowych poddasza z bali, niechetnie tez podchodzili do paru innych rzeczy, gdybysmy mieli inny projekt i troszke inne wymagania to pewnie bysmy sie dogadali, cena moim zdaniem byla bardzo atrakcyjna
    Ścianka szczytowa z bali jest bardziej pracochłonna i trudniejsza, więc nie dziwę się, że byli do tego niechętni.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  20. #7380

    Domyślnie

    No nikt ich nie zmusza jak nie chca robic to nie musza
    Sa firmy, ktore robia...

Strona 369 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony