dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 397 z 693
Pokaż wyniki od 7.921 do 7.940 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #7921

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Peter? to z czego w koncu będziesz budował?
    modrzew
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20110205114..jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	44624
    Piotr

  2. #7922
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    ale modrzew metoda góralską? masz firmę?

  3. #7923

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    ale modrzew metoda góralską? masz firmę?
    po naszemu .. jak pradziadki
    to to takie coś ma wyjść
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	004..jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	44626

    w Zubrzycy to Twój czy budujesz ?
    będę w zawoi to bym chętnie podjechał popatrzył .. to mi nie przeszło ... chęć oglądania .. zawsze coś ciekawego można jeszcze podpatrzyć
    Ostatnio edytowane przez petervdo ; 22-02-2011 o 12:49
    Piotr

  4. #7924
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    zbudowałem. Ja dla siebie to chce postawić w okolicach Czorsztyna. Nawet działkę znalazłem bylem sie dogadał z właścicielem. bo on to klasyczny góral i nijak sie nie możemy dogadać, a od roku koło tego chodzę.

  5. #7925

    Domyślnie

    w ramach relaksu troszkę historii
    http://www.zswsucha.iap.pl/STREFA_N/.../zabudowa.html
    Piotr

  6. #7926

    Domyślnie

    ha ha a nas właśnie znajoma odwiedziła co mieszka w Makowie ,a w Zawoi dechy na podłogę kupowałem od miłego górala nizinnego .
    Artykulik bardzo ciekawy.

  7. #7927
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Zawoja jest sama w sobie cudem budownictwa górskiego..ale właściwego dla Orawy. Inne wsie potraciły swoją tożsamość ale Zawoja sie dzielnie trzyma..

  8. #7928

    Domyślnie

    Mam pytanko. W środę - 02.03.11r. - jedę z żoną i znajomymi do Zakopanego. Będziemy po okolicy szukali cieśli. Coś tam może nagrał znajomy góral, ale nie wiem. Na pewno odwiedzimy okolice Nowego Targu i Łapsz Niżnie, choć tam ceśle trochę się zinstytucjonalizowali, mają już firmy. Może macie w tej okolicy jakieś namiary na sprawdzonych ciesli? Jeśli tak proszę o info. Jeśli kto woli na priva, to zaraz służę adresem. Pozdrawiam W

  9. #7929
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Beskid-land
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gołkowice Dolne
    Kod pocztowy
    33-388
    Posty
    3

    Domyślnie

    Na temat budownictwa drewnianego możesz poczytać też na stronie www.timberlog.pl

  10. #7930

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    dla mnie własnie taki "wirtualny" zakup domu się nie spodobał ..
    w grę wchodziła zapłata za prawie cały dom ok. 80 -90 % z góry nie widząc nawet do końca komu wpłacam
    na targach "rozmawiałem" z Ukraińcami .. mieli fajny klejony bal (kwadrat) i dwa pióra w cenie tak o połowę niższej od naszych .. ale robione wszystko na wschodzie ..
    a nie zaproponowali czegoś takiego jak "rachunek arbitrażowy" ...
    ja wpłacam, że mam
    oni wypłacą jak zrobią i odbierzemy
    takie wspólne bezpieczeństwo
    to jest mój pomysł na handel ze wschodem
    co to za firma?

  11. #7931

    Domyślnie

    Cytat Napisał akselek Zobacz post
    Petervdo, naszym zdaniem dużo za dużo, choc moze inaczej liczy sie dla rówznych źródeł ogrzewania. My mamy pompe ciepła na 8 kw, ok 140 m kwadratwoych, bal 24 cm modrzew, na dole podłogówka na górze grzejniki niskotemperaturowe. Podwójne pióro własne, w środku pianka. Ciepło jak w uchu, a na górze trzeba będzie zastosowac "danfosy" bo jest za ciepło, mimo, ze grzejniki sa ledwo letnie a podłoga na dole wręcz neutralna ( jak by chodziło sie latem po podłodze z dechy.
    Przyznam,z ę myslałąm, ze to wszytsko bedzie potzrebowało wyższej temperatury, zeby było komfortowo, a tu bździ ledwo ledwo a w chałupie cieplutko.
    Ponoć wiele osób ma za duze piece pod wzgledem kw, co potem w eksploatacji raż podraża koszty ofzrzewania, dwa wcale nie jest łatwe w osiagnieniu komfortowej temperatury nie takiej z tropików
    Napisz proszę więcej o tej pompie ciepła

  12. #7932

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianW Zobacz post
    co to za firma?
    oj nazwy nie pamiętam .. byli na targach w Sosnowcu zeszły lub poprzedni rok
    na pewno mieli stronę internetową
    Piotr

  13. #7933
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Beskid-land
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Gołkowice Dolne
    Kod pocztowy
    33-388
    Posty
    3

    Domyślnie

    Może moglibyśmy pomóc w znalezieniu fajnej działki. W tej chwili najwięcej ich mamy w Grywałdzie .To taka niewielka wieś letniskowa położona ok. 10 km. od Czorsztyna.

  14. #7934
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    spoko.. utłukłem wczoraj młodego Chlebka na cene działki, w Tylmanowej

  15. #7935
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jareks999

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianW Zobacz post
    Napisz proszę więcej o tej pompie ciepła
    pompa jak pompa ( nibe), bardzo duzo o pompach jest na forum mutarora w innym , pompowym temacie
    Dużo cennych informacji, i nie chce balowego watku teraz zawalać innym tematem

  16. #7936

    Domyślnie

    Witam Wszystkich!

    Jakieś 3 lata temu jako że w Polsce było drogo, rozważałem ściągniecie domu drewnianego lub drewna z Syberii. Napisałem zapytanie po rosyjsku i wysyłałem wraz z projektem w celu wyceny itd do różnych firm w Rosji. Wiele odmówiło gdyż nie zajmowali się exportem. Z niektórymi ciężko się było dogadać. Do jednej nawet dzwoniłem. Moj wniosek jest taki ze na odległość z Ruskimi niewiele się da załatwić. Zniechęcili mnie, nie umieją gadać z klientami. Wielu z nich to jeszcze komuchy i nie zależy im na tym żeby wejść na inne rynki. To tak w skrócie.
    Minął bum budowlany, ceny się unormowały i zamówiłem dom w polskiej firmie. I dobrze zrobiłem. Dla zwykłego człowieka to za trudne i zbyt ryzykowne zadawać się z Rosjanai.

    Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś z Was zastosował do ocieplenia maty Isobooster i czy jest z niego zadowolony? http://isobooster.pl/asortyment.php

    Pozdrawiam

  17. #7937

    Domyślnie

    Z ruskimi można się dogadać, ale trzeba mieć flaszke pod ręką. A tak poważnie - w Polsce jest wiele dobrych firm, sam korzystałem z ich usług, po co więc szukać gdzie indziej?
    Dom jest ważny, gadżety reklamowe też

  18. #7938
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Witajcie po przerwie,
    widzę, że ciągle piszecie Odnośnie impregnacji to impregnowałam domek lazurą bezbarwną v33 z 8-letnią gwarancją. Natomiast w domku poszły ściany tym samym ale w łazience już pójdzie olej zapewne. Co do pieca to ja mam piec 18KW a dom 100m2 użytkowy 13cm bal z dociepleniem 10cm na dole i na górze facjata 6cm+15 wełna+5wełna. Moim zdaniem ten piec spokojnie wystarczy. Na dole podłogówka 45m2 i grzejnik w łazience na górze 4 grzejniki bez podłogówki.

    Mam do Was pytania
    gdzie mogę kupić dobry eko-groszek albo miał co radzicie? Piec z podajnikiem tłokowym i sterowaniem.
    Czy macie jakiś pomysł na łazienkę a dokładnie czym pomalować belki na suficie i dwie ściany, które są z bala? Co proponujecie firmy?
    Czy macie pomysł na łazienkę: kolorystyka, dwie ściany z bala, jaka podłoga, mam mętlik w głowie

    Czeka mnie wykańczanie i już myślę jak to zrobić. Jeśli macie pomysły to dawajcie. Chętnie skorzystam z Waszej wiedzy i doświadczenia

  19. #7939

    Domyślnie

    Cytat Napisał juka25 Zobacz post
    Co do pieca to ja mam piec 18KW a dom 100m2 użytkowy 13cm bal z dociepleniem 10cm na dole i na górze facjata 6cm+15 wełna+5wełna. Moim zdaniem ten piec spokojnie wystarczy. Na dole podłogówka 45m2 i grzejnik w łazience na górze 4 grzejniki bez podłogówki.
    jestem coraz bardziej przekonany do mocy ok 16kW .. gość od ogrzewania ma jeszcze na spokojnie po swojemu policzyć


    Cytat Napisał juka25 Zobacz post
    Mam do Was pytania
    gdzie mogę kupić dobry eko-groszek albo miał co radzicie? Piec z podajnikiem tłokowym i sterowaniem.
    a w jakich rejonach ?
    Piotr

  20. #7940
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    jestem coraz bardziej przekonany do mocy ok 16kW .. gość od ogrzewania ma jeszcze na spokojnie po swojemu policzyć




    a w jakich rejonach ?
    Jestem z lubelskiego, ale mogą być i inne lokalizacje w rozsądnych odległościach

Strona 397 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony