dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 398 z 693
Pokaż wyniki od 7.941 do 7.960 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #7941
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    justm

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Oświęcim
    Posty
    1

    Domyślnie

    A ile kosztuje budowa takiego domu pod klucz o powierzchni uzytkowej 100 m kw? Tak mniej więcej orientacyjnie chciałam wiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez justm ; 02-03-2011 o 21:46

  2. #7942

    Domyślnie

    Cytat Napisał juka25 Zobacz post
    Jestem z lubelskiego, ale mogą być i inne lokalizacje w rozsądnych odległościach

    nie żartuj
    w promieniu 300 km to raczej nie znajdziesz nic innego niż Bogdanka
    oczywiście w rozsądnych .. ale cenach
    ps. ładne rejony w lubelskim
    Piotr

  3. #7943
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał imported_Kiciuś Zobacz post
    Witam Wszystkich!

    Jakieś 3 lata temu jako że w Polsce było drogo, rozważałem ściągniecie domu drewnianego lub drewna z Syberii. Napisałem zapytanie po rosyjsku i wysyłałem wraz z projektem w celu wyceny itd do różnych firm w Rosji. Wiele odmówiło gdyż nie zajmowali się exportem. Z niektórymi ciężko się było dogadać. Do jednej nawet dzwoniłem. Moj wniosek jest taki ze na odległość z Ruskimi niewiele się da załatwić. Zniechęcili mnie, nie umieją gadać z klientami. Wielu z nich to jeszcze komuchy i nie zależy im na tym żeby wejść na inne rynki. To tak w skrócie.
    Minął bum budowlany, ceny się unormowały i zamówiłem dom w polskiej firmie. I dobrze zrobiłem. Dla zwykłego człowieka to za trudne i zbyt ryzykowne zadawać się z Rosjanai.

    Mam jeszcze pytanie. Czy ktoś z Was zastosował do ocieplenia maty Isobooster i czy jest z niego zadowolony? http://isobooster.pl/asortyment.php

    Pozdrawiam
    daj spokoj... demonizujesz sprawy i bredzisz. ja z Ruskimi współpracuję od 5 lat i nie narzekam. Poki co.. wykiwały mnie dwie firmy krajowe.. cwani gorale..a Ruscy nie..
    Nie chce tu opisywac dokaldnie bo to bylaby reklama,a mnie tu na tym nie zalezy..to forum pomocowe.. wiec jesli ktos chce to mu w imporcie pomoge ..ale to na priv

  4. #7944
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post

    nie żartuj
    w promieniu 300 km to raczej nie znajdziesz nic innego niż Bogdanka
    oczywiście w rozsądnych .. ale cenach
    ps. ładne rejony w lubelskim
    Kurcze, no nie może być tak źle Bogdanka sprawdzałam ale ich produkty nie są tak energetyczne i nie wiem. Może masz namiary na dobrych dostawców? Może nie byłoby tak źle z dostawą do domu

    Co robić w takiej sytuacji???? Gdzie szukać???

  5. #7945

    Domyślnie

    Cytat Napisał juka25 Zobacz post
    Kurcze, no nie może być tak źle Bogdanka sprawdzałam ale ich produkty nie są tak energetyczne i nie wiem. Może masz namiary na dobrych dostawców? Może nie byłoby tak źle z dostawą do domu

    Co robić w takiej sytuacji???? Gdzie szukać???
    namiarów nie mam ... ale nie sądze, że bez wiekszej operacji logistycznej np. zakup 24 t ciężko będzie zrobić rozsądną cenę
    my mamy blisko kopalnie i generalnie stawka to od 20 do 50 zł do tony za transport rzędu 5 do 30 km
    a alledrogo .. ?
    Piotr

  6. #7946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Po poszukiwaniach odnośnie czym malować dom od środka zdecydowałem się na 3v3 lazur aqua stop http://www.v33.pl/lazury/b.-lazura-o...dF9pZD03ODA%3D. Po odpowiedziach jakie dostałem na forum szukałem tego lazuru w żółtej puszcze, tego który polecał kruszon, ale były tylko w wersji na zewnątrz. Pokazałem to zonie i po dyskusji z nią doszedłem do wniosku, że ona nie zaakceptuje środka, który nie jest na wodzie. I faktem, że potem znalazłem ten lazur w żółtej puszce z adnotacją, że też do wewnątrz ale sobie odpuściłem. I niedawno wstąpiłem do Lerioy i tam natknąłem się na lazur 3v3 aqua stop, wodny, do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz. Zrobiłem próbę i kupiłem. Może ciut za mocno błyszczy ale nie znalazłem nic lepszego. Oleje sobie odpuściłem, bo te tanie mnie nie przekonują a na te lepsze mnie nie stać.
    Z innych, przyjemnych rzeczy to w końcu mam ciepło w domu. Piec uruchomiłem we wtorek a wczoraj hydraulik skończył mi kotłownię. Domek od wtorku się już nagrzał i w końcu można się w nim normalnie rozebrać. W weekend muszę założyć czujnik do szamba, żeby można było normalnie z kibelka korzystać. Z takich ważniejszych rzeczy to czekam jeszcze na rozmarznięcie ziemi, żeby przekopać kabel i podpiąć skrzynkę elektryczną. W międzyczasie szlifuję parter i przymierzam się do malowania. A w przyszłym tygodniu mam plan zabrać się za budowę kominka.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  7. #7947
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał telewy Zobacz post
    Po poszukiwaniach odnośnie czym malować dom od środka zdecydowałem się na 3v3 lazur aqua stop http://www.v33.pl/lazury/b.-lazura-o...dF9pZD03ODA%3D. Po odpowiedziach jakie dostałem na forum szukałem tego lazuru w żółtej puszcze, tego który polecał kruszon, ale były tylko w wersji na zewnątrz. Pokazałem to zonie i po dyskusji z nią doszedłem do wniosku, że ona nie zaakceptuje środka, który nie jest na wodzie. I faktem, że potem znalazłem ten lazur w żółtej puszce z adnotacją, że też do wewnątrz ale sobie odpuściłem. I niedawno wstąpiłem do Lerioy i tam natknąłem się na lazur 3v3 aqua stop, wodny, do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz. Zrobiłem próbę i kupiłem. Może ciut za mocno błyszczy ale nie znalazłem nic lepszego. Oleje sobie odpuściłem, bo te tanie mnie nie przekonują a na te lepsze mnie nie stać.
    Z innych, przyjemnych rzeczy to w końcu mam ciepło w domu. Piec uruchomiłem we wtorek a wczoraj hydraulik skończył mi kotłownię. Domek od wtorku się już nagrzał i w końcu można się w nim normalnie rozebrać. W weekend muszę założyć czujnik do szamba, żeby można było normalnie z kibelka korzystać. Z takich ważniejszych rzeczy to czekam jeszcze na rozmarznięcie ziemi, żeby przekopać kabel i podpiąć skrzynkę elektryczną. W międzyczasie szlifuję parter i przymierzam się do malowania. A w przyszłym tygodniu mam plan zabrać się za budowę kominka.
    Czy możesz zamieścić zdjęcia ścian po pomalowaniu, jak wyglądają? Ja też mam ten sam problem i szukam czegoś do wewnątrz (łazienka). Odnośnie kominka (jego budowy) to mój mąż też ma sam wymurować i szuka w tym momencie dobrego źródła. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki jak wymurować kominek kro po kroku albo materiały

    Fajnie, że już piec u Ciebie działa ja jeszcze marznę z mężem ;-( a w sobotę czeka nas kładzenie płyt na górze i płyt OSB na podłogę

  8. #7948
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    juka? a na podłogę to OSB z piórem? czy do czoła?

  9. #7949
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Oczywiście, porobię zdjęcia. Nie mniej ta lazura jest bezbarwna i nie jestem pewien czy będzie coś widać na fotkach Myślę, że większe znaczenie na ostateczny wygląd będzie miało co innego. Mianowicie u mnie ściany były zaimpregnowane drewnochronem i wyraźnie ściemniały. Szlifowanie odświeża je trochę i wyjaśnia ale nie idealnie, nie na całej powierzchni. Tak więc są miejsca jaśniejsze i ciemniejsze, ale mi to akurat się podoba.
    Ja bym Ci jednak sugerował zakup 1L i wykonanie próby, sam tak robiłem i to chyba najlepsza metoda, koszt to 33zł.

    Co do kominka to będziemy stawiać kominek otwarty. Już taki jeden postawiliśmy na działce, działa od 20 lat i nie dymi i nie ma z nim żadnych kłopotów. Jest kilka zasad które trzeba przestrzegać. Nie wiem jaki wy chcecie postawić, bo jeśli z wkładem to jest to chyba trochę prostsze, mam gdzieś artykuł, chyba Murator. Jeśli natomiast otwarty to mam prezentacje w pdf oraz mogę polecić książeczkę, która zakupiłem na allegro plus kilka skanów z innej książki (na jej podstawi wybudowaliśmy pierwszy kominek).

    Nawiasem każdy mnie odciąga od pomysłu kominka otwartego, ale taki właśnie mi się marzy w moim drewnianym domku. Będę prowadził dokumentację foto i starał się zamieszczać fotki na bieżąco.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  10. #7950
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar juka25
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Krasnystaw
    Kod pocztowy
    22-300
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał telewy Zobacz post
    Oczywiście, porobię zdjęcia. Nie mniej ta lazura jest bezbarwna i nie jestem pewien czy będzie coś widać na fotkach Myślę, że większe znaczenie na ostateczny wygląd będzie miało co innego. Mianowicie u mnie ściany były zaimpregnowane drewnochronem i wyraźnie ściemniały. Szlifowanie odświeża je trochę i wyjaśnia ale nie idealnie, nie na całej powierzchni. Tak więc są miejsca jaśniejsze i ciemniejsze, ale mi to akurat się podoba.
    Ja bym Ci jednak sugerował zakup 1L i wykonanie próby, sam tak robiłem i to chyba najlepsza metoda, koszt to 33zł.

    Co do kominka to będziemy stawiać kominek otwarty. Już taki jeden postawiliśmy na działce, działa od 20 lat i nie dymi i nie ma z nim żadnych kłopotów. Jest kilka zasad które trzeba przestrzegać. Nie wiem jaki wy chcecie postawić, bo jeśli z wkładem to jest to chyba trochę prostsze, mam gdzieś artykuł, chyba Murator. Jeśli natomiast otwarty to mam prezentacje w pdf oraz mogę polecić książeczkę, która zakupiłem na allegro plus kilka skanów z innej książki (na jej podstawi wybudowaliśmy pierwszy kominek).

    Nawiasem każdy mnie odciąga od pomysłu kominka otwartego, ale taki właśnie mi się marzy w moim drewnianym domku. Będę prowadził dokumentację foto i starał się zamieszczać fotki na bieżąco.
    Taki mam zamiar. Poszukać, popróbować i mam nadzieję, że efekt będzie doby Co do kominka to planujemy z wkładem ale ostatecznie nie podjęliśmy decyzji. Zastanawiamy się nad kominkiem z którego będzie można podgrzać w chłodne dni pokoje (prowadząc rury z ciepłym powietrzem) W momencie kiedy piec jest wygaszony (woda jest z solarów) byłoby to dobre rozwiązanie bez konieczności rozpalania pieca Różnie to bywa z naszym klimatem Jeśli masz jakiekolwiek materiały i możesz podesłać to będę wdzięczna Mój mail: [email protected]

  11. #7951

    Domyślnie

    Może ktoś z Was mi pomoże. Architekt robi nam przystosowanie projektu, dom mamy mieć z bala okrągłego o średnicy 26cm. Dzwonił teraz, że musi dać ociepelenie bo ten bal nie spełnia jakies tam normy a żeby ją spełniał musiałby być o grubosci 50cm. Kurcze co z tym zrobić teraz?? Przeciez macie domy z bala 24cm bez docieplenia.

  12. #7952
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    a jaki ten bal? sosna krajowa? czy inny?

  13. #7953
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    329. 1. Wymaganie określone w 328 ust. 1 uznaje się za spełnione dla budynku mieszkalnego, jeżeli:
    1) przegrody zewnętrzne budynku oraz technika instalacyjna odpowiadaja wymaganiom izolacyjności cieplnej oraz powierzchnia okien spełnia wymagania określone w pkt 2.1. załacznika nr 2 do rozporzadzenia, przy czym dla budynku przebudowywanego niego wspołczynnika przenikania ciepła osłony budynku o nie więcej niż 15 % w porownaniu z budynkiem nowym o takiej samej geometrii i sposobie użytkowania, lub
    2) wartośc wskażnika EP [kWh/(m2E rok)] określajacego roczne obliczeniowe zapotrzebowanie na nieodnawialna energię pierwotna do ogrzewania, wentylacji i przygotowania cieplej wody użtkowej oraz chłodzenia jest mniejsza od wartości granicznych określonych odpowiednio w ust. 3 pkt 1 i 2, a także jeżeli przegrody zewnętrzne budynku odpowiadaja przynajmniej wymaganiom izolacyjności
    cieplnej niezbędnej dla zabezpieczenia przed kondensacja pary wodnej, określonym w pkt 2.2. załacznika nr 2 do rozporzadzenia, przy
    czym dla budynku przebudowywanego dopuszcza się zwiększenie wskaźnika EP o nie więcej niż 15 % w porownaniu
    z budynkiem nowym o takiej samej geometrii i sposobie użytkowania.

    jak widac, nie zawsze musi byc to magiczne ""0,3 W""

  14. #7954
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    Może ktoś z Was mi pomoże. Architekt robi nam przystosowanie projektu, dom mamy mieć z bala okrągłego o średnicy 26cm. Dzwonił teraz, że musi dać ociepelenie bo ten bal nie spełnia jakies tam normy a żeby ją spełniał musiałby być o grubosci 50cm. Kurcze co z tym zrobić teraz?? Przeciez macie domy z bala 24cm bez docieplenia.
    ja na bal o srednicy 26 cm uzyskalem dopuszczenie do eksploatacji w tym roku w lutym

  15. #7955

    Domyślnie

    zbyszek57 dom będzie z modrzewia syberyjskiego.
    Wiem, że uzyskanie samego świadectwa nie będzie kłopotem bo znajomi budowali identycznie i miesiąc temu im robili takie pomiary i facet był zdumiony tak dobrym wynikiem.
    Chodzi mi o samym etap projektowania. Architekt wyliczał wg norm z jakiejś tabeli i powiedział, że jak nie da ocieplenia to mogą w starostwie powiatowym oddać projekt do poprawki. I teraz nie wiem czy dać to ocieplenie na projekcie a w rzeczywistości go nie robić czy nie dać i zobaczyć co będzie w starostwie. A musimy jak najszybciej mieć pozwolenie bo bale maja montować w lipcu a tu trzeba piwnicę postawić. A i dodam, że z architektem tez nie trafiliśmy bo facet o domach z bala nie ma pojęcia i wiele rzeczy musiał mu wyjaśnić nasz wykonawca.

  16. #7956

    Domyślnie

    Witaj Fasola 30,

    Ja w projekcie miałem bal 14 i 10 cm wełny,
    i tak dla spokoju papierów zostawiłem,
    Będę miał w rzeczywistości 18 płaz.

    Przy odbiorze, których i tak najczęściej nie ma dla bud. jedn.,
    oglądają budynek z zewnątrz,
    W Polsce żyjemy
    maro

  17. #7957
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fasola30 Zobacz post
    zbyszek57 dom będzie z modrzewia syberyjskiego.
    Wiem, że uzyskanie samego świadectwa nie będzie kłopotem bo znajomi budowali identycznie i miesiąc temu im robili takie pomiary i facet był zdumiony tak dobrym wynikiem.
    Chodzi mi o samym etap projektowania. Architekt wyliczał wg norm z jakiejś tabeli i powiedział, że jak nie da ocieplenia to mogą w starostwie powiatowym oddać projekt do poprawki. I teraz nie wiem czy dać to ocieplenie na projekcie a w rzeczywistości go nie robić czy nie dać i zobaczyć co będzie w starostwie. A musimy jak najszybciej mieć pozwolenie bo bale maja montować w lipcu a tu trzeba piwnicę postawić. A i dodam, że z architektem tez nie trafiliśmy bo facet o domach z bala nie ma pojęcia i wiele rzeczy musiał mu wyjaśnić nasz wykonawca.
    Fasola.. i tak zostaw.. Na papierach niech będzie nawet metr styropianu...dla spokoju ducha tych w Starostwie. Modrzew Syberyjski tak sie rozni współczynnikiem przenikania(ucieczki ) ciepla od naszego jak rozni sie gęstością usłojenia.Srednio jest to ok 40% wiecej na korzysc Sybiraka. Wynika to z warunkow wegetacji.Szybciej Syberyjski Modrzew musi dojrzec od swego brata europejskiego..wiec i przyrosty sa mniejsze a co za tym idzie.. i gęstość i twardość jest niewspółmierna. Na to nie ma tabel..bo w tabelach istnieje tylko przelicznik dla sosny krajowej o średnicy 30 cm. No a co do projektantów..coż sposób budowania z bala w systemie toczonym( bo chyba o taki chodzi) dla naszych projektantów to nadal terra incognita...No ale cholera...nie honor zapytać sie prostego ciesli o zdanie.
    A jaka firma Ci to stawia? zdradzisz? jakby co to na priv

  18. #7958

    Domyślnie

    zbyszek57 dzieki za odpowiedź uzgodnilismy z architektem tzn. maż uzgodnił, że nie bedzie on podawał tego współczynnika przenikania ciepła czy jakoś tak to sie nazywa chetnie bym Ci zdradziła jaka to firma stawia poza tym że rosyjska ale nazwy nie pamiętam a kontrakt podpisany lezy u rodziców. Będe tam w weekend to zajrze w papier i napiszę prv jak Ci zalezy. Na nazwe nie zwróciłam szczególnej uwagi bo teść mojej koleżanki i to nam wystarczyło. A swoja droga ciekawi mnie jak oni długo te projekty obracaja w starostwie zanim dadza PNB. Przeraża mnie ta cała budowa to jakas abstrakcja dla mnie, rok temu o tej porze cieszyłam się z wprowadzenia do wymarzonego mieszkania a teraz już leci 4 miesiąc jak je sprzedalismy

  19. #7959
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Fasolka.. ciesze sie...ze to firma rosyjska mam z nimi dobre doświadczenia i wiem..ze dom stanie cudny Nic nie ujmujac naszym rodzimym goralskim cieslom.., nie potrafia sobie radzić z budowa domu zrębowego metoda czas okrągłych. Bede trzymał kciuki

  20. #7960
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Fasolka.. ciesze sie...ze to firma rosyjska mam z nimi dobre doświadczenia i wiem..ze dom stanie cudny Nic nie ujmujac naszym rodzimym goralskim cieslom.., nie potrafia sobie radzić z budowa domu zrębowego metoda czas okrągłych. Bede trzymał kciuki

    Nie rozumiem
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 09-03-2011 o 08:51
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

Strona 398 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony