dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 406 z 693
Pokaż wyniki od 8.101 do 8.120 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #8101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    ANNNJA, no skoro stolarz mowił ze olcha lepsza na taras niż modrzew.. to ja nie mam nic do powiedzenia. Olszynowa deska wymaga relatywnie długiego sezonowania, ja czekalem z montazem gotowych sztachet prawie 6 lat. Lezały posztaplowane pod ciezarem ponad 4 ton 5 lat od momentu połozenia drzewa i przetarcia na wyrób. Kilka desek zostało nie pocietych i leżac luzem dostały tzw głupawki.-zamknęły sie w koło.

    Maciej.. mniej więcej wiem, jak sie kreci desli podlogowe czy tarasówki, ale dziekuje za rade. Człowiek uczy sie całe zycie.

  2. #8102

    Domyślnie

    My tez bedziemy układac deski na tarasie. Chcielismy z modrzewia , ale niestety w chwili obecnej niedostepny w naszych stronach , a przynajmniej nie byl jak 3 tygodnie temu zamawialismy deske podlogowa do domu. Zamowielismy wiec sosne gr 4cm , na taras pojdzie tez sosna ale z rowkami od spodu tak zeby nie krecilo , a jesli chodzi o olche to moge sie akurat wypowiedziec bo mamy z niej ogrodzenie .Długosc deski na plocie to 2,5 i 3m , szer nawet do 40cm , ogrodzenie ma prawie rok i jakos nie kręci.... i mam nadzieję ze juz nie pokręci Jednak na taras gdybym miała mozliwosc , polozylabym modrzew .

  3. #8103
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie taras

    Zbyszek- o układaniu to było do mnie.... Dzięki Maciek!!

    olcha wyrobiona wyszła "różowa" - cokolwiek to znaczy...., przyjedzie w tym tygodniu, zrobię fotkę,
    chcę ją olejować, kupiłam już olej 3V3,
    tylko się zastanawiam czy pod ten olej to powinnam dać impregnat? chyba nie, bo to oba środki konserwujące drewno, więc jeśli olej to chyba nie potrzeba już impregnatu??? jak myślicie

    dziękuje za wszystkie inof, jak już zamontuję to pokażę w podzięce za wszystkie podpowiedzi.
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  4. #8104

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA Zobacz post
    Zbyszek- o układaniu to było do mnie.... Dzięki Maciek!!

    olcha wyrobiona wyszła "różowa" - cokolwiek to znaczy...., przyjedzie w tym tygodniu, zrobię fotkę,
    chcę ją olejować, kupiłam już olej 3V3,
    tylko się zastanawiam czy pod ten olej to powinnam dać impregnat? chyba nie, bo to oba środki konserwujące drewno, więc jeśli olej to chyba nie potrzeba już impregnatu??? jak myślicie

    dziękuje za wszystkie inof, jak już zamontuję to pokażę w podzięce za wszystkie podpowiedzi.
    Olej 3V3 - przeczytaj, co producent napisal na opakowaniu. Moim zdaniem olej nalezy nakladac bezposrednio na czyste drewno. Najlepiej robic to w upalny dzien, ewentualnie troche olej podgrzac, bo goracy latwiej wnika w drewno.

  5. #8105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Patrzyłem trochę na oleje, przetestowałem te tańsze tzn. altaxina oraz właśnie V3V i jakoś nie przemówiły do mnie. Swoją konsystencją przypominają wodę a nie olej. W 3V3 podobał mi się zapach ale za to powierzchnia po malowaniu strasznie się zmatowiła, powiedziałbym aż nienaturalnie. Altaxin raczej śmierdzi ale drzewo na powierzchni lepiej się prezentuje. Niestety nie znalazłem nigdzie opinii dotyczące trwałości takich powłok, ja się obawiałem, że ze względu na "wodnistość" tych olei będę musiał malować ściany ponownie po roku. Znalazłem też lakiery bardzo chwalone np. osmo, ale cena tutaj nawet nie robiłem próbek, bo po prostu nie stać byłoby mnie na pomalowanie tym wnętrza.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  6. #8106

    Domyślnie

    Najlepiej robic to w upalny dzien, ewentualnie troche olej podgrzac, bo goracy latwiej wnika w drewno.
    jeżeli podgrzewany to nigdy w pomieszczeniu, trzeba uważać bo może wystąpić samozapłon ,
    z dala od domu bo bum bum

  7. #8107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA Zobacz post
    Zbyszek- o układaniu to było do mnie.... Dzięki Maciek!!

    olcha wyrobiona wyszła "różowa" - cokolwiek to znaczy...., przyjedzie w tym tygodniu, zrobię fotkę,
    chcę ją olejować, kupiłam już olej 3V3,
    tylko się zastanawiam czy pod ten olej to powinnam dać impregnat? chyba nie, bo to oba środki konserwujące drewno, więc jeśli olej to chyba nie potrzeba już impregnatu??? jak myślicie

    dziękuje za wszystkie inof, jak już zamontuję to pokażę w podzięce za wszystkie podpowiedzi.
    ANNNJA.... ciekawa jestem jak u Ciebie wyjdzie ten olejowany taras??
    mnie w tym roku też czeka budowa tarasu.....i też myśle o olejowaniu.....
    póki co ....mąż kończy w domku kłaść podłogi i robi sie juz tak domowo



  8. #8108
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie podłogi

    Bardzo dziękuje wszystkim za cenne podpowiedzi...!!!

    KALA -super u Ciebie się robi, i jak piszesz tak domowo!!! o TAK- też czekam na ten moment, w domu chcę kłaść modrzewia- i też olejować,- ale toto już zostawie specjalistom....- mąż mnie odciąga od oleju, straszy że nie będzie przestawiał mebli co pare miesięcy, kusi mnie ta olejowa naturalność, ale perspektywa uporu drugiejpołowy mnie powala....-sama nie przestawie mebli,
    swojego oleju jeszcze nie otwierałam
    Kala- a czym ty bedizesz malować? mąż sam Ci to układa??


    nie mam jeszcze desek na taras, mają dojechać lada dzień, a w przyszłtym tyg. wybór ostatecznie modrzewia na podłogę.

    P>S> nie wiem jak w Waszych NOMI ale od paru dni jest SADOLIN w wielkiej wyprzedaży u nas, np. 2,5l. za 24 lub 34zł zależy od koloru!!
    i nie przeterminowany- data ważności do 2014roku..
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  9. #8109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Deski tarasowe napewno chcę olejować.
    Natomiast podłogi w domu mąż sam kładzie, szukamy teraz kogoś do wycyklinowania, potem zamierzam je lekko wybielić i pomalować lakierem.

  10. #8110

    Domyślnie

    Witam,
    Poczytuję to forum z sentymentu, pomimo tego, że mój dom już stoi. Swojego czasu często z niego korzystałam, a zakończenie budowy sukcesem zawdzięczam wsparciu forumowiczów z mojej grupy budowlanej i doradcom, takim jak _ZBYCH_, jareko, niezły, Olsen, Forest, Zygmor czy Mariano… Jeśli mnie czytają, to serdecznie im dziękuję za pomoc.

    Zastanawiałam się jak mogę się zrewanżować i postanowiłam pisać o firmach budowlanych godnych polecenia. Wielu forumowiczów rozważa budowę domu drewnianego, a ja pochodzę z Podlasia, gdzie jest wielu fachowców w tej dziedzinie. Chcę zarekomendować firmę EFIN z moich rodzinnych stron. Mogę ich szczerze polecić, ponieważ mają duże doświadczenie. Praktycznie „od zawsze” zajmują się budową drewniaków. Są rzetelni, uczciwi, dotrzymują terminów, stawiają solidne domki, według projektu własnego lub klienta. Z ich usług skorzystało wiele znanych osób. Teraz na przykład kończą dom dla Andrzeja Grabowskiego. Budują też domy w Bretanii.

    Mają dużo zleceń i pracy. Ponieważ zależało mi na „wyrównaniu rachunków” z forum, namówiłam ich na umieszczenie informacji o nich na forum Muratora. Podaję wiec namiary na EFIN: www.efin.waw.pl, Andrzej Winnikow 515091986, [email protected]

    Mam nadzieje, ze ktoś skorzysta z ich usług i napisze o tym na forum.

    Odezwę się, jak znajdę kolejną firmę wartą rekomendowania, a póki co
    przyjemności w budowaniu, Ula

  11. #8111
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pablo02

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Ujsoły
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej,

    jeszcze raz o malowaniu/konserwowaniu bali wewnatrz budynku; Sprobuje zebrac to co znalazlem na forum
    Moze uda sie nam zebrac wszystkie informacje w jednym miejscu?

    A. Oleje
    1. Altaxin (smierdzi, dziwna konsystencja)
    2 V33 (powierzchnia matowieje, trzeby by wyprobowac na konkretnym drewnie?)
    3. OSMO (b. dobry ale b. drogi)


    B. Lazury
    1. V33 wady? zalety? (wlasciwie sa to lazury do scian zewnetrzych?)
    2. Tikurila np. Color wady? zalety? (wlasciwie sa to lazury do scian zewnetrzych?) czy malowal ktos tym wewnatrz?
    3 ?

    C. Wosk
    Dla mnie na razie odpada, za duzo problemow z utrzymaniem (po pochlapaniu woda)

    Czy sa jeszcze inne kategorie? Jakie inne preparaty mozecie polecic w tych kategoriach (zalety , wady?)?

    pozdrawiam
    Pawel

  12. #8112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Odnośnie lazur 3V3 bo trochę ten temat męczyłem. 3V3 ma lazury na zewnątrz i do wnętrz, jednakże:
    1. te w opakowaniach żółtych mają napisane zewnętrzne i nie jestem pewien czy można nimi malować w środku
    2. znalazłem (dosłownie jedną) puszkę żółtej która miała napisane zewnętrzna i do wnętrz, wydaje mi się, że to musiała być jakaś stara seria już niedostępna. Taką malował Kruszon więc może jakiś czas temu była ogólnie dostępna.
    3. ja kupiłem i maluję lazurą w opakowaniu niebieskim o nazwie aqua stop. wydaje mi się, że to jest nowy produkt, jest w pełni ekologiczna, na bazie wody, nadaje się jaknajbardziej do wnętrz. Jak dla mnie może trochę za mocno się błyszczy, o trwałości napiszę za lat 5

    Oczywiście są jeszcze lakiery o których nie wspominasz, wydaje mi się, że można nimi malować, np. domalux wodny, tani, na wodzie.

    Ja gdybym miał kasę, to pomalowałbym olejem ale jakimś lepszym, aby mieć naturalny wygląd drzewa.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  13. #8113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie wnętrze

    Ja też kiedyś sie dopytywałam czym malować w środku,
    w końcu w zasadzie zrobiłam całkiem naturalnie,
    umyłam bale, potem takim ogrodowym opryskiwaczem opryskałam roztworem czegoś impregnującego ..... nie pamiętam niestety nazwy..... ale zostało mi jeszcze parę kg- wygląda jak sól którą rozpuszcza się w ciepłej wodzie, (kupuje się w workach po 5 lub 20kg)
    ale została 1ściana którą nie pryskałam- i w zasadzie jest bez różnicy do pozostałych..
    a dziś się czytając Twój post- pytam się a po co wogóle czymś malować??

    a na pewno nie lakierem, widziałam płaskie ściany- czyli z płazów pomalowane lakierem Domaluxa, - łuszczyło się bo takie grube drewno przecież cały czas pęka a więc pęka i to czym zostało pomalowane razem z nim.....

    a parapety i ściany kawałek przy prysznicu powoskowałam wg. przepisu od Edzi, i Madd,
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  14. #8114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Ja maluję tylko z jednego powodu. Ściana się brudzi i trzeba ją jakoś czyścić. Nie wiem jak jest u innych, zakładam, że podobnie, ale ja nie mam prostej ściany a mam w miejscach łączenia się bali takie wcięcia i tam osiada kurz, widać to szczególnie po zakończeniu prac. Osobiście niestety nie mam czasu aby myć cały dom od środka szczotką co jakiś czas, a ścianę pomalowaną lazurem przejadę ścierka i będzie czysto.
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  15. #8115
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gasza

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-361
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam serdecznie! Jestem z okolic Wrocławia i mam zamiar z mężem budować nieduży dom z bali (do 100 mkw). Działkę już mamy, pozostaje nam wybór firmy, projektu itp. I tu pojawia się problem-zupełnie nie wiemy kogo wybrać...Jest bardzo niewiele opinii dotyczących konkretnych firm. Zależy nam nie tylko na jakości, ale także cenie. Czy ktoś z Państwa mógłby coś polecić, bądź odradzić? Czy ktoś może budował z firmą Sielanka lub Eko-dom Trochanowski albo Feniks, Natura dom itp. Bardzo proszę o opinie!
    Pozdrawiam!

  16. #8116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Cytat Napisał gasza Zobacz post
    Witam serdecznie! Jestem z okolic Wrocławia i mam zamiar z mężem budować nieduży dom z bali (do 100 mkw). Działkę już mamy, pozostaje nam wybór firmy, projektu itp. I tu pojawia się problem-zupełnie nie wiemy kogo wybrać...Jest bardzo niewiele opinii dotyczących konkretnych firm. Zależy nam nie tylko na jakości, ale także cenie. Czy ktoś z Państwa mógłby coś polecić, bądź odradzić? Czy ktoś może budował z firmą Sielanka lub Eko-dom Trochanowski albo Feniks, Natura dom itp. Bardzo proszę o opinie!
    Pozdrawiam!
    Witam
    bardzo dużo opinii jest w tym wątku........musicie go poprostu prześledzić.......znajdziecie duuuuuuużo ciekawych informacji tutaj
    pozdrawiam

  17. #8117
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    oj GASZA - przede wszystkim zacznij o czytania wątku tego w którym się wpisałaś, a jest też i wątek wykonawcy domów z drewna gdzie są zawarte opinie.

    Telewy- no tak kurz to faktycznie jest jednym z powodów malowania,
    u mnie są bale takie jakby "ze skórką" i tam nie ma problemów z myciem ale na ścięciach przy łączeniach- tam już taki kurz i bardziej osiada i gorzej się ściera....
    ostatnio myłam ściany 1,5roku temu.....-i w najbliższe lato koniecznie muszę myć znowu bo kurzu to trochę niestety już się zebrało.
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  18. #8118

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Już odzywałam się kiedyś w tym wątku, dawno temu, ale że sytuacja zmieniła się na gorszą, musiałam odstąpić od marzeń. Nomenklatura znów się odwróciła i działam
    Jestem w trakcie sprzedaży domu, okolica popularna a cena atrakcyjna, więc powinien sprzedać się szybko. Z tych funduszy chcemy zbudować dom z bala, albo przenieść stary. No i właśnie - zakochałam się w takim jednym, który jest w tej chwili rozebrany i czeka na kupca. I jest duży. Bardzo duży. Ma w podstawie prostokąt 11/19 m.i wysokość pomieszczeń 3,20. Kosztuje 70 tys. a z przeniesieniem i postawieniem do surowego zamkniętego , bez pokrycia dachu facet chce 200 tys. Wiem, ze to dużo, ale czy dało by radę, żeby stawiał kto inny, taniej, bo podobno najlepiej, żeby stawiali ci, co rozbierali ?I czy nie lepiej dopłacić, a potem nie siedzieć w chylącym się pod ciężarem pierwszego śnieżku domu Czy ktoś z forum, po analizie kosztów i naszej decyzji na tak, podjąłby się tego , razem z dociepleniem ścian ? Uczciwie zapłacimy. Dom ma bardzo skomplikowany dach, całą więźbę zresztą. Mogę chętnym przesłać fotki. Och, muszę jeszcze raz napisać-piękny. Mam więc pytanie-jaka grubość docieplenia dla domu o gr. ścian 14 cm (modrzew 70 cio letni) Wg. mnie min. 10 cm. A jeszcze lepiej 15, co ?
    I czy takie bale można ocieplać z zewnątrz styropianem, z zachowaniem dylatacji, tak ze 2 cm. od bala. I właśnie-jakie muszą być warstwy, bo wszędzie dociepla się od wewnątrz, a my chcemy w środku bale, na zewnątrz biały tynk, jakiś najtańszy, bo dom brudzić się nie będzie (las). Nigdzie nie mogę trafić na taki rysunek.
    I pytanie o pokrycie dachu-więźba byłaby przygotowana pod dachówkę, więc jeśli nie stać byłoby nas na dachówkę, bo blacha odpada do tego typu architektury, to czym można pokryć, żeby było najtaniej? Deskowanie, papa to drogie chyba, tym bardziej , ze dach skomplikowany, zaprojektowany z iście hrabiowską fantazją
    Ma wysokie kominy-czy zamiast murować 10 metrowe kominy, nie lepiej poprowadzić ciepły komin z kwasówki, a nad połacią dachu zamarkować, np. miedzianą blachą, czy czymś? Mamy w naszym domu taki gotowy system i dobrze działa.Tak sobie kombinuję, pewnie cześć tego, co tu piszę to profanacja, ale chciałabym odratować i ożywić ten stary, na prawdę piękny dom. Ktoś chciał zrobić z niego pensjonat i pokryć blacho-dachówką, tak jest w projekcie, nosz, kurcze.
    Ja będę miała 450 tys. , po odliczeniu kosztów typu architekt, adaptacja, ogarnięcie działki, oddanie długów zostanie jakieś 420. I ani grosza więcej.Myślę, że słabo, ale spodziewamy się za jakieś 2, 3 lata przypływu gotówki ze sprzedaży działki. Wtedy moznaby dokończyć, ale warunek-mieszkając. Jestem bardzo mało wymagająca, jak trzeba to se pomaluje wylewke samopoziomującą farbą do betonu i bedzie podłoga na te parę lat. Oby było ciepło, gdzie się umyc i w końcu bez Teściów, u których bedziemu mieszkać na czas budowy I może dojść do zbrodni
    Proszę, poradźcie, specjaliści.
    Pozdrawiam, Kaśka

  19. #8119

    Domyślnie

    A, i zapomniałam napisać, że to 200 tys. facet chce z cena za dom , czyli te 70 i uzupełnieniem ubytków.

  20. #8120

    Domyślnie

    zdjęcia zapodasz?

    PS. Nie dziel skóry na żywym niedzwiedziu... rynek sprzedaży domów jest w tej chwili martwy..

Strona 406 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony