dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 410 z 693
Pokaż wyniki od 8.181 do 8.200 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #8181

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    U mnie łączenie wyglądało tak .Podobno podczas osiadania klinuje się i nie powstają szczeliny .
    znalazłem u siebie zdjęcie łaczenia
    też jest taki "klin" dodatkowo
    u nas jak u Kasi z pełnego bala .. na wysokość bal ma 30cm
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3398.JPG
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	50,6 KB
ID:	55733
    Ostatnio edytowane przez petervdo ; 08-05-2011 o 09:54
    Piotr

  2. #8182

    Domyślnie

    U Kasi tego klina nie widzę ( chyba ,że jestem ślepy ) poza tym wcięcie strasznie płytkie

  3. #8183

    Domyślnie

    nie za duże okna nam robią ? ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3454.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	55736
    Piotr

  4. #8184

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    U Kasi tego klina nie widzę ( chyba ,że jestem ślepy ) poza tym wcięcie strasznie płytkie
    Jerzy, Zbyszek
    jak nazywają się takei "kliny" ?
    są wymagane czy zalecane ?
    Piotr

  5. #8185

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    Jerzy, Zbyszek
    jak nazywają się takei "kliny" ?
    są wymagane czy zalecane ?
    Zamki , wręby . Dzięki nim bale przy osiadaniu klinują się zapewniając szczelność .U mnie górale jeszcze to uszczelniali wełnionką ( taką jak do mszenia ) .Z tego co pamiętam twierdzili ,że jak tego nie ma ( tych klinów i gniazd ) połączenia po pewnym czasie stają się nieszczelne .

  6. #8186
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kaśka K
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Katarzyna maciejewska;4717135]Witaj, Kasia. To, co słyszysz ja przerabiam także. Wczoraj np. pojawił się temat korników. A ja wole mieć korniki, niż rybiki
    fajnie, że za wami papierologia i już widać cokolwiek. My dopiero zbieramy różne kwitki do Pozwolenia i prawdopodobnie w przyszłym tyg. kupimy projekt.
    Powodzenia i trzymam kciuki

    Kasia, co do pozwolenia to nam sie udało go uzyskac ,po 5 miesiącach, oczywiście licze moment od kiedy geodeta zaczął przygotowywać
    mape do celów projektowych, potem architekt co nam robił adaptacje projektu kupił w naszym imieniu projekt, są projekty tańsze jesli
    kupi go architekt, zapytaj swojego architekta , u nas 200 zł byl tańszy projekt jak on go kupił.
    Też nie mogłam się doczekac kiedy zacznie się dziać coś na działce, a teraz widok działki jest taki.
    Zaraz będzie zdjęcie

  7. #8187

    Domyślnie

    Witam
    Ja też miałem tego typu kliny na łączeniu wręgów, dodatkowo całe połączenie było doszczelniane wełnionką po to by było jak najszczelniejsze. Pozdr i zapraszam do galerii.

  8. #8188
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kaśka K
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    zdjęcia aktualne z budowy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01725.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	55770   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01718.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	55771  

  9. #8189
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agatka2106

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    326
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    nie za duże okna nam robią ? ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3454.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	55736
    Tez jestem zdziwiona ich rozmiarem ale moze to pozniej ladnie wygladac. Chociaz czy ja dobrze widze ze az z trzech stron tak wielkie w jednym pomieszczeniu?

  10. #8190

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatka2106 Zobacz post
    Tez jestem zdziwiona ich rozmiarem ale moze to pozniej ladnie wygladac. Chociaz czy ja dobrze widze ze az z trzech stron tak wielkie w jednym pomieszczeniu?
    żartuje
    okna normalne a bale pomiędzy oknami i tarasem
    Piotr

  11. #8191
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    Jerzy, Zbyszek
    jak nazywają się takei "kliny" ?
    są wymagane czy zalecane ?
    Piter,, ja sie nie znam na ciesielce u mnie to sie nazywa zamek i jest wykonywane mechanicznie na frezarce obwiedniowej CNC . Dokładność na poziomie 0,5 mm tak wiec nie stosujemy kręconych sznurów ze strużyn, czy innych uszczelnień. Czasem , dla komfortu psychicznego Inwestora dajemy taśmę filcowa i olej lniany na gorąco.
    a tak poza tym, naddatek( węgieł) powinien mieć wymiar równy średnicy bala( jego wysokości- przy prostokącie) . Winika to z rozkladu sil występujących w materiale - naddatek pracuje na ścinanie.

  12. #8192

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Piter,, ja sie nie znam na ciesielce u
    nie pissz takich słów ... w końcu domy z bala budujesz ...
    frezarka .. no nie a dłutko .. piła ..
    Piotr

  13. #8193
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Piter Kocham drewno i staram sie poznać material, z ktorego buduje.Jednak technologia , która stosuje, jest trochę " wyprana " z romantyzmu. Ale za to wykończenie.. to juz mój konik, jesli tylko inwestor pozwoli mam u siebie niesamowitego rzeźbiarza z Orawy, potrafi cuda ręcznym dłutem w desce wyskrobać.
    Może kiedys znajde chętnego inwestora na polączenie obu technik

  14. #8194

    Domyślnie

    widzę robota wre a u nas cięgle czekamy na pozwolenie na budowę niby termin maja do 20 maja ale jakos to sie tak ciąąąąągnie
    Pozdrawiam budujacych i zazdraszczam

  15. #8195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał petervdo Zobacz post
    Jerzy, Zbyszek
    jak nazywają się takei "kliny" ?
    są wymagane czy zalecane ?
    Ja nie wiem jak nazywają się te "kliny", może to jest "na zamek podhalański". Ale jest dużo na Podhalu na "nakładkę prostą". "Ten klin" powoduje, że podczas łączenia belek nie przesunie się poziomie i będzie trzymać pion (też w jakimś stopniu uszczelnia)
    U Kaśki, myślę, że cieśla zrobił to prawidłowo. Chyba chodzi o to, że średnica belki dolnej za dużo wystaje ponad na połączeniu i żeby nie osłabiać górnej belki, przez duże wycięcie, cieśla wyciął te wgłębienie na dolnej. Dolne wycięcie, jak te "kliny" spowoduje również, że belka nie będzie przesuwać się w poziomie i będzie trzymać pion podczas montażu następnych belek. Połączenie u Kaśki będzie takie, że górna belka spocznie na dolnej tak ze 3 cm naokoło tego wycięcia z dłuta.
    Żeby to zrozumieć, najlepiej zobaczyć, bo nie wiem czy coś zakumkaliście . Może Kaśka da fotę skończonej górnej belki .
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 09-05-2011 o 09:48
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  16. #8196
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaśka K Zobacz post
    Katarzyna maciejewska;4717135]Witaj, Kasia. To, co słyszysz ja przerabiam także. Wczoraj np. pojawił się temat korników. A ja wole mieć korniki, niż rybiki
    fajnie, że za wami papierologia i już widać cokolwiek. My dopiero zbieramy różne kwitki do Pozwolenia i prawdopodobnie w przyszłym tyg. kupimy projekt.
    Powodzenia i trzymam kciuki

    Kasia, co do pozwolenia to nam sie udało go uzyskac ,po 5 miesiącach, oczywiście licze moment od kiedy geodeta zaczął przygotowywać
    mape do celów projektowych, potem architekt co nam robił adaptacje projektu kupił w naszym imieniu projekt, są projekty tańsze jesli
    kupi go architekt, zapytaj swojego architekta , u nas 200 zł byl tańszy projekt jak on go kupił.

    Też nie mogłam się doczekac kiedy zacznie się dziać coś na działce, a teraz widok działki jest taki.
    Zaraz będzie zdjęcie
    to nie do konca tak wszystko zalezy czy i jaka marże a raczej upust ma firma lub architekt. Ja mam sredno 25% upustu od projektów MG i chyba 15% MTM Styl.
    No i od pana Rutkowskiego 50% ale to juz uklady czysto przyjacielskie

  17. #8197
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Ten "klin" służy do tego, żeby nie skręciła się belka/płaz przy połączeniach
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  18. #8198
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    U Kasi tego klina nie widzę ( chyba ,że jestem ślepy ) poza tym wcięcie strasznie płytkie
    są dwie techniki ( znaczy- ogolnie jest tego od metra, ale tu sa dwie) .jedna preferuje zamki na gornym balu i w ten sposób obciska czy uszczelnia bal na balu. Druga zas posilkuje sie wcieciami( zamkami) na obu balach , tym dolnym i tym montowanym( tak jak u Kaski). Pozwala to na mniejsza dokladnośc w polączeniach - łatwiejsza robota dla cieśli.

  19. #8199
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Kaśka K
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    48
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie zaszkodzi popytać architekta, każda stówka zaoszczędzona na papierologii bedzie potem wykorzystana
    podczas budowy albo na swoje przyjemności
    Jeżeli jest taka możliwość, to warto o tym wiedzieć

  20. #8200
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Kaśka, wiem, kobiety zaraz wydadzą tzw lewą kasę na kiecki, kosmetyki czy inne poważne inwestycje

Strona 410 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony