dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 417 z 693
Pokaż wyniki od 8.321 do 8.340 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #8321

    Domyślnie

    ewcia popatrz tutaj może coś znajdziesz do adopcji http://www.extradom.pl/projekty-domo...ategoria=18757

  2. #8322

    Domyślnie

    Ewusia, powinno być min. 26 cm. Z bala kwadratowego pewnie mniej, ale u nas będzie okrągły, i 28 lub 30, w zależności od wyceny. My ostatnio wrzuciliśmy ogłoszenie na oferteo, że przyjmiemy gruz (działka mokra) i trafiliśmy na ogłoszenia jakiegoś człowieka , że zleci budowę domu z bala 28 cm. Odpowiedziało sporo potencjalnych wykonawców. My mamy już wykonawcę, wiec nas to nie dotyczy, ale może spróbuj w ten sposób?
    A projekty, które rozrysowałaś-fajnie, że sama kombinujesz, ale jest kilka rzeczy, o których radziłabym pomyśleć. Np. miejsce na dużą szafę w wiatrołapie. Mieszkam teraz w domu, który ma malutki wiatrołap i to jest pomyłka. Dlatego w nowym będzie coś w rodzaju szatni, żeby ubrania sobie np. schły , nie w szafie. I żeby ich nie było widać. My mamy dom parterowy, projekt -mocno przerobiona Polana2. Ściany zewnętrzne drewniane, jedna, na osi dłuższej nośna, a to w celu zachowania stabilności konstrukcji, bez płacenia za działowe za drogie drewno (działowe będą szkieletowe).
    Zwróć też uwagę na wyceny różnych firm. Najczęściej płaci się za 1 metr kw.,czyli, że powierzchnia domu jest liczona po powierzchni podłogi, czyli np. skosy także są liczone, a często są dosyć nieustawne.
    No i najważniejsze-powodzenia My jesteśmy na etapie papierologii. Ble.

  3. #8323
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    robson64 dzięki za linka stronka jest super i nawet znalazłam idealny domek spełniający wszystkie moje kryteria!!!! Podaje linka: http://www.extradom.pl/projekt-domu-dudek-wah1134.aspx myślę, że to będzie właśnie TEN domek bo od razu wpadł nam w oko i to jednomyślnie Powiedzcie tylko z jakich bali najlepiej go wybudować?? Mogło by być np bale drewniane 18/25+ 12cm wełna+ w naszym przypadku płyta GK?? Bo chyba na bale lite to mnie nie będzie stać. Tu podają orientacyjną kwotę postawienia domu w stanie surowym zamkniętym 107tyś. Tylko skąd oni biorą ta cenę???
    Pozostaje teraz pytanie co dalej?? Musiała bym rozesłać go do paru firm z prośbą o przykładową wycenę, tylko w Wielkopolsce chyba nie ma nic godnego polecanego...
    Z polecanych przez Was spróbuję może do: Stolluxa, Logpol, Biernacki, Misoni to z tych pewniaków ale na nich to raczej nie będzie mnie stać... Inne jeszcze o których niezbyt udało mi się znaleźć opinię a mają ciekawą ofertę to: Stilopolska, ekodom.pl (??), drewexdom.pl, Fenix... i już nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Macie jeszcze jakieś pomysły?? Bo już mi się w głowie kabelki przegrzewaja
    Ostatnio edytowane przez ewusia81 ; 30-05-2011 o 20:31

  4. #8324

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    ojjj petervdo, na bal 36 to mnie na pewno nie stać choć gdybym miała tylko fundusze to..... A mógłbyś mi przesłać na priv więcej info na temat tego twojego cudeńka,wiesz,cena i przez kogo stawiany itd?? Bo skoro masz tylko zewnętrzne ściany to jest właśnie to o czym myslę/marzę Piękna ta Twoja budowa, aż się serduszko ociepla jak patrzę na te fotki..
    Myślę, że jak na moje finanse to bal 26 to byłby max i skłaniałabym się bardziej ku np.24 ewentualnie 30 w Stolluxie, któryś z forumowiczów wcześniej budował z 24 i nie narzekał, chyba że już mi się pokręciło kto i co
    Generalnie całe przedsięwzięcie jest dopiero w głowie (muszę policzyć najpierw czy mnie w ogóle stać na to marzenie) i przede wszystkim zaczęłam od rozrysowania domu i teraz moja w tym głowa, żeby orientacyjnie policzyć ile wyniesie jego postawienie do stanu surowego zamkniętego. Na jego postawienie zostało nam według obliczeń jakieś 120 tyś i boję się, że niewiele mogę za to postawić. Chciałabym tez spytać co wychodzi taniej jeśli chodzi właśnie o budowę: dom parterowy czy piętrowy??Do 110m2.. Bo myśląc tak łopatologicznie to przy parterówce odchodzi mi dużo dachu i fundamentów ale dochodzi podłoga na piętrze, schody itp... Chyba poszukam jeszcze jakiegoś ciekawego projektu na piętrowy domek..
    strasznie dużo pytań
    na taki jak mój to w stollux na pewno też by nie starczyło
    co do parterówka / poddasze .. wiekość działki i media weź pod uwagę
    na poddaszu ściany szczytowe są szkieletowe .. obite deską elewacyją .. za mały nacisk coraz mniejszych bali by był
    co do firmy .. ekipa z Zawoi (polecani przez moją rodzinę ).. dzisiaj zaczęli u nas
    co do cen to kwota za metr jest zdradna ... zależy co w niej jest
    Piotr

  5. #8325

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    przerobiłam gotowy projekt domu piętrowego oczywiście na razie tylko ołówkiem na kartce
    Przesyłam link do zdjęć: na 1 zdj jest wersja piętrowa, nr.2 to wersja parterowa.
    https://picasaweb.google.com/ewusia8...Iieh_OZmbLKbA#
    Oczywiście wymiary pomieszczeń są przybliżone bo niestety nie umiem zrobić projektu profesjonalnego i odjąć ściany od tego.. Co myslicie, jaki byłby koszt postawienia takich domków?? Biorę pod uwagę skorzystanie nie tylko z firm ale i z górali, chociażby tego, który postawił domek madd....
    z pomieszczeniami po 3m2 chyba przedobrzyłaś
    na papierze wszytko ładnie pasuje ..
    a jakie ogrzewanie ?
    u nas mamy piwnicę i już wiem, że 5,5 m2 w pomieszceniu to malutko
    sprawdź priv
    Piotr

  6. #8326

    Domyślnie

    petervdo ty stawiasz ten domek w Jaworznie tym na śląsku
    bo jak tak to chętnie bym obejrzał GOO na żywca

  7. #8327

    Domyślnie

    Cytat Napisał robson64 Zobacz post
    petervdo ty stawiasz ten domek w Jaworznie tym na śląsku
    bo jak tak to chętnie bym obejrzał GOO na żywca
    w śląskim
    Jaworzna przed Przemszą
    jak będzie z dachem to się umówimy
    Piotr

  8. #8328
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    dzięki petervdo za priv
    Domek jak pisałam wcześniej już wybrałam i jest to gotowy projekt ze stronki (dom DUDEK), którą podrzucił robson64 Jedynie to wc bym połączyła z łazienką żeby tych ścianek tam nie było Podaje linka: http://www.extradom.pl/projekt-domu-dudek-wah1134.aspx
    Jednak pozostaje teraz wybór "z czego"?? Projekt jest zrobiony na budowę z bali litych tylko że nie wiem z jakich było by najlepiej??? Te grube zapewne odpadają ze względu na cenę... Ale może na 20-24 by mi wystarczyło?? A może faktycznie wystarczyło by mi te 18/25+ 12cm wełna+GK ??
    Ogrzewanie c.o na piec bo kominek zasadniczo odpada, bo nikomu się nie będzie chciało w nim palić
    ekipa z Zawoi
    rozumiem że to ekipa górali??

  9. #8329
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    pod koniec czerwca jadę na wakacje w świętokrzyskie więc myslę sobie żeby do tego czasu wybrać już jakieś firmy żeby móc zobaczyć gotowce

  10. #8330

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    dzięki petervdo za priv
    Domek jak pisałam wcześniej już wybrałam i jest to gotowy projekt ze stronki (dom DUDEK), którą podrzucił robson64 Jedynie to wc bym połączyła z łazienką żeby tych ścianek tam nie było Podaje linka: http://www.extradom.pl/projekt-domu-dudek-wah1134.aspx
    Jednak pozostaje teraz wybór "z czego"?? Projekt jest zrobiony na budowę z bali litych tylko że nie wiem z jakich było by najlepiej??? Te grube zapewne odpadają ze względu na cenę... Ale może na 20-24 by mi wystarczyło?? A może faktycznie wystarczyło by mi te 18/25+ 12cm wełna+GK ??
    Ogrzewanie c.o na piec bo kominek zasadniczo odpada, bo nikomu się nie będzie chciało w nim palić
    rozumiem że to ekipa górali??
    moim zdaniem troszkę za małe te pokoje (jeszcze raz podziekowania dla AgiJeżyk, u której widziałem w realu pomieszczenia takiej wielkości jak u nas) .. też chcieliśmy coś ok. 100m2 .. a skończyło się na 120 m2 + pełne podpiwniczenie, żeby nie stawiać jakiś szopek na narzędzia typu grabki
    co do cen to raczej nie ma takich kolosalnych różnic .. wstepnie miało być u nas ok. 30 .. ale takie ładne modrzewie przyjechały na tartak i takie grubsze kupione
    ekipa górali spod Babiej Góry
    Piotr

  11. #8331
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Ewusia
    jeszcze pomyśl. Piszesz, że nie za wiele kasy chcesz dać na dom, bo np peter-a, wg Ciebie jest za drogi. Bierzesz pod uwagę jego grubość belki i sądzisz, że grubość belki jest czynnikiem ogromnie podrażającym cenę. Jest to logiczne - więcej drewna. Jednakże weź pod uwagę, to, jaki projekt wybrałaś. Dom parterowy, który już wymaga większej ilości drewna. Cena przekształcenia projektu z technologi, do innej technologii nie jest tania. Jeszcze wcześniej, żeby to zrobić musisz kupić ten projekt. Większy fundament i dach.
    Taki dom? czy może z poddaszem? ale z grubszych okrągłych bali, nie ocieplany, który wg mnie wymaga o wiele mniej wykończeniówki na dole, ale dochodzą poddasze i schody. Ma mniejszy fundament i dach. Teraz to zlicz do kupy i porównaj. Zależy też, jak dużo zrobisz sama (mąż, teść, bracia, szwagrowie, koledzy). Nie ma dokładnej odpowiedzi, co wyjdzie tanio w Twoim przypadku
    Masz czas.
    Rozumiem, że masz ziemię.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  12. #8332

    Domyślnie

    Ewusia, zanim powstał ostateczny projekt naszego przyszłego domu rysowałam i studiowałam projekty ze 3 lata Bo mieliśmy falstart, coś nam nie wyszło i musieliśmy odłożyć budowę na teraz. Chodziłam do ludzi , co mieszkają w domkach, z metrówką, jak głupia, i mierzyłam, ile oni maja i gdzie
    Zadawałam dziesiątki pytań o koszta itd. Wnioski: parterówka nieco droższa w budowie, ale minimalnie. Co innego z ogrzaniem potem, bo dużo ciepła ucieka stropem, a tu nie taka zwarta bryła , jak w tym z poddaszem. Dlatego docieplenie i jeszcze raz docieplenie. Ludzie z domów z poddaszem często mówią, że teraz to oni by parterówkę, bo te schody, ale i są głosy, ze patrzenie sobie z góry jest przyjemne, jak z prywatnej wieży. To był cytat
    Odnośnie Dudka. Za mały wiatrołap. u nas jest 3.8 (aż zmierzyłam) i to jakaś porażka. Kotłownia3.7 też maleńka. Może jeśli masz piec dwufunkcyjny, przepływowy na gaz (ja teraz taki mam i sobie wisi po prostu w łazience) to tak, ale jeśli masz tam zmieścić piec i zasobnik, kilkaset litrów, to sam już możesz nie wejść
    Pokoje malutkie, ale to juz sprawa gustu, u nas też jeden bedzie miał cos ponad 10 m., ale to ma byc gabinet. I mam to gdzieś, jak wszyscy mówią, że klita. MOJA klita
    Jeśli mogę coś doradzić w sprawach projektowych, to ściągnij sobie rysunek szczegółowy projektu (często jest w pdf -ie) i łaź z metrówką po aktualnym domu i mierz, to wtedy można sobie unaocznic wymiary z projektu. I to bywa zaskakujące, bo projektanci, żeby sprzedać projekt na rysunkach komercyjnych przekłamują proporcje, np. szafy do pomieszczenia. Wydaje się, że się mieści, a po zwymiarowaniu z metrówka okazuje się, że na rys. komercyjnym szafa musiała by mieć 30 cm. szer.

  13. #8333
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    Wiadomo, że się nie pali. To jest zbyt poważna decyzja żeby tego nie przemyśleć...Mamy jeszcze parę projektów wybrane, zobacze z tymi parterówkami.... Mieszkamy w bloku 49m2 wiec nawet DUDEK wydaje mi się wielki Plan jest taki żeby kupic działkę na kredyt a ze sprzedaży mieszkania wybudować domek. Stąd moje orientacyjne wyliczenia że za ok. 130 tyś postawić domek do stanu surowego zamkniętego. Pokoje jako takie nie muszą byc duże bo mają służyć tylko za sypialnie więc co by łóżko weszło i jakaś szafa. Muszą natomiast na pewno być trzy nie licząc salonu...

  14. #8334
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Ewusia
    jeszcze pomyśl. Piszesz, że nie za wiele kasy chcesz dać na dom, bo np peter-a, wg Ciebie jest za drogi. Bierzesz pod uwagę jego grubość belki i sądzisz, że grubość belki jest czynnikiem ogromnie podrażającym cenę. Jest to logiczne - więcej drewna. Jednakże weź pod uwagę, to, jaki projekt wybrałaś. Dom parterowy, który już wymaga większej ilości drewna. Cena przekształcenia projektu z technologi, do innej technologii nie jest tania. Jeszcze wcześniej, żeby to zrobić musisz kupić ten projekt. Większy fundament i dach.
    Taki dom? czy może z poddaszem? ale z grubszych okrągłych bali, nie ocieplany, który wg mnie wymaga o wiele mniej wykończeniówki na dole, ale dochodzą poddasze i schody. Ma mniejszy fundament i dach. Teraz to zlicz do kupy i porównaj. Zależy też, jak dużo zrobisz sama (mąż, teść, bracia, szwagrowie, koledzy). Nie ma dokładnej odpowiedzi, co wyjdzie tanio w Twoim przypadku
    Masz czas.
    Rozumiem, że masz ziemię.
    Co sie tak uparliście z tym przekształcaniem?? kto tak kaze?? każda uczciwa firma projektancka do projektu dodaje tzw dekalog.. czyli zgode na 10 punktow zmian projektowych in blanco. Współpracuje z kilkoma biurami projektowymi i od każdej mam zgodę na zmianę technologi wykonania. ZA DARMO!!!! Archon.. MTM Styl. MG Projekt - to kilka z nich. Poza tym zgodnie ze znowelizowanym prawem budowlanym- zmiana technologi budowania domu NIE wymaga uzyskania nowego pozwolenia ani tez nie jest wymagana jako wpis do dziennika budowy. A KAŻDA porządna firma wykonawcza powinna zrobic tzw balizacje za FREEE. Jak nie zrobi, bo nie umie..albo chce kase..to gonic w .....no, daleko gonić.
    o...

  15. #8335
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    zwłaszcza że w projekcie DUDEK jest opis : Projekt domu parterowego z bali litych, mogącego służyć jako całoroczne mieszkanie dla rodziny 4-5 osobowej, jak i jako dom letniskowy. Konstrukcja z litych bali sumikowo-łątkowa została od wewnątrz ocieplona wełną mineralną, więc budynek spełnia wszelkie normy ciezłe. Sam dom, prócz salonu z kominkiem i trzech sypialni z łazienką ma duży zadaszony taras, który może być częściowo przeszklony. W pomieszczeniu gospodarczym przewidziano kocioł c.o. Czyli biorąc pod uwage że ten domek jest wykonany z bali litych być może 12 cm, to przy zmianie na bal lity np 18 projekt chyba nie ulega zmianie??
    Jedno jest pewne, że od paru dni właśnie latam po domu i mierze różne ściany i wydaje mi się że pokój 10m2 spokojnie może być sypialnią. Dla przykładu wiem bo moja córka obecny pokój ma właśnie 10,88m2 a ma w nim łóżko piętrowe a pod nim sofe do siedzenia, szafę, komodę, biurko, regał na książki. To wszystko ustawione na dwóch ścianach i cały środek pokoju ma wolny

  16. #8336
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    ewusia.. nawet jakby w projekcie był opis ze to z paper mache...czy z puszek po piwie, nie ma to żadnego znaczenia. To, z czego robisz, to Twoja sprawa i Twojego kierownika budowy oraz inspektora nadzoru inwestorskiego( może trochę mniej). Koniec i kropka

  17. #8337

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    zwłaszcza że w projekcie DUDEK jest opis : Projekt domu parterowego z bali litych, mogącego służyć jako całoroczne mieszkanie dla rodziny 4-5 osobowej, jak i jako dom letniskowy. Konstrukcja z litych bali sumikowo-łątkowa została od wewnątrz ocieplona wełną mineralną, więc budynek spełnia wszelkie normy ciezłe. Sam dom, prócz salonu z kominkiem i trzech sypialni z łazienką ma duży zadaszony taras, który może być częściowo przeszklony. W pomieszczeniu gospodarczym przewidziano kocioł c.o. Czyli biorąc pod uwage że ten domek jest wykonany z bali litych być może 12 cm, to przy zmianie na bal lity np 18 projekt chyba nie ulega zmianie??
    Jedno jest pewne, że od paru dni właśnie latam po domu i mierze różne ściany i wydaje mi się że pokój 10m2 spokojnie może być sypialnią. Dla przykładu wiem bo moja córka obecny pokój ma właśnie 10,88m2 a ma w nim łóżko piętrowe a pod nim sofe do siedzenia, szafę, komodę, biurko, regał na książki. To wszystko ustawione na dwóch ścianach i cały środek pokoju ma wolny
    ewcia weź pod uwagę że dzieci rosną to co jest dobre teraz to za dwa trzy lata to jest mało, a za 10 to koszmar tak że myśl perspektywicznie
    mala córka mały kłopot dużą ............. ,a jak bracisze lub siostrzyczna to co?
    wiem z doświadczenia

  18. #8338
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    zbyszku ja szukałam i patrzyłam i najbardziej podobają mi się płazy Zanotowałam przykładowe "składy" wtedy takiej ściany:
    1. 9x18 + 15cm wełna+ płyta GK
    2. 18x25 + 12cm wełna+ deska
    3. 18x 34 + 5cm wełna+ boazeria
    I teraz nasuwa mi się pytanie: czy wszystkie płazy trzeba ocieplać???
    Oczywiście ja na koniec kładłabym płytę choć wymarzyło mi się że ściany zewnętrzne były by drewniane a wewnętrzne z płyty zakończone gdzieniegdzie jakimś balem.... No ale to takie marzenia jeszcze nie wiem czy do spełnienia... Jeśli będę musiała wyłożyć wszystkie ściany płytą to trudno, też będzie ładnie...
    Wiecie może która firma buduje z takich płazów?? A może ktoś z forum postawił sobie taki dom?? Bo ja już po lekturze tych 100pierwszych stron mam wszystko wymieszane w głowie

  19. #8339
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    hehe córka już nie taka mała bo 12 wiosen już liczy. mamy w mieszkaniu 2 pok a ona i tak większość siedzi w naszym (tzw dużym ok.15m2). Małe pokoje mają być tylko sypialniami, 2 sypialnie i jeden pok.komputerowy. A salon na co dzień. Wcześniej całe życie mieszkałam w 3 pok mieszkaniu też w wielkiej płycie i tam było 70m2 i takie mieszkanie wystarczało w zupełności. Nie potrzebuję wielkiego domu, bo kto to posprząta (), ja chcę po prostu wynieść się z bloku i z miasta.
    Znalazłam tez projekt domku piętrowego który na początku rozważaliśmy i baaaardzo nam się podobał http://aledomydrewniane.pl/projekty,...zony.html#cena jedyne tylko co bym w nim zmieniła to zlikwidowała bym tą ścianę na dole między kuchnią a pokojem żeby powstała z niego jadania...

  20. #8340
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    a zna ktoś może tę firmę?? http://www.domzbala.pl/ Budował ktoś z nimi?? bo nie mogę znaleźć żadnych opinii..

Strona 417 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony