dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 418 z 693
Pokaż wyniki od 8.341 do 8.360 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #8341

    Domyślnie

    Ten wydaje się lepszy. Można powiększyć strefę wejściową i pod schodami na górę zrobić szafy przedpokojowe, bo przedpokój, czy jak to się mówi "wiatrołap" też malutki. Kuchnia 20 m. to super sprawa, teraz mam 15 i mogła by być większa, ale i tak jest sercem domu. Wszyscy tu ciągle siedzą. Jeśli ogrzewanie na gaz, to spróbować wygospodarować w pom. gosp. wc, wtedy taniej, bo jeden pion łazienkowy,a w miejscu aktualnej łazienki zrobić spiżarnię. Za miastem spiżarnia to fajna sprawa. No i mniej szafek w kuchni.
    No i ważne, od jakiej wys. jest liczona powierzchnia na górze. Z reguły liczy się od 1.80, ale jak masz dawać ten dom do wyceny to sprawdź może, jaka wysoka jest ścianka kolankowa.
    Ewcia, sorry że się tu tak wymądrzam, ale przerobiłam tych projektów mnóstwo, wiele wrzucałam na różne fora od oceniania projektów, gdzie niekiedy byłam nieźle obśmiana za POMYSŁY. No i mam nadzieję, że nauka nie poszła w las, bo nasz projekt jest praktycznie autorski, tylko obrys jest z Polany. I musi być dobry, cholerka, bo to jedyne Duże Pieniądze Naszego Życia

  2. #8342
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    Kasiu cieszę się że masz pomysły. Z tą kuchnią faktycznie jeśli by odjąć tą ścianę i zrobić z tego kuchnio-jadalnie (razem dałoby bagatela jakieś 19m, przesunąć tylko tą ścianę od kotłowni tak jak się te meble kończą) to masz absolutną rację żeby przenieść kuchnię od strony kotłowni- wtedy będzie w jednym pionie z łazienką i blisko kotłowni Że też sama na to nie wpadłam Wiatrołap natomiast bym taki zostawiła bo np wolałabym skrócić tą ścianę między wiatrołapem a schodami i w przestrzeni pod schodami ukryć szafę na kurtki(nie noszone obecnie) bo u nas kominka nie będzie a te teraźniejsze powiesić w tym wiatrołapie na jakimś ładnym wieszaku wc tylko zostało by na swoim miejscu...
    Kasiu a jakie masz zdanie w sprawie tych płazów i firm które wcześniej wymieniłam?? Myślę, że te wielkie bale sobie podaruję zwłaszcza że szalenie podobają mi się właśnie z płazów... Tylko którą wersję wybrać najlepiej?? Te węższe i więcej wełny czy grubsze i mniej wełny, orientujesz się może?? Słyszałaś może o firmie domzbala.pl (Gazda) arex-domy.pl albo drewexdom.pl?? Przyznam że ta gazda mi się podoba tak patrząc okiem zupełnego laika a i drewexdom ma ciekawą ofertę. No ale ja się nie znam stąd mam "zonka"...

  3. #8343

    Domyślnie

    Zgadzam się z Katarzyną, my również wyszukujemy od miesięcy, jeśli bowiem wydajemy na dom całe oszczędności i zaciągamy kredyty, to musi on być "skrojony" na nasze potrzeby. Ewcia, w bloku zapewne macie piwnicę, gdzie lądują różne mniej ważne w danym momencie rzeczy, w domu z czasem też pewnie będzie Wam przydatne jakieś pomieszczenie, na zimowe kurtki, buty itp. jeśli wiatrołap jest tak mały. Z jakiej strony świata macie wjazd na działkę?

  4. #8344
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    No i ważne, od jakiej wys. jest liczona powierzchnia na górze. Z reguły liczy się od 1.80, ale jak masz dawać ten dom do wyceny to sprawdź może, jaka wysoka jest ścianka kolankowa.
    z tą ścianką kolankową to muszę do nich napisać czy z tego przekroju http://www.moj-dom.pl/76,bale,oferta_detail.html#tab1 można to odczytać?? Głupie pytanie, wiem, ale ja się totalnie na tym nie znam

  5. #8345

    Domyślnie

    Ewcia, zapomniałam też zapytać, czy macie WZ, czy na razie szukasz tylko projektu?

  6. #8346

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    z tą ścianką kolankową to muszę do nich napisać czy z tego przekroju http://www.moj-dom.pl/76,bale,oferta_detail.html#tab1 można to odczytać?? Głupie pytanie, wiem, ale ja się totalnie na tym nie znam
    ewcia masz ściankę kolankowa http://www.moj-dom.pl/76,bale,oferta_detail.html#tab1 0,55 cm

  7. #8347
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    z tą ścianką kolankową to muszę do nich napisać czy z tego przekroju http://www.moj-dom.pl/76,bale,oferta_detail.html#tab1 można to odczytać?? Głupie pytanie, wiem, ale ja się totalnie na tym nie znam
    sciana kolankowa ma 55 cm...albowiem 318 -263 ale nie musisz sie na tym znać. nie bardzo tylko rozumiem opis domu...czemu bez ocieplenia dopiero powyżej 50 cm? az tak złe zdanie o naszym drewnie ma Pan Iwanek?

  8. #8348
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    Z jakiej strony świata macie wjazd na działkę?
    na razie nie mamy jeszcze działki, z zakupem musimy poczekać co najmniej do lipca/czerwca. Na razie rozplanowuję czy będzie nas stać w ogóle na postawienie domu. Muszę się przejść po orientacyjną wycenę mieszkania ale myślę, że ok 200 tyś powinnam dostać może nawet troche więcej, nie chcę zapeszać. Z tej kwoty jakieś 70 tyś na wykończenie "gospodarcze", meble i sprzęty do domu mamy, więc zostaje 130tyś na postawienie domu... Boję się że to nie wystarczy na 108m2 domu

  9. #8349
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar skvarec
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    47-411
    Posty
    50

    Domyślnie

    witam
    sledzę trochę ten dział - budowa domu z bali - też planuję taki zbudować,
    zastanawiam się nad rekuperacją - czy ma sens w takim domu? czy jest on na tyle szczelny?
    albo może dopiero ma sens, choćby z powodu wilgoci, która dla drzea jest nie za zdrowa...?
    co myślicie - czy ktoś juz tak ma?
    pozdrawiam
    Jarek z Raciborza

  10. #8350

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    na razie nie mamy jeszcze działki, z zakupem musimy poczekać co najmniej do lipca/czerwca. Na razie rozplanowuję czy będzie nas stać w ogóle na postawienie domu. Muszę się przejść po orientacyjną wycenę mieszkania ale myślę, że ok 200 tyś powinnam dostać może nawet troche więcej, nie chcę zapeszać. Z tej kwoty jakieś 70 tyś na wykończenie "gospodarcze", meble i sprzęty do domu mamy, więc zostaje 130tyś na postawienie domu... Boję się że to nie wystarczy na 108m2 domu
    szczerze to byłbym pod wrażeniem jak za 200 postawisz i wykończysz dom z bala czy płaza
    za taką kwotą nie wiem czy szkieletówkę postawisz .. ale nie chcę zapeszać
    Piotr

  11. #8351
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    sciana kolankowa ma 55 cm...albowiem 318 -263
    tak też myślałam że to o to chodzi:
    nie bardzo tylko rozumiem opis domu...czemu bez ocieplenia dopiero powyżej 50 cm? az tak złe zdanie o naszym drewnie ma Pan Iwanek?
    no właśnie tez nie wiem, być może przyjęli że bal 30cm tez trzeba ocieplić, nie wiem.. Z kolei ten sam projekt na stronie domy drewniane http://aledomydrewniane.pl/projekty,...zony.html#cena o niczym takim nie mówi.... Hmmm... I bądź tu mądry

  12. #8352

    Domyślnie

    Cytat Napisał skvarec Zobacz post
    witam
    sledzę trochę ten dział - budowa domu z bali - też planuję taki zbudować,
    zastanawiam się nad rekuperacją - czy ma sens w takim domu? czy jest on na tyle szczelny?
    albo może dopiero ma sens, choćby z powodu wilgoci, która dla drzea jest nie za zdrowa...?
    co myślicie - czy ktoś juz tak ma?
    pozdrawiam
    Jarek z Raciborza
    też chciałem .. ale ekonomia wygrała .. dużo ciekawych rozwiązań rozważalem .. solary, odkurzacze pompa ciepła .. jest tylko jedno małe ale .. kasa
    Piotr

  13. #8353
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    rekuperacja w domu z drewna... chyba sie nie sprawdzi..ale ja sie nie znam Solary tak, zwłaszcza te próżniowe. Niekoniecznie montowane na dachu.Pompa ciepla byłaby miłym rozwiązaniem,ale dobra pompa na dom ok 200 metrów to wydatek ( cena z zeszlaego roku) 76 000 zl.

  14. #8354
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    szczerze to byłbym pod wrażeniem jak za 200 postawisz i wykończysz dom z bala czy płaza
    za taką kwotą nie wiem czy szkieletówkę postawisz .. ale nie chcę zapeszać
    dlatego najpierw muszę się zorientować czy nam wystarczy. Wykończenie wiadomo nie musi być kompletne, wszytsko z czasem można powoli zrobić. Dla mnie najważniejsze by było żeby była podłoga, ściany i sanitariaty bo to najważniejsze. Wiem, że o domu na "gotowo" za takie pieniądze nawet nie mam co marzyć ale jeden kuzyn jest od rurek (łazienka+ gaz) a drugi od dachu więc może tak po rodzinnemu taniej by zrobili itp

  15. #8355

    Domyślnie

    ewcia od roku tak liczę i kombinuję i nijak mi nie wychodzi jak minimum 300k na domek tak kole 120-130m2 i to rak jak pitervdo zewnętrzne z bala a działowe szkielet stalowy lub cegła lub jakiś "pustaczek" i sporo własnej pracusi.

  16. #8356

    Domyślnie

    Cytat Napisał robson64 Zobacz post
    ewcia od roku tak liczę i kombinuję i nijak mi nie wychodzi jak minimum 300k na domek tak kole 120-130m2 i to rak jak pitervdo zewnętrzne z bala a działowe szkielet stalowy lub cegła lub jakiś "pustaczek" i sporo własnej pracusi.
    my robimy piwnicę i już pewne, że 300 nie wystarczy
    kosztorys do kredytu robiony z zapasem .. a teraz się pilnuję, aby nie brakło
    na wielu rzeczach nie zaoszczędzisz .. np. izolacje przeciwwilgociowe wyszły chyba 4 razy więcej nie zakładałem
    ale co nie robić ? dom na lata dla siebie ..
    i w tym wszystkim (to nasz 1y .. chociaż może nie ostatni budowany)
    najłatwiej prezewidzieć drewno
    co do ścian to cały urok drewniaczka w środku .. a działówki murowane, aby co jakiś czas kolorek zmienić
    Ostatnio edytowane przez petervdo ; 31-05-2011 o 21:56
    Piotr

  17. #8357

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    dlatego najpierw muszę się zorientować czy nam wystarczy. Wykończenie wiadomo nie musi być kompletne, wszytsko z czasem można powoli zrobić. Dla mnie najważniejsze by było żeby była podłoga, ściany i sanitariaty bo to najważniejsze. Wiem, że o domu na "gotowo" za takie pieniądze nawet nie mam co marzyć ale jeden kuzyn jest od rurek (łazienka+ gaz) a drugi od dachu więc może tak po rodzinnemu taniej by zrobili itp
    też mam zamiar sam troszkę podziałac .. ale chodząc do pracy jest mało czasu albo chęci ..
    a nie mamy zamiaru budować 5 lat
    Piotr

  18. #8358
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ewusia81
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-392
    Posty
    32

    Domyślnie

    to rak jak pitervdo zewnętrzne z bala a działowe szkielet stalowy lub cegła lub jakiś "pustaczek"
    działowe też bym wolała w całym domu np. w szkielecie, żeby móc zostawić na końcu ściany bal a resztę zrobić z płyt GK. Tak mi się najbardziej podoba a i zapewne to wychodzi taniej.... Myślę też o góralach... tylko czy oni z płazów stawiają??

  19. #8359
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zbyszek57
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    wioska budowlana
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    770

    Domyślnie

    ewusia ,górale w zasadzie ino z płazów.. bede dzis w Chochołowie, bo odbieram schody, to znajde kilka firm i Ci podesle ich linki albo namiary. Ale na cuda nie licz. Czy to plaz czy bal kwadratowy, to minimum 2000 za metr domu musisz zapłacić, i to za metr całkowity, liczony po podłodze.
    Sciany w srodku radziłbym ze szkieletu drewnianego opartego na kantówce. Mniej ingerencji murowańca w środku

  20. #8360

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    działowe też bym wolała w całym domu np. w szkielecie, żeby móc zostawić na końcu ściany bal a resztę zrobić z płyt GK. Tak mi się najbardziej podoba
    to już miałem nietypowe działówki
    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    a i zapewne to wychodzi taniej....
    równie ważne jest tu grubość ścian .. u mnie dużo bym stracił na działowych z bala .. np. 35 cm .. a działówki max 24 .. planuję 15 cm


    Cytat Napisał zbyszek57 Zobacz post
    Ściany w srodku radziłbym ze szkieletu drewnianego opartego na kantówce. Mniej ingerencji murowańca w środku
    mogą być murowane tylko nie jest prosto to połączyć ..
    z kantówek na poddaszu chyba będą

    Cytat Napisał ewusia81 Zobacz post
    Myślę też o góralach... tylko czy oni z płazów stawiają??
    raczej coraz mniej chce stawiać z okrągłego bo dużo więcej roboty
    a czy taniej ... z płaza raczej sezonowanego, który jest ze trzy razy droższy (materiał)
    Piotr

Strona 418 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony