dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 693
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #861
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Nie jestem profesjonalistą ale gdzieś na tym forum ktoś już o tym pisał (Henok?) i z tego co wiem to jest tak : jest wymagany max. współczynnik dla różnych rodzajów ścian (jedno-, dwu-, trzywarstwowe) .Tego współczynnika ściana z bali gr 20cm. nie spełnia. Ale ściana z bali ma bardzo fajny jakiś inny parametr-chyba coś z akumulacją ciepła -co powoduje, że nie spełnianie warunku o przenikaniu ciepła nie stanowi przeszkody w uzyskaniu pozwolenia na budowę , no i przede wszystkim w praktyce taka ściana "trzyma "ciepło na zadowalającym poziomie.
    Jeśli bredzę to niech mnie ktoś poprawi!
    Piotrze, dziękuję za odpowiedź. Czy nie wiesz, gdzie można poczytać na temat tego "akumulowania ciepła" przez bale? Chodzi mi o jakieś naukowe dowody, parametry itp.

  2. #862
    demjan
    Guest
    demjan

    Domyślnie

    witam, z zaciekawieniem czytam na temat domo drewnianych, a w szczegolnosci domow przenoszonych. Sam jestem na etapie przenosin takiego domu. Chialbym zasiegnac opini na temat ocieplania domow drewnianych od wenatrz (problem punku rosy), bede wdzieczny za kazda uwage na ten temat, pozd

  3. #863
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    axeneo

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czy ktoś z użytkowników starych domów z bali wymieniał belke podwalinową w domu który nie jest przenoszony.Belka mi zgniła 25cm wys. i trzeba ją wymienić ale dom jest dość duży 10x8 m i wysoki i nie wiem jak go podnieść by wsadzić nową.Czy może być ona z mokrego dzrewa przy takiej grubosci i jak ją zimpregnować.

  4. #864
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Piotrze, dziękuję za odpowiedź. Czy nie wiesz, gdzie można poczytać na temat tego "akumulowania ciepła" przez bale? Chodzi mi o jakieś naukowe dowody, parametry itp.[/quote]
    Nie ma za co. Nie wiem gdzie można znaleźć materiały na temat akumulacji ciepła. ja rozmawiałem o tym z jednym z producentów domów z bali (chyba z P. Trochanowskim).
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  5. #865

    Domyślnie

    Pamietam jakie wrazenie zrobil na mnie znajomy opowiadaniem jak podnosili (a chyba nawet przesuwali) stodole na podnosnikach do czolgow. Mam nadzieje, ze mnie nie bajerowal - z agencji mienia wojskowego wyprzedawano najdziwniejsze rzeczy.
    Ale nie wiem czy to jest metoda standardowa.

  6. #866
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    axeneo

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    Oj ja raczej nie skombinuje takich podnośników, bo koszt za duży.Ja potrzebuje wymienić tylko jedną belkę.

  7. #867

    Domyślnie

    Z mojej działki była przesuwana stodoła na działkę obok. Miejscowi robili to za pomocą okrągłych bali. Po prostu ją przeturlali Podwaliny były już wymieniane w moim domku ileś dziesiąt lat temu. Dom był podnoszony podobno za pomocą podnośników hydraulicznych (ręcznych), takich jak samochodowe. Myślę że ze cztery wystarczy.

  8. #868
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    W moich okolicach podnosili teatr z bali jest to opisane i obfotografowane na ich stronie www- tylko że nie pamiętam adresu .Ale znajdę i podam.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  9. #869
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    axeneo

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    8

    Domyślnie

    A w którym miejscu trzeba podnieść taki budynek ,bo podnośniki to mi raczej wejdą w te belki jak w masło?Jak trzeba zabezpieczyć bale przed robalami i grzybami bez rozbierania starego budynku na części(wcześniej były pokryte chyba wapnem i jakimś tynkiem zmieszanym z gliną i sianem czy czymś takim.Teraz są gołe i chcę je przeszlifować i pokryć jakimś lakierem albo bejcą.Wolałbym aby miały kolor zbliżony do drewna.

  10. #870
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    W moich okolicach podnosili teatr z bali jest to opisane i obfotografowane na ich stronie www- tylko że nie pamiętam adresu .Ale znajdę i podam.


    To zdaje się było tak : www.teatrnasz.pl
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  11. #871

    Domyślnie

    Moja babcia ma dom z bali około 30 cm poniemiecki rok budowy przed 38 w latach 60 tych zgniła pólnocna strona stały przy niej blisko drzewa zawsze w cieniu to zrobili murowaną z cegły ci co mówią że bale mają szpary nie wiedzą że rok po zbudowaniu domu powinno się uszczelnij go jeszcze raz
    ps. super się w nim śpi

  12. #872
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid73
    Moja babcia ma dom z bali około 30 cm poniemiecki rok budowy przed 38 w latach 60 tych zgniła pólnocna strona stały przy niej blisko drzewa zawsze w cieniu to zrobili murowaną z cegły ci co mówią że bale mają szpary nie wiedzą że rok po zbudowaniu domu powinno się uszczelnij go jeszcze raz
    ps. super się w nim śpi
    No właśnie-Jak się śpi(i czy już się śpi) szczęśliwym posiadaczom nowych domów żywicą pachnących?
    Młody -czy zdjęcie ,które pokazałeś kilka stron wcześniej , a które jest dla mnie natchnieniem, przedstawia już widok z twojej sypialni?
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  13. #873

    Domyślnie

    Oj niesetety nie Piotrze
    Umieściłem bo też jest moim natchnieniem, ale jak tylko bede miał okazję to postaram się wybudować coś podobnego.
    Choć to jest drogie rozwiązanie bo z litych bali, a mi się maży przeniesienie jakiejś starej chatki.
    Pozdrawiam

  14. #874
    wojdyla
    Guest
    wojdyla

    Domyślnie Dom z bali

    Cytat Napisał jastak
    Chciałem oświadczyć, że skończyłem budowę i mieszkam w domu z bali ręcznie ciosanych, prostokątnych. Co prawda, nie robili go "bracia" tylko cieśle z okolicy i kilka razy używali piły mechanicznej, ale dom jest z sosny ciosanej ręcznie o grubości 21cm a wysokości nieregularnej - pomiędzy 24 a 31cm. Służę namiarami na cieśli. Pzdr
    Chciałbym poznać Pańską opinię o domu z bali po roku jego użytkowania.
    Proszę o krótką informację([email protected])

  15. #875
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Jastak- myślę ,że krótszą lub dłuższą opinię na ten temat chętnie pozna tez kilka innych osób , więc nie żałuj sobie i pisz...
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  16. #876
    Guest

    Domyślnie

    helo mam pytanko odnośnie domów z bali parterowych, z nieużytkowym poddaszem, podpiwniczonym- taką mam idee (rzecz jasna wszystko na papierku). Czy ktoś wie jak takie coś wychodzi cenowo i wizualnie? Czy wysoki parter (przez tą piwnicę) dach o małym kącie nachylenia, oraz poziomy układ belek nie będą wyglądały dziwnie (podobnie do tramwaju)? Mam pomysł aby obsypać cokół ziemią, ale czy to pomoże (muszą i tak zostać odkryte okienka piwniczne- może zrobić je na jednej ścianie, mniej widocznej np. bocznej). Dodam, że nie zależy mi na tzw stylu dworkowym, domy z bali mają wg mnie charakter, ponieważ materiał jest piekny, nie dlatego, że naśladują (niektore) stare wzorce, dlatego mampomysł na parterówkę

  17. #877

    Domyślnie

    Jest ciekawy artykuł na temat technologi budowania i przenoszenia domów z bali m magazynie Budujemy Dom www.budujemydom.pl

  18. #878
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    helo mam pytanko odnośnie domów z bali parterowych, z nieużytkowym poddaszem, podpiwniczonym- taką mam idee (rzecz jasna wszystko na papierku). Czy ktoś wie jak takie coś wychodzi cenowo i wizualnie? Czy wysoki parter (przez tą piwnicę) dach o małym kącie nachylenia, oraz poziomy układ belek nie będą wyglądały dziwnie (podobnie do tramwaju)? Mam pomysł aby obsypać cokół ziemią, ale czy to pomoże (muszą i tak zostać odkryte okienka piwniczne- może zrobić je na jednej ścianie, mniej widocznej np. bocznej). Dodam, że nie zależy mi na tzw stylu dworkowym, domy z bali mają wg mnie charakter, ponieważ materiał jest piekny, nie dlatego, że naśladują (niektore) stare wzorce, dlatego mampomysł na parterówkę
    Wydaje mi sie ,że niezależnie od tego czy dom parterowy, piętrowy czy inny to najważniejsze są proporcje. Ja bym wziął ołówek, karteczkę i sobie to rysował starajac się zachować skalę.
    P.S. Z twojego opisu jakoś nie mogę sobie skojarzyć z tramwajem!!!)
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  19. #879
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  20. #880
    emu
    Guest
    emu

    Domyślnie domy z bali

    temat domow z bali analizuje dosyc doglebnie od 2 lat i doszedlem do wniosku ze jedyna mozliwoscia budowy takiego domu calorocznego w polskich warunkach to wybor firmy honka ale ceny - kosmos.

Strona 44 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony