dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 457 z 693
Pokaż wyniki od 9.121 do 9.140 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #9121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał peter4x5 Zobacz post
    sadze ze taki zbiornik (zbiorniki) mozna obudowac cegla lub kamieniem, i uzyc jako jedna ze scian dzialowych
    okladzina poprzez swoja mase powinna zwiekszyc efektywnosc systemu
    prawdopodobnie na poczatku potrzebuje troche wicej energii ze wzgledu na mase, ale na przestrzeni calego sezonu grzewczego powinna dac spore oszczednosci
    Za mocno nie polecam obudowywać takiego zbiornika, bo musi być dostęp do naprawy i wymiany.
    Takie zbiorniki są leżące, albo stojące i często ocieplone tylko pianką, jak ktoś chce nie mieć go na widoku i trzyma to np. piwnicy lub pomieszczeniu gospodarczym. Zaoszczędzi w tej wersji trochę grosza. Może być też ładnie wykończony na zewnątrz blachą pomalowaną najczęściej koloru białego, jak jest gdzieś na widoku np. łazience.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  2. #9122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karjooka Zobacz post
    Marmur7,
    Czy nie pisałeś gdzieś wcześniej, że argumentem za ogrzewaniem kominkowym był także fakt iż nie przeznaczaliście dodatkowego miejsca na kotłownię? A zasobnik? Musi być sporych rozmiarów... Jest jakieś dobre miejsce / sposób ukrycia owego zasobnika w domu?
    Karjooka - Dla mnie sensowna kotłownia to pomieszczenie, gdzie prócz pieca mozna zgromadzić choć trochę bieżącego opału. Bez obawy, że zaraz się coś wybrudzi. A my mamy małe, wydzielone pomieszczenie gospodarcze, które z założenia ma mieć charakter "czysty" i pomieścić własnie zasobnik, drugą lodówkę i trochę narzędzi. Montowanie pieca i wnoszenie tam np ekogroszku byłoby kłopotliwe.
    O wyborach sposobu grzania decydują konkretne, indywidualne możliwości. My np. przy decyzji o ogrzewaniu kominkowym braliśmy m.in. łatwość przechowywania opału. Nie mamy garazu ani osobnego budynku gospodarczego gdzie ew. można byłoby składowac opał i w najbliższych latach to się nie zmieni. Tymczasem budowa dużej drewutni, przy okazji kompatybilnej stylowo z naszym domkiem, nie stanowi dla mnie problemu i zajmie najwyzej 3-4 dni.
    W naszej leśnej wiosce szanse na gaz ziemny są równie duże jak na grę Messiego i Cristiano Ronaldo w Odrze Wodzisław. Gdyby była choć iskierka nadziei, uwzględniłbym go w projekcie jako alternatywne źródło grzewcze. Iskierki jednak nie ma, będziemy więc zaprzyjaźniać się z dębiną, buczyną i innymi drewniakami

    JerzyBW - zbiorniki o których wspominałem raczej wystepują w wersji pionowej, wyglądają jak pojazdy kosmiczne i jesli chodzi o estetykę (gdyby nie wymiary) można byłoby spokojnie umieścić je w łazience. Dysponują jakąś super-hiper izolacją, więc obudowanie ich to chyba niepotrzebny wydatek.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 05-03-2012 o 13:03

  3. #9123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    [B]
    JerzyBW - zbiorniki o których wspominałem raczej wystepują w wersji pionowej, wyglądają jak pojazdy kosmiczne i jesli chodzi o estetykę (gdyby nie wymiary) można byłoby spokojnie umieścić je w łazience. Dysponują jakąś super-hiper izolacją, więc obudowanie ich to chyba niepotrzebny wydatek.
    Są, są - leżące i stojące. Ładne wykończone - droższe i ocieplone pianką. I tańsze, takie do komórki lub piwnicy z samą pianką na zewnątrz.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  4. #9124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Są, są - leżące i stojące. Ładne wykończone - droższe i ocieplone pianką. I tańsze, takie do komórki lub piwnicy z samą pianką na zewnątrz.
    Nie jestem pewien czy mówimy o tym samym typie zasobnika. Pewnie istnieją wersje w poziomie, ale spośród zasobników firm ( głównie niemieckich), które mi proponowano, były tylko pionowe ( nie było też takiej wersji "piwnicznej"). Z tego co pamiętam były one chyba najdroższym elementem układu grzewczego ( ok 2000 € - 3000 €) Kupowałem go w zeszłym roku, stoi u instalatora a ja od tego czasu dość beznadziejnie usiłuję sobie przypomnieć nazwę producenta
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 05-03-2012 o 15:51

  5. #9125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Napisał fish Zobacz post
    Cieszę się że Wam też się podoba, dziękuję.
    Kupiłem opuszczoną chatę i chcę złożyć ją na mojej ziemi. Zostanie czerwona dachówka, malutkie okna, bryła zewnętrzna. Chciałbym dopasować rozkład pomieszczeń i przekształcić poddasze w mieszkalne. Dlatego szukam kogoś kto czuje bluesa i wymaluje mi projekt. Znacie może kogoś ?
    Witam,

    podobnie jak Ty przenoszę dom z bali. Ciężko jest znaleźć dobrego projektanta, spróbuj skontaktować się architektem z http//www.polskadrewniana.pl - na pewno zna się na rzeczy, ale jest bardzo zajęty.
    Ja w końcu zdecydowałam sie na projektanta z biura geodezyjnego, któremu zleciłam całą obsługę. Pomieszczenia rozrysowałam sama dostosowując je do otworów okiennych i drzwiowych, bo zależy mi na tym, żeby zostawić oryginalne bale na zewnątrz. Najważniejsze to dobrze zrobić fundament, bo dom ma określone wymiary, a resztę powierzam cieśli, który już rozłożył mój dom i mam nadzieje, że w sierpniu stanie już na mojej działce.

    pozdrawiam
    Romana

  6. #9126
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fish

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witaj ! )

    To prawda, ciężko znaleźć rozsądnego projektanta. Moje bale zewnętrzne także mają pozostać na swoim miejscu, więc może pójdę w Twoje ślady.
    W każdym razie bardzo mocno trzymam kciuki za Twoje plany !
    pozdrawiam, fish

  7. #9127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Romana101
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Sobącz
    Posty
    700

    Domyślnie

    Cytat Napisał fish Zobacz post
    Witaj ! )

    To prawda, ciężko znaleźć rozsądnego projektanta. Moje bale zewnętrzne także mają pozostać na swoim miejscu, więc może pójdę w Twoje ślady.
    W każdym razie bardzo mocno trzymam kciuki za Twoje plany !
    pozdrawiam, fish
    Również trzymam kciuki, na pewno wszystko wyjdzie pięknie - taki stary dom ma niepowtarzalny klimat. Z projektem walczymy już od września - niestety architekt w grudniu jak już kończył projekt stracił wszystkie dane i musiał zacząć wszystko od nowa, ale na szczęście za tydzień powinniśmy otrzymać pozwolenie na budowę, potem jeszcze kredyt, jak wszystko pójdzie dobrze w maju ruszamy z fundamentami.

  8. #9128

    Domyślnie

    Hej.
    Ponieważ wypłyną niedawno temat ubezpieczenia domów drewnianych , chciałam zapytac kiedy należy go ubezpieczyć, czy zaraz w momencie postawienia pierwszej konstrukcji z bala?U nas przeprowadzka zaplanowana na 19 Marca , a jeszcze o tym nie myśleliśmy.Jakie dokumenty trzeba dostarczy do ubezpieczalni i może przypomnicie w jakich firmach macie ubezpieczenia?ładnie prosze , mamy mało czasu i nie wiemy gdzie uderzyć.
    Dodam,ze u nas dach będzie kryty wiórem osiowym..
    Dzięki.

  9. #9129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Jusanka - błyskawicznie Wam to idzie O ile pamietam, w listopadzie Logs zaczął robić domek u siebie ! Masz jakies nowsze zdjęcia?
    Ubezpieczałem dom w chwili gdy stanęła konstrukcja. Od pozaru i innych zdarzeń losowych. Było to ubezpieczenie "domu w budowie". Warunek - teren musi być ogrodzony. Nie żądano ode mnie żadnych dokumentów, ale nie wiem czy dlatego, że agent ubezp. to mój sąsiad W razie jakiegoś nieszczęscia poszczególne etapy muszą być wpisane do dziennika budowy. Na wszelki wypadek prowadze dokładna dokumentcję zdjęciową. Firma Compensa, szacunkowe ubezpieczenie na 200 tys zł kosztowało 380 zł.

  10. #9130

    Domyślnie

    ja miałem to "szczęście", że do kredytu było grupowe w pzu .. więc na kwotę 300tys koszt 250zl bez zwyzek za konstrukcje
    kredyt w pko bp
    zaplacilem na rok z gory, zeby nie zmieniac po jakims grubszym etapie
    Ostatnio edytowane przez petervdo ; 07-03-2012 o 15:23
    Piotr

  11. #9131

    Domyślnie

    marmur 7 - faktycznie prace posuwają sie bardzo szybko, teraz konstrukcja zostanie złożona na naszym fundamencie i od razu będzie robiony szkielet drewnianyPoszycie do końca maja.
    Zdjęcia mam na picassie, tu link:https://picasaweb.google.com/1050322...COCLqdnAhumuDQ
    Więcej będzie za kilka tygodni.

  12. #9132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    aaaaa , czyli mówiąc o przeprowadzce miałaś na myśli postawienie konstrukcji na waszej działce ? Bo zrozumiałem, że od 19 marca juz będziecie mieszkać w nowej chatce I prawie dostałem kompleksów

  13. #9133

    Domyślnie

    Haha , aż tak szybko to nie jeszcze długo nie rozpakujemy tam bambetli, 19 konstrukcja stanie poraz pierwszy na naszej ziemi..i jeszcze "trochę" pracy zostanie ..

    Pozdawiam i wszystkim kobietkom życzę dzis samych przyjemnych wydarzeń

  14. #9134

    Domyślnie

    Karjooka. Jak zaczęłam konkretnie myśleć o budowie domu z bali (bo marzenia snułam od kiedy pamiętam) sprawa norm cieplnych mnie przerosła-zbyt dużo sprzecznych informacji. Wiem tyle, że jesienią 2011 roku dostałam pozwolenie na budowę domu z bala toczonego o średnicy 30 cm. W takim domu , jak mi się wydaje to nie grubość ściany jest czynnikiem decydującym o jego DOBRYCH właściwościach termicznych, ale spory reżim technologiczny przy budowie. Myślenie cały czas o pracy drewna, wyobraźnia techniczna.Forumowicze tutaj najczęściej narzekają na nieszczelności, które są powodem wychładzania domu.
    Poznałam ostatnio człowieka , który co rok myje swój dom karczerem pod ciśnieniem, żeby sprawdzić, czy woda gdzieś nie przecieknie-nie przecieka. I o to chodzi.
    Dodam, że ten pan budował z Honką, której ceny są mocno zaporowe dla zwykłego Polaka
    Jakbyś chciała zobaczyć, jak się u mnie buduje, zapraszam na blog.
    http://zzyciamatkirzezbiarki.blogspot.com/

  15. #9135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał Katarzyna maciejewska Zobacz post
    Poznałam ostatnio człowieka , który co rok myje swój dom karczerem pod ciśnieniem, żeby sprawdzić, czy woda gdzieś nie przecieknie-nie przecieka. I o to chodzi.
    Dodam, że ten pan budował z Honką, której ceny są mocno zaporowe dla zwykłego Polaka
    Jakbyś chciała zobaczyć, jak się u mnie buduje, zapraszam na blog.
    http://zzyciamatkirzezbiarki.blogspot.com/
    Kasiu, gratuluję - wreszcie masz to co chciałaś
    Jednocześnie donoszę, iż Twój blog znów ma problemy... zdjęcia obejrzałam i poczytałam ale jak chciałam dodać komentarz, to zniknął...
    Pozdrawiam

  16. #9136

    Domyślnie

    wita zaczyna sie sezon na czyszczenie i mlowanie ,uszczelninie domow jak moge polecic dobra firme do ty zadan pozdrawiam

  17. #9137

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly10 Zobacz post
    wita zaczyna sie sezon na czyszczenie i mlowanie ,uszczelninie domow jak moge polecic dobra firme do ty zadan pozdrawiam
    Jak ta firma tak dobrze czyści , maluje i uszczelnia jak Ty piszesz to ja wolę mieć chałupę brudną i z prześwitami !

  18. #9138

    Domyślnie

    Maly jedna reka myje a druga pisze na klawiaturze

  19. #9139

    Domyślnie

    sorry za pisownie ale sie spieszylem a z firmy jestem zadowolony

  20. #9140

Strona 457 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony