dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 693
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #1021

    Domyślnie

    Wrócę jeszcze do tematu który był już omawiany-łazienka na poddaszu w domu drewnianym.Jestesmy na tym etapie,jastrychu nie możemy dostać,przynajmniej tego tańszego i dostepnego szybko,bez konieczności zamawiania i czekania.Jak sobie poradziliście z podłogą?Co pod płytki?

  2. #1022

    Domyślnie

    Wiatm balowiczów,
    my postawiliśmy własnie drewniany dom letniskowy z firmą Castor. (wrzucimy kilka zdjęć niebawem - muszę opanować wklejanie.
    Pierwszy domek, więc malusi, ale juz sie w nim zakochaliśmy. Budowa tego domku, jego klimat przekonały nas, że nastepny dom już całoroczny będziemy budować z bala.
    Pozdrawiam JAM

  3. #1023
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    No i jak z tymi zdjęciami?
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  4. #1024

    Domyślnie

    "Spłonął zajazd przy trasie Warszawa - Katowice
    Wioleta Bąk 18-08-2004 , ostatnia aktualizacja 18-08-2004 19:09
    W ciągu niespełna dwóch godzin Zajazd Leśny w Łęgu k. Kruszyny (woj. śląskie) zmienił się w pogorzelisko.
    Estetyczny, przebudowany niedawno budynek stał przy trasie DK 1 kilkaset metrów za mostem na Warcie. Parterowy, w stylu wiejskiego dworku z surowych drewnianych bali, na wysokim poddaszu miał kilka pokoi gościnnych. Na dole działał bar czynny przez całą dobę. Pożar wybuchł w środę przed siódmą rano. Zauważyły go dwie kobiety obsługujące bar. Choć natychmiast zadzwoniły po straż i same próbowały gasić, niewiele można było zrobić. Płomienie błyskawicznie rozpełzły się po drewnianym stropie, ścianach poddasza i drewnianych krokwiach i gontach dachu. - Wyglądał jak pochodnia - komentował jeden z gapiów obserwujących pożar. Gdy po godz. 9 strażacy dogaszali pogorzelisko, z dachu został tylko zwęglony szkielet z ramami wypalonych okien i zalane wodą pomieszczenia baru (ocalały tylko ściany z grubych bali). Na górze spaliło się wszystko. Na szczęście tej nocy nie było tam żadnych gości. Nikt z obsługi nie został ranny. Pracownikom udało się uratować część sprzętów z baru, m.in. lodówki i trochę żywności.

    Załamany właściciel zajazdu zbierał wyciągnięty z pogorzeliska dobytek. - Nieszczęście, nieszczęście, tu reklama niepotrzebna - tłumaczył, odmawiając rozmowy.

    Obiekt był ubezpieczony. Policja i strażacy wstępnie wykluczyli podpalenie. - To mogło być zwarcie w instalacji elektrycznej - mówił komisarz Mirosław Adamus, zastępca komendanta komisariatu z Kłomnic.

    Karol Pieśniak, biegły z zakresu pożarnictwa, który zbadał pogorzelisko, znalazł najbardziej prawdopodobne źródło ognia. - Pożar zaczął się w kuchni, gdzie nocą podgrzewano rosół. Zaczął się prawdopodobnie w pochłaniaczu elektrycznym, stamtąd gorące powietrze kanałami wentylatora dotarło na poddasze. Od niego zatliły się drewniane elementy. Gdy pracownice baru poczuły dym i zajrzały na górę, powietrze podsyciło płomienie - tłumaczył.

    Straty wyceniono na ok. 250 tys. zł."

    Naprawdę fajnie ten lokalik wyglądał. Ogień to chyba największy wróg drewnianych budowli. Szkoda

    Tutaj zdjęcia

  5. #1025
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie


    Cóż, na ogień nie ma rady. Przykro.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  6. #1026
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał JAM
    Wiatm balowiczów,
    my postawiliśmy własnie drewniany dom letniskowy z firmą Castor. (wrzucimy kilka zdjęć niebawem - muszę opanować wklejanie.
    Pierwszy domek, więc malusi, ale juz sie w nim zakochaliśmy. Budowa tego domku, jego klimat przekonały nas, że nastepny dom już całoroczny będziemy budować z bala.
    Pozdrawiam JAM
    Czas leci a zdjęć nie ma...
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  7. #1027
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Covpol

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Interesuje mnie czy ktoś z was przenosił domki z bali ?Jak najlepiej sprawdzić stan takiego domku?

  8. #1028
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    próchno

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Skąd
    Słomczyn koło Konstancina
    Posty
    66

    Domyślnie

    Informacje na temat przenoszenia domu drewnianego znajdziesz w tym samym wątku, gdzies na początku. pzdr
    zbuduję dom z silikatów

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał Covpol
    Witam
    Interesuje mnie czy ktoś z was przenosił domki z bali ?Jak najlepiej sprawdzić stan takiego domku?
    Rok temu przenosiłam taką chałupę. Dobrze mieć niezależnego cieślę lub kogoś kto się zna na drewnie. A i tak większość wad domu wychodzi przy rozbiórce, czyli praktycznie już po kupnie.
    Pozornie to tania inwestycja, ale tylko pozornie. Bądź przygotowany na spore wydatki np. na środki na robactwo, które może spokojnie drzemać w balach. Nie wierz, że suszczel dawno z nich uciekł. On tylko usnął i obudzi się w nowym miejscu .
    Mimo wszystko polecam.
    Pozdrawiam

  10. #1030
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Covpol

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie firma Damir

    Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z was współpracował z tą firmą i jakie ma doświadczenia?

  11. #1031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Covpol

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pytanie do wszystkich forumowiczów
    Co sądzicie o firmie Stollux?

  12. #1032

    Domyślnie

    Na początku pozdrowienia dla wszystkich "balowiczów"
    Z pełnym zainteresowaniem przeczytałem cały temat.
    Właśnie jestem na etapie zakupu starej drewnianej chaty .
    W chwili obecnej cieśla dokonałał oględzin chałupy i powiedział brać.
    Chata ma wymiary 9,80x5,60 wykonana jest z bala 10 - cena (jeszcze nie negocjowana) 3000zł, ciśla życzy sobie za robotę(rozebranie + transport+ złożenie) 5000zł.
    Bardzo bym prosił o wasze opinie dot. w/w cen.
    Aha będzie to domek letniskowy całoroczny.

  13. #1033
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cena domu dobra. Cena robocizny też. Jeśli cieśla mówi brać - to bierz!
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  14. #1034

    Domyślnie

    Tomek, witaj w gronie balowiczów .
    Cena rzeczywiście dobra. Ustal jeszcze cenę za ewentualne dorobienie uszkodzonych,spróchniałych elementów, czesto jest to podwalina i krokwie zewnętrzne i koło komina. Czasami bale pod oknami.

    Pozdrawiam i powodzenia
    Kasia

  15. #1035

    Domyślnie

    Po oględzinach cieśla stwierdził , że prawdopodobnie nie będzie wymieniał nawet podwalin.Dom ten stoi na wysokiej jak na lata w których powstał podmuwówce(ok 60cm),do wymiany będzie dach(krokwie na końcach są spróchniałe.
    Chcę aby oględzin domu dokonał jeszcze inny cieśla.Zobaczymy co on na ten budynek powie.
    Co sądzicie na tenat sposobu przeniesienia domu:
    1. Cieśla któremu ufam tazn.widziałem widziałem jego inne przenosiny chce przenieść tą chatę w tzw.węgłach.
    2. Inni (co nie oznacza gorsi) proponują przeniesienie rozbierając każdą belkę.
    I mam małą zagadkę.

  16. #1036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Myślę , że trzeba zaufac temu kto ma robotę wykonać! Tym bardziej jeśli widziałeś owoce jego wcześniejszych poczynań.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  17. #1037

    Domyślnie

    Dzisiaj przeprowadziłem rozmowę tel. z drugim cieślą który wstępnie oczacował cenę przenosin na 2000-2500zł bez transportu.Odległość na jakiej należy przenieść ten dom to ok.20km.
    Więc mam następną zagadkę ale dom z bala musi tak czy inaczej stanąć

  18. #1038

    Domyślnie

    Cena jest bardzo niska,dokładnie wypytaj co oni zrobia za te pieniadze.My zapłacilismy za przenosiny(rozbiórka,montaż,nowe podwaliny i krokwie) 10 tys.Zwróc uwage na belki stropowe.Jezeli będziesz chciał je odkryć tzn.mieć na dole drewniany sufit z widocznymi belkami prawdopodobnie będziesz musiał kupić nowe belki a to kosztuje.
    Za te pieniądze które wydaliśmy na ten przenoszony i unowoczesniony (to prawda) dom z bala ,powstał by podobny murowany.Ma tylko wart tych pieniędzy urok.

  19. #1039

    Domyślnie

    Dzięki woj
    czy mógłbyś mi podać koszty całości inwestycji(ew. z rozbiciem)na poszczególne prace. W jakiej cenie można zrobić projekt takiego domu, bo możliwe że porywam się z ,, motyką na słońce"
    Nie ukrywam że jestem trochę zaskoczony porównywalnymi kosztami z domem w technologii tradycyjnej.

  20. #1040
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    No cóż, jeśli przeczytałeś cały wątek to nie powinieneś się specjalnie dziwić, bo takie porównania już padały.
    Z tym , że dotyczyły domów całorocznych i raczej budowanych od podstaw a nie przenoszonych.
    Myślę, ze w twoim wypadku można zamknąć się w sporo niższych kosztach.
    Powodzenia!
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

Strona 52 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony