dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 539 z 693
Pokaż wyniki od 10.761 do 10.780 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #10761
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Batkas

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-555
    Posty
    50

    Domyślnie

    Borge dzięki.Też mi się wydaje ,że malować 5 razy to trochę dużo ale tak zaleca producent dokładnie to od 3 do 5 razów.
    Goralski mógłbyś rozwinąć temat,dlaczego mam żałować.

  2. #10762
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goralski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Łódzkie
    Kod pocztowy
    91-204
    Posty
    25

    Domyślnie

    Będzie odchodzić, łuszczyć się. Poza tym jaki sens budować dom z drewna, kiedy zaklejasz drewno?
    5 lat i będzie przekichane. Jeśli drewno wciąż mokre, a obstawiam, że tak, to długo z tym nie zabawisz.
    Później będzie czekało Cię piaskowanie, a jako pracownik tej branży pracujący na specjalistycznym sprzęcie do oczyszczania budynków drewnianych, nie takie cyrki widziałem jakie wychodziły ze ścian beli obecnie budowanych

  3. #10763
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Batkas

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-555
    Posty
    50

    Domyślnie

    Goralski drzewo suche ,a producent zapewnia,że nie będzie się łuszczyć ani odłazić.Drzewa nie chce zaklejać tylko zabezpieczyć dlatego pytam praktyków na forum.

  4. #10764

    Domyślnie

    Jak mi sie podobaja takie domy, chętnie bym taki postawil, ale koszty.... Mogę chociaż pooglądać restauracje i pensjonaty

  5. #10765

    Domyślnie

    Cytat Napisał Batkas Zobacz post
    Borge dzięki.Też mi się wydaje ,że malować 5 razy to trochę dużo ale tak zaleca producent dokładnie to od 3 do 5 razów.
    Goralski mógłbyś rozwinąć temat,dlaczego mam żałować.
    5 razy to jaka jest warstwa po takiej ilości nanoszenia preparatu 5,4,3 mm czym grubsza warstwa tym łatwiej się łuszczy tak mi się wydaje.

  6. #10766
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    co tak cicho
    po zrobieniu garażu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garażMurator.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	57,2 KB
ID:	280644
    Pamiętacie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P4212784.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	280651
    Ktoś się skusił
    Zastanawiam się. Co ja mówię! Zrobię wiatę! - mniej więcej taką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wiataMurator.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	69,5 KB
ID:	280645
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garaz1SCHEMAT.JPG
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	280652
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  7. #10767

    Domyślnie

    cicho bo sezon się kończy i wszyscy na budowach . No to Jerzy ośniki młotki , dłuta i piły w ruch i do dzieła .

  8. #10768
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Obu Wam zazdroszczę dostępu do stosunkowo taniego drewna, miliona okolicznych tartaków i ogromnego wyboru kamienia na podmurówkę. Jestem teraz w Zakopanem i w drodze przez południową Polskę oglądałem sobie te skarby, które można przebierać i wybierać - tutaj kosztują one grosze. Niestety po przewiezieniu do Wielkopolski osiągają cenę platyny

  9. #10769
    Banned
    morlino

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-554
    Posty
    12

    Domyślnie

    Czy takie domy z bali są bardziej ciepłe niż te tradycyjne drewniaki?Na chłopski rozum taka bala będzie trzymała bardziej ciepło ale czy to prawda?

  10. #10770
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał morlino Zobacz post
    Czy takie domy z bali są bardziej ciepłe niż te tradycyjne drewniaki?Na chłopski rozum taka bala będzie trzymała bardziej ciepło ale czy to prawda?

    morlino
    Przeczytałem wszystkie Twoje posty, i zauważyłem, że wchodzisz na jakiś temat i bez zastanowienie, przeczytania całości, czy chociaż zgłębienia wiedzy zadajesz takie pytania "ni z gruszki ni z pietruszki"

    Na temat właściwości domów z bala napisano tutaj może postów - czemu nie przeczytasz?
    A jeśli nie byłoby to prawdą, to mielibyśmy tutaj kilkudziesięciu Pinokiów
    I pytanie z mojej strony? Co to są "tradycyjne drewnianki"? Bo po wpisaniu w google uzyskuję odpowiedzi nie do końca zgodne z tematem tego Forum

  11. #10771
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał morlino Zobacz post
    Czy takie domy z bali są bardziej ciepłe niż te tradycyjne drewniaki?Na chłopski rozum taka bala będzie trzymała bardziej ciepło ale czy to prawda?
    Jakbyś przewertował forum, to byś znalazł.
    Już wiele razy było tu mówiono, że domy drewniane szybko się ogrzewają, bo ogrzewa się tylko powietrze, a domy murowane mają jeszcze dodatkowo do ogrzania zimne mury. Murowane za to dłużej utrzymują ciepło. Jednak wg wielu wypowiadających się tutaj na forum, bilans kosztów jest korzystniejszy na rzecz drewnianego domu, o ile nie jest dom źle wykonany.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  12. #10772

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    [...]Niestety po przewiezieniu do Wielkopolski osiągają cenę platyny
    marmur7, nie wiem, jaki jest popyt na taką platynę w Wielkopolsce, ale ja już dawno stwierdziłem, że domy drewniane i otoczka wokół nich, to potencjalnie całkiem dobre źródło dochodów w niektórych miejscach w Polsce Z moich obserwacji wynika, że wiele osób marzy o domu drewnianym, prawdopodobnie z tych pierwotnie chętnych zostaje jakieś 10% realizujących marzenie, ale to i tak sporo

  13. #10773
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gasol Zobacz post
    marmur7, nie wiem, jaki jest popyt na taką platynę w Wielkopolsce, ale ja już dawno stwierdziłem, że domy drewniane i otoczka wokół nich, to potencjalnie całkiem dobre źródło dochodów w niektórych miejscach w Polsce Z moich obserwacji wynika, że wiele osób marzy o domu drewnianym, prawdopodobnie z tych pierwotnie chętnych zostaje jakieś 10% realizujących marzenie, ale to i tak sporo
    Twoje obserwacje zapewne są trafne. Pisałem o swoim przypadku, zastanawiając się o ile drożej muszę wybudować dom z powodów geograficznych. Drugim czynnikiem jest oddalenie od ośrodków miejskich. To oddalenie, które w trakcie normalnego funkcjonowania bardzo nam odpowiada, w trakcie budowy daje się we znaki.

  14. #10774
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie bale

    marmur- a dlaczego masz tylko 9belek? teraz przeczytałam Twoj wpis w dzienniku o osiadaniu,
    jak masz zrobioną pierwszą belkę, ew. tą warstwę co masz pod pierwszym balem? pewnie pustak?? lub cegły? mozesz rzucić fotkę od środka jak wygląda łączenie podłogi ze ścianą balową? Czy ty teraz już mieszkasz w tym domku czy jeszcze nie??
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  15. #10775
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Annnja - początkowo projekt zakładał że ściany kolankowe mają być wykonane z bala. Ściany szczytowe natomiast miały być w technologii szkieletu. Takie rozwiązanie zwiastuje niestety kłopoty ze wzgl. na nierównomierność osiadania. Podczas wizyty u R.Trochanowskiego, podzieliłem się wątpliwościami , a on potwierdził nietrafność takiego rozwiązania. Przeprojektował więc dom, dodając tzw belki oczepowe ( te zewnętrzne wzdłuż budynku), na których opiera się dach, a ścianki kolankowe wykonał jako szkielet. W ten sposób piętro budynku nie osiada samoistnie. Tzn osiada tylko o tyle o ile osiadają bale na parterze. To praktyczne i ułatwiające walkę z osiadaniem rozwiązanie.
    Stąd właśnie owe 9 bali, które sięgają do stropu między kondygnacjami.

    Drewniana podwalina w naszym domu ma przekrój 18x18 cm - w niej właśnie zmieściliśmy wszelkie instalacje wodne i grzewcze. Potem całość została zalana betonem - wylewka betonowa sięga więc pierwszego bala. Niestety nie mam w tej chwili zdjęć tego połączenia.

    W naszym domku pomieszkujemy jedynie wakacyjnie. Prócz wykończeniówki wstrzymuje nas brak odpływu wody i scieków. W projekcie mamy szambo, bo tak przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego, ale chcemy przydomową oczyszczalnię. Taka zmiana w przypadku PZP wymaga zgody wojewody więc nie ma lekko
    W instalacjach jest woda, muszę więc podczas mrozów ogrzewać dom co generuje koszty, z drugiej strony, mogę wewnątrz działać przez całą zimę i posuwać roboty do przodu, czyli coś za coś Teoretycznie nic nas nie goni do przeprowadzki bo mamy gdzie mieszkać, trochę jednak męczą dojazdy
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 24-09-2014 o 14:41

  16. #10776
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Smile dom

    Marmur- a jaką masz teraz wysokość od podłogi parteru do sufitu?
    belki oczepowe- te takie dodatkowe poza krawędziami ścian, mają kilka plusów!!

    ja by pewnie nie wytrzymała z niecierpliwości , aby tyle nie mieszkać, a często, względnie kilka razy w tygodniu dojeżdzać-aby coś podłubać...,

    ale za to jakie super wakacje masz!!!! i to gratis no...może w zamian za drobne prace wykończeniowe
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  17. #10777
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Wysokość od posadzki do sufitu wynosi u nas 287-288 cm, jest więc całkiem spora.

    Jesteśmy tam bardzo często, a latem niemal codziennie. Ja staram się posuwać prace wewnątrz, a moja druga połowa dopieszcza ogródek.

    W tym roku niestety prace posuwają się wolno - okazało się, że nasze dzieci są w wieku ślubnym i musieliśmy nieco zmienić priorytety finansowe

  18. #10778

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Obu Wam zazdroszczę dostępu do stosunkowo taniego drewna, miliona okolicznych tartaków i ogromnego wyboru kamienia na podmurówkę. Jestem teraz w Zakopanem i w drodze przez południową Polskę oglądałem sobie te skarby, które można przebierać i wybierać - tutaj kosztują one grosze. Niestety po przewiezieniu do Wielkopolski osiągają cenę platyny
    A propos skarbów ziemi naszej , właśnie pozyskuję kamienie z okolicznych rzeczek brodząc po nich i wydłubując co lepsze czytaj większe ,;taszcząc je w zimnej wodzie z przemoczonymi gaciami zastanawiam się czy nie lepiej było by pójść kupić i mieć przywiezione do domu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	282017  

  19. #10779

    Domyślnie

    Czołem Balowicze, szukam rustykalnych okien do mojego domu z bala. Znam ofertę Stomaszu i zastanawiam się czy polecacie jakieś inne sprawdzone firmy ?

    Interesuje mnie okno drewniane, najlepiej dębowe o U mniejszym od 1 dla całego okna, do tego okiennice i witryny na werandzie.

  20. #10780
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bratpit666

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam
    nic z Olchy nie zrobi Pan bo drewno takie kręci , lepiej sprzedać a w to miejsce kupić świerkowe bale i zgłowy .

Strona 539 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony