dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 693
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #1081
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcin_aneta

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    138
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie rozumiem... ale gdzie wtykacie te ocieplenie ? jakie to domki z bala budujecie z ociepleniem ?

  2. #1082

    Domyślnie

    Termex, w przypadku ścian pionowych, natryskuje się na mokro, pomiędzy pionowe łaty co 60 cm. Nic się nie sypie, może tak stać odkryte nawet pół roku, chodzi oczywiście o ocieplanie od wewnątrz.

  3. #1083
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spartan

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Halo, czy wszyscy balowicze usneli? A moze nikt juz nie buduje z bala?
    Ja przymierzam sie do budowy w przyszlym roku. Na razie prad.
    Chce niestety ( koszty!!!) budowac z bala 30cm i zastanawiam sie jak sobie poradze z kablami, rurami itp.
    Edzia chcialabym od Ciebie uzyskac jakas opinie , bo ty jestes chyba jedna z pionierek (bal bez ocieplenia) na forum.

  4. #1084

    Domyślnie

    Cytat Napisał spartan
    Halo, czy wszyscy balowicze usneli? A moze nikt juz nie buduje z bala?
    Ja przymierzam sie do budowy w przyszlym roku. Na razie prad.
    Chce niestety ( koszty!!!) budowac z bala 30cm i zastanawiam sie jak sobie poradze z kablami, rurami itp.
    Edzia chcialabym od Ciebie uzyskac jakas opinie , bo ty jestes chyba jedna z pionierek (bal bez ocieplenia) na forum.
    Przewody powinny byc na wyzsze napiecie, tj. 750 V poprowadzone w peszlach. Ja poprowadzilem je w kwadratowych korytkach z PCV na scianach nisko przy podlodze od gniazdka do gniadka (gniazdka natynkowe z podkladkami z aluminium). Dla bezpieczenstwa trzeba zastosowac bezpiecznik(i) roznicowe.
    A rury do wody dalem z PCV, klejone poprowadzone po scianach,

  5. #1085
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak Ryszard napisał. Można jeszcze kombinować w ten sposób , żeby większość (całość?) instalacji puścić w ściankach działowych. Pod warunkiem , że one też nie są z bali.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  6. #1086
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fredw

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czesc wam, szukam numer telefonu do braci trochanowski ,dzieki z gory !

  7. #1087
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    smis

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich. Wlasnie sie zarejestrowalem (lepiej pozno niz wcale). Rowniez przymierzam sie do budowy drewnianego domu (zapaleczki 200x300 mm). Czy ktos z Was wie jak powinno byc takie drewno przygotowane, jak dlugo sezonowane, czy w formie okraglakow, czy przetarte?

  8. #1088
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    fredw,
    Podaję Ci e-maila
    [email protected]

  9. #1089
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Panie Wojtku - gratulacje za ten podpis pod nickiem!
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  10. #1090
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    To nie ja - to Murator.

  11. #1091
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mariuszka

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, w ubiegłym roku dotarłem sposobem gospodarczym do belek stropowych. Przekrój bali 300x300mm. Przewody elektryczne chcę przeciągnąć w ścianie. W trakcie stawiania, tu gdzie mają być gniazdka, włączniki i kinkiety, wierciliśmy w pionie otwory wiertłem o średnicy 35mm.

  12. #1092
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Najlepiej prąd, do gniazdek, prowadzić w podłodze i od dołu, poprzez otwory wiercone w dolnych balach, do gniazdek.

  13. #1093

    Domyślnie

    witam.Właśnie kupiłem projekt w Misoni i jak dobrze pójdzie z papierami na wiosnę ruszam z budową.Chetnie pogadałbym z osobami które juz mieszkają w takim domu.trochę jestem zaniepokojony bo większość opinii o Misoni jest negatywna ale to są stare posty.Czy znajdzie się ktoś kto podzieli się swoimi doswiadczeniami?

  14. #1094
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Najlepiej prąd prowadzić kablami

    U mnie kable prowadzone są w podłodze a otwory wiercone są w listwie przypodłogowej nad którą umieszczone jest gniazdko.
    Kable do kontaktów prowadzone są w otworach drzwiowych i zamaskowane są maskownicą/futryną.
    Z kinkietów zrezygnowałam.
    pozdrawiam
    Edzia

  15. #1095

    Domyślnie

    Firma godna polecenia. Też budowałem z Misoni.

    Są ekspertem Muratora i członkiem stowarzyszenia zrzeszającewgo producentów domów.

    Powodzenia

    A.R

  16. #1096

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Rubinstein
    Są ekspertem Muratora i członkiem stowarzyszenia zrzeszającewgo producentów domów.
    To nie tak. To, że są ekspertem, to dlatego, że sami za to płacą. To forma reklamy.
    A faktycznie są członkiem Stowarzyszenia Dom Drewniany - http://www.domydrewniane.org

  17. #1097
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    spartan

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku! Milo, ze jednak tu zagladacie.
    Dziekuje piotrze i ryszardzie za odp.
    Mam jednak jeszcze inne i nietypowe pytanie. Czy ktos slyszal cos o domach z firmy Magnus Holding? Ktos moze mieszka w takim domu?
    Dla niewtajemniczonych produkuja bale z wypelnieniem, ktore zastepuje ocieplenie.
    W poniedzialek bede z nimi wstepnie rozmawiac o projektach i cenach. Moge sie podzielic info jesli ktos bedzie zainteresowany tym sztucznym tworem.
    NIestety naturalne bale to kosztowna impreza dlatego probuje szukac alternatywnych rozwiazan.
    [www.magnusholding.pl][/url]

  18. #1098

    Domyślnie

    czesc wam wszystkich !

    interesuja mie tez domy z bali, i mam pare pytanie... , od razu przepraszam za bledy w pisaniu bo nie jestem polakem !
    interesuja mie szczegolne domy z grubych bal, bez ocieplenia, chociaz narazie patrze sobie jeszscze na ceny... narazie najbardziej mie sie podobaja domy z bali okraglych 'ciosowanych' recznie jak buduja braci trochanowski, piekne domy ! no i wlasnie mam pare pytanie :

    - nie moge dosc do ich strone od pare tygodni, czy ktos ma ich numer telefonu ? (emaila juz mam dzieki pan wojtek)

    - co myslicie o ich technologi = oni buduja z mokrej bali, grubosci 30 -45 cm ? osobiste widzialem dwie domy ktury budowaly, jedna nowo budowane i jedna 2 lata, oprocz super wyglad to nie widzialem nic dziwnego, moze tylko ze w miejsach gdzie te bali sie lacza, wiedzialem spore szpary miedzy koncowki bali (kture wystala), tak to wygladalo dobrze. no ale mokre bali to mie troche martwi chociaz sie nie znam na tym, wiem tylko ze we francji znalazlem na www take same domy, tam pisalo ze oni sucha 2 lata te bali(nie komorowo)

    - ci ktos zna inne firmy ktury buduja tak samo ? a moze ktos mieszka w takym domku ?

    - szukam tez fajne projekty domow, okolo 100 m2, proste... widzialem projekt aneta&marcin... bardzo fajne... ci mozna kupic takie zagranicznich projektow ?

    to juz sporo pytanie na dzisiaj ! dzieki bardzo z gory za odpowiedzi, niech zyja domy drewniane ! pzdr

    -

  19. #1099

    Domyślnie

    A propos nieocieplanych, ociosanych bali:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38468323
    znalazłem na allegro. Z góry zastrzegam, że nic nie wiem o firmie, ale zdjęcia mi się podobają.

  20. #1100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał francuz
    czesc wam wszystkich !

    interesuja mie tez domy z bali, i mam pare pytanie... , od razu przepraszam za bledy w pisaniu bo nie jestem polakem !
    interesuja mie szczegolne domy z grubych bal, bez ocieplenia, chociaz narazie patrze sobie jeszscze na ceny... narazie najbardziej mie sie podobaja domy z bali okraglych 'ciosowanych' recznie jak buduja braci trochanowski, piekne domy ! no i wlasnie mam pare pytanie :

    - nie moge dosc do ich strone od pare tygodni, czy ktos ma ich numer telefonu ? (emaila juz mam dzieki pan wojtek)

    - co myslicie o ich technologi = oni buduja z mokrej bali, grubosci 30 -45 cm ? osobiste widzialem dwie domy ktury budowaly, jedna nowo budowane i jedna 2 lata, oprocz super wyglad to nie widzialem nic dziwnego, moze tylko ze w miejsach gdzie te bali sie lacza, wiedzialem spore szpary miedzy koncowki bali (kture wystala), tak to wygladalo dobrze. no ale mokre bali to mie troche martwi chociaz sie nie znam na tym, wiem tylko ze we francji znalazlem na www take same domy, tam pisalo ze oni sucha 2 lata te bali(nie komorowo)

    - ci ktos zna inne firmy ktury buduja tak samo ? a moze ktos mieszka w takym domku ?

    - szukam tez fajne projekty domow, okolo 100 m2, proste... widzialem projekt aneta&marcin... bardzo fajne... ci mozna kupic takie zagranicznich projektow ?

    to juz sporo pytanie na dzisiaj ! dzieki bardzo z gory za odpowiedzi, niech zyja domy drewniane ! pzdr

    -

    Cześć!
    Co do strony www Trochanowskich to prawdopodobnie wpisujesz przez właśni www a to błąd . Kilka stron wcześniej na tym wątku jest link na ich stronę .
    Jeśli chodzi o technologię to faktycznie oni nie suszą ale rozmawiałem z jednym z braci i właściwie przekonał mnie do swojego sposobu budowania. Zaprosił mnie też do odwiedzenia strony firm budujących z drewna w USA i Kanadzie , gdzie Trochanowscy też działali. Nie pamiętam adresu www ale strona była ciekawa.
    Pozdrowienia
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

Strona 55 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony