dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 56 z 693
Pokaż wyniki od 1.101 do 1.120 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #1101

    Domyślnie

    witam wszystkich !
    dzieki bardzo puchatek za link i piotrek za odpowiedz,

    no i dzisiaj widzialem domek (120m) budowane z inna technologia : deska szerokosc 20-25 cm(grubosc ?), wata, deska w wewnatrz ... no i .... tez piekny ! duza oranzeria... balkonik...ganek... budowal to lokalne cieslarz ... podobna taniej nisz duza firma... zrobili tez okne i drzwi, ozdobione...tez piekne ! maja kolektor sloneczne na dach , nie duzy (okolo 6m2) i podobna super dziala, w lato woda goraca a zima jak slonca jest to zastapy pieca... sa zadowolony ,a kosztowalo to 10000 4 lata temu.

    a i jeszcze dom jest na kolor jasne bezbarwnym sadolinem, podobna sie nie kruczy ale trzeba czesto malowacz..

    a ty piotrek na jakim etapie jestesz ?

    narazie, pzdr

  2. #1102
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Oczywiście, można budować z mokrego tzw. "zielonego drewna", o wilgotności powyżej 19%. Jednak takie budowanie wymaga trochę innego budowania, np. uwzględnienie osiadania budynku, a jest ono nie małe - ok. 6% na wysokości. Dotyczy to wszelkich elementów konstrukcji, jak i otworów drzwiowych.

    Można także budować z drewna suchego; sezonowanego lub suszonego komorowo. Co daje suszenie komorowe?
    - zabija znajdujące się w balach wszelkiego rodzaju zarodniki grzybów czy larwy owadów,
    - usuwa z bali żywicę,
    - obniża ciężar budynku,
    - ogranicza stosowania uszczelnień bali,
    - ogranicza zabezpieczania budynku przed osiadaniem,

    i ... - usuwa z bali, dla domu średniej wielkości, ok. 5.000 litrów wody,

  3. #1103
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    westo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    Przeniosłem starą wiejską chałupę.

    W starej wersji poddasze było nieużytkowe, w nowej będzie używane. Niestety legary są w odstępach co 120 cm. Zastanawiam się jakiej grubości drewna użyć na podłoge aby była stabilna i bezpieczna. Legary mają przekrój 160 x 180 mm.

  4. #1104

    Domyślnie

    Cytat Napisał westo
    Przeniosłem starą wiejską chałupę.

    W starej wersji poddasze było nieużytkowe, w nowej będzie używane. Niestety legary są w odstępach co 120 cm. Zastanawiam się jakiej grubości drewna użyć na podłoge aby była stabilna i bezpieczna. Legary mają przekrój 160 x 180 mm.

    a jakie koszty tej inwestycji, że spytam z ciekawosci?

  5. #1105
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    westo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    chałupa kosztowała 2500,- , przeniesienie + montaż + drobne zmiany = 5000. Dodatkowy materiał pochodził z innego budynku z rozbiórki - 2000, poszycie dachu - ma być docelowo trzcina, ale trudno ją pozyskać....

  6. #1106

    Domyślnie

    Cytat Napisał westo
    chałupa kosztowała 2500,- , przeniesienie + montaż + drobne zmiany = 5000. Dodatkowy materiał pochodził z innego budynku z rozbiórki - 2000, poszycie dachu - ma być docelowo trzcina, ale trudno ją pozyskać....

    A moze jakieś namiary na takie chałupy? lub gdzie szukałes?

  7. #1107
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    westo

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    8

    Domyślnie

    A moze jakieś namiary na takie chałupy? lub gdzie szukałes?
    "Moja" stała na sąsiedniej działce, niestety była tylko jedna. Miejscowość to Maliniec w Lasach Janowskich.
    W lubelskim jeszcze trafiają się takie domy zachowane w dobrym stanie. Materiał pochodzący z tych okolic był znakomitej jakości ( słabe gleby i dzięki temu niskie przyrosty,"gęste słoje").
    Moja chałupka ma 80 lat i sądze że jeszcze trochę postoi.

  8. #1108

    Domyślnie

    Cytat Napisał westo
    chałupa kosztowała 2500,- , przeniesienie + montaż + drobne zmiany = 5000. Dodatkowy materiał pochodził z innego budynku z rozbiórki - 2000, poszycie dachu - ma być docelowo trzcina, ale trudno ją pozyskać....
    to niezły interes zrobiłeś, w tej cenie to już ze świecą szukać takich domów

  9. #1109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał westo
    Przeniosłem starą wiejską chałupę.

    W starej wersji poddasze było nieużytkowe, w nowej będzie używane. Niestety legary są w odstępach co 120 cm. Zastanawiam się jakiej grubości drewna użyć na podłoge aby była stabilna i bezpieczna. Legary mają przekrój 160 x 180 mm.
    Myślę , że trzeba dać poprzecznie do legarów żebra (w rozstawie 40-50 cm) i dopiero na nich deski podłogowe . Żebra można kłaść na belkach stropowych albo pomiędzy nimi , żeby nie podnosić poziomu podłogi.
    P.S.
    Gratuluję zakupu!!!
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  10. #1110

    Domyślnie

    Czesc Francuz.
    Widze,ze mieszkac bedziemy w tym samym wojewodztwie - w kwietniu przyjedzie do mnie na dzialke drewniany domek z bali toczonych, suszonych komorowo.Projekt zrobila dla mnie firma ktora bedzie stawiac domek - powierzchnia 118m2 i kubatura 380m3 - maly, jednak wystarczy na potrzeby mojej rodzinki.
    Zycze powodzenia w wyborze technologii i wytrwalosci w budowaniu.

    PS.Jestem za granica i nie mam w komputerze polskich ogonkow wiec troche dziwnie wyglada moj tekst.

  11. #1111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Francuz -przesyłam ci na priv namiar na Trochanowskich

    Startom- a która firma ci będzie budować i jaki przewidujesz koszt takiego domu?
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  12. #1112

    Domyślnie

    Przeslalem info.Dostales?

  13. #1113

    Domyślnie

    A znacie może namiary na wykonawców takich domów lub też gdzie można ich szukać w pomorskim lub w pobliżu. Wszedzie gdzie sie rozglądam to znad morza musiałbym w góry wyjechac po dom

  14. #1114
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Nie da się ukryć - w pomorskiem ich też nie brakuje.
    Napisz na priva i podaj jakie bale (grubości) Cię interesują.

  15. #1115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    słuchajcie mam pytanko: początkowo myślałam o domu typu kandyjczyk ale po obejrzeniu zdjęć z wnętrz balowców .. bardziej to do mnie przemawia... mam tylko pare pytań, myśle ze wy najlepiej mi na nie odpowiecie.
    1) jak zabezpieczyć bale przed szkodnikami
    2) wiadomo że najlepiej ocieplić aby otrzymać odpowiednie warunki ale czy np czy daje się wiatroizolację w domach z bali?
    3) ja i syn jesteśmy uczulenie na plesnie , jak ten problem wygląda w domach z bali?
    4) prosze wskażcie dobre firmy w okolicach Warszawy jednocześnie nie rujnujące kieszeni (strona trochanowskich sie nie otwiera)
    5) jeśli będę miała jakeiś pytania to jeszcze wam napiszę...

    dziękuje za odpowiedzi dla kompletnego laika

    Sylvia

  16. #1116
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Szkieletorów zapraszam na BUDMĘ 25-28 styczeń br.- pawilon 3, stoisko 61 - stoisko Stowarzyszenia Dom Drewniany.
    Dla Forumowiczów z tego forum - Katalog Budownictwa Drewnianego 2005 - traktujący o domach z bali - GRATIS.

    Zapraszam także na seminarium - http://www.domydrewniane.org/aktualnosci/050125.php

  17. #1117

    Domyślnie

    Witam wszystkich .
    Powtórzę temat ze strony 8 lub 9 -nie pamiętam - Jakimi preparatami wykończacie ścianę wykonaną z bali wewnątrz budynku oraz z zewnątrz?Od dostawcy domku uzyskałem info, iż z zewnątrz należy pomalować środkiem posiadającym filtr UV, wenątrz nie ma już takiego rygoru.Ja przymierzam się do farb tikurilla na zewnątrz oraz do wosku wewnątrz - chociaż słyszałem info iż ściany olejowane wyglądają całkiem nieżle i łatwo dokonać ich renowacji.Czytałem także iż niektórzy używali pokostu - - do tych co tak wykończyli swoje ściany pytanie - Jak z trwałością oraz estetyką tak wykończonych ścian?

  18. #1118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Cytat Napisał startom
    Od dostawcy domku uzyskałem info, iż z zewnątrz należy pomalować środkiem posiadającym filtr UV,
    Witam,
    Ja uzyskiwałam takie inf. i się do tego dostosowałam i teraz żałuję...
    Chciałam zachować naturalny kolor drewna i pomalowałam dom jasnym kolorem. i niestety nie był to dobry pomysł. Może z daleka domek ładnie się prezentuje, ale z bliska widać każde zabrudzenie.
    Gdybym teraz miała podjąć decyzję w temacie malowania ścian zewn. Wybrałabym bezbarwną tekurillę i pozwoliła w sposób naturalny ciemnieć ścianom.
    Wewnętrzne ściany mam woskowane i jest ok.
    pozdrawiam
    Edzia

  19. #1119

    Domyślnie

    Wnętrze wosk - ale jeszce świeży, zobaczymy jak się będzie starzeć.
    Z zewnątrz mam deski i nie mieliśmy nic przeciwko zmianie koloru - jest więc barwny Sadolin.
    Mam olejowaną podłogę w łazience, dlatego miałem okazję czytać instrukcję, jak należy przeprowadzić olejowanie - zdecydowanie łatwiej na podłodze niż na ścianie...

  20. #1120

    Domyślnie

    Jeśli nie jest to dla Ciebie tajemnicą:
    Skąd brałeś wosk i jak nanosiłeś na powierzchnię bali?
    Jaki olej zastosowałeś na podłogi i jak go nanosiłeś na drewno?
    Dzięki za dopowiedzi
    Pozdrowionka

Strona 56 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony