dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 57 z 693
Pokaż wyniki od 1.121 do 1.140 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #1121

    Domyślnie

    witam wszystkich !
    no i bilem u trochanoskiego, no i.... po prostu nie mam slow... super gosc i super domy... dzisiziaj nie mam czasu ale wkrotce opowiem wam troche.
    dzieki pan wojtek i piotrek za odpowieddzi
    witam startom gratulacje za wybor, moze kiedys zobacze ten twoj domek, wcale nie maly, moj bedzie mial 100 m2...
    narazie czesc

  2. #1122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Nie ma za co
    No to napisz trchę więcej o tej wizycie
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  3. #1123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    no cóż rozumiem ze jako nowa nie mam prawa do pytań ? naprawdę nikt nie może na żadne odpowiedzieć? a co do pana Tr. to mi ich strona w interii się nie otwiera macie jakieś inne namiary? mimo wszystko licze na jakieś sensowne odpowiedzi.
    a przy okazji w mojej okolicy ludziom którzy niedawno zbudowali dom z bali dom cały sie spalił- prawdopodobnei posżło to od źle zaizolowanego przewodu rozprowadzenia ciepła z kominka. żal straszny , strażacy próbowali ratowac ale bale były tak zaimpregnowane ze woda z nich spływała a dom sie palił do wewnątrz między ścianami ... (wełna). niestety nie wiem która firma odwaliła takie partactwo z izolacją niewłaściwą tych przewodów... ludzie pomieszkali z 2-3 mies...
    pozdrawiam Sylvia

  4. #1124
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Oj się nie denerwuj!!!
    Problem z twoimi pytaniami polega na tym ,że są "bale" i "bale".
    Ogólnie rzecz biorąc przed robalami, ogniem, wilgocią zabezpiecza się bale impregnatami. nNajlepiej jeśli bale są suszone komorowo (to między innymi zabija robale) i impregnowane ciśnieniowo. Problem robi się wtedy , gdy chcesz używać bali grubych. Niewiele jest firm , które mają możliwości ich komorowego suszenia a i niektóre technologie (np Trochanowscy) budują z nie suszonego. Impregnacja pozostaje wówczas powierzchniowa.
    Co do ocieplenia i wiatroizolacji to grube bale , powyżej 20 cm nie wymagają ocieplenia. Cieńsze owszem i w związku z tym również wiatroizolacja będzie niezbędna.
    Moja córka tez ma alergię na pleśnie i grzyby. Wszystko , niezależnie od materiałów z których się buduje zależy od wentylacji. Dom z bali ma może tę dodatkową zaletę , że drewno w naturalny sposób reguluje poziom wilgotności wewnątrz pomieszczeń. W pewnych granicach.
    Jeśli chodzi o lokalizację firm to jakoś nigdy nie było to dla mnie ważne , gdzie firma się znajduje...
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  5. #1125
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar julian markisz
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    duszniki zdrój
    Kod pocztowy
    57-340
    Posty
    12

    Domyślnie

    na stronie www.domyzbali.boot.pl zobaczycć można dom z grubych bali bez dociepleń i żadnych impregnatów.to drzewo poprostu żyje przez wiele lat i cały czas pachnie jak świeże.a co do spalenia sie takiego domu z drubych bali ryzyko jest podobne jak w domu murowanym.

  6. #1126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    Piotr nie denerwuję się ale lubię jak mi odpowiadają na pytania .
    podejrzewam zę an bale grube bez dociepleń to jednak mnie nie stac (ponoć są bardzo drogie). ciżeko tez wybrac firmę bo jest takowych bardzo dużo na rynku. no i nie do końca wiem na ile impregnacja drewna wpływa an jego uzytkowanie...
    przyznaję że poza starymi kościółkami w górach w typowym domu z bala nigdy nie byłam... chyab w wakacje czas zacząć objazd po firmach i pooglądać...
    dziękuję za odpowiedź

  7. #1127

    Domyślnie

    Przepraszama startom za opóźnienie - tam gdzie mam olej nie mam komputera i odwrotnie...
    Olejowanie było Classic Ol firmy Berger-Seidle. Nie patrzyłem na rączki panu od podłogi (a troche żałuję bo co nieco spartaczył) więc ciężko mi powiedzieć czy się trzymał receptury z nakładaniem szpachelką i polerowaniem polerką jednotarczową (chyba miał jednotarczową...) z miękkim białym padem...
    Robi wrażenie, już prawie sam bym się chciał posmarować - tylko ta szpachelka...
    O wosku to Ci wiele nie powiem - wykonawca i wosk przyjechali w komplecie. Było dosyć kosztownie jak na mnie, ale szybko i mam pełne zaufanie do wykonawcy.

  8. #1128

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Francuz -przesyłam ci na priv namiar na Trochanowskich

    Startom- a która firma ci będzie budować i jaki przewidujesz koszt takiego domu?

    Piotrze, czy mogłabym równiez prosić namiar na Trochanowskich? Dzięki wielkie!

  9. #1129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Jasne!
    Już wysłałem.
    Potwierdź czy doszło , bo jakoś tak dziwnie to chodzi...
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  10. #1130

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Jasne!
    Już wysłałem.
    Potwierdź czy doszło , bo jakoś tak dziwnie to chodzi...
    Dzięki Piotrze !! Otrzymałam, będę dzwonić.

  11. #1131
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sylvia1
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    5.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    215

    Domyślnie

    a ja też poproszę...

  12. #1132
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Wojciech Nitka

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    1.634

    Domyślnie

    Na stronach Budownictwo Drewniane - http://www.szkielet.com.pl - rozpoczynamy temat - Domy z bali.
    Od dziś trochę informacji o konstrukcji domów z bali. W najbliższych dniach - kolejne artykuły, w tym międzynarodowe wymagania dla domów z bali, będące standardami Miedzynarodowego Stowarzyszenia Budowniczych z Bali.

  13. #1133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojciech Nitka
    Na stronach Budownictwo Drewniane - http://www.szkielet.com.pl - rozpoczynamy temat - Domy z bali.
    Od dziś trochę informacji o konstrukcji domów z bali. W najbliższych dniach - kolejne artykuły, w tym międzynarodowe wymagania dla domów z bali, będące standardami Miedzynarodowego Stowarzyszenia Budowniczych z Bali.
    Panie Wojtku - strzał w 10
    Wprawdzie nie zdążyłem całości przeczytać ale z tego co widzę to lektura obowiązkowa dla przyszłych "balowiczów".
    Panie Wojtku - gdzie i za ile można zdobyć katalog budownictwa drewnianego 2005 , ba na targi niestety nie dotarłem?

    Sylvia - prześlę ci dzisiaj ale bardziej aktualne .
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  14. #1134
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylvia1
    a ja też poproszę...
    No dobra . Rozmawiałem z Trochanowskim i za jego zgodą podaję tel.604-198-981 i i adres internetowy : [email protected]. Jego strona www jest zawieszona , bo .... człowiek ma zamówienia na ponad rok a nie bardzo może się umawiać na dłuższe terminy.
    P.S. Uprzedzając obecnych na forum wyznawców teorii spiskowej oświadczam ,że nie mam żadnych korzyści z uwidocznienia w/w namiarów.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  15. #1135

    Domyślnie

    Parę dni temu zdarzyło mi się obejrzeć "Nigdy w życiu" i zakochałam się w domkach z bali!! Już dawno czułam sentyment do domów z drewna, ale nie byłam do końca do nich przekonana. Może to i mało poważne, może głupie, ale zachwycił mnie ten uroczy domek Judyty - głównej bohaterki filmu - i zrodził marzenie o chatce z drewnianych bali w jakimś pięknym zakątku daleko od cywilizacji . W obecnej chwili towarzyszę i wspieram moich rodziców w początkach budowy domu - co prawda murowanego (budowa ruszy na wiosnę) - ale sobie obiecałam, że kiedyś zamieszkam w domku balowym, choćby nie wiem co! I mam nadzieję, że moje marzenie się spełni.
    Pozdrawiam wszystkich balowiczów!!
    Asia

  16. #1136

    Domyślnie

    Parę dni temu zdarzyło mi się obejrzeć "Nigdy w życiu" i zakochałam się w domkach z bali!! Już dawno czułam sentyment do domów z drewna, ale nie byłam do końca do nich przekonana. Może to i mało poważne, może głupie, ale zachwycił mnie ten uroczy domek Judyty - głównej bohaterki filmu - i zrodził marzenie o chatce z drewnianych bali w jakimś pięknym zakątku daleko od cywilizacji . W obecnej chwili towarzyszę i wspieram moich rodziców w początkach budowy domu - co prawda murowanego (budowa ruszy na wiosnę) - ale sobie obiecałam, że kiedyś zamieszkam w domku balowym, choćby nie wiem co! I mam nadzieję, że moje marzenie się spełni.
    Pozdrawiam wszystkich balowiczów!!
    Asia

  17. #1137

  18. #1138

    Domyślnie

    Minia, powodzenia w realizacji marzeń.
    Na tej stronie znajdziesz domek z "Nigdy w życiu". Na dole strony, w dwóch ujęciach http://www.ekodom2001.az.pl/oferta.html

  19. #1139

    Domyślnie

    Katja, widziałam i na dodatek jestem pozytywnie zaskoczona ceną wykonania pod klucz. Nie sądzicie, że cena 110 tys. za dom o pow. 110 m2 to całkiem przyzwoicie?
    Pozdrawiam!

  20. #1140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Nawet za bardzo
    Dla mnie mocno podejrzana. Chociaż wszysko możliwe. Trzeba DOKŁADNIE się zorientować co wchodi w cenę (fundamenty? instalacje? itp) . No i jak budują - z jakich materiałów.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

Strona 57 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony