dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 572 z 693
Pokaż wyniki od 11.421 do 11.440 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Najlepsze ogacenie domu na zimę to krowie łajno, a najlepszy dom z bala to z bala...Nie wdaję się w techniczne dyrdymały, bo się w tym słabo orientuję a potrzeby brak... opinie tylko mam taką...Choć "czucia" do drewna mi nie brakuje...

  2. #11422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Tylko że tak owy dom z bala to pojęcie czysto względne, na pewno w tradycji nie istnieje dom z toczonych bali ..
    to już są rzeczy gustu i to są dyrdymały, a nie nauka.
    Chyba że ktoś książkami pali to cóż ..

    Nie rozumie, co komu technika zrobiła ?

    https://www.google.pl/search?q=dom+z...w=1364&bih=683
    to jest wariacja / kreacja współczesnej mody na temat domu ogólnie z drewna.
    Dom z bala to też wtrącenie.
    Dom drewniany, tak zwykło się mówić ..

    Te domu ze zdjęci - u wuja google to totalnie nowoczesna śpiewka.. to pytanie teraz- co jest zgodne z kanonem domu drewnianego, a co nie jest ..
    czy toczony bal jest kanonem ? wg mojej subiekcji - to jest to totalnie współczesna interpretacja, zlepek imitacja itp .. ot tak aby "ładnie" wyglądało.

    https://www.google.pl/search?q=skans...IVxIRyCh1IOAfY bo to jest nasze budownictwo drewniane, a nie drewniany boolywood jak z pierwszego linku'/ a

    https://www.google.pl/search?q=kosci...IVxA9yCh0zEQAj pokrycie elewacji gontem .. to są pierwowzory i tradycja .. a nie wystrugany na tokarce bal..
    https://www.google.pl/search?q=kosci...=cerkiew+ulucz 400 ponad lat .. wobec paru letniej zajawki na tokarki ..

    to pytanie teraz jakie prawo daje sądzić iż,
    wykonanie elewacji w podobnym stylu
    a pod nią wykonanie izolacji jest złe ..
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 16-06-2015 o 22:09

  3. #11423
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Tylko że tak owy dom z bala to pojęcie czysto względne, na pewno w tradycji nie istnieje dom z toczonych bali ..
    to już są rzeczy gustu i to są dyrdymały, a nie nauka.

    https://www.google.pl/search?q=dom+z+bali&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch& sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI3ODmpI2VxgIVIbxyCh1BcwDD &biw=1364&bih=683

    https://www.google.pl/search?q=skansen+sanok&espv=2&biw=1364&bih=683&sit e=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAmo VChMIv-XOnI6VxgIVxIRyCh1IOAfY bo to jest nasze budownictwo drewniane, a nie drewniany boolywood jak z pierwszego linku ...
    W pierwszym linku wrzuciłeś zdjęcia domów robionych głównie przez górali ( m.in dom Mariusza Wlazłego ), Logsa , Szewczyka i inne firmy, które nigdy nie zbudowały domu z bali toczonych


    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    to pytanie teraz jakie prawo daje sądzić iż,
    wykonanie elewacji w podobnym stylu
    a pod nią wykonanie izolacji jest złe ..
    To się nazywa prawo do własnej opinii

    Nawiasem mówiąc, na Twoim miejscu byłbym nieco ostrożniejszy w formułowaniu co jest tradycją a co nie. Bo ktoś niezorientowany najpierw może przeczytać jak z przejęciem opowiadasz o tradycyjnym budownictwie drewnianym, potem zobaczy projekt Twojego domu, przypomni sobie wycieczkę do Wilczego Szańca i stwierdzi, że wie już skąd czerpałeś inspirację Z całym szacunkiem oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 17-06-2015 o 11:33

  4. #11424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Tylko że tak owy dom z bala to pojęcie czysto względne, na pewno w tradycji nie istnieje dom z toczonych bali ..
    to już są rzeczy gustu i to są dyrdymały, a nie nauka.
    Chyba że ktoś książkami pali to cóż ..

    Nie rozumie, co komu technika zrobiła ?

    https://www.google.pl/search?q=dom+z+bali&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch& sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMI3ODmpI2VxgIVIbxyCh1BcwDD &biw=1364&bih=683
    to jest wariacja / kreacja współczesnej mody na temat domu ogólnie z drewna.
    Dom z bala to też wtrącenie.
    Dom drewniany, tak zwykło się mówić ..

    Te domu ze zdjęci - u wuja google to totalnie nowoczesna śpiewka.. to pytanie teraz- co jest zgodne z kanonem domu drewnianego, a co nie jest ..
    czy toczony bal jest kanonem ? wg mojej subiekcji - to jest to totalnie współczesna interpretacja, zlepek imitacja itp .. ot tak aby "ładnie" wyglądało.

    https://www.google.pl/search?q=skansen+sanok&espv=2&biw=1364&bih=683&sit e=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAmo VChMIv-XOnI6VxgIVxIRyCh1IOAfY bo to jest nasze budownictwo drewniane, a nie drewniany boolywood jak z pierwszego linku'/ a

    https://www.google.pl/search?q=kosci%C3%B3%C5%82+w+haczowie&espv=2&biw=1 364&bih=683&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AU oAWoVChMIvsyW2Y6VxgIVxA9yCh0zEQAj pokrycie elewacji gontem .. to są pierwowzory i tradycja .. a nie wystrugany na tokarce bal..
    https://www.google.pl/search?q=kosci%C3%B3%C5%82+w+haczowie&espv=2&biw=1 364&bih=683&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AU oAWoVChMIvsyW2Y6VxgIVxA9yCh0zEQAj#tbm=isch&q=cerki ew+ulucz 400 ponad lat .. wobec paru letniej zajawki na tokarki ..

    to pytanie teraz jakie prawo daje sądzić iż,
    wykonanie elewacji w podobnym stylu
    a pod nią wykonanie izolacji jest złe ..
    Jak dla mnie jesteś zbyt epicki. To dość niesamowite, bo zwykle ja za dużo filozofuję...Nie czepiam się Twojej technologii, bo na pewno kosmicznie doskonała, a moje uwagi maja charakter estetyczny...O toczeniu bala też nie bardzo rozumiem bo bez związku...

    Podsumowując. Trza raczej kończyć, bo gadamy trochę o dupie Maryny...Tylko każdy z nas zna inną...

    Kościółek śliczny...

  5. #11425
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Może nie mieszajmy tradycji i innych takich do współczesnego budownictwa, po złożeniu papierów usłyszałem w urzędzie że chyba nie dostaniemy pozwolenia bo pani nie widzi takiego drewnianego domu w otoczeniu betonowych klocków, stodół i obór bo to wieś przecie. Tradycja betonowego klocka lat 70-tych też tradycja.
    Czołgisto buduj swój domek jak chcesz, ale daj innym budować jak chcą, jak chcą z toczonego to niech budują. Do szewskiej pasji mnie doprowadzają te wszystkie współczynniki wyliczeni itp gdzie przeciętny inwestor i tak oszczędza, pakuje materiały z niższej półki i tak można sobie te przepisowe U w buty wsadzić.

  6. #11426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Celem mojego wywodu było? jest ? to co jest zgodne z linią domu z bali- a co nie.
    Akurat u mnie w WZ jest nakaz harmonizowania formy - oraz nawiązanie do tradycji.
    Masz rację, to jest względne ta tradycja. Tylko były głosy podnoszone że inny dom niż samych bali ..
    to już nie dom. Starałem się ukazać że problem jest względny.

  7. #11427

    Domyślnie

    Witam, czy budowałeś z Loghouse dom ? możesz ich polecić jako fachowców solidnych i terminowych znających się na tym co robią?
    Ja właśnie od dłuższego czasu szukam takich
    jak na razie Sielanka spod Wrocławia wydawała mi się najbardziej wiarygodna i solidna, ale Loghouse jest zdecydowanie bliżej.
    Ciekawa jestem też kosztów budowania domu z bali z Loghouse, wiem że zależy to od projektu ale orientacyjnie możesz coś na ten temat powiedzieć. Będę wdzięczna.

  8. #11428

    Domyślnie

    Witaj miśkablond domek masz cudny, marzę o takim ale okrutnie boję się budowy i "fachowców". Z kim budowałaś ten dom jaka firma? Czy możesz podać jakieś orientacyjne koszty stanu pod klucz ? Domyślam się że dom raczej nie jest docieplany bo bale są dosyć spore, i czy te pełne bale nie pękają ci? dużo pytań jak ci się mieszka i użytkuje taki dom, jak wygląda kwestia osiadania i suszenia się takiego domu ?
    Pozdrawiam, będę wdzięczna za odpowiedź.

  9. #11429

    Domyślnie

    Chyba nie do konca dobry temat wybrałaś, jest oddzielny dotyczacy wykonawców
    Skoro jesteś z Krakowa, to nie bierzesz pod uwagę ekip góralskich?

  10. #11430

    Domyślnie

    Hej, hej Balowicze i nieBalowicze.

    Fajnie cieplo w Polsce to i na forum cisza, za to u nas oszalamijace 17 stopni, no coz cos za cos, przyslijcie troche slonca,"plisssss".

    W domku wlasnie instaluja prad, a i inne osobniki tez sie instaluja.
    Okna wjada w sierpniu razem z ekipa Logsa, na pewno dam znac jak im poszlo

    Marmur i Remiks przypomnijcie prosze co z ta zywica mam zrobic?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3962.JPG
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	323542Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11291786_895992017127184_1337055405_n.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	323543

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RIMG0822.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	323540Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RIMG0823.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	323541

  11. #11431
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Hej, hej Balowicze i nieBalowicze.

    Fajnie cieplo w Polsce to i na forum cisza, za to u nas oszalamijace 17 stopni, no coz cos za cos, przyslijcie troche slonca,"plisssss".

    W domku wlasnie instaluja prad, a i inne osobniki tez sie instaluja.
    Okna wjada w sierpniu razem z ekipa Logsa, na pewno dam znac jak im poszlo

    Marmur i Remiks przypomnijcie prosze co z ta zywica mam zrobic?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3962.JPG
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	323542Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11291786_895992017127184_1337055405_n.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	323543

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RIMG0822.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	323540Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	RIMG0823.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	323541
    Z ciepłem to bym nie przesadzał, już po cieple
    Fajne rynny.
    A o jaką żywicę chodzi, jakieś duże ilości?

  12. #11432

    Domyślnie

    Nic nie wiem na ta chwile, ale w sierpniu pojade podziwiac to nasze marzenie i zobacze na te placzace bale ile tego jest i na pewno bede prosic o rade, teraz tylko Pan Elektryk powiedzial, ze mozna sie przykleic do sciany

  13. #11433
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Teraz nic nie ruszaj. Na wiosnę Rafał kupi do szlifierki okrągłą, czołową szczotkę drucianą i na wolnych obrotach i bez dużego docisku objedzie Wasze pikne bale. Teoretycznie można to zrobić tylko w tych miejscach, gdzie jest sporo żywicy, ale ponieważ po takim zabiegu drewno zmieni trochę kolor, lepiej przejechać wszystkie bale. To robota dla tego co ojca i matkę...., ale jednorazowa, pod warunkiem, że zrobi się to nie wcześniej niż rok po postawieniu chatki. Jeśli zrobisz za szybko, żywica pojawi się znowu.

  14. #11434
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    PS .
    R.T. wspominał o dwóch sposobach pozbycia się nadmiaru żywicy - oprócz szczotkowania mówił też o możliwości potraktowania jej acetonem. Po takim zabiegu , żywica ma stwardnieć i jest ponoć łatwa do usunięcia. Jakbym chciał się jednak uzależnić , to wolałbym marihuanę, a nie aceton, więc wybrałem szczotkę i metodę mechaniczną

  15. #11435
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o płaczące bale to w moim przypadku było tego naprawdę niewiele, odradzał bym mechaniczne czyszczenie całości bali będzie z tym sporo roboty a nie da się całości zrobić jednolicie. Żywica w miejscu wycieku, pozostawić na jakiś czas ewentualnie nadmiar usunąć np nożykiem, żywica taki urok drewna

  16. #11436
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Jeśli chodzi o płaczące bale to w moim przypadku było tego naprawdę niewiele, odradzał bym mechaniczne czyszczenie całości bali będzie z tym sporo roboty a nie da się całości zrobić jednolicie. Żywica w miejscu wycieku, pozostawić na jakiś czas ewentualnie nadmiar usunąć np nożykiem, żywica taki urok drewna
    Roboty jest huk, ale jednolite oczyszczenie jest jak najbardziej możliwe. Wszystko zależy od skali problemu. W naszej hacjendzie niektóre z bali zażywiczyły się do tego stopnia, że drewna nie było widać ( a ponoć u nas drewno złej jakości , pozbawione żywicy ). Pół biedy gdy była to żywica, która przypomina płynny , ciemny miód. Niestety, gdy żywica przybiera postać biało-żółtych placków , które z pewnej odległości wyglądają jak ogniska pleśni, to po prostu trzeba zakasać rękawy i wziąć się do pracy, bo to po prostu wygląda mało fajnie.

  17. #11437
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Wygląda na to że miałem szczęście mało żywicy wyciekło a to co wyciekało było zawsze jak ciemny miód A może przyczyną jest to że dużo wcześniej olejowałem niż zalecenia?

  18. #11438
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    NIe traktowalismy żywicy w kategorii nieszczęść - raczej typowego procesu. R.T. jeszcze na etapie stawiania konstrukcji u niego, powiedział , że takie coś będzie miało miejsce i byliśmy na to przygotowani. Traktowałem to nawet jako pewien test jakości drewna. Wszystko się sprawdziło w praktyce - żywica puszczała do następnego lata - potem już nie. Wczesniejsza impregnacja jednak nie miałaby sensu - w miejscach gdzie płynęła żywica, drewno i tak nie przyjmowałoby żadnego środka.

  19. #11439
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    NIe traktowalismy żywicy w kategorii nieszczęść - raczej typowego procesu. R.T. jeszcze na etapie stawiania konstrukcji u niego, powiedział , że takie coś będzie miało miejsce i byliśmy na to przygotowani. Traktowałem to nawet jako pewien test jakości drewna. Wszystko się sprawdziło w praktyce - żywica puszczała do następnego lata - potem już nie. Wczesniejsza impregnacja jednak nie miałaby sensu - w miejscach gdzie płynęła żywica, drewno i tak nie przyjmowałoby żadnego środka.
    No to muszę reklamować u R.T. dostaliśmy jakiegoś bubla Jak widać doświadczenia z takim samym domem drewnianym mogą być zupełnie różne.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 09-07-2015 o 19:24

  20. #11440
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No to muszę reklamować u R.T. dostaliśmy jakiegoś bubla Jak widać doświadczenia z takim samym domem drewnianym mogą być zupełnie różne.
    Cały urok balowania

Strona 572 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony