dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 574 z 693
Pokaż wyniki od 11.461 do 11.480 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11461

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Doradzcie prosze, czym podeprzec "skarpe" za domem, bo mi bloto za niedlugo na dom zejdzie. Co myslicie o gabionach? Ja chcialam palisade z pokladow kolejowych, ale mowia mi, ze to nie trwale, ze wydziela brzydki zapach...sama nie wiem. Nie znalzlam zadnego zdjecia, ktore oddaloby calkowity wyglad tego naszego wzniesienia za domem, ale moze na tych troszeczke bedzie widacKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15-05Gos.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	325222Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11086675_895992000460519_1129778681_n.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	325220Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11350388_895992010460518_2086425434_n.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	325221Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11086675_895992000460519_1129778681_n.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	325220




    Marmur7 STO LAT Z OKAZJI URODZIN!!!
    Ostatnio edytowane przez gos1303 ; 23-07-2015 o 16:41

  2. #11462
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Witam serdecznie.

    Doradzcie prosze, czym podeprzec "skarpe" za domem, bo mi bloto za niedlugo na dom zejdzie. Co myslicie o gabionach? Ja chcialam palisade z pokladow kolejowych, ale mowia mi, ze to nie trwale, ze wydziela brzydki zapach...sama nie wiem.
    Gabiony to dobry pomysł, geotkanina od strony skarpy. Oczywiście trzeba przemyśleć wymiary gabionów.

  3. #11463
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Witam serdecznie.

    Doradzcie prosze, czym podeprzec "skarpe" za domem, bo mi bloto za niedlugo na dom zejdzie. Co myslicie o gabionach? Ja chcialam palisade z pokladow kolejowych, ale mowia mi, ze to nie trwale, ze wydziela brzydki zapach...sama nie wiem. Nie znalzlam zadnego zdjecia, ktore oddaloby calkowity wyglad tego naszego wzniesienia za domem, ale moze na tych troszeczke bedzie widac
    Marmur7 STO LAT Z OKAZJI URODZIN!!!

    Mając w okolicach eldorado kamieniołomów i skladów wszelkiego rodzaju łupków z których ludziska wyczarowują zajefajne murki oporowe, zastanawiasz się nad podkładami kolejowymi ? Grzeszysz - i pewnie dlatego niebiosa za karę zsyłają na Was kiepską pogodę

    A za życzenia dziekuję - choć czuję się od wczoraj jak stara bojkowska chata , której zapomniano wymienić podwalinę

  4. #11464
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Bojkowska...

    Byłem, widziałem, dotykałem. Chyża jak się patrzy...Przy okazji muszę zdementować wszystko co Maciej tu wypisuje na temat Bieszczad i domów z bala które stawia...W oryginale o wiele ciekawiej się to prezentuje. Jak kto ma ochotę "pobalować" na końcu świata, w prawdziwym domu "drzewiannym",polecam https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...98717601,d.ZGU

  5. #11465

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Witam serdecznie.

    Doradzcie prosze, czym podeprzec "skarpe" za domem, bo mi bloto za niedlugo na dom zejdzie. Co myslicie o gabionach? Ja chcialam palisade z pokladow kolejowych, ale mowia mi, ze to nie trwale, ze wydziela brzydki zapach...sama nie wiem. Nie znalzlam zadnego zdjecia, ktore oddaloby calkowity wyglad tego naszego wzniesienia za domem, ale moze na tych troszeczke bedzie widacKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15-05Gos.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	325222Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11086675_895992000460519_1129778681_n.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	325220Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11350388_895992010460518_2086425434_n.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	325221Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11086675_895992000460519_1129778681_n.jpg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	325220




    Marmur7 STO LAT Z OKAZJI URODZIN!!!
    Jak pisał kolega Remiks. Rynny baaardzo fajne. Dopiero na tych zdjęciach widać ich urok. Skąd pomysł? Kto wykonywał? Do tej pory widziałem takie tylko na zdjęciach i to nie w polandii. Fiu fiu..

  6. #11466
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Jak uzyskać taki kolor jak na ściankach i nie zbankrutować jednocześnie ? Przy czym nie chodzi o przemalowanie półeczki czy szafki ale większej powierzchni.


  7. #11467
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Jak uzyskać taki kolor jak na ściankach i nie zbankrutować jednocześnie ? Przy czym nie chodzi o przemalowanie półeczki czy szafki ale większej powierzchni.

    Spróbuj malowania "suchym" pędzlem.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 06-08-2015 o 15:24

  8. #11468
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Na jakimś hamerykańskim portalu wyczytałem, że na wyszczotkowane drewno nakłada się szpachlę, lub gęstą farbę emulsyjną. Następnie mocno przeciera szmatką. Szpachla/farba wnika w wyżłobienia.
    Druga faza, to przecieranie szmatką nasączoną ciemniejszą farbą. Następnie po wyschnięciu całość malować matowym lakierem.

    Możesz też spróbować tej metody:
    Dwa lata temu kiedy malowałem poręcze tarasu, zależało mi na podpalanym wyglądzie. Nie miałem już kasy na prawdziwe opalanie, więc trochę oszukałem.
    Drewno pomalowałem impregnatem barwiącym w kolorzee palisander. Całość złapała jednakowy kolor. Następnie szlifierką oscylacyjną, delikatnie przetarłem deski. Wierzchnia warstwa oczyszczana jest z impregnatu, ale pozostaje on w szczelinach. Im dłużej przecierać, tym jaśniejszą barwę drewna uzyskasz.
    Po wszystkim całość zaolejowałem.

    Nie mam zdjęcia pokazującego w zbliżeniu drewna potraktowanego ta metodą, ale coś tutaj zobaczysz https://lh3.googleusercontent.com/-r...2/DSC06190.jpg

    I na koniec ten tutorial może być pomocny: http://www.thisoldhouse.com/toh/how-...621382,00.html
    Ale sporo z tym zabawy.

  9. #11469
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym opowiadamy o pewnym domu z bali, którego właściciele poprzez konserwację starają się utrzymać naturalny kolor sosnowego drewna.




    Zobacz inne filmy z życia i poradnikowe murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  10. #11470

    Domyślnie

    A ja mogę zameldować, że po 3 latach moje bale już nie są brzydale zostały przeszorowane I teraz zastanawiam się czy je czymś malować bo na samą myśl o szorowaniu co 2-3 lata robi się słabo myslę o V33 tej 8 letniej

  11. #11471
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    To może w odwrotnej kolejności :
    Fasola30 - to się wreszcie doczekałaś Obojętnie czym zaimpregnujesz, nawet gdy będzie to środek bezbarwny musisz się liczyć z przyciemnieniem drewna. V33 jest niezły, ale domek będzie ci się świecił
    A nawiasem mówiąc - pamiętam, że kupowałaś wełnę owczą - nie zostało ci trochę tego ? Chętnie odkupię.

    Wojcieszek - z informacji które udało mi się zebrać to zwykle kolejnośc jest taka, że na szczotkowane drewno najpierw ciemniejsza lub kolorowa bejca, którą się przeciera i na to bejca lub akryl biały, który tyż się przeciera. Ponoć trzeba kombinować i próbować rozwadniać te wszystkie specyfiki. Najlepiej na próbnikach - dopiero po uzyskaniu oczekiwanych kolorów robić na większej powierzchni. Nio nic, bedę próbował.

    Remiks
    - malowanie suchym pędzlem kojarzy mi się z techniką [portretową

    I jeszcze jedno pytanie może ktoś wie - jak się nazywają i ew. gdzie można kupić lub ukraść śruby z rustykalnymi łbami , które można bez wstydu pozostawić widoczne na ręcznie robionych meblach - coś takiego jak poniżej:

    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 08-08-2015 o 22:32

  12. #11472
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Ja kupiłem zwykłe śruby do drewna z wypukłymi łebkami i się na nich zemściłem...Trochę szlifierką, trochę młotkiem, pomalowałem na czarno (można farbę podrasować)...Wyglądają bardziej naturalnie niż kupne.

  13. #11473

    Domyślnie

    Takie śruby kupuję u kowali ( z różnymi łebkami ).

  14. #11474
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    To chyba będę musiał zabawić się w kowala amatora, bo u nas okoliczny kowal to owszem, chętnie zrobi płot , albo balustradę, ale dla kilku śrub to mu się nie będzie chciało z wyrka ruszyć.

  15. #11475
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    To chyba będę musiał zabawić się w kowala amatora, bo u nas okoliczny kowal to owszem, chętnie zrobi płot , albo balustradę, ale dla kilku śrub to mu się nie będzie chciało z wyrka ruszyć.
    To dobry pomysł, przekuj fabryczne łby i będą rustykalne a jak szukasz gotowca to hasło "kute śruby gwoździe" kowal, sklep z artyk. do renowacji coś powinno się znaleźć.
    Co do suchego pędzla to może dobrze Ci się kojarzy ale to był taki skrót myślowy, w taki sposób nanosiłem np złoty albo srebrny kolor na czarne świeczniki metalowe, na drewno pewnie też się da oczywiście wcześniej przygotowany podkład, kolor - wymaga eksperymentowania niestety.

  16. #11476
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Remiks - chyba uratowałeś mi życie. Dwa ostatnie dni wrzucałem w google rózne hasełka w jeszcze różniejszych kombinacjach i nic. A teraz wyskoczył mi sklepik m.in z tym :

    A takie zaślepki praktycznie załatwiają mi sprawę Super , dzięki

  17. #11477
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Marmur.
    Rustykalne Uchwyty mają takie śruby
    http://rustykalneuchwyty.pl/glowna/4...ustykalna.html
    A jak za drogie, to możesz nakręcić normalną (nawierć wcześniej wpust, żeby łeb się schował, i zasłoń tym ćwiekiem. Ja tak zrobiłem z drzwiami do szopki
    http://rustykalneuchwyty.pl/94-okucia-skrzyn-kufrow

  18. #11478

    Domyślnie

    marmur7 wełny niestety mi nie zostało poszło wsio i jeszcze będę domawiała w tym miesiącu. bardzo fajnie się nią utykało dziury
    co do impregnowania to samo ciemnienie drewna mi nie przeszkadza bardziej może ten połysk tyle, że po lazurze to spłucze bele i będą "odkurzone" czy się mylę? i ciekawa jestem czy po tych niby 8 latach to trzeba zetrzeć stara przed nałożeniem? czy to się będzie łuszczyło?

  19. #11479
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Wojecieszek - dzięki - te śruby torowe trochę drogie. Wypadłyby drożej niż całe drewno na ławkę. Zresztą zależy mi na śrubie z nakrętką bo to mi najlepiej usztywnia konstrukcję. Zastosuję zaślepki podobne do Twoich - te których zdjęcie wrzuciłem w poprzednim poście. Adres sklepu dodaję do zakladek

    Fasola - w sprawie V33 pytaj Gasola. On impregnował nim cały dom. Mineło już sporo czasu i na pewno będzie juz mógł powiedzieć coś o trwałości i zachowaniu sie powłoki.

  20. #11480
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Marmur! Ty naprawdę uwierzyłeś w te kolejowe "śrubeczki"?

Strona 574 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony