dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 580 z 693
Pokaż wyniki od 11.581 do 11.600 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11581

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Zależy- czy się będziesz stosował do tego co jest w projekcie, czy nie.
    Czy później i tak elektryk - zrobi po swojemu.
    Bardziej myslalem o tym czy nie powinienem pomyslec o czyms juz na etapie budowy domu. W murowanym to sie cos wykuje zaszpachluje i sladu nie ma a w takim drewnianym juz tak łatwo nie jest.
    Ostatnio edytowane przez wojtp ; 29-09-2015 o 21:32

  2. #11582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    W drewnianym, można ewentualnie ukryć instalacje w maskownicach, drewno - lubi drewno.
    Sam niczego nie wpuszczę w ścianę, starał będę się wsio puścić na.

    Nastawiłem się iż z zewnątrz będzie "tradycja" regionu, akurat skansen blisko, zdjęcia są.
    Jak można wykonać elewację zgodnie z dawnym zwyczajem, szalunek na zewnątrz..
    A pod nim izolacji ile kto che.

    a w środku goluśki bal ..
    będzie mnie cieszył co ranek.. jednocześnie- przytulnie, bez jakiś zimnych przeciągów itp.

    Szczególnie że rur z wodą ciężko by było dać pod izolacją - która jest od wewnątrz, jakoś bym się bał ..
    takiego rozwiązania, po za tym cały bal jest w temp ujemnej w zimie, nici z magazynu na ciepło.

    Owszem - są metody na puszczenie każdej instalacji po ścianach, ale nie każdy to widzi od razu, że tak można.

  3. #11583

    Domyślnie

    A własnie jak to jest z tym ocieplaniem. Do tej pory byłem przekonany ze nalezy ocieplic od wew. ale od zew. to tez jest jakis pomysł. Czy na ocieplenie zew. / wew. trzeba sie zdecydowac juz na etapie projektu?

  4. #11584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    W zasadzie tak...chyba że grubość bali pozwoliła by na litą ścianę, co jest mało prawdopodobne. Szczególnie że teraz można dopracować detale - właśnie od detali będzie też zależeć sukces Twojej budowy. http://www.archiblogia.pl/ekskluzywn...domu-w-alpach/ miód na oczy ..
    Pierwsze co jeszcze przypomnę, traci się magazyn na ciepło/ chłód w lecie.
    Kolejna sprawa poszarpana izolacja- ściany nośne, działowe.
    Szczególnie - trzymając się "tradycji" budownictwa drewnianego, bardo sprzyja wykonanie szalunku / elewacji jak pokazywałem ze skansenu w Sanoku.
    Na moim awatarku nie wiele widać, ale zestawienie kolorystyczne coś jak tu.



    http://baubiologie.at/strohballenbau/haus-simma-3/ gontem pokryta elewacja ..
    Naprawdę aby być zgodnym z tradycją, mieć ładny domek.

    Zresztą, jak bym był przeciw- drewnu to bym swojego już dawno na klocki poprzecinał, ba ciesze się bo kawał historii dość dużo bali jeszcze pamięta dom z około lat 70 XIX wieku
    W środku lity - odnowiony bal- czemu tak i taniej - bo mokrej zabudowy nie robię- a i bardzo lubię drewno.
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 30-09-2015 o 08:25

  5. #11585
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Nadal robisz 60 cm ocieplenia ściany z bali czy już Ci minęło ?

  6. #11586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    60cm - tak owszem celując w samogrzejnego jak najbardziej tyle.
    W tedy nie straszne mi żadne braki w dostawie ciepła- biorę z natury-
    słońce. Owszem myślę/ zastanawiam się nad wersją chudszą, ale tylko ciut ..
    która kręci się koło pasywnego standardu .. 30-40 cm izolacji, ale wykorzystanie biomasy do ogrzewania ..
    bo dostałem trochę "lasu" tak że był bym samo wystarczalny - 3-6 mp drewna rocznie max
    Jako że "opatentowałem" haratanie drewna piłą motorową - szczególnie patyków ..
    Jak by to powiedzieli na wsi - cały wóz w 15 min ..
    czemu nadal bardzo grubo ? aby było bezpiecznie dla paroizolacji ..ona musi być w ciepełku..
    Ale trzymając się full komfortu i spokoju .. to 60cm jest nadal w mocy ...

  7. #11587

    Domyślnie

    Od bardzo dawna podobają mi się domy drewniane. Te z bali mają swój niepowtarzalny charakter...
    Nie biegaj gdy możesz stać, nie stój gdy możesz siedzieć, nie siedź gdy możesz leżeć.

  8. #11588
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Arielka 77

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Pytanie zapewne śmieszne dla większości uczestników ale nurtuje Nas czy dom z bali jeżeli może być przeniesiony to równie dobrze może być ukradziony pod osłoną nocy jeżeli nie będzie zamieszkały przez cały rok ?

  9. #11589
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arielka 77 Zobacz post
    ....nurtuje Nas czy dom z bali jeżeli może być przeniesiony to równie dobrze może być ukradziony pod osłoną nocy jeżeli nie będzie zamieszkały przez cały rok ?
    Oczywiście. W mojej okolicy, wraz z modą na palenie w kominku zaczęły znikać domy z bali. W ciągu roku z sześciu domów ostał się tylko nasz. I to prawdopodobnie tylko dlatego, że cały czas stoimy przy oknie z dubeltówką

  10. #11590
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar borge
    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Lodz
    Posty
    121
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Arrow

    Cytat Napisał Arielka 77 Zobacz post
    nurtuje Nas czy dom z bali jeżeli może być przeniesiony to równie dobrze może być ukradziony pod osłoną nocy jeżeli nie będzie zamieszkały przez cały rok ?
    David Copperfield nie takie rzeczy 'znika' : )
    Arielka 77 dziekuje Ci bardzo za Twoj post, zapewnilas mi swietny humor na caaaly weekend ; )

    skoro juz tutaj jestem...
    w tym roku udalo mi sie spedzic na wsi tylko trzy tygodnie z czego dwa byly mocno intensywne
    po przybyciu na miejsce stwierdzilem ze trawa jest 'po pachy', wynajeta kosiarka rotacyjna rozprawila sie raz-dwa z zielskiem (przy okazji lamiac pokrywe zbiornika oczyszczalni [100zl], reszte docialem kosa spalinowa
    pozniej przez dwa dni 'grabilem i kopilem' siano, ktore po kilku dniach zabral sasiad (dostarczajacy mi mleko prosto od krowy), byla tego siana czubata przyczepa

    pozniej odnowilem olejem skalnym zabezpieczenie scian szczytowych, deszcz i slonce wyplukalo olej, zabezpieczenie scian bocznych w dobrym stanie, zostawilem w tym roku tak jak bylo
    pozniej przyszla pora na dach, tez olej skalny, gont rozgrzany sloncem pil olej jak glupi i o to wlasnie chodzilo
    (@ Maciej - nie dalo sie opryskiwaczem, zatykalo dysze, trzeba bylo 'pedzlowac')

    jeszcze pozniej pocialem 2 palety cegly klinkierowej zeby miec material na oblozenie komina wewnatrz domu, jak ostatni gamon zabralem byle jakie rekawice, ktore po godzinie pracy byly w strzepach, za to juz po kilku godzinach pracy bez rekawic, w strzepach byly moje opuszki palcow, lala sie krew (niestety) ale zawzialem sie ze zrobie to w ciagu jednego dnia bo czulem ze wymiekam i nie mialbym dosc sily zeby drugiego dnia robic to samo
    bylo zupelnie jak w filmie Tarantino, tylko ze u mnie 'od switu do zmierzchu' ; )
    za to drugiego dnia, dla rozbicia zakwasow miesni, byl zaladunek i rozladunek cegly

    o drobnych zajeciach jak walka z osami (gniazdo przy kalenicy), malowanie ram okien i ich opasek, progow etc olejem dunskim, mycie okien, montaz umywalki, malowanie stelazu i schodow itp nie warto wspominac

    pozniej juz tylko relax, ekologiczne jedzenie i kooperacja z kotem sasiadow, ja wikt, on kontrola i nadzor : )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0233.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	333524
    inne ilustracje z opisanych zdarzen jesli ktos ma ochote: http://tufotki.pl/Qzbt7 kiepskiej zreszta jakosci bo pstrykniete gejfonem

    pozdrawiam

    ps. noc Perseidow na wiejskim, czystym, rozgwiezdzonym niebie warta kazdych pieniedzy : )
    Ostatnio edytowane przez borge ; 10-10-2015 o 11:49

  11. #11591

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arielka 77 Zobacz post
    Pytanie zapewne śmieszne dla większości uczestników ale nurtuje Nas czy dom z bali jeżeli może być przeniesiony to równie dobrze może być ukradziony pod osłoną nocy jeżeli nie będzie zamieszkały przez cały rok ?
    Hej Balowicze!

    Arielka77 jak wyobrazasz sobie rozebranie domu z bala i wyniesienie go pod oslona nocy? Sprzet, ktory bylby potrzebny do tej kradziezy przewyzszalby cene opalu z odzyskanych bali

    Borge chce taki plot jak ty masz, z tego co kojarze Remiks ma podobny, bardzo fajny i pasujacy stylem do chat z bala.

    U nas prace ida powoli do przodu, rozowo nie jest. Reklamowalismy nasze super tanie fundamenty+szambo. Pan "Fachowiec" mial przyjsc w sierpniu wszystko poprawic i tak po naszych telefonach, mailach, proszeniu, grozeniu pojawil sie w pazdzierniku. Pan od wylewek nas olal i przestal odbierac telefon, musielismy szybko szukac kogos innego...oczywiscie z odleglosci 1000km to "se" mozna. Za to drzwi sie dorobilismy, doczekalismy sie tez instalacji skrzynki z pradem (oni przebili wszystkie inne firmy, podajac nierealne terminy realizacji, a ostatni mail w ktorym napisali, ze realizacja sie przedluza bo braklo im zlaczek odebral mi mowe i z wrazenia nic im nie odpisalam ) Tak, czy siak i tak sie ciesze, ze wybudowalismy wlasnie taki dom i nie zamienilabym go na zaden inny.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed (3).jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	333830Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed (4).jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	333831Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12080861_1045839862135563_1098094782_n.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	333832

    Milego tygodnia!!!

  12. #11592
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Hej Balowicze!
    Za to drzwi sie dorobilismy, doczekalismy sie tez instalacji skrzynki z pradem (oni przebili wszystkie inne firmy, podajac nierealne terminy realizacji, a ostatni mail w ktorym napisali, ze realizacja sie przedluza bo braklo im zlaczek odebral mi mowe i z wrazenia nic im nie odpisalam ) Tak, czy siak i tak sie ciesze, ze wybudowalismy wlasnie taki dom i nie zamienilabym go na zaden inny.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed (3).jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	333830Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	unnamed (4).jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	333831Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12080861_1045839862135563_1098094782_n.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	333832

    Milego tygodnia!!!
    Drzwi super.

  13. #11593

    Domyślnie

    jezeli chodzi o drewno to najwazniejsze jest zeby bylo z zimowego przetarcia nie ma wtedy wod plynacych jakosc takiego drewna jest lepsza o 30 procent

  14. #11594

    Domyślnie

    ... i z północnego stoku
    Kiedyś tylko tak pozyskiwano drewno, teraz trochę się zmieniło. To jedna z przyczyn dla której warto samemu kupować drewno.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  15. #11595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Dokładnie jak Koledzy piszecie, w tedy klasa drewna spokojnie osiąga najwyższe wytrzymałości - gęsty przyrost = wytrzymałość.

  16. #11596
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No to spróbujcie kupić drewno z północnego stoku w określonym czasie, teoria jest ok ale w praktyce czasami mało sprawdzalna. Jeśli chodzi o czas przetarcia drewna to nie ma znaczenia czy zima czy wiosna znaczenie ma raczej czas pozyskania drewna. Aby wyselekcjonować super drewno musielibyśmy mieć możliwość wyboru z drzew rosnących oraz niezbędną wiedzę.

  17. #11597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Akurat mam to szczęście że otaczają mnie lasy gdzie stok jest typowo północny - pamiętam zimy gdzie
    śnieg leżał jeszcze prawie w maju.

  18. #11598

    Domyślnie

    Firma Wikpol postawiła w mojej okolicy kilka domów z sosny i świerku syberyjskiego. Domy stoją już kilka ładnych lat i widać, że materiał został odpowiednio zabezpieczony, bo żadnych zaczernień, wypaczeń nie widać.

  19. #11599
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No to spróbujcie kupić drewno z północnego stoku w określonym czasie, teoria jest ok ale w praktyce czasami mało sprawdzalna. Jeśli chodzi o czas przetarcia drewna to nie ma znaczenia czy zima czy wiosna znaczenie ma raczej czas pozyskania drewna. Aby wyselekcjonować super drewno musielibyśmy mieć możliwość wyboru z drzew rosnących oraz niezbędną wiedzę.
    Oj! Chlapnąłeś....Czas przetarcia ma ogromne znaczenie, jeśli zależy Ci na jakości drewna. Przecieranie latem to natychmiastowe wysychanie zewnętrznej warstwy, powodujące nadmierne pekanie,...

  20. #11600

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No to spróbujcie kupić drewno z północnego stoku w określonym czasie, teoria jest ok ale w praktyce czasami mało sprawdzalna. Jeśli chodzi o czas przetarcia drewna to nie ma znaczenia czy zima czy wiosna znaczenie ma raczej czas pozyskania drewna. Aby wyselekcjonować super drewno musielibyśmy mieć możliwość wyboru z drzew rosnących oraz niezbędną wiedzę.
    Dlatego najpierw idziesz w las a potem po drwala. Trzeba się trochę ochodzić i choć trochę znać na drewnie albo kogoś takiego wziąść do lasu. Trochę zachodu ale warto.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

Strona 580 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony