dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 611 z 693
Pokaż wyniki od 12.201 do 12.220 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Maciej - gratuluję Wam i trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia wydawniczego

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/29607...ieczka-na-wies
    Maciej
    Przedtem czasopismo, teraz książka.
    Również gratuluję, z akcentem dla Twojej Ukochanej
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 29-04-2016 o 16:13
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  2. #12202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - dzięki za świetny post o Twoim kominku. Dzięki niemu zapragnąłem przeczytać kolejne forum
    Napisz, proszę kilka słów o Twojej płycie fundamentowej - taka była w projekcie domu czy sam kombinowałeś? Jak to kosztowo wychodzi w porównaniu do fundamentów?
    Mi się marzy fundament w stylu Polski drewnianej - połączenie cegły i kamienia - myślisz że można ten efekt połączyć z płytą?

  3. #12203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - napisz jeszcze proszę czy ciepło w płycie masz od kominka? rozumiem, że woda z kominka przez wężownicę nagrzewa wodę w układzie grzewczym - czy tak? jak wymuszasz obieg bez prądu przez wężownicę? a jak przez przewody w płycie?

  4. #12204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekmw Zobacz post
    Ładny ten domek. Mi zależało na przestrzeni dlatego szukałem domku z antresolą. Ostatecznie wybrałem i już zamówiłem chmielniki małe dw 11 odbicie lustrzane. Będzie to baza do przeróbek. Zastanawiam się czy nie zmienić dachu na dwuspadowy. Zrezygnuje z drogich dachowych okien i jeszcze kilka drobnych zmian.
    Przemysl czy nie taniej cie nie wyniesie zrobienie projektu indywidualnego niz przerobka gotowca. Zmiana scian, zmiana dachu moze sporo kosztowac. Mi rozszerzenie konwalii o metr zaspiewal 3500, koszt projektu to 2300. Adaptzcja do dzialki ok 1500. A za 5000 zrobi mi gotowy pod moje kopyto z adaptacja. Pamietaj ze na zwrot projektu masz rok czasu.

  5. #12205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - dzięki za świetny post o Twoim kominku. Dzięki niemu zapragnąłem przeczytać kolejne forum
    Napisz, proszę kilka słów o Twojej płycie fundamentowej - taka była w projekcie domu czy sam kombinowałeś? Jak to kosztowo wychodzi w porównaniu do fundamentów?
    Mi się marzy fundament w stylu Polski drewnianej - połączenie cegły i kamienia - myślisz że można ten efekt połączyć z płytą?
    Płyty fundamentowej nie było w projekcie, projekt miałem w cenie domu od RT poprosiłem o zmianę i za przyzwoitą cenę zmieniono mi to na płytę. W mojej ocenie kosztowo to bardzo podobnie do fundamentu wychodzi, płytę robiłem sam i cenę kiedyś tak sobie liczyłem coć koło 20kzł, zrobione tak by był to poziom 0 na to kafle, podłogi. Ocieplenie płyty wystaje poza obrys domu można to okleić i kamieniem i cegłą, tylko wysokość takiego cokołu max 30cm.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #12206
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - napisz jeszcze proszę czy ciepło w płycie masz od kominka? rozumiem, że woda z kominka przez wężownicę nagrzewa wodę w układzie grzewczym - czy tak? jak wymuszasz obieg bez prądu przez wężownicę? a jak przez przewody w płycie?
    No troszkę nie doczytałeś, Ciepło w płycie jest z założenia z dwu źródeł po pierwsze kominek po drugie prąd. Funkcji grzewczej płyty jeszcze nie uruchomiłem i o tym pisałem, piecokominek daje tyle ciepła że nie chciało mi się tego spiąć. Założenie jest takie że ogrzewanie w płycie działa jak zwykła podłogówka czyli pompa plus gdzieś jest źródło ogrzewania wody, brak prądu albo UPS albo nie grzeje. W piecokominku w jednym kanale dymowym wężownica plus pompa itd. W wypadku braku prądu szybrem odcinam kanał i piecyk grzeje dalej a płyta nie. Normalnie jak dom jest ogrzewany piecokominkiem płyta fundamentowa bez jej grzania ma temperaturę w okolicach 18-19 stopni. Osobiście płytę polecam do domu drewnianego dodaje mu troszkę akumulacji Jeśli coś niejasno opisałem to pytaj.
    Pozdrawiam
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #12207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No prawie jak nasz, super, a RT fakt wart polecenia
    szkoda tylko ze robi jedynie w sosnie. Na specjalne zamowienie ma swierk. Z podwalina modrzewiowa robil problem, a jak ja chce caly ldom z modrzewia, lacznie z krokwiami i deskowaniem dachu modrzewiowym. Ale z rozmowy bylo ok. Domu jego nie widzialem. Skupilem sie bardziej na domach ZS. Moze uda mi sie pogadac z wlascicielem modrzewiowego w ten weekend.

  8. #12208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No troszkę nie doczytałeś, Ciepło w płycie jest z założenia z dwu źródeł po pierwsze kominek po drugie prąd. Funkcji grzewczej płyty jeszcze nie uruchomiłem i o tym pisałem, piecokominek daje tyle ciepła że nie chciało mi się tego spiąć. Założenie jest takie że ogrzewanie w płycie działa jak zwykła podłogówka czyli pompa plus gdzieś jest źródło ogrzewania wody, brak prądu albo UPS albo nie grzeje. W piecokominku w jednym kanale dymowym wężownica plus pompa itd. W wypadku braku prądu szybrem odcinam kanał i piecyk grzeje dalej a płyta nie. Normalnie jak dom jest ogrzewany piecokominkiem płyta fundamentowa bez jej grzania ma temperaturę w okolicach 18-19 stopni. Osobiście płytę polecam do domu drewnianego dodaje mu troszkę akumulacji Jeśli coś niejasno opisałem to pytaj. Pozdrawiam
    Jakie miales podloze? Ja mam gline i przerazaja mnie ta podsypka z kruszywa i piasku. Strasznie podrozaloby inwestycje. Na dole masz wylewke czy legary na tej plycie? Jaki styropian dawales pod plyte?
    ]

  9. #12209
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Jakie miales podloze? Ja mam gline i przerazaja mnie ta podsypka z kruszywa i piasku. Strasznie podrozaloby inwestycje. Na dole masz wylewke czy legary na tej plycie? Jaki styropian dawales pod plyte?
    ]
    Glina, iły wysoko wody gruntowe ale tragedi nie było ważne by po odkryciu się nie uplastyczniło. Troszkę podbudowy potrzeba, tłuczeń u nas tańszy od piachu na to mieszanka 0-31. Na dole jak pisałem płyta stanowi poziom 0 czyli bezpośrednio na niej układane kafle i panele drewniane w małej części. Styropian parkingowy EPS 200.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #12210
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacekmw Zobacz post
    Piękny ten Twój domek
    A czym będziesz krył dach?
    Dachówka ceramiczna w kolorze grafitu - bynajmniej taki plan mam
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  11. #12211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - nie to, że nie doczytałem, po prostu nie zrozumiałem do końca poprzedniego postu. Teraz jasne - świetny pomysł z wędzeniem wężownicy nie będzie później problemu z osadami i czyszczeniem? nie śmiej się tylko cierpliwie wyjaśnij pls

  12. #12212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks, Marmur - a Wy nie tęsknicie za modrzewiem? Jak dbacie o swoje bale z zewnątrz? Jak często?

    Piotrek - pamiętaj, że ja cały czas czekam na każde info o modrzewiowych domkach Napisz mi jeszcze proszę, dlaczego T świerk ma na specjalne zamówienie? Czy wg niego to lepszy materiał i dlatego na specjalne zamówienie?
    Odnośnie podwaliny - inny materiał w ogóle nie wchodzi w grę u T? Nieśmiało wspomnę o drzewach liściastych...

    Ja będę miał od północy górkę, boję się, że tamta ściana będzie permanentnie wilgotna...

  13. #12213
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Teraz jasne - świetny pomysł z wędzeniem wężownicy nie będzie później problemu z osadami i czyszczeniem? nie śmiej się tylko cierpliwie wyjaśnij pls
    Nie wiem czy nie będzie problemu ale miejsce do czyszczenia przewidziane, wężownica raczej w formie kaloryfera rurowego Sprawdzimy w praktyce, może w przyszłym sezonie jak mi się będzie chciało podłączyć to
    Co do modrzewia to ja specjalnie nie tęsknię podoba mi się moja sosna O bale dbam tak sobie, w pierwszym roku zabezpieczenie przez wykonawcę impregnatem wodnym następnie jeszcze raz robiłem to sam i na to olej jedna warstwa, po 2 latach olej jeszcze raz. Myślę że olej raz na dwa lata wystarczy.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #12214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    W tym roku będę konserwował bale. Dotychczas po postawieniu impregnowałem penetrinem a jako warstwę ochronna używałem Altaxu woskowego. Było to ok 3,5 roku temu. Przy czym zastosowałem tylko jedną warstwę. Teraz pomaluję dwukrotnie. Mówię tu o balach, bo ścianany szczytpowe i podbitki malowałem V33 . Robiłem to 2 lata temu i wygląda to na razie dobrze. Zanim zdecydowałem się na konkretny środek, oczywiście pytałem innych użytkowników, badałem, robiłem próby itd itp. Wniosek był z tego jeden - niezależnie od ceny i renomy środka impregnującego, miejsca od południowo zachodniej strony, te szczególnie narażone na działanie deszczu i zwłaszcza słońca, trzeba impregnować maksymalnie po 4 latach.

  15. #12215
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czy po tych 4 latach będzie obojętne jaki środek zastosujesz jako następną warstwę ?
    Darek B

  16. #12216

    Domyślnie

    Trudno teraz o dobrą ekipę, która doradzi z doborem materiału. Polecacie kogoś sprawdzonego?
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  17. #12217
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielono Mi Zobacz post
    Trudno teraz o dobrą ekipę, która doradzi z doborem materiału. Polecacie kogoś sprawdzonego?
    Przecież polecamy Pytanie bardzo ogólne.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #12218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Czy po tych 4 latach będzie obojętne jaki środek zastosujesz jako następną warstwę ?
    Gdy pierwotnie użyłeś środka powłokotwórczego i chcesz zmienić np na olej, nie obędzie się bez gruntownego szlifowania starej powłoki. Podobne kroki podejmuje się w sytuacji gdy chce się połozyć kolejną powłokę środka użytego poprzednio, a stara powłoka łuszczy się.

    I sytuacja odwrotna - gdy pierwsza impregnacja była wykonana olejem, trudno położyć na to środek powłokotwórczy. Co prawda olej z czasem traci swoje właściwości, jednak w miejscach gdzie drewno jest nim nasiąknięte, ryzyko łuszczenia się powłoki jest spore.
    Raczej jest tak, że gdy inwestor decyduje sie na olej, romans ten jest dość trwały

    Można wzorem górali, co dwa lata przemywać bale szarym mydłem i nie stosować żadnych innych środków. Z tego co pamiętam kolega Butynski, przemywa bale co jakiś czas i impregnuje tylko Boramonem - i zdaje to egzamin.

    Sam początkowo chciałem wybrać olej Osmo jako , że posiada znakomita opinię. Jednak wywiad wśród użytkowników wskazał, że mimo horrendalnej ceny nawet on nie daje rady od strony południowej. Dlatego wybrałem zwykły siermiężny Altax woskowy - z jednego powodu. Nie tworzy widocznej powłoki. Nie łuszczy się i jest degradowalny do tego stopnia, że poza przemyciem drewna przed kolejną impregnacją, nie trzeba stosować żadnych innych kroków.

  19. #12219
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks, Marmur - a Wy nie tęsknicie za modrzewiem? Jak dbacie o swoje bale z zewnątrz? Jak często?

    Piotrek - pamiętaj, że ja cały czas czekam na każde info o modrzewiowych domkach Napisz mi jeszcze proszę, dlaczego T świerk ma na specjalne zamówienie? Czy wg niego to lepszy materiał i dlatego na specjalne zamówienie?
    Odnośnie podwaliny - inny materiał w ogóle nie wchodzi w grę u T? Nieśmiało wspomnę o drzewach liściastych...

    Ja będę miał od północy górkę, boję się, że tamta ściana będzie permanentnie wilgotna...
    RT świerk ma na zamówienie, bo koło jego firmy świerków nie ma. Z leśniczymi z okolic Międzyrzecza ma dobre układy - i sam wybiera drzewa na budowę - dlatego też na Twoim miejscu wybrałbym sosnę jeżeli zdecydujesz się na RT. Sposób w jaki pracuje z drewnem powoduje, że sosna będzie miała bardziej nieregularne kształty (świerku jak nie przetrzesz to tak samo będzie wyglądał). A modrzew? Okej, tylko po co - chcesz budować dom na kilkaset lat? Dobrze zrobiony i zadbany - to z każdego materiału wiek przynajmniej postoi...
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  20. #12220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Czy zastosowanie oleju na zewnątrz powoduje, że już nie musicie co roku malować boramonem?
    Od jednego z doświadczonych forumowiczów, którego opinię sobie bardzo cenię, dowiedziałem się, że co roku maluje sosnę boramonem, a jak nie pomalował to miał siniznę. I zastanawiam się, czy olej jest alternatywą dla corocznej konserwacji boramonem czy raczej obie metody się uzupełniają?

    michuzg - modrzew (wg info, które znalazłem) ma tą zaletę, że nie musisz go specjalnie konserwować a i tak nie poddaje się siniźnie i spuszczelowi. więc jeśli mam wybór to wolę drewno, którego nie muszę co roku konserwować, w przeciwieństwie do sosny kwestia wygody a nie konieczności zostawienia domu na kolejne 500 lat to tak jak z telefonem - mam CAT, nie dlatego, że pracuję na budowie, ale dlatego, że czasami mi spadnie i nie chcę mieć sraki czy szybka pękła czy nie
    ale oczywiście szanuję wybór szczęśliwych posiadaczy sosny, którzy są gotowi co roku konserwować dom - to kwestia indywidualna

Strona 611 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony