dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 624 z 693
Pokaż wyniki od 12.461 do 12.480 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12461
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Wojcieszek - dzięki za wykład z fotkami
    Remiks - sprawa jest poważna, moja lepsza połowa nie chce innego fundamentu możesz rzucić jakiś schemat Twojej płyty? chodzi mi konkretnie o posadowienie podwaliny - na czym i jak mocowałeś

  2. #12462
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Wojcieszek - dzięki za wykład z fotkami
    Remiks - sprawa jest poważna, moja lepsza połowa nie chce innego fundamentu możesz rzucić jakiś schemat Twojej płyty? chodzi mi konkretnie o posadowienie podwaliny - na czym i jak mocowałeś
    A niby na czym miała by być mocowana podwalina, przecież nie na warstwie ocieplenia. Podwalina jest na skraju płyty ale płyta jest jeszcze osłonięta warstwą styro. O jakim fundamecie myśli twoja luba?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #12463
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Ona nie myśli, ona sobie zażyczyła - i w tym momencie dyskusja się kończy
    chodzi o to, żeby na zewnątrz było połączenie kamienia i cegły
    wydawało mi się, że płyta to taka "wanna" w środku której jest zbrojona wylewka razem z ogrzewaniem i schowanymi instalacjami. i naprawdę myślałem, że podwalina jest posadowiona na krawędzi wanny... narysujesz jak jest naprawdę? pięknie proszę

  4. #12464
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    . i naprawdę myślałem, że podwalina jest posadowiona na krawędzi wanny...
    ..bo jest na krawędzi wanny. Ale na krawędzi betonowej, podobnie jak w przypadku każdego fundamentu tradycyjnego ze ścianką fundamentową.

  5. #12465
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Marmur - obejrzałem po raz kolejny zdjęcia z dziennika Remiksa i wydaje mi się, że podwalina jest na krawędzi ze styropianu. Oczywiście nie upieram się, że tak jest w istocie, zdjęcia nie są aż tak dokładne, a ja się nie znam na tyle, żeby ferować wyroki.

    Remiks - może zapodasz dokładniejsze zdjęcia, a najlepiej schemacik. oczywiście odręczny, prosty - chodzi tylko o zobrazowania zasady

  6. #12466
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Maciek - ale na zdjęciach u Remiksa nie widać podwaliny. Jesli mówisz o zdjęciach w ostatnim wpisie ( pt.zdjęcia dla bny) to widać jedynie pierwszy, połówkowy bal - podwalina jest pod nim, jest niewidoczna i ma przekrój kwadratu lub prostokąta.

  7. #12467
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Ona nie myśli, ona sobie zażyczyła - i w tym momencie dyskusja się kończy
    chodzi o to, żeby na zewnątrz było połączenie kamienia i cegły
    wydawało mi się, że płyta to taka "wanna" w środku której jest zbrojona wylewka razem z ogrzewaniem i schowanymi instalacjami. i naprawdę myślałem, że podwalina jest posadowiona na krawędzi wanny... narysujesz jak jest naprawdę? pięknie proszę
    Taki uproszczony rysunek.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyta.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	365595
    Przy wykonaniu płyty to styro tworzy wannę w której jest wylewana żelbetowa płyta fundamentowa zbrojona górą i dołem, wewnątrz coś upchać się da - instalacje. Płyta to żadna wanna, to monolit ze stali i betonu, wewnątrz mogą być jakieś tam instalacje. Są zwolennicy grzania płyty jako akumulatora a są tacy co robią na niej izolację i wylewkę z ogrzewaniem. Zależy co kto chce uzyskać. Osobiście w domu z bali skłaniał bym się do płyty takiej jak u mnie na zero z ewentualnym ogrzewaniem.
    Skoro Ona sobie zażyczyła to teraz trza mądrej głowy by zrobić jak chce ale by to babol nie powstał, coś możemy wykombinować
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #12468
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks, Marmur - dzięki! zwłaszcza za schemat Remiksa prawdę mówiąc wczoraj nie zrozumiałem postu 12468, teraz wszystko jasne.
    ale w którą stronę sam mam iść to nie wiem będę myślał

  9. #12469
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    A dla małej odmiany - po budowie zostało mi kilka kłód drewna. Z części z nich powstały ławy i inne meble ogrodowe. Ostatnie trzy sztuki będą miały inne przeznaczenie. Na zdjęciach mój profesjonalny warsztat , zestaw zarąbistych profi narzędzi i napoczęty balik. Kto zgadnie z czym się teraz męczę ?




  10. #12470
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    A dla małej odmiany - po budowie zostało mi kilka kłód drewna. Z części z nich powstały ławy i inne meble ogrodowe. Ostatnie trzy sztuki będą miały inne przeznaczenie. Na zdjęciach mój profesjonalny warsztat , zestaw zarąbistych profi narzędzi i napoczęty balik. Kto zgadnie z czym się teraz męczę ?



    Nie szkoda drewna na mebel dla tych z Wiejskiej???
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 26-08-2016 o 21:54
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #12471
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    To jakiś mebel dla tych z Wiejskiej???
    W sensie, że jakaś zgrabna trumienka czy kapsuła kosmiczna, nieocieplana, jednoosobowa ? No nie, instynkty mordercze trenuję tylko na myszach, jak jesiennie robią Blietzkrieg na moją chatkę.

  12. #12472
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    W sensie, że jakaś zgrabna trumienka czy kapsuła kosmiczna, nieocieplana, jednoosobowa ? No nie, instynkty mordercze trenuję tylko na myszach, jak jesiennie robią Blietzkrieg na moją chatkę.
    Myślałem o korycie ale to i tak mają bez pomocy, a poważnie jakieś kwietniki?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #12473
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Bingo - robię korytkowe donice. Nic innego z tego juz nie wyrzeźbię, bo drewno leżało 4 lata i jest dość zmęczone. W tej chwili jest juz wstępnie oszlifowane, jutro zrobię podpórki i zacznę się zastanawiać jak to najlepiej zabezpieczyć przed wilgocią i na jaki kolor pomalować. Moja druga połowa optuje za niebieskim, bo wokół domu mamy już za dużo "drewnianych" kolorów.

  14. #12474
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Godajo, że niebiański muchy odpędza...

  15. #12475
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    A gadajo coś o kolorach na komary ? Bo mię bestie zjadajo od dwóch tygodni.

  16. #12476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zadyma...czyly kupa dymu!

  17. #12477

    Domyślnie

    niebieski jak najbardziej słuszny bo do niego robale nie idą , się im wydaje że to woda

  18. #12478
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Bingo - robię korytkowe donice. Nic innego z tego juz nie wyrzeźbię, bo drewno leżało 4 lata i jest dość zmęczone. W tej chwili jest juz wstępnie oszlifowane, jutro zrobię podpórki i zacznę się zastanawiać jak to najlepiej zabezpieczyć przed wilgocią i na jaki kolor pomalować. Moja druga połowa optuje za niebieskim, bo wokół domu mamy już za dużo "drewnianych" kolorów.
    Marmurze: kup na Allegro stare ciosło (moje znalazłem za 65PLN), wyklep, oszlifuj, naostrz i obsadź. Normalnie, takie korytko to po śniadaniu, przed obiadem wydłubiesz.

    W środku posmaruj dysperbitem, jak CI jakiś po budowie został. Albo dziegciem bukowym (taki na dziki) żeby było eko-sreko . Jak ma być na bogato, to smoła szwedzka (w sumie to też dziegieć)

  19. #12479
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojcieszek Zobacz post
    Marmurze: kup na Allegro stare ciosło (moje znalazłem za 65PLN), wyklep, oszlifuj, naostrz i obsadź. Normalnie, takie korytko to po śniadaniu, przed obiadem wydłubiesz.

    W środku posmaruj dysperbitem, jak CI jakiś po budowie został. Albo dziegciem bukowym (taki na dziki) żeby było eko-sreko . Jak ma być na bogato, to smoła szwedzka (w sumie to też dziegieć)
    Czuję się dzisiaj jak stara kamienica - wszystko we mnie trzeszczy Dwa dni na kolanach i dłubanko dłutkiem w drewnie nie robi dobrze mom kosteczkom. No , ale praca prawie na kończeniu.
    Ciosło fajna rzecz - juz dawno chciałem je kupić, ale rzeczywiście w rozsądnych cenach zdarzają się tylko licytacje starych narzędzi. Ceny nowych to masakra. Przy okazji spojrzałem sobie na inne oferty i np mój wymarzony topór ciesielski ( do zewnętrznej obróbki wzdłuznej bali) kosztuje jedyne 1040 zł

    Z tym dziegciem to nie teges, bo długo śmierdzi, a donica będzie stała metr od mojej ulubionej ławki na tarasie. Wymyślę coś innego.

  20. #12480
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Czuję się dzisiaj jak stara kamienica - wszystko we mnie trzeszczy Dwa dni na kolanach i dłubanko dłutkiem w drewnie nie robi dobrze mom kosteczkom. No , ale praca prawie na kończeniu.
    Ciosło fajna rzecz - juz dawno chciałem je kupić, ale rzeczywiście w rozsądnych cenach zdarzają się tylko licytacje starych narzędzi. Ceny nowych to masakra. Przy okazji spojrzałem sobie na inne oferty i np mój wymarzony topór ciesielski ( do zewnętrznej obróbki wzdłuznej bali) kosztuje jedyne 1040 zł

    Z tym dziegciem to nie teges, bo długo śmierdzi, a donica będzie stała metr od mojej ulubionej ławki na tarasie. Wymyślę coś innego.
    Nie dajmy się zwariować. TA kosztuje 215PLN (ja kupiłem używaną przez tydzień) za 180PL.. Ma bardzo płaskie policzki. Lekka, nie męczy ręki. Jak dla amatora w sam raz,

    http://www.husqvarna.com/pl/accessor...ra-ciesielska/

    Na zdjęciu widziałem, że obok dłuta leżał młotek gumowy (taki do klepania blachy). Może dlatego tak Ci szło powoli. Ja opukuje drewnianym wałkiem do dłut.

    Te korytka w takim razie możesz opalić, przeszlifować, i zapokostować. Robale tego nie ruszą. Ale coś smołowatego do środka przyda się.
    Ja kupiłem na allegro, nieużywaną (jeszcze zawinięta była w taki papier woskowany) lutlampę. Produkcja Czechosłowacka, lata 80tę.
    Daje radę.

Strona 624 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony