dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 632 z 693
Pokaż wyniki od 12.621 do 12.640 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12621
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    PiotrK widocznie nie wszystko widziałeŚ Pytałeś o reku ale swoim nie będę się chwalił bo to samoróbka i niezbyt pomierzona jeszcze. Jeśli masz zamiar bydować z odrysowanego bala to chyba uszczelki na długości bala są zbędne, ale to moje zdanie. Przeoczyłeś niestety sporo, masz wentylację zrównoważoną a właściwie powinna chyba być z delikatnym nadciśnieniem, kominek potrzebuje sporo tego powietrza do spalania czyli zrównoważenie można sobie ... kominek z poborem powietrza z domu to taki niezły wentylator do momentu gdy ma co wyciągać. Robisz sobie dziurę w domu a dlaczego okna nie otworzyć? Do tego filtry różnie się brudzą, albo awaria wentylatora. Do tego jeszcze wkład z popielnikiem po co on ci potrzebny?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #12622

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    miśka a z którego florentynowa ty jestes? Moze z tego pod pabianicami?
    Tak między Pabianicami a Konstantynowem

  3. #12623
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Czołgista - powodzenia, trzymam kciuki!

    Remiks - napisz bardziej wprost - czy wg Ciebie wentylacja mech nie jest najlepszym rozwiązaniem w domu z bala z kominkiem? Chyba nie zrozumiałem Twojego ostatniego postu A cały czas nie mogę sobie wyrobić zdania odnośnie wentylacji - mechaniczna czy grawitacja...

  4. #12624

    Domyślnie

    To czy grawitacyjna czy mechaniczna zależy też od odległości jakie musi pokonać powietrze. Jeśli są niewielkie, to postawiłbym na grawitację, jeśli to większe odległości - wtedy mechaniczna. U siebie mam grawitację.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  5. #12625
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Czołgista - powodzenia, trzymam kciuki!

    Remiks - napisz bardziej wprost - czy wg Ciebie wentylacja mech nie jest najlepszym rozwiązaniem w domu z bala z kominkiem? Chyba nie zrozumiałem Twojego ostatniego postu A cały czas nie mogę sobie wyrobić zdania odnośnie wentylacji - mechaniczna czy grawitacja...
    To tak wprost, moim zdaniem grawitacja działa czasami w jedną czasami w drugą stronę. Wentylacja mechaniczna jest jak najbardziej ok w domu drewnianym i innym a kominek musi do takiej wentylacji być odpowiedni. Grawitacyjna wentylacja to kominy a mechaniczna to jakieś tam kanały plus wentyle i sterowalna wentylacja, osobiście jestem zwolennikiem mechanicznej.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #12626
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar skvarec
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    47-411
    Posty
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    To tak wprost, moim zdaniem grawitacja działa czasami w jedną czasami w drugą stronę. Wentylacja mechaniczna jest jak najbardziej ok w domu drewnianym i innym a kominek musi do takiej wentylacji być odpowiedni. Grawitacyjna wentylacja to kominy a mechaniczna to jakieś tam kanały plus wentyle i sterowalna wentylacja, osobiście jestem zwolennikiem mechanicznej.
    Też polecam wentylację mechaniczną - sam mam rekuperacje w domu z bali i wszystko działa świetnie. Mam ustawione na lekkie (10%) nadciśnienie, jak ktoś już tu pisał...
    w pomieszczeniu gdzie jest kominek są nawiewy więc raczej nic tu nie będzie zasysać powietrza bo wywiewy są w kuchni i łazienkach... . Poza tym oczywiście kominek jest szczelny - Jotul panorama z poborem powietrza z zewnątrz - wydaje mi się, że jest to najzdrowsze rozwiązanie... dla mieszkańców domu bo nie zużywa tlenu z pomieszczeń.
    To nadciśnienie powoduje tez przesunięcia i mieszanie się ciepła poprzez ruch powietrza, a przez to łatwiej dotrze ono do wszystkich pomieszczeń.

  7. #12627
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    A co tam słychać u Jackamw, pamiętacie? Jacekmw!
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  8. #12628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał miśkablond Zobacz post
    Tak między Pabianicami a Konstantynowem
    no to mozna powiedziec ze bylismy sasiadami. Mieszkalem na szynkielewie, teraz wyprowadzilem sie pod koluszki, ale codziennie do ksawerowa do pracy jezdze.

    Co do wentylacji to rozumiem ze z moim planem reku wolnostojaca koza nie wchodzi w gre? Nie mam mozliwosci zbudowania kominka, wiec jesli nie to to calkowita rezygnacja z kominka? No az niemozliwe.

    Dlaczego uszczelki przy obrysowanym nie maja miejsca bytu? Widzialem dom z bala obrysowanego gdzie od srodka byly spore szpary, a uszczelka by ten temat zalatwila. Pozniej jest to bardzo ciezkie do naprawy. A koszt uszczelek na caly dom to okolo tysiac zlotych.

  9. #12629
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Czyli u ciebie calosc dziala pomimo standardowego kominka?

  10. #12630
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Co do wentylacji to rozumiem ze z moim planem reku wolnostojaca koza nie wchodzi w gre? Nie mam mozliwosci zbudowania kominka, wiec jesli nie to to calkowita rezygnacja z kominka? No az niemozliwe.

    Dlaczego uszczelki przy obrysowanym nie maja miejsca bytu? Widzialem dom z bala obrysowanego gdzie od srodka byly spore szpary, a uszczelka by ten temat zalatwila. Pozniej jest to bardzo ciezkie do naprawy. A koszt uszczelek na caly dom to okolo tysiac zlotych.
    Osobiście nie widziałem kozy szczelnej ale takie wolnostojące fajne piecyki powinny się znaleźć, zapytaj może na kominkowym.
    Co do uszczelek po długości bala to nie wiem czy widziałeś przekrój takiego wyciętego bala. Dość kłopotliwy może być jej montowanie. Szczeliny przy odrysowanym balu takie jak opisujesz świadczą raczej o skopanych łączeniach narożnych.
    Nie wiem kogo pytasz o to czy działa pomimo standardowego kominka ale u mnie jak i o skavarec kominki są szczelne z poborem powietrza z zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 12-10-2016 o 19:22
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #12631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Osobiście nie widziałem kozy szczelnej ale takie wolnostojące fajne piecyki powinny się znaleźć, zapytaj może na kominkowym.
    Co do uszczelek po długości bala to nie wiem czy widziałeś przekrój takiego wyciętego bala. Dość kłopotliwy może być jej montowanie. Szczeliny przy odrysowanym balu takie jak opisujesz świadczą raczej o skopanych łączeniach narożnych.
    Nie wiem kogo pytasz o to czy działa pomimo standardowego kominka ale u mnie jak i o skavarec kominki są szczelne z poborem powietrza z zewnątrz.
    Coraz więcej kozic ma króćce i szczelna komorę spalania. Pobór powietrza do spalania czy z pomieszczenia to temat rozległy i dla wielu denerwujący. Trochę już o tym pisałem. Piotrek poczytaj tu (z komentarzami - bo to rozszerzenie problemu): http://blog.kominki-batura.pl/doprow...a-raz-jeszcze/ i tu:http://blog.kominki-batura.pl/wentyl...zelny-kominek/ i tu: http://blog.kominki-batura.pl/nnowoczesne-budownictwo/ Na koniec uwaga. Dolotu odseparowanego, nie robi sie dlatego, bo kominek zabiera powietrze z pomieszczenia. Pośrednio oczywiście tak, ale to nie może być główny powód, bo przecież wymiana powietrza w domu to rzecz oczywista i konieczna.

  12. #12632
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    JerzyBW - pamiętam JackaMW oferowałem 1 weekend pomocy, ale minęło lato a on przepadł
    mam nadzieję, że znalazł kogoś z większym doświadczeniem w budowaniu, kto mu pomógł. żal pomyśleć, że mógł zostać z zapłaconym drewnem i bez domu...

  13. #12633
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Jakbyś w pojedynkę miał okorować, wyszlifować, a potem przyciąć i poukładać kilkadziesiąt bali, to tez byś był małomówny

  14. #12634

    Domyślnie

    Na taki oto, miły dla oka film o budowaniu od podstaw domu z bala trafiłem. Całość praktycznie zrobiona "tymi rencami" z użyciem podstawowych narzędzi. Warto poświęcić te pół godziny i obejrzeć, polecam.
    https://youtu.be/RV7pmE4MC-I

  15. #12635
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    marmur7 - oczywiście masz rację, wziął sobie chłopak sporo na głowę... w pojedynkę pewnie ciężko, wie o tym najlepiej JerzyBW
    ja tylko się martwię, żeby mu nie przepadł materiał, szkoda by było - jeden drewniany domek mniej

  16. #12636
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    zychm - filmik już się na forum pojawił, ale masz rację - warto obejrzeć

  17. #12637

    Domyślnie

    A to jakoś mi umknął, choć forum przewaliłem od deski do deski

  18. #12638
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - Twojej wentylacji używasz cały rok, czy tylko jak jest zimno? ja po prostu kiedy jest ciepło wolę otworzyć okno, ale w moim obecnym mieszkaniu jest tylko grawitacja. dałeś mi do myslenia mam zagwozdkę

  19. #12639
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - Twojej wentylacji używasz cały rok, czy tylko jak jest zimno? ja po prostu kiedy jest ciepło wolę otworzyć okno, ale w moim obecnym mieszkaniu jest tylko grawitacja. dałeś mi do myslenia mam zagwozdkę
    Maciek teoretycznie cały rok. Oczywiście jak jest fajna temperatura i drzwi i okna pootwierane to nie ma po co. Dom drewniany do tego jest dość specyficzny ale przy WM odchodzą kominy wentylacyjne Z czym masz zagwozdkę?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #12640

    Domyślnie

    Cytat Napisał zychm Zobacz post
    Na taki oto, miły dla oka film o budowaniu od podstaw domu z bala trafiłem. Całość praktycznie zrobiona "tymi rencami" z użyciem podstawowych narzędzi. Warto poświęcić te pół godziny i obejrzeć, polecam.
    https://youtu.be/RV7pmE4MC-I
    widziałem bardzo klimatyczny film


    swoją droga czym przykryć dach gdy nie ma sie piniędzy na strzechę i gont drewniany.
    Co sądzicie o płaskiej dachówce, jest to nowoczesne pokrycie, ale mam wrazenie, że z balem by się w miarę komponowało.
    Ostatnio edytowane przez bny ; 27-10-2016 o 19:53

Strona 632 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony