dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 640 z 693
Pokaż wyniki od 12.781 do 12.800 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Jak nie będziesz tam mieszkał przez cały rok, to dla Ciebie będzie sezonowy. A tak w ogóle, to o co chodzi?

  2. #12782
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek32 Zobacz post
    Chcę kupić całoroczny dom z bali w Poroninie, tylko że cały czas mam wrażenie, że to materiał na domek sezonowy.
    Najwidoczniej te górale to jakieś niemądre są, że od pokoleń zamieszkują w tak surowym klimacie w domach letniskowych, zamiast pobudować porządny dom z prothermu obklejony styropianem

    Ostatnio edytowane przez Wojcieszek ; 06-01-2017 o 19:30 Powód: ale byk!

  3. #12783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Oj tam oj .. 20kW +bufor ogrzeje każdy dom.. przecież w kuminie znajdą się zł.. te które winny iść na dobrą izolację..
    co źle jest ? 20-22 st wszędzie ciepłu super .. tylko że jak braknie na pół dnia ogrzewania teraz.. to powoli zgrzytanie zębami..
    Wiem, wiem chcecie zaklinać fizykę, tylko ona się nie da urabiać..
    Jest ciepło, bo to kwestia "mocy" kotła jaki jest wstawiony, oraz mocy grzejników / podłogówki.
    Już teraz siedzę.. i mi dziwnie "zimno" okna zaczynają "kontrastować' to taki efekt jak w upalny dzień iść do marketa i stanąć obok mrożonek..

  4. #12784
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piotrzlu
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    meszno
    Kod pocztowy
    48-385
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    piotrzlu - piękny domek, gratulacje!!!
    kto robił do stanu SSO? masz foty?
    ścianki szczytowe robiłeś sam?
    Stan SSO stawiała firma " Dom z pnia" . Ścianki szczytowe również , z tym że sporo poprawiliśmy sami . Fotki budowy , do stanu obecnego będziemy w miarę wolnego czasu dorzucać do dziennika budowy . Jeśli interesuję Ciebie coś konkretnego to wal śmiało .
    Mówią że czas leczy rany , i tutaj sie z tym zgodzimy ,jeżeli pisali byśmy dziennik na równi z budową to sporo byśmy nabluźnili , a z czasem emocje opadły i z pewnymi błędami człowiek sie pogodził. Posiadana wiedza już na początku budowy uchroniła nas od tego że w dniu dzisiejszym nie siedzimy w sądzie , a działo się sporo, o czym będziemy pisać sukcesywnie dodając fotki .
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #12785
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    piotrzlu - pisz dziennik, wklejaj foty
    ja (i inni) przymierzam się do budowy, może Twoje rady i doświadczenia oszczędzą mi nerwów i $$$
    będę Ci wdzięczny

  6. #12786

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    A których kilogramach trutki mówisz - tych na górze czy tych na dole ? Do dzisiaj znajduję małe trupki przy sprzątaniu zakamarków. Między wrzesniem a listopadem w łapkach i po trutce znajduję 10-15 szt. Kiedyś wrzuciłem kilka zdjęć mebelków handmade na tarasie m.in to poniżej - widac na nim jak po sznurkach wije się fasola ozdobna. Pewnego dnia siedzimy sobie i "paczymy" a tu po tych sznurkach popiernicza dywizja myszek jak żołnierze Gromu do helikoptera Bym tego nie widział, to bym tyz nie uwierzył. Moja kobita zaraz podskoczyła z nożem coby poucinać sznurki, jednak myszole się nie przejęły tylko zmieniły trasę - z braku sznurków zaczęły włazić po balach Ale nie przesadzajmy z tą trwogą. Bywają gorsze nieszczęscia.
    Polubcie aksamitkę jej żółto pomarańczowe kwiaty z takim dość niemiłym zapachem. Jej zapach to dla nas delikatny smrodek a dla gryzoni potworny odór stosuje juz kila lat i gryzoni brak. Z tym że zima suszki w piwnicy /domu cięte w pełni kwitnienia.

    hodowlane mutanty bez tego smrodku sie nie nadają

  7. #12787
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piotrzlu
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    meszno
    Kod pocztowy
    48-385
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    piotrzlu - pisz dziennik, wklejaj foty
    ja (i inni) przymierzam się do budowy, może Twoje rady i doświadczenia oszczędzą mi nerwów i $$$
    będę Ci wdzięczny
    Zapraszamy do dziennika, zrobiliśmy tam juz postępy .
    Sorry ze tak długo , ale jak sam zaczniesz budować to też nie będziesz miał czasu
    Jeśli interesuje Ciebie, lub innych budujących , chcących budować, cos czego nie napisaliśmy to pytajcie , w dzienniku lub tutaj .
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #12788
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    piotrzlu - czytałem dzięki. będę dalej śledził!

    Ludzie - jak sobie radzicie z zimą komu wieje?

    piszcie coś, bo forum umiera

  9. #12789
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post

    Ludzie - jak sobie radzicie z zimą komu wieje?

    piszcie coś, bo forum umiera
    E tam taka zima, trochę śniegu wiatru mało, palimy w piecokominku i mamy ciepełko
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #12790

    Domyślnie

    Pochwalę się, że pierwszy krok w kierunku wymarzonego domku poczyniliśmy. W zeszłym tygodniu kupiliśmy działkę Wprawdzie droga do budowy jeszcze daleka, ale czas rozpocząć drogę przez mękę, czyli załatwianie całej papierologii.

  11. #12791
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał zychm Zobacz post
    Pochwalę się, że pierwszy krok w kierunku wymarzonego domku poczyniliśmy. W zeszłym tygodniu kupiliśmy działkę Wprawdzie droga do budowy jeszcze daleka, ale czas rozpocząć drogę przez mękę, czyli załatwianie całej papierologii.
    Oj tam daleka, kupiliśmy działke w październiku, w czerwcu następnego roku pozwolenie i rozpoczęcie bydowy w kwietniu kolejnego roku już mieszkaliśmy. Powodzenia w załatwianiu formalności.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #12792

    Domyślnie

    No u nas pewnie trochę dłużej zejdzie, bo zaplecze finansowe jeszcze niekompletne ale małymi kroczkami do przodu. Fajnie bo po sąsiedzku mamy dom budowany przez ekipę z Goszczanowa. Właściciel bardzo sobie chwalił - zarówno dom jak i wykonawcę
    Na przyszły tydzień umówiliśmy się na wizytę w Goszczanowie celem pogadania i pooglądania domów (podobno ma na placu 4 prawie skończone)

  13. #12793

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    piotrzlu - czytałem dzięki. będę dalej śledził!

    Ludzie - jak sobie radzicie z zimą komu wieje?

    piszcie coś, bo forum umiera
    Witam wszystkich i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2017!!!

    Nie wiem jak u Was ale u nas zima byla konkretna, -25 stopni i kolo -15 przez okolo tydzien, nigdzie nie wialo, bylo super cieplo i przytulnie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01-2017.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	379610Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stycz17.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	379611

  14. #12794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jest przytulnie do kiedy działa ogrzewanie, co do tego nie mam wątpliwości, ale jak zabraknie w goluśkim balu ogrzewania..
    to fizyki nie oszukasz.. rano trzeba strzelać zębami. Kolega ma szalowany dom co daje 2 pustki powietrzne jeszcze oprócz 20cm wychniętego na wiór drewna..
    i przed spaniem ma +19 .. a rano wstaje +7.. bo przestał palić w piecyku.. a mrozy też niczego sobie .. pod -30..
    Podsumowując, ciepło jest do czasu aż się pali, jeśli w taką pogodę.. całą dobę bez ogrzewania wytrzyma .. to można powiedzieć źle nie jest.
    I temperatura nie spadnie poniżej +15. Czemu o tym pisze.. sam właśnie zabieram się za moje przedwojenne drewionko .. i nie wierzę mu, że samo jest w stanie zatrzymać ucieczkę ciepła.. bo nie jest.

  15. #12795
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Jest przytulnie do kiedy działa ogrzewanie, co do tego nie mam wątpliwości, ale jak zabraknie w goluśkim balu ogrzewania..
    to fizyki nie oszukasz.. rano trzeba strzelać zębami. Kolega ma szalowany dom co daje 2 pustki powietrzne jeszcze oprócz 20cm wychniętego na wiór drewna..
    i przed spaniem ma +19 .. a rano wstaje +7.. bo przestał palić w piecyku.. a mrozy też niczego sobie .. pod -30..
    Podsumowując, ciepło jest do czasu aż się pali, jeśli w taką pogodę.. całą dobę bez ogrzewania wytrzyma .. to można powiedzieć źle nie jest.
    I temperatura nie spadnie poniżej +15. Czemu o tym pisze.. sam właśnie zabieram się za moje przedwojenne drewionko .. i nie wierzę mu, że samo jest w stanie zatrzymać ucieczkę ciepła.. bo nie jest.
    Co do gołego bala to niestety mylisz się bardzo. U mnie dom ogrzewany piecokominkiem, koniec palenia ok 22.00 przy -20 rano 20 stopni, fakt sporo akumulacji w piecokominku i rano jeszcze ciepły. Jak zostawiamy dom nie ogrzewany na dwa dni to przy takich mrozach temperatura spada do ok. 16 stopni. Płyta fundamentowa bez jej grzania ma ok 18 stopni i to ona hamuje wyziębianie poniżej 18-16 stopni.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #12796
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maxika

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-359
    Posty
    1

    Domyślnie

    Domy z bali są przepiękne. Bardzo mi się podobają!

  17. #12797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jak każdemu który tu pisze Remix nie piszę na złość, piszę ku ostrożności, cieszę się że masz bufor jako piecokominku, tako powinno być,
    a nie rura stalowa i całe ciepło w świat. Kuchnię kaflową miałem .. kończyłem palić o godzinie 20.. następnego dnia o 16 od żaru odpalałem ponownie ..
    jak przyjeżdżałem rano, to była jeszcze przyjemnie ciepła, przy odpaleniu przyjemnie letnia.. tak że naprawdę dobrze to działało

  18. #12798
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Jak każdemu który tu pisze Remix nie piszę na złość, piszę ku ostrożności, cieszę się że masz bufor jako piecokominku, tako powinno być,
    a nie rura stalowa i całe ciepło w świat. Kuchnię kaflową miałem .. kończyłem palić o godzinie 20.. następnego dnia o 16 od żaru odpalałem ponownie ..
    jak przyjeżdżałem rano, to była jeszcze przyjemnie ciepła, przy odpaleniu przyjemnie letnia.. tak że naprawdę dobrze to działało
    Ok, ale żeby zaraz straszyć szczękaniem zębami o poranku Pewnie z domu z "gołego" bala pasywniaka się nie zrobi
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #12799
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur LBN

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-718
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam obecnych a zwłaszcza przyszłych "balowiczów"
    Wszystkich zainteresowanych budową swojego wymarzonego domu z firmą DREW-HOUSE lub WOOD-POL, zapraszam na priv.

  20. #12800

    Domyślnie

    W celach towarzyskich? Biznesowych? Sądowych?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

Strona 640 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony