dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 641 z 693
Pokaż wyniki od 12.801 do 12.820 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artur LBN Zobacz post
    Witam obecnych a zwłaszcza przyszłych "balowiczów"
    Wszystkich zainteresowanych budową swojego wymarzonego domu z firmą DREW-HOUSE lub WOOD-POL, zapraszam na priv.
    Rozumiem że niestety wyczerpałeś możliwości pokojowych negocjacji czy też może przestali odbierać telefony podobnie jak przed laty ode mnie?

  2. #12802
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur LBN

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-718
    Posty
    16

    Domyślnie

    Telefonów to pan AM nigdy nie odbierał tylko pisał sms-y a LG faktycznie przestał odbierać jakiś czas temu. Tak pokojowe, polubowne metody zawiodły.

  3. #12803
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mareek41

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-981
    Posty
    3

    Domyślnie

    Domy z bali są najlepsze Super inwestycja

  4. #12804

    Domyślnie

    Mam pytanie - ile mniej więcej może kosztować mnie domek z bali (ok 100m2) i czy znacie jakąś firmę ze Śląska zajmującą się stawianiem takich domków?
    Kocham rolki!

  5. #12805

    Domyślnie

    Ale mniej czy więcej?
    Tu masz przykładowy cennik:

    http://www.polskadrewniana.pl/oferta/domy
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  6. #12806

    Domyślnie

    Cytat Napisał cliff Zobacz post
    Mam pytanie - ile mniej więcej może kosztować mnie domek z bali (ok 100m2) i czy znacie jakąś firmę ze Śląska zajmującą się stawianiem takich domków?
    Po pierwsze to zależy o jakim stanie wykończenia mowa? surowy otwarty, zamknięty, developerski, pod klucz?
    Po drugie zależy o jakim balu mowa: okrągłe, półokrągłe czy płazy? i co ważne gatunek drzewa i jaka średnica lub wymiar.
    Po trzecie zależy jaki dach, prosty dwuspadowy czy bardziej skomplikowany?
    Po czwarte liczba ścian działowych?

    A teraz na moim przykładzie, domek o pow. użytkowej ok. 85m2, całkowita ok. 107m2, bal-płaz świerkowy 20cm x 35cm, cena za stan surowy otwarty z dachem kompletnym wynosiła średnio przy kilkunastu ofertach w przedziale 130 tyś. - 170 tyś. Miałem też 2 lub 3 wyceny za kwotę ok. 200 tyś (kosmos). Ostatecznie wybrałem firmę która wyceniła powyższy stan na 140tyś.

  7. #12807

    Domyślnie

    Nasz dom z bala będzie stał w czerwcu. My mamy górala z polecenia. Widzieliśmy domy wybudowane przez niego i przez dewelopera, widać różnice zdecydowanie! My płacimy 2500zl za m2, dodatkowo trzeba doliczyć koszt drewna, fundamenty kosztowały Nas 30 000. Muszę dodać,ze nasz góral budował dom znajomym i są baaardzo zadowoleni.

  8. #12808
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Ale mniej czy więcej?
    Tu masz przykładowy cennik:

    http://www.polskadrewniana.pl/oferta/domy
    Aglar! Nie strasz Kolegi )

  9. #12809
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    MyWoodenHouse - gratulacje! cieszę się razem z Tobą. Może podzielisz się jakimiś fotkami? fundamentów na początek
    chyba, że jesteś góralem i tak się tylko reklamujesz to zdjęć nie trzeba, tylko link do strony

  10. #12810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jerzy74 - wpadasz tu czasami? kiedy budujemy cerkiew?

  11. #12811
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks, Marmur - piszcie coś, bez Was forum umiera

  12. #12812
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=Maciek 3miasto;7422571]Remiks, Marmur - piszcie coś, bez Was forum umiera [/QUOTE

    Może przymarzli gdzieś w tych swoich balikach. Też mnie jakoś zmuliła ta zima. Teraz roztopy, na działce jezioro a za miesiąc z domem wchodzą. Modrzew już jest, najgrubszy bal ma 65 cm. W tym tygodniu zaczeli pierwsze warstwy to może mnie to trochę obudzi. Jutro jadę oglądać.

  13. #12813
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    [QUOTE=PiotrK1985;7422744]
    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks, Marmur - piszcie coś, bez Was forum umiera [/QUOTE

    Może przymarzli gdzieś w tych swoich balikach. Też mnie jakoś zmuliła ta zima. Teraz roztopy, na działce jezioro a za miesiąc z domem wchodzą. Modrzew już jest, najgrubszy bal ma 65 cm. W tym tygodniu zaczeli pierwsze warstwy to może mnie to trochę obudzi. Jutro jadę oglądać.
    Ha, ha, ha przymarzli w balikach, właśnie mam 25 stopni Też troszkę stopiło się ale dziś ponowny atak zimy i mamy biało Dawaj zdjęcia po oglądani będzie o czym pogadać
    Maciek co tu pisać, my już mieszkamy więc etap fascynacji budową za nami
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  14. #12814
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [QUOTE=Remiks;7422772]
    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Ha, ha, ha przymarzli w balikach, właśnie mam 25 stopni Też troszkę stopiło się ale dziś ponowny atak zimy i mamy biało Dawaj zdjęcia po oglądani będzie o czym pogadać
    Maciek co tu pisać, my już mieszkamy więc etap fascynacji budową za nami
    no niestety mieli w piatek zaczynac a deszcz nie pozwolil im nic robic. W pon, max we wtorek musza zaczac bo w srode szef opuszcza ekipe i przyjedzie dopiero na strop. Jedynie zdjecia bali moge podrzucic. Przyjechaly kolejne z czego najgrubszy ma ok 80 cm srednicy, ale takie to juz na przetarcie na krokwie. Bo ustalilem ze i krokwie i deski na dach bedą z modrzewia.

    A u mnie wszystko stopnialo i na dzialce mam przystań. Jedynie vitara moge zajechać pod sam dom. Cała reszta floty dojedzie ale na holu vitary. miesiac bez deszczu mi potrzeba.


    A jak juz tak sie budzicie z tej zimy to co dawaliście na izolacje stropu zeby strzępki wełny miedzy deskami nie przelatywały? Folie czy membrane? A jesli membrane to jak ukierunkowaną? I jaka izolacja pod legary od betonu?

  15. #12815
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    A jak juz tak sie budzicie z tej zimy to co dawaliście na izolacje stropu zeby strzępki wełny miedzy deskami nie przelatywały? Folie czy membrane? A jesli membrane to jak ukierunkowaną? I jaka izolacja pod legary od betonu?
    Jaśli już to folia, osobiście dałem tylko w łazienkach i kuchni. Deskowanie z piórem i wpustem to raczej nic na głowę sypać się nie powinno Membrana z kierunkiem przepuszczania do stropu raczej bez sensu bo wpuści a nic nie wypuści a z kierunkiem odwrotnym to troszkę jak folia no może coś tam wypuścić
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #12816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Z ciepłego do ciepłego - problemu nie ma.. i dawanie paroizolacji w strop - jest imo mało sensowne, ale ona nic prócz być nie będzie robić.
    Paroizolacja - dobra w łazience .. a i to bym uważał przy golasie, i lepiej wykonać izolację paro z dobrej farby, tynku na siatce i kleju .. jak najbliżej ciepłej strony.

  17. #12817
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - może dla Ciebie pyt Piotrka jest banalne, ale mnie ono też nurtuje
    czy te deski z piórem nie pracują na tyle, żeby coś przepuścić? a co myślicie o papierze? wełny nie przepuści, a membraną nie jest

  18. #12818
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - może dla Ciebie pyt Piotrka jest banalne, ale mnie ono też nurtuje
    czy te deski z piórem nie pracują na tyle, żeby coś przepuścić? a co myślicie o papierze? wełny nie przepuści, a membraną nie jest
    Pewnie że deska pracuje, schnie, kurczy się itd. Osobiście nie uważam że tą drogą będzie jakieś pylenie wełny zwłaszcza że tam raczej ruchu powietrza nie ma. Jeśli tak bardzo obawiasz się pylenia daj folie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #12819
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    jakbym był miłośnikiem folii, to bym nie zaglądał na to forum

  20. #12820

    Domyślnie

    Zgadza sie profilaktycznie można dać folie choć ja nie dałem i sie nic nie pyliło a z kolei szwagier jak miał taki problem to dał folie i tez było dobrze.

Strona 641 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony