dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 644 z 693
Pokaż wyniki od 12.861 do 12.880 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12861

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Z budową się nie rozmyśliłem, Jutro mają ładować dom. w środę rano u mnie. Za tydzień ekipa z oknami. Wiem że wcześnie ale już mam opóźnienie przynajmniej 2 miesiące od planu. oby pogoda dopisała.
    No jak patrzę za okno, to pogoda raczej "poprzednioświąteczna" Pozostaje mieć nadzieję, że jutro już nie będzie sypać to białe g*****. Trzymam kciuki

  2. #12862
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotr, a ja myślałem, że dziś zaczynasz zabawę u siebie. Trzymam za Ciebie kciuki!
    i oczywiście nie zapominaj o zdjęciach

  3. #12863
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dla zainteresowanych https://youtu.be/hjW4gGwEdeE

  4. #12864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingpiter Zobacz post
    dla zainteresowanych https://youtu.be/hjW4gGwEdeE

    Wielkie dzięki! Mocne, pożyteczne, niesamowite.....

  5. #12865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Kingpiter - przyłączam się do Piotra, niesamowite...
    teraz mam jeszcze więcej wątpliwości co do folii w domu, nabrałem też podejrzeń w stosunku do wełny
    ciekawe czy w u nas można gdzieś zamówić drewno ścinane w dniach od do

  6. #12866

    Domyślnie

    Byliśmy w czwartek odwiedzić Piotra na placu boju. Zajechaliśmy prawie na fajrant i pomimo pogody pizgającej złem wesoła ekipa zdążyła od rana postawić cały parter i wyszlifować większą część tego co zbudowali. Dzisiaj pewnie już stoi pod dachem, ale to niech Piotr się chwali

    Piotr, dzięki za zaproszenie. Miło było poznać

  7. #12867
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Kingpiter - przyłączam się do Piotra, niesamowite...
    teraz mam jeszcze więcej wątpliwości co do folii w domu, nabrałem też podejrzeń w stosunku do wełny
    ciekawe czy w u nas można gdzieś zamówić drewno ścinane w dniach od do
    Czy ja wiem czy to takie niesamowite, ot nie doinformowanie, manipulacje, brak badań.
    Drewno ścinane od do o ile się nie mylę chyba da radę załatwić RT jednak musiał bys poczekać na kolejną zime
    Osobiście też nie lubie folii i stosowałem tylko w łazienkach, teraz chyba i tam bym ich nie stosował.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #12868
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no to stało się :
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02773.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	387297   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02774.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	387298  

  9. #12869
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Kingpiter - przyłączam się do Piotra, niesamowite...
    teraz mam jeszcze więcej wątpliwości co do folii w domu, nabrałem też podejrzeń w stosunku do wełny
    ciekawe czy w u nas można gdzieś zamówić drewno ścinane w dniach od do

    zapóxno....;O) chata już stoi . wełne mam drzewna STEICO. a największe doświadczenie jest jak ju z chata postawiona .czasami jednak nie ma czasu na analizowanie 100%ntowe .mimo iż jest to druga chata i starałem sie uniknąć błędów z pierwszej to nabyłem nowe błędy ;O) . ale coż .zawsze może być gorzej

  10. #12870
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał kingpiter Zobacz post
    zapóxno....;O) chata już stoi . wełne mam drzewna STEICO. a największe doświadczenie jest jak ju z chata postawiona .czasami jednak nie ma czasu na analizowanie 100%ntowe .mimo iż jest to druga chata i starałem sie uniknąć błędów z pierwszej to nabyłem nowe błędy ;O) . ale coż .zawsze może być gorzej
    Budując drugi dom, zwykle nie popełnia się błędów z tego pierwszego...

  11. #12871
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Czy ja wiem czy to takie niesamowite, ot nie doinformowanie, manipulacje, brak badań.
    Drewno ścinane od do o ile się nie mylę chyba da radę załatwić RT jednak musiał bys poczekać na kolejną zime
    Osobiście też nie lubie folii i stosowałem tylko w łazienkach, teraz chyba i tam bym ich nie stosował.
    No wiesz?!! Takiego beznamiętnego podejścia do drewna się nie spodziewałem...

  12. #12872
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    No wiesz?!! Takiego beznamiętnego podejścia do drewna się nie spodziewałem...
    Beznamiętne? złe wnioski wyciągasz, kilkakrotnie tutaj pisałem o tym jak mają się te wszystkie U drewna przeliczane na styropian do faktycznych właściwości drewna. Zaraz czołgista będzie mnie prostował że głupoty piszę, a i Ty o ile sobie przypominam jakoś co do palności drewna troszkę odmienne do moich poglądy miewałeś
    Musisz jednak kiedyś do mnie zajrzeć to przy śliwowicy przedyskutujemy podejście do drewna
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #12873
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Beznamiętne? złe wnioski wyciągasz, kilkakrotnie tutaj pisałem o tym jak mają się te wszystkie U drewna przeliczane na styropian do faktycznych właściwości drewna. Zaraz czołgista będzie mnie prostował że głupoty piszę, a i Ty o ile sobie przypominam jakoś co do palności drewna troszkę odmienne do moich poglądy miewałeś
    Musisz jednak kiedyś do mnie zajrzeć to przy śliwowicy przedyskutujemy podejście do drewna
    Moje podejście do palności jest niezmienne. To co na filmie jest bez związku, bo mnie niepokoją inne zagrożenia - głównie indolencja wykonawcza kominów i przyłączy dymowych. Na to nie ma silnych...Temat na śliwowice wyśmienity!

  14. #12874

    Domyślnie

    Czy ktoś z użytkowników mógłby powiedzieć czy dom z płazów z widocznym pióro-wpustem różni się tylko wyglądem od konstrukcji bez widocznego pióro-wpustu?
    Budowa niebawem startuje i wykonawca dał mi wybór czy konstrukcja ma być z widocznym piórem czy standardowa bez widocznego pióro-wpustu. I w sumie nie wiem co wybrać bo tego pierwszego na oczy nie widziałem. Czy dobrze myślę, że jeżeli będzie widoczne piór-wpust to w tym miejscu wiadomo będzie drewno cieńsze i teoretycznie mogą być ,,przewiewy''? Płaz będzie 22cm grubości / 30-35cm wysokości.
    czy w ogóle ma ktoś dostęp do fotek z zewnątrz takiego domu z płazów z widocznym pióro-wpustem, ale takich płazów o wysokości 30-35cm lub podobnych? Bo w internecie ciężko mi znaleźć, a fajnie byłoby zobaczyć jak to wizualnie się prezentuje.
    Z góry dziękuję.

    A tak fundament wygląda obecnie

    Ostatnio edytowane przez snake-918 ; 24-04-2017 o 11:37

  15. #12875
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotr - jak widzę Twoją czerwień modrzewia to strasznie Ci zazdroszczę. Super, że więźbę też brałeś z modrzewia, to takie inspiracje dla mnie

  16. #12876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Czy znacie coś dobrego do usuwania pleśni z bala? Czy może lepiej nie bawić się z chemią i zeszlifować zarażone miejsca?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #12877
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Czy znacie coś dobrego do usuwania pleśni z bala? Czy może lepiej nie bawić się z chemią i zeszlifować zarażone miejsca?
    Szlifowanie może nie załatwić sprawy, wszystko zależy co to jest może napisz dokładniej albo fotka. Środki na bazie chloru sobie poradzą jeśli nie jest to głębokie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #12878
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Niestety nie zrobiłem, dom letniskowy teścia z bala12 cm. Nastepnym razem napewno zrobię i je wkleję.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #12879
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Piotr - jak widzę Twoją czerwień modrzewia to strasznie Ci zazdroszczę. Super, że więźbę też brałeś z modrzewia, to takie inspiracje dla mnie
    więźba razem z deskami jest z modrzewia, bo w wystających częściach dachu deski i krokwie będą wystrugane i zaolejowane bez podbitki. trochę narzekali na modrzewia bo jak na sęk trafili to nawet krokwiaki wychodziły bokiem. ale więźba już stoi i panowie sobie dali nieźle radę. lada moment pokrycie i szczyty.


    Co do grzyba to ja bym najpierw wyszlifował a później czymś z chlorem. zawsze głębiej wejdzie.

  20. #12880
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacak

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-091
    Posty
    56

    Domyślnie widoczne piórowpusty

    Cytat Napisał snake-918 Zobacz post
    Czy ktoś z użytkowników mógłby powiedzieć czy dom z płazów z widocznym pióro-wpustem różni się tylko wyglądem od konstrukcji bez widocznego pióro-wpustu?
    Budowa niebawem startuje i wykonawca dał mi wybór czy konstrukcja ma być z widocznym piórem czy standardowa bez widocznego pióro-wpustu. I w sumie nie wiem co wybrać bo tego pierwszego na oczy nie widziałem. Czy dobrze myślę, że jeżeli będzie widoczne piór-wpust to w tym miejscu wiadomo będzie drewno cieńsze i teoretycznie mogą być ,,przewiewy''? Płaz będzie 22cm grubości / 30-35cm wysokości.
    czy w ogóle ma ktoś dostęp do fotek z zewnątrz takiego domu z płazów z widocznym pióro-wpustem, ale takich płazów o wysokości 30-35cm lub podobnych? Bo w internecie ciężko mi znaleźć, a fajnie byłoby zobaczyć jak to wizualnie się prezentuje.
    Z góry dziękuję.

    A tak fundament wygląda obecnie

    Cześć ,
    wydaje mi się że chodzi o wygląd drewna od strony węgłów , dla wykonawcy wygodniej jest przefrezować płaza po całej długości , niż najpierw zrobić zamki a potem frezować między zamkami. Jak Ci zrobi z widocznymi wpustami to będzie to brzydko wyglądać . Ja bym się nie godził. Mam nadzieję że to jasno wytłumaczyłem i o tym Ci mówił wykonawca. W każdym razie w moim domu płazy są łaczone na podwójny piórowpust z "modrzewiowymi dusami " i usczelką rozprężną illbruck ale tego po złóżeniu domu w żadnym miejscu nie widać.

Strona 644 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony