dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 650 z 693
Pokaż wyniki od 12.981 do 13.000 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12981

    Domyślnie

    Napewno się podzielę, będzie drzewo - świerk, płazy grubość 22cm, wysokość 35-50cm łaczone na podwójne pióro z uszczelkami pomiędzy.

  2. #12982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Snake - jak idzie budowa? pogoda sprzyja? jakieś foto-story?

  3. #12983

    Domyślnie

    Fotki będą, ale od przyszłego tygodnia, bo mała obsuwa się zrobiła z powodu opóźnienia dostawy uszczelek i wszystko stoi, narazie ekipa przywiozła przygotowane drzewo, wszystko w wersji roboczej jest i czeka na montaż.

  4. #12984

    Domyślnie

    Hej Kochani temat jest bardzo długi, więc proszę o odpowiedź z cytatem Ile mniej wiecej może mnie kosztować dom z bala o powierzchni ~80m2? Ma to być domek letniskowy, działka juz jest

  5. #12985
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał MonikaPerlik Zobacz post
    Hej Kochani temat jest bardzo długi, więc proszę o odpowiedź z cytatem Ile mniej wiecej może mnie kosztować dom z bala o powierzchni ~80m2? Ma to być domek letniskowy, działka juz jest
    Pojęcie domu letniskowego jest bardzo nieprecyzyjne. Koszt może być od 50 tys do 500 tys. Zależy od fundamentu, rodzaju bala, okien, dachu, instalacji i setek innych rzeczy. Trzeba się nastawić, że zwykle na końcu wychodzi co najmniej 20% drożej niż się liczyło

  6. #12986

    Domyślnie

    Nasz domek stawiała ekipa z Goszczanowa
    Drewno to świerk o grubości ..... sporej ....... od 36 cm średnicy w górę, nawet do 46 Bal okrągły.
    Panowie uwijają się jak mrówki na budowie i jesteśmy pełni podziwu dla nich. Gdyby inwestorzy nie wymyślali wciąż czegoś nowego dom stałby w 5 dni a tak prace przeciągnęły się o jeden dzień.
    Teraz czeka nas to co najlepsze ...... reszta prac

  7. #12987

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Snake - jak idzie budowa? pogoda sprzyja? jakieś foto-story?
    Prace pomału i z małymi przeszkodami od wczoraj ruszyły, ale już wszystko idzie w dobrym kierunku
    Drewno: świerk - płazy o grubości 22cm, wysokość 40-50cm, łączone na podwójne pióro + podwójna uszczelka między balami

    https://1drv.ms/u/s!AmQuZsg-28WJf1XPiu8pXpCLkLE
    https://1drv.ms/i/s!AmQuZsg-28WJgQE1gRKhPxB0xOO5
    Ostatnio edytowane przez snake-918 ; 18-07-2017 o 08:11

  8. #12988

  9. #12989

    Domyślnie

    chwilę mnie nie było, dzień III budowy :
    https://1drv.ms/f/s!AmQuZsg-28WJgQu0BHlmv1Sn5eBo

  10. #12990
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    snake - congr! rośnie mam nadzieję, że wszystko idzie po Twojej myśli

    Justyna, dasz się namówić na więcej zwierzeń? Panowie z Goszczanowa byli na tym forum chwaleni przez wielu swoich klientów, myślę, że zasłużenie oby więcej takich wykonawców co dbają o nerwy inwestorów

  11. #12991

    Domyślnie

    chałupka rośnie w oczach wieczorem wrzucę więcej fotek

  12. #12992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    snake - kilka wieczorów już minęło co z fotami?

  13. #12993

    Domyślnie

    Pewnie jak u Piotra - wsiąkł w wykończenie i nie ma czasu

  14. #12994

    Domyślnie

    Właśnie robota przy chałupce mnie pochłonęła, ogólnie jest już dalej do przodu, ale idąc kolejno jak obiecałem :

    https://1drv.ms/f/s!AmQuZsg-28WJgRAfsTg7RFR9llUe

  15. #12995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Maciek74 - jak tam Twoja cerkiew? strugasz???

  16. #12996

    Domyślnie

    Cytat Napisał snake-918 Zobacz post
    Właśnie robota przy chałupce mnie pochłonęła, ogólnie jest już dalej do przodu, ale idąc kolejno jak obiecałem :

    https://1drv.ms/f/s!AmQuZsg-28WJgRAfsTg7RFR9llUe
    Ładna konstrukcja - a napisz czym to bedziesz malować od zew i wew może być na pw.

  17. #12997

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów

    Chciałem postawić sobie domek z bali do roku czasu. Wpadł mi w oko projekt "Chmielniki małe 11". Mam już działkę.
    Mam możliwość sprowadzenia drzewa z Ukrainy i w związku z tym mam pytanie:
    Czy jest możliwość znalezienia zestawienia drzewa potrzebnego do postawienia domku? Od podłogi, przez ściany, stropy, po dach?

    Wiadomo, że firmy które stawiają takie domki mają marżę na wszystkim, chciałem jak najtaniej postawić domek

  18. #12998

    Domyślnie

    Przeciez to zalezy od projektu. Wstępne wyliczenie może Ci zrobić więc architekt ale jeszcze lepiej, jak takie zestawienie poda Ci wykonawca. Bo on musi policzyć np. odpad a także wziąć pod uwagę grubość bala. Jemu po prostu mówisz, że materiał masz swój a on Ci podaje ilość. Nie dziw się tylko potem, że jak coś będzie szło nie po jego myśli to będzie zganiał na drzewo
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  19. #12999

    Domyślnie

    Cytat Napisał teesbor Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów

    Chciałem postawić sobie domek z bali do roku czasu. Wpadł mi w oko projekt "Chmielniki małe 11". Mam już działkę.
    Mam możliwość sprowadzenia drzewa z Ukrainy i w związku z tym mam pytanie:
    Czy jest możliwość znalezienia zestawienia drzewa potrzebnego do postawienia domku? Od podłogi, przez ściany, stropy, po dach?

    Wiadomo, że firmy które stawiają takie domki mają marżę na wszystkim, chciałem jak najtaniej postawić domek
    Edit: drzewo na budowe domku od a do z kosztuje od ukrainca 65tys plus transport. Czy jest to atrakcyjna cena? Bale okragle, 26cm
    Ostatnio edytowane przez teesbor ; 17-08-2017 o 19:02

  20. #13000

    Domyślnie

    Całość została po postawieniu konstrukcji na zewnątrz i wewnątrz potraktowana fobosem. Ja od siebie ściany zewnętrzne potraktowałem tikkurila super guard, a na to pójdą dwie warstwy tikkurila valtti expert w kolorze ,,sosna''. Nad środkiem jeszcze nie zastanawiałem się.
    Ostatnio edytowane przez snake-918 ; 17-08-2017 o 21:03

Strona 650 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony