dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 693
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #1821

    Domyślnie

    ano własnie.... bratowa powiedziała brejdakowi że nie wejdzie do domu póki nie zrobiš odgromówki, ten sie troche rzucał ale 2000 wyłozył i zrobili. I teraz przynajmniej spokojnie siedza w domu jak pieruny wokolo walš a zona sšsiada zawsze w czasie burzy ma interes do bratowej (...nie majš odgromówki....)
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  2. #1822
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pula69

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Szukam osób które wybudowały dom z bala przez firmę Misoni lub Skrzat. Interesują mnie 2 projekty: http://www.misoni.com.pl/?page=4&action=showItem&id=9

    http://www.misoni.com.pl/?page=4&action=showItem&id=56
    Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami albo tu na forum lub [email protected]

    Pozdrawiam

  3. #1823

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurand79
    Cytat Napisał Lami
    niestety..rozmawiałam z pracowniami w Gdańsku (mam długą listę) i cena za projekt indywiulany jest astronomiczna od 9 tysięcy w górę... więc muszę poszukać gotowego i ewentualnie wprowadzić zmiany, cena wówczas schodzi do poziomu około 3 tysięcy + projekt, co jest już hmm do przyjęcia
    Poszukaj lepiej...
    Mnie mój domek (projekt) kosztował około 3kpln z załatwieniem wszelkich formalności... Jak chciałem kupić gotowca to dobiły mnie adaptacje. Poszedłem do projektanta, narysowałem jak to sam widzę i tak mi zrobił jak chciałem. Dodatkowo w cenie pozałatwiał za mnie wszlekie papiery (pozwolenie, projekty przyłączy itp). Od czasu do czasu podjeżdżał do mnie do pracy i podpisywałem świstki urzędowe - on chodził i załatwiał
    9kpln za projekt - tragedia... Pogadaj z ewentualnymi wykonawcami - często mają znajomych projektantów, którzy rysują za naprawdę nieduże pieniądze...
    Pozdrawiam
    Hmm.. dzięki za podpowiedzi, Znalazłam Panią która zrobi mi projekt od A do Z za 4000 ale papierków już nie załatwia...jak Wy znajdujecie takich ludzi??chyba dam ogłoszenie echh..na razie utknęłam z papierologią w wodociągach.. z projektem mam jeszcze troszkę czasu..a mój mąż zaczyna się wachać czy napewno chce drewniany ...

  4. #1824

    Domyślnie

    Nie wahajcie się! Trochę więcej zachodu ale potem reszta życia w tym co sobie zamarzyliście! Choć znajomy powiedział: za życia w drewnie, po smierci w drewnie
    ja chwilami też mam zawahania czy budowac z drewna, a to dlatego że szukam dobrego wykonawcy, mam 2 do wyboru ale ciężko znaleźć więcej o nich opinii.....
    Nie łamcie się! Wytwałości i powodzenia.
    Paweł
    PS.
    Nie macie wśród znajomych projektantów? Chociażby branżystów to przynajmniej dali by namiary na tańszych architektów.....
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  5. #1825

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla
    Nie macie wśród znajomych projektantów? Chociażby branżystów to przynajmniej dali by namiary na tańszych architektów.....
    Gdyby każdy miał jakiegoś znajomego projektanta to nie byłoby tu takich postów jak LAMI. Ja też mam ten sam problem i wiem dobrze że znalezienie dobrego projektanta i nie drogiego to wcale nie jest prosta rzecz!!
    A szukanie wsrod znajomych też nie jest najlepszym pomyslem bo jak wielu na tym forum juz zauwazylo po zakonczeniu budowy okazuje sie ze nie masz juz znajomych (zawsze jest problem z poprawieniem niedorobek które dla znajomego są ok tylko Tobie się coś nie podoba()
    Znam to aż nazbyt dobrze dlatego chce kogoś z polecenia ale nie żaden dobry znajomy znajomego. Taki układ raczej się nie sprawdza.
    Jeśli ktoś ma sprawdzonego projektanta - chodzi o projekt indywidualny specjalizującego się w domach z bali to bardzo proszę o info na forum czy na priv!!!

    Pozdrofka
    "...A jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...."

  6. #1826

    Domyślnie

    Witam forumowiczów pozytywnie zakręconych balowo.
    Jestem nowa na forum i też na razie marzę o domu z bali.
    Na razie też rozglądam się po forum i czytam Wasze wypowiedzi. Doszłam do 10 strony i już wiem, że to skarbnica wiedzy.

    Bardzo serdecznie pozdrawiam,
    Ela

  7. #1827
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eliszka
    Witam forumowiczów pozytywnie zakręconych balowo.
    Jestem nowa na forum i też na razie marzę o domu z bali.
    Na razie też rozglądam się po forum i czytam Wasze wypowiedzi. Doszłam do 10 strony i już wiem, że to skarbnica wiedzy.

    Bardzo serdecznie pozdrawiam,
    Ela
    Witaj wśród swoich!!!
    Czytaj, czytaj - zawsze dobrze zacząć "od początku"
    Pozdrawiam

  8. #1828

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eliszka
    Witam forumowiczów pozytywnie zakręconych balowo.
    Jestem nowa na forum i też na razie marzę o domu z bali.
    Na razie też rozglądam się po forum i czytam Wasze wypowiedzi. Doszłam do 10 strony i już wiem, że to skarbnica wiedzy.

    Bardzo serdecznie pozdrawiam,
    Ela
    A marzenia sie spelniaja - ja to wiem

  9. #1829
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kryzoo

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lami
    niestety..rozmawiałam z pracowniami w Gdańsku (mam długą listę) i cena za projekt indywiulany jest astronomiczna od 9 tysięcy w górę... więc muszę poszukać gotowego i ewentualnie wprowadzić zmiany, cena wówczas schodzi do poziomu około 3 tysięcy + projekt, co jest już hmm do przyjęcia
    Witam po raz pierwszy.
    O mnie:
    - czasem zaglądam tu i czytam
    - a teraz nawet buduje taki domek z bali: http://www.pbase.com/kryzoo/budowa - radości co niemiara


    Do Lami: moge Ci polecic mojego architekta, ktory rok temu przygotował projekt indywidualny z przystosowaniem do działki za 2800PLN. Pracownia z Łochowa. Poszukam adresu jeśli jesteś zainteresowana.

    Pozdrawiam
    Kryzoo

  10. #1830

    Domyślnie dom z bali

    Witam wszystkich,jestem kolejnym nowym balowiczem.Na 100% jestem zdecydowany na dom z bali.Jestem rodowitym wioch-manem,z dziada pradziada moi przodkowie mieszkali w domach z drewna(tylko rodzice zgrzeszyli odstępstwem)więc czas powrócic do tradycji.
    Myślę że na wiosne uda mi się ruszyc z budową.Planuje dom max do 100m(łatwiej utrzymac)
    Na rynku istnieje tak wielka liczba firm specjalizujących się w domach z bali że mam nielada kłopot.
    Mam na oku firme z pod Krakowa ale buduja domy o grubości 7cm lub 9cm,i koszt wybudowania domu w surowym stanie(87m pow.cał. o grubości 9cm), stan surowy, kosztuje 84 tyś.
    Z największym zaciekawieniem czytam wypowiedzi mojej "krajanki"Madd,tymbardziej że domek ma na ukończeniu(tylko nadal nie widziałem zdjęcia).Mógłbym prosic o namiar na twoich górali?
    Czy ogrzewanie gazowe jest możliwe(w polączeniu z kominkiem) w domu z bali
    Kryzoo rewelacyjny dom.
    Pozdrawiam

  11. #1831

    Domyślnie

    Dzięki za miłe powitanko. Już czuję się jak u siebie.
    Liczę na to, że marzenia lubią się spełniać.
    Pozdrowionka,

  12. #1832

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzoo
    Witam po raz pierwszy.
    O mnie:
    - czasem zaglądam tu i czytam
    - a teraz nawet buduje taki domek z bali: http://www.pbase.com/kryzoo/budowa - radości co niemiara

    Pozdrawiam
    Kryzoo
    Kryzoo czy mógłbyś ten swój WSPANIAŁY domek nieco szerzej opisać? Interesuje mnie przede wszystkim uklad pomieszczeń-jakiś rysunek jeśli to nie zbyt wielki kłopot... i oczywiście jakiś opisik ogólny co do instalacji jakie planujesz - ogrzewanie, wentylacja itp. Domek jest rewelacyjny jak dla mnie nie za duży z zadaszonym tarasem!!! o coś podobnego mi się sni po nocach tylko projektanta sensownego znaleźć nie mogę

    Pozrofka serdeczne dla wszystkich balowiczów
    "...A jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...."

  13. #1833

    Domyślnie

    Spodobał mi się projekt nr A 43 (20cm) z wiatą ze Stollux'u.
    Taka powierzchnia bardzo mi odpowiada. Prosiłabym jednak o Wasze opinie bo macie bardzo duże doswiadczenie i potraficie czytać szkice.
    Co sądzicie o tym projekcie czy może się sprawdzić w użytkowaniu.
    Kominek z boku a co ze schodami -tego za bardzo nie rozumiem a nie chcę wyjść na tłuka. Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź.

    Do Jastaka -jeśli można wysłałam na priv moją prośbę (dzięki za ewentualną odpowiedź choć może być już nieaktualna).

    Serdeczne pozdrowienia.

  14. #1834

    Domyślnie Re: dom z bali

    Cytat Napisał domosław
    Witam wszystkich,jestem kolejnym nowym balowiczem.Na 100% jestem zdecydowany na dom z bali.Jestem rodowitym wioch-manem,z dziada pradziada moi przodkowie mieszkali w domach z drewna(tylko rodzice zgrzeszyli odstępstwem)więc czas powrócic do tradycji.
    Myślę że na wiosne uda mi się ruszyc z budową.Planuje dom max do 100m(łatwiej utrzymac)
    Na rynku istnieje tak wielka liczba firm specjalizujących się w domach z bali że mam nielada kłopot.
    Mam na oku firme z pod Krakowa ale buduja domy o grubości 7cm lub 9cm,i koszt wybudowania domu w surowym stanie(87m pow.cał. o grubości 9cm), stan surowy, kosztuje 84 tyś.
    Z największym zaciekawieniem czytam wypowiedzi mojej "krajanki"Madd,tymbardziej że domek ma na ukończeniu(tylko nadal nie widziałem zdjęcia).Mógłbym prosic o namiar na twoich górali?
    Czy ogrzewanie gazowe jest możliwe(w polączeniu z kominkiem) w domu z bali
    Kryzoo rewelacyjny dom.
    Pozdrawiam
    Witam witam - domek jak na zdjeciu po prawej. Ja na razie grzeje kominkiem, mam nadzieje, ze zime przetrzymam. Gaz mam w planach - nie ma z tym problemu zadnego. Poza tym rewelacyjnie sprawdza sie kuchnia kaflowa - nie dosc ze cieplo, ugotowac cos mozna to jeszcze wode podgrzewa ? takie trzy w jednym. Zdjecia moge wyslac na maila, namiary na gorali tez.
    Pozdrawiam
    Ps. JAkby kto chcial zobaczyc projekt to jest na www.polskadrewniana.pl. Nazywa sie Przykop. Jakby ktos chcial jakis fajny projekcik to mozna tam cos wybrac. Ja w swoim zrobilam kilka zmian - na przyklad na gorze mam balkon. Ale nie robil mi tego architekt tylko gorale przerobili. Przy odbiorze domu podobno kierownik budowy moze przerysowac, albo i nie. Zobaczymy.

  15. #1835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krysiagdy

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    157
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    dom 'Przykop' jest wlasnie nagroda w konkursie radiowym. Zapewne Balowicze juz o nim wiedza a jakby nie to posluchajcie "Trojki" albo poczytajcie w necie na ich stronach. Może do ktoregos z nas usmiechnie sie szczescie
    (Mam nadzieje ze nie zabrzmialo to jak reklama)

  16. #1836

    Domyślnie

    Witam,tak myślałem że to projekt od "Olszaka",REWELACJA!!!!.Jestem zarażony chłopomanią i wszystko co rodzime znajduje u mnie uznanie(może z pominięciem pijaństwa i złodziejstwa )Jeszcze nie załatwiłem pozwolenia na budowe(dopiero w listopadzie wszedł plan zagospodarowania terenu dla gminy Zielonki)a już się głowie nad sposobem ogrzewania,czytałem wczoraj o kominku z płaszczem wodnym,ponoc bardziej ekonomiczny.
    Mój mail: [email protected]
    ,jeśli mógłbym prosic o namiary na ekipe górali ,no i oczywiście zdjęcia z"Przykopa"
    Moim faworytem jest:http://www.polskadrewniana.pl./index.php?pk.1,id.6
    tylko poddasze troszke za małe,chociaż z drugiej strony to nie planuje dziesięcioro dzieciów Pozdrówko!!!

  17. #1837

    Domyślnie

    Cytat Napisał domosław
    Witam,tak myślałem że to projekt od "Olszaka",REWELACJA!!!!.Jestem zarażony chłopomanią i wszystko co rodzime znajduje u mnie uznanie(może z pominięciem pijaństwa i złodziejstwa )Jeszcze nie załatwiłem pozwolenia na budowe(dopiero w listopadzie wszedł plan zagospodarowania terenu dla gminy Zielonki)a już się głowie nad sposobem ogrzewania,czytałem wczoraj o kominku z płaszczem wodnym,ponoc bardziej ekonomiczny.
    Mój mail: [email protected]
    ,jeśli mógłbym prosic o namiary na ekipe górali ,no i oczywiście zdjęcia z"Przykopa"
    Moim faworytem jest:http://www.polskadrewniana.pl./index.php?pk.1,id.6
    tylko poddasze troszke za małe,chociaż z drugiej strony to nie planuje dziesięcioro dzieciów Pozdrówko!!!
    Ja mam kominek z nadmuchem + ogrzeanie podlogowe w kuchni i lazience. Wielkim plusem domu z drewna jest to ze sie szybko nagrzewa. Przychodzimy do domu to przy temperaturze na zewnatrz okolo zera w domu po 12-14 godzinach niepalanie mamy okolo 17 stopni. Po godzinie palenia w kominku jest okolo 24. Nie wiem jak bedzie przy minus 20, ale wtedy zakladam ze podlogowe bedziemy wlaczac na caly dzien, potem na noc palenie w kominku wiec bedzie mozna wytrzymac. A moze nie bedzie mrozow w tym roku?

  18. #1838
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samuel&Mysia

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Hm. Jak tak czytam, zaczynam sie zastanawiac, czy indywidualny projekt osobno + budowa stanu surowego osobno rzeczywiscie wychodzi taniej niz kupienie gotowego projektu + adaptacje + stan surowy w tej samej firmie... W Wasco adaptacje mam za darmo Firma moze nie najtansza, ale wydaja sie byc solidni... ich ekspozycja, Osada Mazurska, wygladala bardzo przekonujaco

  19. #1839

    Domyślnie

    ...a mnie jedna rzecz wkurza i nie przekonuje do większoœci frm budujšcych z drewna/bala: konstrukcja sciany: bal-wełna-paroizolacja-bal = œciana jak w domu murowanym a drewno jest tylko atrapš. dlaczego: bo naturalne własciwosci drewna polegajšce na regulowaniu wilgotnoœci powietrza w pomieszczeniu, naturalnej wymianie powietrza sš zablokowane przez paroizolację! Pewnie zaraz padnie pytanie: a jak inaczej zaizlować œciany? jest wiele materiałow naturalnych bazujšcych na włóknach celulozowych (jak choćby ekofiber) przy których nie stosuje sie folii=œciana oddycha=pomieszczenie oddycha i jest jak w prawdziwym domu z bali! Przekonałem się na własnej skórzejak to jest mieszkajšc w drewnianych domkach z izolacja z foliš i w domach typowo góralskich gdzie jest tylko bal. Nie chcę nikogo przekonywac do swoich poglšdów ale dla mnie drewno opatulone w folię to tylko imitacja drewnianego domu i kwiatek do korzucha.....
    Pozdrawiam balowiczów...wszystkich, bez względu na technikę budowania
    Paweł
    PS.
    jak mówię że chcę budowac z drewna to się na mnie dziwnie patrzš: albo ma duzo kasy albo jest walnięty.....
    Ani jedno ani drugie....30 lat żyłem w betonie i czas na zmianę na naturalne i to co mi sie podoba
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  20. #1840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Samuel&Mysia
    Hm. Jak tak czytam, zaczynam sie zastanawiac, czy indywidualny projekt osobno + budowa stanu surowego osobno rzeczywiscie wychodzi taniej niz kupienie gotowego projektu + adaptacje + stan surowy w tej samej firmie... W Wasco adaptacje mam za darmo Firma moze nie najtansza, ale wydaja sie byc solidni... ich ekspozycja, Osada Mazurska, wygladala bardzo przekonujaco
    Taniej na pewno, może nie dużo taniej ale zawsze. No i możliwość mieszkania w czymś swoim niepowtarzalnym jest nie do przecenienia! Zwłaszcza gdy znalezienie gotowego projektu, który będzie odpowiadał moim wymaganiom graniczy z cudem. Mam w domu kilka płyt z projektami w sumie ok 2500 projektow domow drewnianych i murowanych i żaden nie spełnia moich oczekiwań! w każdym są większe czy mniejsze mankamenty (już po dokonaniu potencjalnych adaptacji) z którymi nie zamierzam sie godzić. kompromis w kwesti komfortu mieszkania w takim domu nie wchodzi w gre - no chyba że ktoś sprezentuje mi drewniaka, to co innego darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda
    Ceny WASCO raczej odstraszające więc nie specjalnie mnie dziwi darmowa adaptacja (bez urazy)
    "...A jeśli dom będę miał, to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...."

Strona 92 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony