dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 693
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #1861

    Domyślnie

    Cytat Napisał domosław
    Witam,To gmina Zielonki,9 km na północ od Krakowa.Mamy ostro pofałdowany teren więc nie jest zimno i nie wieje.Moja działka jest lekko pochyła i 100 m od zdziczałych stawów,w lecie żaby fajnie mi kumkają
    To taki domek drewniany tam jak najbardziej pasuje. Jak tez mam dizlake miedzy gorkami. Wiatr na gorze wieje jak cholera, a u nas tak fajnie

  2. #1862

    Domyślnie

    To u mnie podobnie też nie wieje choć na górce ale wystawa południowa.

  3. #1863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Eliszka
    To u mnie podobnie też nie wieje choć na górce ale wystawa południowa.
    W sumie co za roznica czy wieje czy nie. W takim domku jest tak milusio, ze nawet przy ladnej pogodzie nie chce sie wychodzic, a co dopiero przy jakis wiatrach, sniegach, chmurach itp itd. Siedzie jak glab w pracy i marze zeby wrocic do moich cieplutkich czterech scian

  4. #1864
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Finwe
    Cytat Napisał PawEla
    ...a mnie jedna rzecz wkurza i nie przekonuje do większo?ci frm budujšcych z drewna/bala: konstrukcja sciany: bal-wełna-paroizolacja-bal = ?ciana jak w domu murowanym a drewno jest tylko atrapš. dlaczego: bo naturalne własciwosci drewna polegajšce na regulowaniu wilgotno?ci powietrza w pomieszczeniu, naturalnej wymianie powietrza sš zablokowane przez paroizolację! Pewnie zaraz padnie pytanie: a jak inaczej zaizlować ?ciany? jest wiele materiałow naturalnych bazujšcych na włóknach celulozowych (jak choćby ekofiber) przy których nie stosuje sie folii=?ciana oddycha=pomieszczenie oddycha i jest jak w prawdziwym domu z bali! Przekonałem się na własnej skórzejak to jest mieszkajšc w drewnianych domkach z izolacja z foliš i w domach typowo góralskich gdzie jest tylko bal. Nie chcę nikogo przekonywac do swoich poglšdów ale dla mnie drewno opatulone w folię to tylko imitacja drewnianego domu i kwiatek do korzucha.....
    Pozdrawiam balowiczów...wszystkich, bez względu na technikę budowania
    Paweł
    Święte słowa! Dlatego ja buduję z firmą Mazurskie Domy, która stosuje wyłącznie ekofiber, pomiędzy balami 2 x 7 lub 2 x 9. Oczywiście budują i z pojedyńczego okrąglaka, ale ja preferuję bal prostokątny. Pewno nie są jedyni, ale ja przez kilka tygodni przeczesałem rynek bo na początku chciałem się zdecydować na technologię a dopiero potem projekt itd. Ja Bóg da, wczesną wiosną startujemy.

    Podpisuję się dwoma ręcyma!!!

  5. #1865

    Domyślnie

    Cytat Napisał domosław
    Witam,To gmina Zielonki,9 km na północ od Krakowa.Mamy ostro pofałdowany teren więc nie jest zimno i nie wieje.Moja działka jest lekko pochyła i 100 m od zdziczałych stawów,w lecie żaby fajnie mi kumkają
    nie chce krakać.... ale z tym kumkaniem to i chary komarów będš latać....z autopsji kolegi, który mieszka w odległoœci 200m od stawów i rzeczki....
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  6. #1866

    Domyślnie

    EEEEEEE tam,moja działka jest wydziekona z gospodarstwa koło domu,mieszkamy w tym miejscu od pokoleń i nigdy nie było problemu z komarami.

  7. #1867

    Domyślnie

    Jaki wystrój wnętrza planujecie w domu z bali ,meble itp ?
    Według mnie najlepiej pasują stare meble.
    Wgrzebałem stare meble po babci i brababci z piwnicy i strychu,odnowiłem i czekają na dom z bali

  8. #1868
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał domosław
    Jaki wystrój wnętrza planujecie w domu z bali ,meble itp ?
    Według mnie najlepiej pasują stare meble.
    Wgrzebałem stare meble po babci i brababci z piwnicy i strychu,odnowiłem i czekają na dom z bali
    ...a ja to się boję stare meble cągnąć do domku. Jesteś pewien, że nie ma w nich "żarłocznych żyjątek"???

  9. #1869

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurand79
    Cytat Napisał domosław
    Jaki wystrój wnętrza planujecie w domu z bali ,meble itp ?
    Według mnie najlepiej pasują stare meble.
    Wgrzebałem stare meble po babci i brababci z piwnicy i strychu,odnowiłem i czekają na dom z bali
    ...a ja to się boję stare meble cągnąć do domku. Jesteś pewien, że nie ma w nich "żarłocznych żyjątek"???
    Robaki moga byz wszedzie! A stare meble jak najbardziej pasuja, bo nowe jakos nie bardzo. Ani sosnowe, ani zadne inne. I zazdroszcze dostepu do starych babcinych mebli, bo ja nie mam. JAk sobie przypomne mojej prababci kuchnie... A człowiek to kiedys wyrzucal. Ale byl glupi

  10. #1870

    Domyślnie

    Robaczków się nie boje,od 8 lat zajmuje sie konserwacją zabytków,teraz głównie ołtarze drewniane,kiedyś takze meble,więc robaczki mi niestraszne .
    Odnowiłem sobie kredens kucheny,stół okrągły między wojenny ,komplet szafa z toaletką(art deko),nakastlik.Zrobiłem sobie mega dębowe łużko eklektyczne,dwie bibiloteczki eklektyczne,biórko,kupiłem i odnowiłem krzesła bitermajerowskie,henryk II coś tam itp.Także domek mam już prawie umeblowany.Żona jest zaniepokojona widzac reszte moich projektów na meble,nie chce chodzic w bamboszach jak po muzeum

  11. #1871
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał domosław
    Robaczków się nie boje,od 8 lat zajmuje sie konserwacją zabytków,teraz głównie ołtarze drewniane,kiedyś takze meble,więc robaczki mi niestraszne .
    Odnowiłem sobie kredens kucheny,stół okrągły między wojenny ,komplet szafa z toaletką(art deko),nakastlik.Zrobiłem sobie mega dębowe łużko eklektyczne,dwie bibiloteczki eklektyczne,biórko,kupiłem i odnowiłem krzesła bitermajerowskie,henryk II coś tam itp.Także domek mam już prawie umeblowany.Żona jest zaniepokojona widzac reszte moich projektów na meble,nie chce chodzic w bamboszach jak po muzeum
    No prosze - specjalista Pochwal sie tymi cudami - wrzuc fotki
    Jak wytepiles zyjatka - co stosowales?

  12. #1872

    Domyślnie

    Cytat Napisał domosław
    Robaczków się nie boje,od 8 lat zajmuje sie konserwacją zabytków,teraz głównie ołtarze drewniane,kiedyś takze meble,więc robaczki mi niestraszne .
    Odnowiłem sobie kredens kucheny,stół okrągły między wojenny ,komplet szafa z toaletką(art deko),nakastlik.Zrobiłem sobie mega dębowe łużko eklektyczne,dwie bibiloteczki eklektyczne,biórko,kupiłem i odnowiłem krzesła bitermajerowskie,henryk II coś tam itp.Także domek mam już prawie umeblowany.Żona jest zaniepokojona widzac reszte moich projektów na meble,nie chce chodzic w bamboszach jak po muzeum
    To gdyby zona czegos tam nie chciala i miala zamiar wrzucic to do kosza na smieci to ja chetnie wezme.Taki kredens kuchenny na przyklad. A gdybys przypadkiem mial cos fajnego na oku (u jakiejs starej baby na przyklad) to daj znac - natychmiast sie pojawie. Do odnowiena tez moga byc - niejedna politure sie kladlo

  13. #1873

    Domyślnie

    o właśnie, albo kuferek jakiś stary, niekoniecznie zdobiony góralskim wzorkiem
    osobiście poszukuje beczek, z rynny woda będzie lecieć po łańcuchu i do beki lub cebrzyka, coby nie chlapało...

  14. #1874

    Domyślnie

    Cytat Napisał ka&pio
    o właśnie, albo kuferek jakiś stary, niekoniecznie zdobiony góralskim wzorkiem
    osobiście poszukuje beczek, z rynny woda będzie lecieć po łańcuchu i do beki lub cebrzyka, coby nie chlapało...
    TAkie beczki sa do kupienia na targach. U nas w Krakowie na Kleparzu widzialam. Nie wiem ile kosztowala

  15. #1875

    Domyślnie

    Cytat Napisał ka&pio
    o właśnie, albo kuferek jakiś stary, niekoniecznie zdobiony góralskim wzorkiem
    osobiście poszukuje beczek, z rynny woda będzie lecieć po łańcuchu i do beki lub cebrzyka, coby nie chlapało...
    Chyba sie Domoslaw wystraszyl takiego naglego ataku sepow. A pomysl z beka baaardzo fajny.
    Wyslalabym ci zdjecia na maila ale mi podalas nie taki adres

  16. #1876

    Domyślnie

    http://www.allegro.pl/item140836316_debowa_beczka.html
    http://www.allegro.pl/item141479729_..._po_piwie.html
    http://www.allegro.pl/item139715758_...wa_beczka.html
    http://www.allegro.pl/item141261328_...ek_beczka.html
    itd itd ....do wyboru do koloru
    Warto przeglądac Allegro,czasami naprawde można kupic coś taniego fajnego ,ostatnio licytowałem krzesełko,gośc mnie przelicytował ale puzniej zrezygnował i kupiłem krzesło za 32 zł.

  17. #1877

    Domyślnie

    Cytat Napisał domosław
    http://www.allegro.pl/item140836316_debowa_beczka.html
    http://www.allegro.pl/item141479729_..._po_piwie.html
    http://www.allegro.pl/item139715758_...wa_beczka.html
    http://www.allegro.pl/item141261328_...ek_beczka.html
    itd itd ....do wyboru do koloru
    Warto przeglądac Allegro,czasami naprawde można kupic coś taniego fajnego ,ostatnio licytowałem krzesełko,gośc mnie przelicytował ale puzniej zrezygnował i kupiłem krzesło za 32 zł.

    My ci tu o tym, zebys sie podzielil, a ty nam adresy allegro

  18. #1878

    Domyślnie

    [/quote]
    No prosze - specjalista Pochwal sie tymi cudami - wrzuc fotki
    Jak wytepiles zyjatka - co stosowales?[/quote]

    Jestem oderwany od pługa,jeszcze nie umiem wklejac zdjęc
    Do mebli może byc Antox,radze mebel rozebrac na elemęty pierwsze,zlaewac pęzlem(najlepiej byłoby wzucic do kąpieli)następnie szczelnie obwinąc folią i zostawic na tydzień.
    Do ołtarzy stosuje klej polimerowy około 10% rozpuszczony w acetonie, impregnuje głównie lipe i sosne ,elemęty często sa mocno zjedzone .Rozcięczony klej głęboko impregnuje a po odparowaniu acetonu twardnieje wiąząc wyjedzone środki.Przy mocno zjedzonych elenentach najlepiej zostawic w kąpieli na kilka dni szczelnie przykrywając.

  19. #1879

  20. #1880

    Domyślnie

    Na allegro widziałam niedawno taką ładną skrzynie łowicką.

Strona 94 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony