dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Freta_90

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa/Gostynin
    Posty
    22

    Domyślnie Kominek w salonie (polecenie wykonawcy)

    Witam,

    Chciałbym prosić o kontakt do fachowca godnego polecenia z okolic Gostynina (Płocka) Mazowieckie. Mianowicie w salonie z narzeczoną zamarzyliśmy o kominku, który ma spełniać funkcję dogrzewania domu (ok 140m^2) . Aktualnie wyprowadzamy ponad dach komin, który przed laty wyprowadzony nie został przez dekarzy. w domu jest ogrzewanie gazowe podpięte pod drugi komin.

    Prosił bym o kogoś godnego polecenia, kto służył by rada oraz wykonał by kominek w rozsądnej cenie.

    Pozdrawiam,

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Artix123

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Deszczno
    Kod pocztowy
    66-446
    Posty
    175

    Domyślnie

    Można zapytać w firmie Watra Płock lub też w firmie PPHU Jaciub w Kutnie. Gostynin jest pośrodku, więc w obie strony taka sama droga.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Freta_90

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa/Gostynin
    Posty
    22

    Domyślnie

    Warta niestety nie pracuje w soboty :/ ale do kutna podjade i zobacze co mi powiedzą

  4. #4

    Domyślnie

    Ja polecam BCS Sp. z o.o., mają sklep w Żelazowej Woli. www. kominkizw.pl Mają też swoich zdunów, także mogą zrobić od A do Z kominek.
    Można się z nimi na sobotę umówić. Zazwyczaj wtedy jest szef, który jest w stanie wiele doradzić w różnych zagadnieniach budowlanych.
    Co ważne (dla mnie przynajmniej) nie ma "jakoś się zrobi". Albo się podejmuje albo nie. Jak się podejmie, zrobi to bardzo dobrze.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Skąd czerpiesz wiedzę, że dobrze robią?

  6. #6

    Domyślnie

    Oglądałem prace ich zdunów i rozmawiałem z użytkownikami, to raz.
    Dwa, znam podejście właściciela z innych robót, wykonanych u mnie. Albo zrobią dobrze, albo nie biorą roboty. Mogą coś zrobić w różnych standardach (wedle uzgodnień z inwestorem), ale poniżej pewnego minimum nie schodzą.

  7. #7
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Na ich stronie to raczej o tanich tynkach pisze...
    Darek B

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post
    Oglądałem prace ich zdunów i rozmawiałem z użytkownikami, to raz.
    Dwa, znam podejście właściciela z innych robót, wykonanych u mnie. Albo zrobią dobrze, albo nie biorą roboty. Mogą coś zrobić w różnych standardach (wedle uzgodnień z inwestorem), ale poniżej pewnego minimum nie schodzą.
    Optymizm to pozytywna cecha...Mam nadzieję, że obserwacje "roboty" to nie 2-4 lata, tylko znacznie dłużej, a "obserwator" zna się na rzeczy...Kominki to specyficzna branża, i robienie ich "przy okazji" niekoniecznie musi być złe. Wolę jednak jak mechanik samochodowy u którego naprawiam auto, nie prowadzi jednocześnie naprawy rowerów...

  9. #9

    Domyślnie

    Sama firma weszła w kominki niedawno, ale ich zdunowie robią "w kominkach" po kilkanaście lat. taką mam od nich informację, a że dotąd byli uczciwi, to przyjmuję, iż to prawda.
    No i oglądałem kominki i nowe i parę lat już użytkowane.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post
    Sama firma weszła w kominki niedawno, ale ich zdunowie robią "w kominkach" po kilkanaście lat. taką mam od nich informację, a że dotąd byli uczciwi, to przyjmuję, iż to prawda.
    No i oglądałem kominki i nowe i parę lat już użytkowane.
    Według mnie to dobrze, bo pracy w branży kominkowej sporo. Myślę o faktycznej realnej pracy.
    Ja jestem za tym aby powstawało nowych firm kominkowych wykonawczych i producentów, jak najwięcej, chodzi o tak zwaną świeżą krew i otwarte głowy na zmiany.
    Zresztą taka jest teraz tendencja do zmian na inne, no i aby ona nie ominęła branży kominkowej.
    No i pewne przetasowania w korporacjach i masówkach

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Na ich stronie to raczej o tanich tynkach pisze...
    Zwróciłem im uwagę

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post
    Sama firma weszła w kominki niedawno, ale ich zdunowie robią "w kominkach" po kilkanaście lat. taką mam od nich informację, a że dotąd byli uczciwi, to przyjmuję, iż to prawda.
    No i oglądałem kominki i nowe i parę lat już użytkowane.
    Miejmy nadzieję, że intuicja Cie nie zawiedzie...

  13. #13

    Domyślnie

    Nie tyle intuicja co zapracowali na moje zaufanie dotychczasowymi robotami.

  14. #14
    Banned
    TomaszKow85

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    19

    Domyślnie

    A czy w grę wchodzi kominek wolnostojący bez zabudowy?
    Jeżeli tak to mogę polecić znakomite piece niemieckiej produkcji.

  15. #15

    Domyślnie

    Nie napisałeś co konkretnie chcesz , nie będę się rozpisywał o swoich doświadczeniach kominkowych a mogę coś o tym powiedzieć. Jak będziesz drążył temat to znajdziesz co o tym sądzę. Na początek przeczytaj a warto, to o czym piszą fachowcy z pominięciem ludzi zasyfiających w wątku - http://forum.muratordom.pl/showthrea...cyk-ceramiczny. Nie ważne jak daleko od Ciebie mieszka, istotne jest to co potrafi. Do mnie przyjechał 500km i jest jednym z niewielu fachowców różnej maści, których mogę polecić. Za psie pieniądze możesz kupić zdezelowany samochód, tak samo jest z kominkami i całą resztą. Też kiedyś kombinowałem żeby było tanio i wtopiłem, teraz mam coś czego nachwalić się nie mogę!

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Oktawius

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-639
    Posty
    1

    Domyślnie

    Może warto rozważyć kominek wolnostojący? Jeśli tak to polecam tzw. "piece kanadyjskie"( w wyszukiwarce wystarczy wpisać piec free flow lub piece kanadyjskie).
    Kilka istotnych cech tych pieców: wysoka sprawność, szybkie nagrzewanie pomieszczeń,ciekawy design i łatwość montażu.

  17. #17

    Domyślnie

    nie warto, piece kanadyjskie są do dupy.
    wystarczy wpisać w wyszukiwarkę

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Oktawius ... w Polsce jest naprawdę spora ilośc naszych rodzimych producentów, mających w ofercie doskonałe produkty w tym względzie ...
    Nie ma potrzeby szukać w Kanadzie i uprawiać kryptoreklamę na forach internetowych ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    W Kanadzie za Tatrami?

  20. #20

    Domyślnie

    Gdzie jest autor wątku, napisałby na co się zdecydował. Pozdrowienia dla Fachowców!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony