dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmmmm111

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    9

    Domyślnie Koszty związane z zabudową kominka

    Witam,
    Jestem na etapie wstawiania kominka do mieszkania. Okazało się, że nie jest to takie proste i trzeba znaleźć fachowca. Ze względu na umiejscowienie kominka będzie to wkład z 3 szybami, a ze względu na koszty będzie ze szprosami( prawdopodobnie kupimy wkład Arysto). Zabudowa jak najprostsza bez żadnych ozdobników itp. Jak się okazuje w kilku punktach w których byliśmy koszty związane z zainstalowaniem kominka są bardzo podobne. czyli ok 2500zł materiały i około 2500-3000zł robocizna. Problem w tym że Pan który wzbudził we mnie największe zaufanie zabudowę chce wykonać z płyty kartongipsowej i zaizolować wełną. W pozostałych punktach Zabudowy wykonują z płyt izolacyjnych Silca lub Promat ( są to płyty krzemianowo-wapniowe).

    I teraz pytanie do was co jest leprze ( zakładając że wykonanie będzie mniej więcej w tej samej cenie ( z płyty Silca tańsze o ok 1000zł)

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmmm111 Zobacz post
    Witam,
    Jestem na etapie wstawiania kominka do mieszkania. Okazało się, że nie jest to takie proste i trzeba znaleźć fachowca. Ze względu na umiejscowienie kominka będzie to wkład z 3 szybami, a ze względu na koszty będzie ze szprosami( prawdopodobnie kupimy wkład Arysto). Zabudowa jak najprostsza bez żadnych ozdobników itp. Jak się okazuje w kilku punktach w których byliśmy koszty związane z zainstalowaniem kominka są bardzo podobne. czyli ok 2500zł materiały i około 2500-3000zł robocizna. Problem w tym że Pan który wzbudził we mnie największe zaufanie zabudowę chce wykonać z płyty kartongipsowej i zaizolować wełną. W pozostałych punktach Zabudowy wykonują z płyt izolacyjnych Silca lub Promat ( są to płyty krzemianowo-wapniowe).

    I teraz pytanie do was co jest leprze ( zakładając że wykonanie będzie mniej więcej w tej samej cenie ( z płyty Silca tańsze o ok 1000zł)
    Płytami g-k to niech sobie ten fachowiec głowę zabuduje. Dziś odbieram wkład z płaszczem, pojutrze zabudowa. Mój kominkarz nigdy nie pracował na g-k tylko na płytach krzemianowo-wapiennych. Chcesz mieć pylicę płuc to załóż sobie płyty g-k i wełnę mineralną. U mnie zabudowa plus materiały 4000 zł. Wielkopolska. Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmmm111 Zobacz post
    Witam,
    Jestem na etapie wstawiania kominka do mieszkania. Okazało się, że nie jest to takie proste i trzeba znaleźć fachowca. Ze względu na umiejscowienie kominka będzie to wkład z 3 szybami, a ze względu na koszty będzie ze szprosami( prawdopodobnie kupimy wkład Arysto). Zabudowa jak najprostsza bez żadnych ozdobników itp. Jak się okazuje w kilku punktach w których byliśmy koszty związane z zainstalowaniem kominka są bardzo podobne. czyli ok 2500zł materiały i około 2500-3000zł robocizna. Problem w tym że Pan który wzbudził we mnie największe zaufanie zabudowę chce wykonać z płyty kartongipsowej i zaizolować wełną. W pozostałych punktach Zabudowy wykonują z płyt izolacyjnych Silca lub Promat ( są to płyty krzemianowo-wapniowe).

    I teraz pytanie do was co jest leprze ( zakładając że wykonanie będzie mniej więcej w tej samej cenie ( z płyty Silca tańsze o ok 1000zł)
    W moim kominku Jotul oryginalnie była blach okalająca kominek którą ociepliłem wełną mineralną na folii aluminiowej wzmacnianej włóknem szklanym. Dystrybutor został połączony z blachą oryginalną okalającą kominek i też ocieplony wełną na folii aluminiowej. Do tego klejenie taśmą aluminiową na włóknie szklanym na złączach płyt wełny mineralnej i żadna wełna nie wystaje. Po 14 latach nic się nie rozszczelniło i nie ma nigdzie wełny na wierzchu co skutkowałoby jej pyleniem. Tak więc jak ma kominek działać na zasadzie konwekcji to najtańsza jest blacha, powyginać połączyć nitami zrywalnymi i zero problemu i minimalne wymiary.

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Wełna to historia , zresztą bardzo zła , jeśli chcesz się cofać to zaryzykuj...
    Z wkładów 3 szybowych ze szprosem posiadamy Romotop KV 6.6.3 C , cena katalogowa 1140 euro netto czyli 4900,-
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 19-04-2016 o 09:00
    Darek B

  5. #5

    Domyślnie

    Dodatkowo przy zastosowaniu blachy wokół kominka zamiast śmiesznych płyt czy to gk czy krzemianowo wapiennych możesz do takiej blachy od strony żeber kominka przynitować podłużne żebra które można wygiąć stykając z samym kominkiem. To spowoduje dodatkowe odebranie ciepła bezpośrednio z powierzchni kominka i zwiększoną konwekcje (jak to wygląda zobacz sobie między płytami grzejnika konwekcyjnego taka dodatkowa blacha zwiększająca powierzchnię oddawania ciepła którą połączone są płyty grzejnika). Ktoś powie że ta blacha jest przyspawana do płyt i dlatego odbiera dobrze ciepło i ma rację ale im dokładniej takie żebra będą przylegać do kominka tym lepiej odbiorą od niego ciepło.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmmmm111

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    Na super wydajnym kominku jeśli chodzi o ciepło to mi nie zależy. A co do płyt to również skłaniam się ku krzemianowo - wapiennym. Dziękuje za odpowiedzi Co do kominka bardziej podoba się nam Arysto ( posiada większe szyby) ale dziękuje za propozycję.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lecho*ski
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-341
    Posty
    801

    Domyślnie

    Utknąłes Olo 20 lat temu.
    To co opisujesz to najgorsza możliwa kombinacja ocynku i przypalanej od niego wełny.
    Do założyciela wątku. Zabudowa która planujesz powinna być wykonana z płyt konstrukcyjno - izolacyjnych. Zapisz to sobie w umowie lub na fakturze w uwagach.
    Cytat Napisał olo75 Zobacz post
    Dodatkowo przy zastosowaniu blachy wokół kominka zamiast śmiesznych płyt czy to gk czy krzemianowo wapiennych możesz do takiej blachy od strony żeber kominka przynitować podłużne żebra które można wygiąć stykając z samym kominkiem. To spowoduje dodatkowe odebranie ciepła bezpośrednio z powierzchni kominka i zwiększoną konwekcje (jak to wygląda zobacz sobie między płytami grzejnika konwekcyjnego taka dodatkowa blacha zwiększająca powierzchnię oddawania ciepła którą połączone są płyty grzejnika). Ktoś powie że ta blacha jest przyspawana do płyt i dlatego odbiera dobrze ciepło i ma rację ale im dokładniej takie żebra będą przylegać do kominka tym lepiej odbiorą od niego ciepło.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lecho*ski Zobacz post
    To co opisujesz to najgorsza możliwa kombinacja ocynku i przypalanej od niego wełny.
    Temperatura topnienia cynku to 419 stopni C. U mnie nad kominkiem blacha nagrzewa się maks.140 stopni C. Do temp. topnienia brakuje 260 stopni C. O jakim przypalaniu piszesz i czego przypalaniu?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.nowicki

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-708
    Posty
    16

    Domyślnie

    dobra rada. jak masz w miarę rozsądnie zorganizowane ogrzewanie domu to kominek rób po kosztach bo użyjesz go max 10 razy w roku dla przyjemności. Ja zainwestowałem w kominek około 20 koła z zabudową. Stopa zwrotu to pewnie ze 120 lat.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jak ktoś rozpatruje kominek pod kątem stopy zwrotu poniesionej inwestycji, to proponuję zawsze zamontowanie zamiast niego pieca - śmieciucha w kotłowni.
    Pozdrawiam
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo75 Zobacz post
    Temperatura topnienia cynku to 419 stopni C. U mnie nad kominkiem blacha nagrzewa się maks.140 stopni C. Do temp. topnienia brakuje 260 stopni C. O jakim przypalaniu piszesz i czego przypalaniu?
    Masz ta blachę nad czy wokół kominka? Uściślij zeznania...

    "W moim kominku Jotul oryginalnie była blach okalająca kominek".

    Na taką blachę działa temperatura przekraczająca znacznie 400 o C. Ocynk z tej blachy dawno wchłonął organizm - Twój i Twojej rodziny. Chyba, ze jeszcze nie paliłeś na prawdę. A może masz termometr w jakiejś dziwnej skali?

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmmmm111

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    No dobra czytam i czytam. i już sam nie wiem.
    Ostatnio wpadł mi pomysł żeby samemu spróbować swoich sił. developer doprowadził mi powietrze z zewnątrz, jest otwór w kominie do podłączenia kominka. Jest też wyczystka. Tak więc zostaje podłączenie kominka oraz obudowanie go. Z tego co zdążyłem zaobserwować używając płyt np firmy Promat. Buduje się po prostu obudowę i nic więcej się nie kombinuje.( dodam że ojciec jest stolarzem, więc posiadamy jako taką wprawę w różnych konstrukcjach i piecyk wolnostojący zamontował sobie sam).

    Czy przy prostej zabudowie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek-nowoczesny16.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	353702
    Czy do zabudowy takiego kominka trzeba posiadać jakaś dodatkową wiedzę której nie znajdę w poradnikach??

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Gdyby jej nie trzeba było posiadać, to nie pytał byś o to na internetowym forum ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmmmm111

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    Forum jest rodzajem poradnika więc pytam

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmmm111 Zobacz post
    Forum jest rodzajem poradnika więc pytam
    W pewnym sensie masz rację. Na tym forum są wszystkie potrzebne informacje by taką obudowę zrobić oczywiście jest też sporo innych informacji i teraz trzeba odfiltrowa„ te zbędne od tych niezbędnych. A obudowa z fotki wcale nie taka prosta mimo prostej formy Pamiętaj że obudowa nie może opierać się na wkładzie, górna część tutaj wisi do tego ukryty dolot powietrza na dole i mocowanie kamienia do obudowy by po kilku dniach nie spadło i oczywiście zachowane przekroje wlotu i wylotu powietrza.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mmmmm111

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    9

    Domyślnie

    No i tu widzę fajny post, bo z ważnymi uwagami. w tym tyg przemyślę wszystkie za i przeciw i dam znać. ( jeśli podejmę się zabudowy samemu może zdam fotorelację)

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Masz ta blachę nad czy wokół kominka? Uściślij zeznania...

    "W moim kominku Jotul oryginalnie była blach okalająca kominek".

    Na taką blachę działa temperatura przekraczająca znacznie 400 o C. Ocynk z tej blachy dawno wchłonął organizm - Twój i Twojej rodziny. Chyba, ze jeszcze nie paliłeś na prawdę. A może masz termometr w jakiejś dziwnej skali?
    1. kominek był oryginalnie z blachą wokół a nad kominek nałożony został blaszany dystrybutor
    2. na taką blachę nie działa temperatura przekraczająca 400 oC a najwyższa temp. jaka u mnie wystąpiła to 140 oC
    3. nie mam termometru a termostat
    4. uszkodzenie temperaturowe ocynku który zaczyna wydzielać substancje szkodliwe ma postać biało-żółtego nalotu spróbuj kiedyś spawać element ocynkowany a będziesz wiedział jak wygląda takie uszkodzenie bo tylko przy takim uszkodzeniu zaczyna ocynk wydzielać substancje szkodliwe a u mnie takiego uszkodzenia na blasze nie ma bo być nie może

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony