dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shield22

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    42

    Domyślnie Przełącznik pomiędzy deszczownicą a słuchawką prysznicową

    Witam, posiadam deszczownice z słuchawką prysznicową mam pytanie o przełącznik między deszczownicą a słuchawką prysznicową jak prawidłowo powinien działać ?? jak mam wciśnięty to leci z słuchawki ale też troszeczkę z deszczownicy jak wyciągnę przełącznik to leci z deszczownicy ale muszę go trzymać żeby został w tej pozycji albo sam się przełączy z powrotem na słuchawkę lub skacze pomiędzy słuchawką i deszczownicą i leci trochę z tego i tego. Można ten przełącznik jakoś regulować ?? zestaw jest nowy więc nie ma mowy o kamieniu czy coś podobnego. Jak to działa u Was ??

  2. #2

    Domyślnie

    A ciśnienie w instalacji jest dobre? Może przepływ wody zbyt mały?
    Ja obecnie takie problemy mam w mieszkaniu gdzie woda jest podgrzewana przez piecyk gazowy- np jak biorę prysznic a Żona w kuchni odkręci wodę- ciśnienie spada i przycisk wyskakuje...
    Może u Ciebie też dławi jakiś podgrzewacz przepływ, na zimnej wodzie ten sam problem?

  3. #3

    Domyślnie

    Może być niskie ciśnienie wody ale obstawiał bym zanieczyszczenia . Montaż baterii rozpoczyna się od przelania wody z rur . Wypłukuje się brud z rur . Następnie montujemy baterię . Rozkręć przełącznik i go wyczyść .

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shield22

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    42

    Domyślnie

    ciśnienie mam dobre koło 4 pokazuje ciśnieniomierz, instalacja cała nowa płukana, sprawdzana i płukana, zestaw cały jest z Kludi więc raczej takich objawów nie powinno być. Myślałem że jak przełączę żeby leciało z słuchawki to będzie lecieć z słuchawki a nie trochę z deszczownicy, może ten przełącznik jakoś się reguluje ?? a jak macie ustawione na deszczownice i zmniejszycie strumień wody to samo się przełączy na słuchawkę? tak powinno działać ??

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał shield22 Zobacz post
    ciśnienie mam dobre koło 4 pokazuje ciśnieniomierz, instalacja cała nowa płukana, sprawdzana i płukana, zestaw cały jest z Kludi więc raczej takich objawów nie powinno być. Myślałem że jak przełączę żeby leciało z słuchawki to będzie lecieć z słuchawki a nie trochę z deszczownicy, może ten przełącznik jakoś się reguluje ?? a jak macie ustawione na deszczownice i zmniejszycie strumień wody to samo się przełączy na słuchawkę? tak powinno działać ??
    Kludi to nie jest castoramowy badziew takze powinno dobrze dzialac. Ja mam dwie deszczownie i w kazdej dziala to inaczej, w jednej mam przelocznik ktory jest sztywno, dam na deszczownie to ciagle leci deszczownia, nawet jak zakrece wode, to samo ze sluchawka. W drugiej lazience mam taki sam zestaw ale dziala tak ze odkrecam wode leci sluchawka, wyciagam przelacznik leci deszczownia, jak spadnie cisnienie to pstryk i przekakuje na sluchawke. Ale nie ma tak ze troche z tego troche z tego. Takze albo cos masz zle podlaczone, chociaz tam chyba nie ma co zle podlaczyc albo jednak cisnienie za male, albo jakas wadliwa sztuka sie trafifa i musiakbys reklamowac

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    shield22

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Kod pocztowy
    73-102
    Posty
    42

    Domyślnie

    Ciśnienie jest ok będę wzywał serwisanta bo działanie jest tragiczne

  7. #7

    Domyślnie

    mam podobny problem - zamontowaliśmy zestaw podtynkowy prysznic + deszczownica, deszczownica wychodzi z sufitu i jest oddalona od ściany o ok. 70 cm bo przy ścianie mam siedzisko, wysokość to ok. 2,15m, długość ramienia sufitowego 20cm. zestaw jest od firmy TRES. i przycisk przełączający deszczownicę nie działa, tzn. nie blokuje się i muszę go trzymać wciśniętego żeby woda leciała z deszczownicy, inaczej odskakuje czy to wina ciśnienia, czy macie jakieś inne pomysły? jestem załamany

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał talisman Zobacz post
    mam podobny problem - zamontowaliśmy zestaw podtynkowy prysznic + deszczownica, deszczownica wychodzi z sufitu i jest oddalona od ściany o ok. 70 cm bo przy ścianie mam siedzisko, wysokość to ok. 2,15m, długość ramienia sufitowego 20cm. zestaw jest od firmy TRES. i przycisk przełączający deszczownicę nie działa, tzn. nie blokuje się i muszę go trzymać wciśniętego żeby woda leciała z deszczownicy, inaczej odskakuje czy to wina ciśnienia, czy macie jakieś inne pomysły? jestem załamany
    Też mam tres. działa dobrze.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał talisman Zobacz post
    mam podobny problem - zamontowaliśmy zestaw podtynkowy prysznic + deszczownica, deszczownica wychodzi z sufitu i jest oddalona od ściany o ok. 70 cm bo przy ścianie mam siedzisko, wysokość to ok. 2,15m, długość ramienia sufitowego 20cm. zestaw jest od firmy TRES. i przycisk przełączający deszczownicę nie działa, tzn. nie blokuje się i muszę go trzymać wciśniętego żeby woda leciała z deszczownicy, inaczej odskakuje czy to wina ciśnienia, czy macie jakieś inne pomysły? jestem załamany
    Mam obecnie podobny problem z zestawem podtynkowym GROHE EUROCUBE 23409000. Włącznik deszczownicy po włączeniu z czasem sam mi odskakuje i nie wiem czy za słabo go dokręciłem, czy też to wina ciśnienia (nie wydaje mi się) czy coś innego... Ktoś ma jakiś pomysł?

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,

    Czy w baterii termostatycznej również może dochodzić do takiego przeskakiwania przełącznika słuchawka-deszczownica?
    Rozważam natrysk natynkowy z baterią mieszaczową jednouchwytową albo termostatyczną ....
    Ma ktoś doswiadczenie w temacie i co polecacie aktualnie ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony