dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szatek1

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    4

    Domyślnie Jaki kolor ścian wybrać do dużego pokoju dziennego?

    Witam serdecznie

    Mam dylemat na jaki kolor pomalować pokój.

    Myślałem o szarym który jest ostatnio bardzo modny. Druga opcja to ciemny brąz. Trzecia opcja to dwie ściany o innym kolorze i dwie ściany o innym kolorze. Tu jestem otwarty na propozycje kolorów chociaż chciałbym zostać przy tym szarym i brązie (może by tak połączyć te kolory, tzn dwie ściany brązowe a dwie szare?)

    Proszę o opinię i czy w ogóle te kolory będą pasowały do mojego pokoju (jasne meble w kolorze brzozy)

    Załączam zdjęcia pokoju i dwie propozycje odręcznie robione w paincie dotyczące dwóch kolorów ścian. Prosżę o opinie czy te kolory nie gryzą się

    Wymiary pokoju to 5 x 5 metrów

    Aha, i jeszcze jaki kolor rolet wybrać do szarego lub / i brązowego (oddzielnie lub w połączeniu tych dwóch). Firanki są już zdjęte


    Zobacz całą galerię
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	77,8 KB
ID:	347863  
    Ostatnio edytowane przez szatek1 ; 25-02-2016 o 01:42

  2. #2

    Domyślnie

    O rany kto cię namówił na ten fiolet
    Dla mnie tylko biały albo bardzo jasny szary.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Proponuję nie pytać nas na forum, a spytać małżonkę/partnerkę/partnera.
    Będzie zdrowiej!
    Ostatnio edytowane przez firewall ; 25-02-2016 o 12:18

  4. #4
    Internetowy rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A Zapraszam do zadawania pytań na forum oraz przesyłania ich na adres [email protected] www.sniezka.pl

    Domyślnie

    Jasna kolorystyka wpłynie zdecydowanie korzystniej na to wnętrze. Jasne odcienie szarości np. 558 srebrzysty blask to mogłaby być „baza” tego pomysłu. Połączenie z ciepłym odcieniem czekolady (513 rozkoszny brąz) oraz (koniecznie) słonecznym żółtym jak 519 miodowa słodycz byłoby ciekawą propozycją dla tego pokoju. Brąz i żółty może pojawiać się jedynie w postaci ciekawych dodatków (poduszki, doniczki, bibeloty itp.) W razie zmiany pomysłu łatwiej jest przearanżować wnętrze zmieniając w nim po prostu dodatki. Powodzenia!
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    szatek1

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Proponuję nie pytać nas na forum, a spytać małżonkę/partnerkę/partnera.
    Będzie zdrowiej!
    Jestem młodym studentem, to jest mój pokój, sam w nim urzęduję

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    O rany kto cię namówił na ten fiolet
    Dla mnie tylko biały albo bardzo jasny szary.
    Biały kolor ścian absolutnie odpada.

    Sam się namówiłem. Miałem 18lat jak malowałem ten pokój. Wtedy mi się bardzo podobał taki odcień fioletu. Do tego fioletu dobrałem różowe gejowskie rolety, czego teraz trochę żałuję, no ale cóż... Wraz ze zmianą koloru ściany przyjdzie zmiana koloru rolety.

    Tu pytanie: jaki kolor rolety będzie pasował do jasnych (brzozowych) mebli i szarych ścian? Brązowy? Czarny?

    Cytat Napisał E-Rzecznik Śnieżka Zobacz post
    Jasna kolorystyka wpłynie zdecydowanie korzystniej na to wnętrze. Jasne odcienie szarości np. 558 srebrzysty blask to mogłaby być „baza” tego pomysłu. Połączenie z ciepłym odcieniem czekolady (513 rozkoszny brąz) oraz (koniecznie) słonecznym żółtym jak 519 miodowa słodycz byłoby ciekawą propozycją dla tego pokoju. Brąz i żółty może pojawiać się jedynie w postaci ciekawych dodatków (poduszki, doniczki, bibeloty itp.) W razie zmiany pomysłu łatwiej jest przearanżować wnętrze zmieniając w nim po prostu dodatki. Powodzenia!
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik FFiL Śnieżka
    Witam, bardziej mi się podoba pomalować cały pokój na odcień 541 MIEJSKI RYTM http://www.sniezkasatynowa.pl/kolor/541

    Ewentualnie dwie ściany zrobić w odcieniu 513 ROZKOSZNY BRĄZ a dwie 558 SREBRZYSTY BLASK http://www.sniezkasatynowa.pl/kolor/558 lub 541 MIEJSKI RYTM http://www.sniezkasatynowa.pl/kolor/541

    Jakikolwiek żółty odpada. Mam brzozowe meble i to się będzie zlewać.
    Żadnych poduszek ani bibelotów nie będę kupować.
    Jedynie ewentualnie dwie doniczki do postawienia na parapecie, tylko będę jeszcze musiał przemyśleć jakie rośliny w nich posadzić.

    Poniżej załączam zdjęcie zestawienia różnych odcieni szarości z brązem.

    Proszę o opinie na temat połączenia brązu z szarością czy to się nie gryzie i który odcień wybrać w kwestii połączenia dwóch kolorów, a jeśli cały pokój w jednym kolorze to czy odcień 558 SREBRZYSTY BLASK (jaśniejszy szary) czy 541 MIEJSKI RYTM (ciemniejszy szary)

    Miniaturka zdjęcia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Śnieżka połączenie kolorów.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	14,0 KB
ID:	349243
    Ostatnio edytowane przez szatek1 ; 09-03-2016 o 01:16

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    jasny szary będzie genialny do tego wnętrza. podobają mi się odcienie farb, które wybrałeś. ale brązy bym sobie darowała.

  7. #7

    Domyślnie

    jest wiele odcieni szarośći a one ładnie prezentują się na ścianach

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nie_zapominajka

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-123
    Posty
    132

    Domyślnie

    Szary jest jak dla mnie nieco smutnym kolorem, a ten fiolet to rzeczywiście dość paskudny jest. Wole zdecydowanie delikatniejsze kolory, które jednak rozjaśniają pomieszczenie. Jasny brąz byłby może jeszcze ok. Nie rozważałeś może beżu? To dosyć ciekawy kolor i wydaje mi się, że nadaje pomieszczeniu dość elegancji, ale to tylko moje zdanie. Zresztą można zobaczyć i samemu ocenić: http://noy.pl/bezowe-pokoje-nie-musz...zadzic-w-bezu/. Najlepiej iść w jasne kolory, szczególnie, że jak widzę, masz dość mały pokój, a takie ciemne barwy optycznie go jeszcze bardziej pomniejszają, no i są dość przytłaczające. Beż, jasny brąz, może niekoniecznie szary, bo to mi się nie kojarzy zbyt dobrze, bardziej z obdrapanymi ścianami i murami, niż przytulnym pokojem.

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    magda55

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Wrocławki
    Kod pocztowy
    55-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja zdecydowała się na biel ponieważ jest neutralna i pasuje do wszystkiego miejscami zdecydowałam się jeszcze na szarości efekt jest świetny

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Jak szary to szary piryt od Magnata, albo coś podobnego. Moim zdaniem jest jak biały - pasuje do wszystkiego.

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Lubie ciepłe kolory...
    Szary obecnie jest modny ale czy w tym przypadku o modę chodzi ?
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony