dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 59 z 63
Pokaż wyniki od 1.161 do 1.180 z 1246
  1. #1161
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A, no to do przegródki na płyn wlewam około 1/2 szklanki octu takiego zwykłego spirytusowego i wkraplam olejek eteryczny, jeden zapach albo mieszankę robię. Olejku eterycznego przeciętnie 6 kropli, max 12 na 1 pranie.
    Do białych i jasnych rzeczy używam olejków, które są przezroczyste, np. lemongrasowego, z drzewka herbacianego. Do kolorów daję pomarańczowy, mandarynkowy lub lawendowy - to są moje ulubione. Zimą mieszam pomarańczowy z cynamonowym
    Pranie cudnie pachnie i dodatkowo jest wolne od bakterii, bo niektóre olejki działają bakteriobójczo. I nie ma problemu z kamieniem w pralce.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #1162
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Ocet 10%??
    A olejki obojętnie jakie czy konkretnej firmy???

  3. #1163
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Dziecinny super też w biały poszłam właśnie ze względu na zabawki i swobodę zabawy dodatkami kolorowymi co to za dywan,bo fajny? Córcia urocza
    Szafa nr 3 choć sprawdźcie czy z tej szuflady będzie wygodnie korzystać- nie pamiętam ile macie wzrostu

    Do ręczników nigdy płynu nie daję, bo wtedy się ponoć robią mniej chłonne. Patent z octem intrygujący ale czy działa też jak robisz dodatkowe płukanie wodą na koniec? (Nam sie zdarza prac takie ilości, że ustawiam dodatkowe płukanie, a by się na pewno żel do prania wypłukał ale to też mi płyn wypłukuje

  4. #1164

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiwik Zobacz post
    Dziecinny super też w biały poszłam właśnie ze względu na zabawki i swobodę zabawy dodatkami kolorowymi co to za dywan,bo fajny? Córcia urocza
    Szafa nr 3 choć sprawdźcie czy z tej szuflady będzie wygodnie korzystać- nie pamiętam ile macie wzrostu
    Dzięki
    Dywan LEKPLATS z Ikei. W dziecinnym króluje Ikea

    Co do szafy - na szkicu specjalnie narysowałam sobie "wysokość na wyciągnięcie ręki" i tutaj właśnie znajduje się szuflada Ale dobrze, że o tym piszesz, bo to łatwo przeoczyć.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #1165
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Ocet 10%??
    A olejki obojętnie jakie czy konkretnej firmy???
    Ocet 10%, olejki obojętne jakiej firmy, byle były naturalnymi olejkami eterycznymi a nie kompozycjami zapachowymi.
    Ja kupuję z Avicenny, ale tylko dlatego, że tą firmę ma sklepik

    Cytat Napisał wiwik Zobacz post
    Do ręczników nigdy płynu nie daję, bo wtedy się ponoć robią mniej chłonne. Patent z octem intrygujący ale czy działa też jak robisz dodatkowe płukanie wodą na koniec? (Nam sie zdarza prac takie ilości, że ustawiam dodatkowe płukanie, a by się na pewno żel do prania wypłukał ale to też mi płyn wypłukuje
    Nie robię dodatkowego płukania, bo używając octu ponoć nie ma obaw, że detergent zostaje. Podobno...
    Wydaje mi się jednak, że takie płukanie wypłucze także olejek i należałoby go wlewać z octem tuż przed tym dodatkowym płukaniem. Tylko jest to raczej nierealne, wychwycić odpowiedni moment, nikt przecież nie będzie przy pralce warował
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  6. #1166

    Domyślnie

    Wiecie co... aż wypróbuję ten sposób z octem i olejkiem. Tylko jak skończą mi się płyny, bo zawsze kupuję zapas jak jest promocja i akurat mam nadwyżkę
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  7. #1167
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Spróbuj Dzięki wyeliminowania płynów do płukania pozbyłam się problemów z suchą skórą i alergii, z którą żaden dermatolog ani alergolog sobie poradzić nie mógł
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  8. #1168

    Domyślnie

    Szok, mamy światło w sypialni

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170708_183758.jpg
Wyświetleń:	1244
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	392616

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170708_183738.jpg
Wyświetleń:	1243
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	392617
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  9. #1169
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Hehe, pacze na okna i mysle" no ale jak to nie mieli swiatła??? ze niby rolety caly czas zasłoniete??? " pacze pacze... i po chwili dopiero zobaczyłam ten plafon
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  10. #1170

    Domyślnie

    Iscra - to moskitiera jest w tej rolecie?

    Jak to dobrze wykorzystać przerwę na kawę do odwiedzenia starych kątów... Zawsze człowiek czegoś się nowego dowie...
    Do białego prania używam octu i proszku do pieczenia, ale do płukania prania klasycznie - płyny pachnące wiosenną łąką, słońcem, morzem i innymi cudownościami... A teraz słyszę, że ocet + olejki eteryczne użyte do płukania mają takie działanie na skórę... Podobnie jak ISCRA robię zapasy płynów do płukania w promocji, ale moje zapasy są na wykończeniu i to najwyższy czas na eksperymenty - po zakupach będzie za późno
    Asiu, a do prania tradycyjnie - proszek, żel?

  11. #1171

    Domyślnie

    Cytat Napisał boratom Zobacz post
    Iscra - to moskitiera jest w tej rolecie?
    Moskitiera jest w kasecie, bo musi objąć cały otwór okienny. Roleta jest tylko na ramie okna

  12. #1172
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał boratom Zobacz post
    Iscra - to moskitiera jest w tej rolecie?

    Jak to dobrze wykorzystać przerwę na kawę do odwiedzenia starych kątów... Zawsze człowiek czegoś się nowego dowie...
    Do białego prania używam octu i proszku do pieczenia, ale do płukania prania klasycznie - płyny pachnące wiosenną łąką, słońcem, morzem i innymi cudownościami... A teraz słyszę, że ocet + olejki eteryczne użyte do płukania mają takie działanie na skórę... Podobnie jak ISCRA robię zapasy płynów do płukania w promocji, ale moje zapasy są na wykończeniu i to najwyższy czas na eksperymenty - po zakupach będzie za późno
    Asiu, a do prania tradycyjnie - proszek, żel?
    Do prania używam kapsułek takich z marketu. Próbowałam ekologicznych płynów z orzechów ale kompletnie mi nie podeszły, nie dopierały ubrań. Mąż ciągle paćka odzież, jak nie obiadem, to chemikaliami w garażu
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  13. #1173

    Domyślnie

    Dokładnie o te kasetę mi chodziło
    Mam dość walki z muchami, pająkami i innymi robalami, chyba przeproszę się z siatkami na rzepy do okien...
    W ubiegłym roku przez 4 godziny szorowałam ramę okienną od kleju do moskitier na rzepy - cholera mnie normalnie brała, powiedziałam wtedy nigdy więcej... Pokusiło mnie złe z TV i kupiłam takie płytki elektryczne do gniazdek - na komary i inne stwory latające... Problem komarów zniknął, pojawiły się inne - obesrane przez muchy lampy i meble; ohydne pająki wypełzające zza szafy czy z pod łóżka; bóle głowy... mam tak ciulowo okna zamontowane, że nie mogę założyć od zewnątrz siatki na ramie... takie eleganckie rozwiązanie jak u Ciebie też nie wchodzi w grę, ale dobrze podejrzeć u innych i zanotować na przyszłość

    Mój ślubny też do czyścioszków nie należy... całkowitego pożegnania z proszkiem nie zrobię, ale w niektórych przypadkach jest to możliwe... a powiedzcie mi drogie koleżanki - krochmalicie pościele? ostatnio koleżanka w pracy opowiadała o krochmaleniu pościeli przy pomocy pralki i mnie zaskoczyła tym... czasami z mężem wspominamy tą sztywną, drapiąca, pachnącą świeżością, wykrochmaloną pościel...

  14. #1174
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie krochmalę pościeli, choć faktycznie ta krochmalona miała swój urok Szczególnie w święta, gdy za oknem śnieg a pod puchową pierzynką ciepełko
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  15. #1175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Szafa według mnie jak najmniej podziałów. Dałabym pełne drzwi a w środku hulaj dusza. Gdzie będzie stała ta szafa?

    O roletach muszę u siebie pomyśleć bo mam na poddaszu piekarnik. Tylko nie wiem czy te do środka czy zewnętrzne.

    Też płynów do płukania nie używam miękka woda ze zmiekczacza plus suszenie w suszarce bębnowej i wszystko mam mieciusienkie i puchate.

    Wykrochmalona pościel to mój koszmar z dzieciństwa. Po pół roku jak już była względnie miękka i dało sie nią opatulic porządnie była do zmiany i znowu sztywna jak deska.

  16. #1176

    Domyślnie

    Szafa będzie we wnęce naprzeciw łazienki, przy wejściu do dziecięcego. Teraz stoją tam 2 regały, które za szafę gospodarczą robią i już nam zbrzydło patrzenie na wystawkę chemii i ręczników

    Gdzieś we wrześniu będzie.

    Wiecie co... 6 sierpnia minął rok, od kiedy jesteśmy u siebie Wchodziliśmy bez drzwi, stół jadalniany służył za biurko na 2 komputery, kartonów mnóstwo, 2 wieszaki z ikei zamiast szafy w sypialni, brak kilku frontów w kuchni... A teraz jest cudnie.
    Skończyli budować blok naprzeciwko naszego jedynego normalnego okna. Nie zasłonili całkiem zielonego widoku, dalej jest ładnie

    Czego mi brakuje?
    1. Otwierania drzwi z części dziennej na ogród, aby wypuścić dzieciaki
    2. Drugiego pokoju dla dziecka

    Co mnie wkurza?
    SCHODY.

    Wiecie, ideałem byłoby, gdybym nie miała sąsiadów za ścianą, mogła schować samochód do garażu, gdyby nie trzeba było rowerów w piwnicy trzymać, gdybym miała spiżarkę, garderobę, własny gabinet, a w ogrodzie brzozy i wrzosy. Ale jest o czym marzyć, prawda?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  17. #1177
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Zapisuj sobie te ideały, żebyś potem miała pod ręką, gdy zaczniesz dom budować

    Pozdrówki!
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  18. #1178

    Domyślnie

    Przecież Iscra kolejne szkice układów pomieszczeń rysuje, żeby z wprawy nie wyjść Tu nie ma pytania, czy budować, tylko jak znaleźć odpowiednią działkę

  19. #1179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jak znaleźć? No... szybko Bo jest ich coraz mniej, przynajmniej w swojej okolicy obserwuję zjawisko błyskawicznego wykupywania działek. Największe wzięcie mają te z widokami na góry, tudzież na "góry" (obrośnięte lasem pagórki). Domy rosną jak grzyby po deszczu.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  20. #1180

    Domyślnie

    Też obserwujemy, jak domów przybywa.
    Co ważniejsze: nowe przepisy dotyczące efektywności energetycznej budynków niedługo znacząco podniosą ceny materiałów ociepleniowych (i zainteresowanie mieszkaniami), więc musimy się sprężać. Się zobaczy, co nam z tego "sprężania się" wyjdzie

Strona 59 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony