dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 63
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1246
  1. #21

    Domyślnie

    I ja odwiedzam. Mieszkanko niedużę, jaką macie ściankę kolankową?
    Ciekawa jestem jak będziecie znosić lato. U nas na poddaszu jest czasem naprawdę, naprawdę gorąco. I tymi połaciowymi łapiącymi w lecie słońce to bym się troszkę martwiła. Lepiej od razu pomyślcie o roletach zewnętrznych, o ile możecie je zainstaolwać...
    Ja mam połaciowe w kuchni na wschód, ale gdy zabieram się do gotowania obiadu właśnie na oknie opiera się największe słońce i można zdechnąć, dosłownie.
    Czasem wsadzałam głowę do lodówki

  2. #22

    Domyślnie

    witam się i ja w nowych progach

    mieszkanie - zaskakujące, pierwszy raz widzę tak rozwiązane mieszkanie dwupoziomowe

    czyli teraz dwa miesiące na projekt i wykonanie - będzie tempo, bo czasu mało

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    A moją znajomą developer tak załatwił że sprzedał mieszkanie na 5 piętrze bez windy. Poszła się zameldować, dowiedziała się że nie może. Idzie do dewelopera a ten że "no tak. nie można, bo to pomieszczenie przeznaczone na pracownię" (oczywiście nigdy wcześniej o tym nie wspomniał, mieszkanie też wcale nie tańsze od pozostałych)


    O masakra. A w akcie notarialnym co było? Że kupuje mieszkanie czy pracownię? Bo ja to bym walczyła...


    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Ciekawy układ wnętrz, w którym część dzienna jest naprawdę sercem domu - mieszkania

    A jak wyską macie ściankę kolankową?
    Co do ocieplenia, to chyba takie standardowe wg. ostatnich zmian w Warunkach Technicznych...

    I chcę powiedzieć, że rzut mieszkania nie chce mi się powiększyć
    Masz rację, to jeden z atutów tego mieszkania

    Kolankowa ma równy metr.

    Owszem, od niedawna jest to standardowe ocieplenie. To drugi blok budowany na tym osiedlu przez tego deva, w pierwszym jeszcze było gorsze ocieplenie

    Nad rzutem popracuję wieczorem.

    Tsunami, nie strasz z upałami, proszę W kuchni mam zwykłe okno - jedyne zwykłe w całym mieszkaniu Wychodzi na plac zabaw i plac budowy, bo budują kolejny blok. Syn będzie miał co oglądać ;]

    Mamik, faktycznie, będzie ekspres, ale już mamy mocne ciśnienie na bycie na swoim
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    to dewoleperka, więc dużo roboty nie będzie. Kuchnie tylko sobie już zamawiaj, bo na nią się czeka 6 tyg. ogólnie na meble się długo czeka, nawet kupując w sklepie.

    u mnie na poddaszu jest taka sama temperatura jak na dole

  5. #25

    Domyślnie

    Mam zaklepanego znajomego na kuchnię I niewykluczone, że poza kuchnią będzie miał spoooro roboty na tym mieszkanku.

    Potrzebujemy:
    - zabudowy szafowej pod schodami
    - zabudowy szafowej w pokoju dziecięcym (mam na nią pomysł, zaraz opiszę)
    - być może zabudowy szafowej w naszej sypialni, ale tu musimy jeszcze ostatecznie zdecydować
    - dwóch biurek na komputery stacjonarne
    - witryn na 500+ (książek ;PP)
    - jakieś cwanej zabudowy pod skosy
    - komody

    I jeśli znajdziecie mi takie meble w normalnych cenach, pasujące do białej kuchni z jasnobrązowym drewnianym blatem i do jasnobrązowych paneli (tak bardzo jasnobrązowych, że w sumie to prawie białych ;P), to będę przeszczęśliwa, bo przekopałam tyle stron i nic

    Zaraz wrzucę jeszcze większy rzut, pomożecie mi jakoś rozplanować strefę dzienną, prawda? Proszę
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Nic za darmo
    Najpierw ciacho i kawusia

  7. #27

    Domyślnie

    Gratulacje! Układ bardzo klimatyczny! Tajemnicze schody z przedpokoju do krainy książek
    Dołączam do czekających na porządny rzut

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Iscra prześlij mi dokładne rzuty, to ci przeniosę mieszkanie do sweet home 3d

  9. #29

    Domyślnie

    Proszę, oto działający rzut Z powiększającym klikiem


    A także ciasto i kawa w jednym


    Nie prosiłam deva o zwymiarowany rzut, bo pomiary zrobiliśmy z mężem bezpośrednio w mieszkaniu. Więc, Emi, podeślę Ci jak tylko dorysuję wymiary do rzutu Dzięki wielkie
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  10. #30

    Domyślnie

    I teraz trochę pomysłów, na razie jedynie na płytki

    Do łazienki bardzo podoba mi się kolekcja Paradyż Belat.

    To chyba jedyne zdjęcie, gdzie znalazłam te płytki w takiej konfiguracji, o jakiej myślę (przy umywalce widać to na fotce): czyli na ścianie patrząc od dołu najpierw te boazeryjne, potem szeroka listwa, 2x gładkie i wąska listwa. Zostanie jakieś 10cm do sufitu. Nie wiem tylko jak obudować wannę i stelaż do wc. Nie do końca mi leży ta mozaika...

    Do kuchni natomiast na ścianę spodobała mi się kolekcja Tubądzin Majolika. Mam na myśli te małe kwadraty, o boku 11 cm. Tu niestety nie znalazłam żadnego idealnego zdjęcia, więc trzeba wysilić wyobraźnię

    Zastanawiam się nad ułożonymi w romb białymi płytkami, poprzetykanymi tu i ówdzie (jeszcze nie wiem czy regularnie czy nieregularnie) płytkami w kolorze... i tu mam zagwozdkę. Najbardziej podoba mi się jasnozielony, wprowadziłby trochę świeżości do kuchni. Ale czy ładnie się zgra z białą zabudową kuchenną i jasnym drewnianym blatem?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bardzo fajne. Ja szukam tych zielonych z twojej inspiracji najlepiej w kształcie cegiełek

  12. #32

    Domyślnie

    Czyli się zaczyna
    Napiszę swoje przemyślenia o rozplanowaniu mieszkania, ciekawa jestem jak bardzo będą zgodne, albo niezgodne z tym, co sami planujecie
    Dla potomka przeznaczyłbym pokój przy łazience, bo większy, południowy i bardziej "na uboczu"
    Teraz będzie pomysł chyba kontrowersyjny, ale ja bym zrobiła ścianę oddzielającą łazienkę i pokój południowy od strefy dziennej, bo dzięki temu lazienka i wc nie będą w salonie, wyciszy się strefę sypialni potomka i zyskuje się kawałek intymności np. na czas wizyty znajomych dziecię może spokojnie iść do łazienki i spać nie przechodząc przez środek spotkania rodziców.

    kuchnia jest świetna, w miejscu stołu zrobiłabym blat z szafkami i tyle
    stół umieściłabym przylegający jednym bokiem do schodów,
    pod skosem w salonie zrobiłabym jedno miejsce pracy, drugie w sypialni rodziców (też pod skosem)
    Długa ściana vis a vis kuchni na zabudowę książki i chyba niestety też częściowo zamknięta na ubrania
    kanapę/narożnik postawiłabym tyłem do drzwi do sypialni, tak żeby tv wisiało na tym kawałku ściany przy schodach, na przeciwko drzwi do sypialni

    i jak?

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Zabudowy pod schody i skosy to Pestka
    Posiada fajne inspiracje

  14. #34

    Domyślnie

    Mamik, trafiłaś z przeznaczeniem pokoi Większy, południowy, będzie dziecięcym. Mniejszy - naszą sypialnią. Niestety, nie zmieścimy tam (i nawet nie chcemy) biurka. Łóżko ma wymiar 200x200, do tego 2 stoliki nocne 50x50, 60 cm na szafę i wtedy ledwo wejdzie jeszcze łóżeczko dziecięce przy kolejnym potomku. Całe pomieszczenie ma wymiary 512x272.

    Południowy, dziecięcy pokój ma wymiary 334x467.
    Łazienka 273x175 w szerszym miejscu i 162 w węższym
    Kuchnia 185x296

    Na ścianie przy drzwiach w pokoju dziecięcym chciałabym zrobić zabudowę szafową. Drzwi przesuwne bez żadnego lustra (to dziecięcy, na litość! ), a wewnątrz: na samej górze półki na ciuchy, z których się wyrosło, pudła z nieużywanymi zabawkami, etc. Niżej półki i wieszaki na ciuchy bieżące, ale na tyle wysoko, że jeszcze 2-latek nie sięgnie. Na samym dole wysuwane na prowadnicach kosze na zabawki, z których młodzież może sobie korzystać do woli. Myślę, czy tutaj jakiś ikeowy system szafowy nie byłby najtańszą, a jednocześnie absolutnie wystarczającą opcją... co myślicie?

    Myśli mi za szybko biegną, Mamik, wybacz xD Kontynuując komentowanie Twoich pomysłów...

    Raczej nie będziemy dodatkowo oddzielać łazienki i dziecięcego od reszty, bo zrobilibyśmy wąski, kiszkowaty korytarzyk. To mieszkanie blokowe, więc nie chcemy ograniczać przestrzeni. No i goście są od święta, a dom ma być na co dzień dla całej rodziny - czyli niech dzieciaki bobrują i nie mają w tym zbyt wielu utrudnień

    Pierwszy widok, jaki mają goście wchodząc na górę, to widok na przestrzeń pod skosem, pod oknami dachowymi w salonie. Dlatego to tam myślimy dać kanapę/narożnik.

    Muszę koniecznie poszukać inspiracji dotyczących zabudowy pod skosami

    Pusiu, patrzyłam na Pinteresta Pestki i kurczę... ona ma tych tablic całe mnóstwo i żadne po nazwie nie określa tego, czego szukam. Chyba, że źle szukam? Nie umiem?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  15. #35

    Domyślnie

    Melduję się i tu, będę podglądać, bo pomocna raczej nie będę .
    Pozdrawiam
    Katka

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał TsunamiM Zobacz post
    I ja odwiedzam. Mieszkanko niedużę,
    nieduże? ja mieszkałam na 36 m2 w 6 osób i było super noo może mamie mniej podobało się mieszkanie z teściami

    Iscra
    super, gratuluję mieszkania fajnie, że kuchnia jest oddzielna
    zabudowy skosów szukałabym w pomysłach zabudowy schodów można dopasować ale zawsze to jakaś myśl.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d8f7b25f3c1c4f52fd5707db741fe644.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	8,8 KB
ID:	353853
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5131ddc2545be61e662aeb68185b1c67.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	353854
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8af8240c340d356f6fdcf1823a2862ac.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	353855

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    ja mieszkałam na 36 m2 w 6 osób
    Ale wy liliputki, to zupełnie zmienia postać rzeczy

  18. #38
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Ale wy liliputki, to zupełnie zmienia postać rzeczy
    też prawda! dla nas te 36 m2 to wielka powierzchnia

  19. #39

    Domyślnie

    Ooo to siedzisko pod schodami super , na dole jakiś kawałek miejsca do siedzenia się przyda

    kanapa pod skosem - jeśli dach pod dużym kątem, to jeszcze może się da, ale jeśli nie, to wstając trzeba uważać, chyba, że kanapę odsuniecie na środek

    patrząc na rzut wydaje mi się, że jedyne miejsce na biurko to właśnie pod skosem przy oknach, chyba, że przewidujecie do doświetlenia biurek tylko oświetlenie sztuczne

    pomyślcie może, czy szafa w pokoju dziecięcym musi być z drzwiami przesuwanymi, taka zabudowa jest głębsza niż zwykła szafa, droższa, a u Was nie byłaby na całą ścianę, bo jest skos

    mi bardzo podoba się takie wysuwane cargo na ubrania, normalnie w szafie głębokiej na 60 cm dostęp do rzeczy na półkach jest trudny,,alternatywą są szuflady, ale takie cargo też mi się podoba

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hejka

    Witam się i ja w nowym wątku Gratuluję pięknego lokalu i życzę Wam wiele radości z urządzania oraz mieszkania Ruszyliście z kopyta, więc zapewne sporo będzie się tu działo
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

Strona 2 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony