dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    galante

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-134
    Posty
    30

    Domyślnie Wylewka z anhydrytu czy cementowa

    Stoję przed dylematem wyboru wylewki anhydrytowej lub betonowej z miksokreeta.
    Dom w technologii murowanej.
    Parter podłogówka, piętro: podłogówka w łazience, kaloryfery w sypialniach.

    1. Na parterze mam mało centymetrów, więc założenie jest styropian 4cm + 7 wylewka betonowa. Przymierzam się do kładzenia hydrauliki i podłogówki, oraz zamówienia drzwi tarasowych i wejściowych. Zależy mi aby progi szczególnie od strony budynku były możliwie najniższe...
    PYTANIE: czy mogę założyć zalanie całego poziomu parteru betonem a gdyby ostatecznie korzystniejsza była wylewka anhydrytowa zdecydować się na nią niejako w ostatniej chwili? Czy te 2-3cm różnicy na wysokości wylewki pomiędzy anhydrytem a betonem na parterze może mieć znaczenie na rozprowadzenie już hydrauliki w kuchni, małej łazience z WC i prysznicem, schody do piwnicy i na piętro, futryny, a może jeszcze na coś czego nie potrafię przewidzieć dziś?

    2. Na pietrze kombinuję albo w całości anhydryt albo w całości beton.
    PYTANIE: Czy zakładając, że podłogi na piętrze będę kładł za rok najwcześniej albo za dwa, czy mogą zostać do tego czasu: podłogówka w łazience oraz rury do kaloryferów położone na gotowo ale nie zalane wylewką i ogrzewane zimą?
    Czy w ogóle podział wylewek: parter anhydryt, a piętro wylewka betonowa jest prawidłowy? np. ze względu na sterowanie ogrzewaniem, czy choćby grzanie kotłem?
    Moje wątpliwości wynikają przede wszystkim z braku centymetrów na parterze i przeciwwskazania anhydrytu w łazience na piętrze.

    Wiele rozwiązań ostatecznych mnie przerasta dziś i decyzje wolałbym odłożyć do przyszłego roku, a muszę tam zamieszkać na najbliższą zimę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Czemu powielasz wątki już istniejące?.
    Idea forum polega na sumowaniu doświadczeń przez lata w danym wątku o danym zagadnieniu.
    Nie bądź leniem - poczytaj co już napisano na forum na ten temat.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzień dobry, proponuję zrobić wylewkę anhydrytową zarówno na parterze, jak i na piętrze. Nie ma też przeciwwskazań jeśli chodzi o zastosowanie takiej wylewki w łazience. Tylko ważna jest w tym przypadku odpowiednia izolacja przeciwwilgociowa.

    Pozdrawiam
    Marek Tucholski
    Online Ekspert marki Lafarge.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Czy pod parterem jest piwnica? Bo jeśli nie, to 4cm styro, dramatycznie mało.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  5. #5

    Domyślnie

    Poszukaj na forum temat wielokrotnie był poruszany. Rozpoczynanie nowych wątków które już były są bez sensu.
    Cokolwiek wybierzesz jeśli zrobi to rzetelna ekipa (firma) będziesz zadowolony. A każda wylewka ma swoje minusy i plusy. Minusy betonowej są znane na 100% anhydrytowej jeszcze pokaże czas. Ważne aby posadzka została wykonana przez firmę która zrobi to rzetelnie i profesjonalnie.

    Pozdrawiam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985
    Ostatnio edytowane przez termolit ; 23-06-2016 o 15:44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony