dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Tere fere.
    Lokalizacja licznika jest ustalana właśnie w tych warunkach technicznych przyłączenia, tak więc znowu dajesz ciała.
    Nieładnie
    Całkiem się już zaplątałeś.
    Ze skrzynki na granicy działki autor będzie pobierał prąd, z pominięciem licznika, który według ciebie znajduje się na/w domu. ?
    Bądź człowieku poważny, nie ośmieszaj się.
    Ja odpowiadałem tylko na Twoją niezdarną wypowiedź z której wynikało że nic nie wiesz, a jednak jesteś w stanie logicznie pomyśleć i wydumać że licznik będzie w tej skrzynce którą postawili.

    Ponadto nie pisałem że licznik znajdował się będzie nadal na domu tylko że gdy przyłącze było napowietrzne to tam był tak że nie wmawiaj tu komuś ciemnoty.
    Sam tą moją wypowiedź wytłuściłeś więc proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem i oceniać wypowiedzi innych po tym co ich autor miał na myśli.

    Plączesz się w zeznaniach człowieku i zamiast pomagać forumowiczom to oceniasz wypowiedzi innych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    Powołujesz się na post tytułowy, to zwróć uwagę, że autor zadał pytanie ad hoc nie dowiadując się nic w OSD i nie konsultując z elektrykiem na miejscu, a ty już go straszysz.
    Elektryk na miejscu i tak musi być, i jeśli bedzie kumaty to temat ogarnie bez żadnego zmartwienia inwestora i bez konieczności zadawania pytań na Muratorze...
    O....obrońca uciśnionych się znalazł.

    A widziałeś kiedyś elektryka który zawołany na budowę wytłumaczy wszystko zainteresowanemu punkt po punkcie.
    Jak go zawoła to ten powie że prosta sprawa i on ma takich 10- siątki miesięcznie i ma znajomości w Rejonie Energetycznym.
    Jak inwestor chce to mu zrobi i usługa kosztuje tyle i tyle.......... na tym się kończy rozmowa
    Pójdzie do ZE i tacy dobrzy są że doradzą mu że ma sobie barak postawić aby taryfy budowlanej nie mieć.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 03-05-2016 o 13:55
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    O....obrońca uciśnionych się znalazł.
    Niby kogo uciśnionego bronię?
    Jedynie czytelników, którym jak autorowi tego tematu będziesz wciskał kit o koniecznej "taryfie budowlanej", agregacie lub prądzie od sąsiada i narażaniu ich na niepotrzebne koszty.

    A widziałeś kiedyś elektryka który zawołany na budowę wytłumaczy wszystko zainteresowanemu punkt po punkcie.
    Tak, widziałem a nawet sam nim byłem.
    Przykro mi, że miałeś do czynienia tylko z "elepstrykami", Czesiami spod budki piwem.

    Kolego, trollujesz coraz bardziej.
    Wyluzuj, OK?
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 03-05-2016 o 14:26

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77
    Ja odpowiadałem tylko na Twoją niezdarną wypowiedź z której wynikało że nic nie wiesz, a jednak jesteś w stanie logicznie pomyśleć i wydumać że licznik będzie w tej skrzynce którą postawili.
    No widzisz, nic nie wiem, a jednak wiem wszystko.
    Taki szkolony skurczybyk, nie ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.314

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    autorowi tego tematu będziesz wciskał kit o koniecznej "taryfie budowlanej", agregacie lub prądzie od sąsiada i narażaniu ich na niepotrzebne koszy
    Nikomu nic nie wciskam tylko informuję jakie są opcję, przynajmniej nie obiecuję gruszek na wierzbie.
    Pójdzie do ZE to sami mu wcisną.

    Cytat Napisał zbich70 Zobacz post
    Przykro mi, że miałeś do czynienia tylko z "elepstrykami", Czesiami spod budki piwem.
    Nie miałem do czynienia ale przychodząc do takich co mieli, znam z ich opowiadań.

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    No widzisz, nic nie wiem, a jednak wiem wszystko.
    Taki szkolony skurczybyk, nie ?
    Niby wiesz wszystko i tylko na taką odpowiedź cię było stać

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Nic nie wiemy o miejscu zainstalowania licznika.
    Nie wiemy, czy obok lub nad złączem kablowym znajduje się złącze pomiarowe.
    Nie wiemy, jak jest podłączony kabel WLZ Odbiorcy do złącza pomiarowego itd.
    Za dużo niewiadomych, by odpowiedzieć.
    Fotki lub schemat, oraz WTP z PGE wiele by pomogły.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #26

    Domyślnie

    Witam ponownie. Skonczylo się na zainstalowaniu skrzynki budowlanej obok skrzynki przyłączeniowej. Będziemy na razie pobierac prad budowlany aż do momentu oddania domu do użytku Jedyny pozytyw to taki, że nowy dom będzie szkieletowy i jego budowa powinna się dość szybko skończyć.
    Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie odnośnie późniejszego przeprowadzenia pradu od przyłącza do budynku. Czy muszę na to mieć oddzielny projekt? Czy może wystarczy schemat przebiegu kabla zawarty w projekcie budowlanym?
    I jeszcze trochę z innej beczki Czy muszę zatrudniać geodetę po wykonaniu przyłącza wodociągowego, potem elektrycznego, a potem przy oddaniu budynku do użytku? czy ewentualnie jest opcja, że geodeta zrobi to za jednym razem?
    dużo tych "czy", ale może rozwiejecie choć część moich wątpliwości

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony