dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29

Temat: Wycena SSO

  1. #1

    Domyślnie Wycena SSO

    Witam, przymierzam sie do budowy domku z poddaszem uzytkowym o pow 116m2 + garaz 26m2. wg projektu http://praktyczneprojekty.pl/u12___116m2.html.
    Dom bedzie z betonu komorkowego h+h, na klej. Dostalem wycene do SSO i chcialbym sie dowiedziec czy ceny sa ok?

    1. Przygotowanie terenu pod budowe, wykopy pod lawy, zbrojenie law fundamentowych, sciany fundamentowe z bloczka betonowego, izolacja sciancieplna pionowa, izolacja przeciwwigociowa, zasypanie wew scian ziemia piaszczysta i zageszczenie, ulozenie kanalizacji pod posadzka, podloze pod posadzkowe z betonu b10
    22tys

    2. sciany parteru zew i nosne z pustaka h+h na zaprawie klejowej, nadproza
    22 tys

    3. strop teriva + schody zelbetowe 25,5 tys

    4. sciany pietra zew i nosne , nadproza
    11tys

    5. konstrukcja dachu bez deskowania impregnowanej cisnieniowo, akcesoria do wiezby. 17,5tys

    6. scianki dzialowe, nadproza nad drzwiami i oknami, kominy systemowe x2 ponad dachem z klinkieru 9,5tys

    7. nadproza nad oknami i drzwiami lub prefabrykowane szczyty

    W sumie w przyblizeniu ok 110 tys za SSO tj robocizna oraz material, czy ktos jest w stanie mi powiedziec czy to jest duzo ty ceny sa ok?

  2. #2

    Domyślnie

    Sam się przymierzam do budowy i staram się orientować w kosztach. Porównując do swoich ofert ta wydaje się być akceptowalna. Jeśli ekipa jest sprawdzona. Widzieliście ich wcześniejsze budowy? Rozmawialiście z ich byłymi klientami czy są zadowoleni?

  3. #3

    Domyślnie

    Opinie maja b.dobre. Widzialem tylko zdjecia ale nie ma problemu zeby obejrzec na zywo a do tego wszystkiego udziela gwarancji na 5-6 lat

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Wycena ok, bo nie zawiera pokrycia dachu, okien połaciowych i rynien. Razem z tym wyjdzie za 150 000 zł

    Co do projektu to jakoś małe okna. Nie obawiasz się, że będzie za ciemno?

    Ja bym powiększył okna trasowe, w gabinecie i tarasie zrobił okna od podłogi, wyrzuciłbym okno na schodach (małe) i zrobił połaciowe w celu doświetlenie schodów. W garażu też bym wrzucił większe okna.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    6. scianki dzialowe, nadproza nad drzwiami i oknami, kominy systemowe x2 ponad dachem z klinkieru 9,5tys

    Coś mi ta pozycja nie pasuje.Sam komin systemowy to koszt 4-5 tys. Do tego klinkier materiał, na ściany działowe, stal i beton do nadproży, robocizna.

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze okna beda ok, tarasowe ma 180, w jadalni 150, w salonie rowniez 150, w garazu rowniez sa powiekszone, z drugiej strony zrezygnowalem calkowicie z okien napoddaszu.

    4-5 tys to chyba za 2 kominy systemowe, patrzac w internecie to ceny kominow systemowych zaczynaja sie od ponizej 1,5zl,a dobrych kominow to koszt rzedu 2-2,5 za sztuke

  7. #7

    Domyślnie

    Dodam jeszcze ze z oknami bylo kilka zmian, taras zostal przeniesiony na tyl, zostalo dodane drugie okno w kuchni, a na poddaszu doprojektowane okna w pokoju i lazience

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    4-5 tys to chyba za 2 kominy systemowe, patrzac w internecie to ceny kominow systemowych zaczynaja sie od ponizej 1,5zl,a dobrych kominow to koszt rzedu 2-2,5 za sztuke
    No według tego projektu to potrzebujesz 2. Jeden kominek + wentylacja, drugi piec i wentylacja.

  9. #9

    Domyślnie

    I 2 beda w takich kwotach jak widac

  10. #10

    Domyślnie

    W miare? To za ile mozna by bylo postawic taki dom?

  11. #11
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    W miare? To za ile mozna by bylo postawic taki dom?
    Koszt SSO jest faktycznie w miarę ok. Ja miałem tyle ale już z dachówka i z zabezpieczeniem na szkody górnicze.
    Sądzę,że gdybyś sam kupował materiał byłoby o ok.10tys.zl mniej. Robocizna za SOO z dachem to ok.40tys.zl

  12. #12

    Domyślnie

    Woj mazowieckie, ciezko okreslic, jak rozmawiamy z firmamy to przewaznie wyceniaja robocizne a materialy we wlasnym zakresie

  13. #13
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofb51 Zobacz post
    Woj mazowieckie, ciezko okreslic, jak rozmawiamy z firmamy to przewaznie wyceniaja robocizne a materialy we wlasnym zakresie
    Bo tak dla inwestora korzystniej.

  14. #14

    Domyślnie

    Napewno korzystniej ale z drugiej strony szybciej i mniej nerwow. Szczerze sam liczylem ze zmieszcze sie w 100tys, ale to tylko 10 tys wiecej z czego ta kwota jest do negocjacji i z gwarancja Odbije sobie w pozniejszym etapie gdzie bede duzo rzeczy juz sam robil.

  15. #15

    Domyślnie

    Też uważam że cena ok. Ja miałem w podobnej cenie tylko że strop klasyczny lany

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.625
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Jeżeli nie chcesz sam zamawiać materiałów to jest to najlepsza opcja i jest zdecydowanie szybciej. Nie trzeba brać urlopu, jeździ po hurtowniach, dogrywać terminów itp. Lepiej zostaw sobie ten urlop na wykończeniówkę, bo wtedy bardziej się on przyda.
    Jest internet, sa telefony.
    Jak rozpoczynałem budowę, wziąłem jeden dzień urlopu, odwiedziłem trzy hurtownie. Jedna okazała sie moim głównym dostawcą, druga pomocniczym, z trzecią nie współpracowałem, ale od czasu do czasu sprawdzałem ceny.

    Materiały zawsze były na miejscu o czasie, w odpowiedniej ilości.
    Materiały drobne (pianki, gwoździe, folie) wykowawca kupował w pobliskim składzie budowlanym, biorąc faktury na mnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #17

    Domyślnie

    Czasami lepiej nie placic wogole vatu niz potem starac sie o zwrot

  18. #18
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Bez VAT-u czyli materiał z kradzieży ?

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bez VAT-u czyli materiał z kradzieży ?
    Z odzysku

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dancos

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-830
    Posty
    48

    Domyślnie

    Witam. Podpinam się pod temat
    Dostałem wycenę stan SSO - nie znam się na tym kompletnie i nie wiem czy cena mieści się w normie, prosiłbym rzucić okiem, będę wdzięczny

    Domek dosyć prosty, 113 + 33 m2. http://z500.pl/projekt/601/Z292,idea...ne-ogolne.html

    Sama robocizna, woj. Mazowieckie 27 tyś. zł .

    - fundamenty
    - ściany fundamentowe
    - nośne
    - działowe
    - strop tradycyjny
    - kominy
    - schody lane wewnętrzne
    - balkony

    Ekipa która się nie ogłasza, inwestorzy sami się dobijają
    Ostatnio edytowane przez dancos ; 20-01-2017 o 15:11

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony