dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 171
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Salon ma szerokość 5,15 m , długość 6,65 m, potem przechodzi w kuchnie 3,56 m na 7,30 m.

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Dzisiaj zakończono tynkowanie ... no prawie W przyszłym tygodniu przyjeżdżają drzwi, obróbka będzie w maju i wtedy będzie można uznać elewację za skończoną.
    W każdym bądź razie dłuższa przerwa
    Poniżej "kilka" zdjęć elewacji - niestety pogoda na lepsze zdjęcia nie pozwoliła

    Garaż od d... strony


    Przejście między garażem a domem


    okno salonowe widziane zza pierwszego "słupka"


    widok od "ogrodu"


    okno salonowe widziane zza drugiego "słupka"


    Ściana od sąsiada


    Elewacja od ulicy, w tym momencie zdarzyło się coś może nie tyle coś oczekiwanego co spodziewanego...


    Zaczęło padać... a właściwie lać ... do tego sypać gradem


    Szybka ewakuacja, ustawienie od zawietrznej, szyba w dół - cyk i do domu... czekać na przyjazd drzwi

  3. #43

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Super!!
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Dodatkowo przyszła też oferta na centralę rekuperacji, tu też mam zgryz. Projektowana centrala to zehnder 550 comfortair, nie byłem jakoś specjalnie przekonany do jej montażu, bo wówczas kosztowała około 20k, a teraz wyceniono mi ją na delikatnie powyżej 7k, co przy cenach w necie (ponad 10k) jest jakąś perspektywą.
    Mimo wszystko trochę lat minęło od debiutu na rynku, dlatego zapytam czy nowe rekuperatory mają coś dodatkowo, ew. są znacząco lepsze od tych starszych modeli? Kolejny temat do przespania.
    Teraz dodają tylko więcej niepotrzebnych funkcji do sterownika. Dzisiaj wszyscy już muszą mieć sterowanie smartfonem. W tym co najważniejsze (wentylatory, wymiennik) nie nastąpił przełom. Coraz częściej wymiennik aluminiowy jest zastępowany polipropylenowym.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  6. #46
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    bob_budownik, Brysia8 dzięki.

    Bartek dziękować pięknie. W takim razie nie będę miał oporów przed starszą centralą. Z tego co zdążyłem wyczytać wymiennik polipropylenowy pozwala osiągnąć sprawność powyżej 95%, ale jakoś konkretnych liczb nie widziałem. To co najważniejsze czyli wymiennik krzyżowy, przeciwprądowy w wymienionym Zehnderze jest.

    Wesołych wszystkim zaglądającym!!!

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Dzisiaj przyjechały długo oczekiwane drzwi. Ze starymi żegnamy się bez żalu



    Cały proces wymiany potrwał ponad 6 godzin.


    Drzwi od pomieszczenia gospodarczego/garażu


    Drzwi wejściowe:



    Na razie funkcje odbojników pełnią styropiany

    Po 6 godzinach po ekipie oprócz drzwi zostały też inne ślady, które pewnie już teraz zostały przykryte Na zająca ze śniegu już za późno, coś tam trzeba ulepić



    Jutro przyjeżdża ekipa od rolet i żaluzji żeby je wyregulować po ociepleniu i zamontowaniu parapetów, do tego planowane jest, adekwatnie do pogody, "lepienie" płytek w pomieszczeniu gospodarczym.

  8. #48
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Dzisiaj 80% prac zrobionych, na dokończenie trzeba będzie chyba poczekać na ekipę od producenta żaluzji...
    Czujki przed bramą garażową są już na swoim miejscu, dzięki temu brama już się do końca zamyka
    Rolety wyregulowane. Kabel od elektrozaczepu w drzwiach - przedłużony.
    Spadki w pomieszczeniu gospodarczym porobione, jutro lecą płytki.

    Problemem okazały się żaluzje fasadowe. Ekipa przyjechała bo byli wzywani do blokujących się na samym dole żaluzji (przy rozwijaniu). Z tym uwinęli się szybko, ale okazało się, że po podciągnięciu do góry żaluzje nie chowają się całkowicie, ogólnie idą pod pewnym kątem, dodatkowo przy obrocie z jednej strony ok, z drugiej nie za bardzo chciały się obracać. Skracanie sznurków nie tyle nic nie dało, co jeszcze pogorszyło sprawę - bardzo wyraźnie zaburzyło poziom na żaluzjach, więc ustawienia wróciły do stanu pierwotnego.

    Ostatecznie kapitulacja i decyzja o wezwaniu producenta, ciekawe tylko ile czasu trzeba będzie czekać ... ale w końcu nie wprowadzamy się w najbliższym czasie.

    Czeka nas jeszcze drobna poprawka drzwi do garażu.

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Płytki w pomieszczeniu gospodarczym położone. Teraz jesteśmy w trakcie spotkań z ekipami od pompy ciepła i rekuperacji.
    Zmianie uległa łączna głębokość odwiertów. Zamiast 2x98m będzie 3x80. Cały czas się zastanawiamy nad pompą, do wyboru właściwie mamy dwóch producentów Nibe i Alpha Innotec. Na obie do końca maja jest promocja. Nibe bodajźe 5k taniej, a Alpha za free moduł chłodzenia pasywnego.

    Ogólnie oferty bardzo zbliżone, w zasadzie oprócz jednej firmy, ale tutaj stanowcze podważenie wyników OZC by Asolt oraz, mogę przypuszczać, że rozmowa na ten temat z kobietą sprawiły, że małżonka ostatecznie nie wspomina miło tej rozmowy. Efekt raczej do przewidzenia.

    Wycenialiśmy również rekuperację, ale w stosunku do wcześniejszej wyceny wszystkie firmy przebiły ją o ponad 5k. Nie sądzę, żeby wpływ na taką różnicę miała centralka - 3 firmy od pompy wyceniały aerisa next 600, najdroższa wycena była z centralką komfovent - tutaj wymiennik obrotowy. Najtańsza wycena robiona wcześniej z centralami do wyboru: theslagreen, zehnder oraz brink(renovent excelent).

    Pytanie, w przypadku aerisa, czy warto dopłacać do wymiennika entalpicznego i dlaczego?

    Dzisiaj kolejne, ostatnie już spotkanie z kolejną firmą od pomp i czas podjęcia decyzji...

  10. #50
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie było... ale taki sezon ogórkowy. Przynajmniej u nas na budowie. Pertraktacje z firmami od pomp też się przedłużały, w ostatniej chwili odezwała się jeszcze firma, którą już w zasadzie mieliśmy spisaną na straty, ostatecznie i tak nic z tego nie wyszło.

    Zamówiona inwerterówka alpha innotec, 260 metrów odwiertów, czekamy na dopłaty - podobno mają ruszyć w lipcu. Umowa podpisana praktycznie w ostatniej chwili - pod sam koniec maja - na promocję na chłodzenie pasywne w pompie jeszcze się załapaliśmy.

    Pozostaje jeszcze do podjęcia decyzja w temacie rekuperacji. Jedna z firm, dodam że sprawdzonych i pewnych, przedstawiła modele reku "400" a więc poniżej tego co wychodzi z projektu i sprzeczne z tym co inne firmy proponują: od 450 brinka do 600 aerisa.

    W międzyczasie pokazał się problem z drzwiami w jednym oknie - brak możliwości uchylenia a i otwieranie/zamykanie szło ciężko. Tutaj po krótkim okresie oczekiwania ekipa się zjawiła i wyregulowała wszystkie okna. Następnego dnia, a dokładniej wczoraj, wizyta producenta żaluzji i naprawa wcześniej opisanej sytuacji. Po ich ingerencji - wszystko cacy poza brudnymi odciskami rąk na elewacji....

    Tutaj kilka zdjęć "w samo południe"




    Teraz przyszedł czas na rozglądanie się za ogrodzeniem, pomysłów jest kilka a zobaczymy co z tego wyjdzie - wszystko zależy od wyceny.
    Dodatkowo czas się zająć trawą wokół domu bo te samosiejki już mnie wnerwiają

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    prześliczny!

    Macie gdzieś przewidziane oświetlenie górne przyszłego tarasu?

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Elfir dzięki

    Mamy wyciągnięte 4-5 punktów w każdym daszku. Jakie konkretnie oświetlenie to będzie, gdzieś się coś kiełkuje, ale na tym etapie często ulega to zmianie

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    gratulacje! ładny ten wasz dom. co prawda podobał mi się bardziej jak był ciemniejszy - w tym grafitowym styro - ale ta biel to z kolei taka klasyka

    czy mogę zapytać od kogo kupowaliście fasadówki oraz drzwi wejściowe?

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Vendea dzięki. Też się śmiałem do żony, że po szlifowaniu grafitu już ładnie wygląda i może w takim kolorze zrobić elewację ale nie przeszło
    Ogólnie miały być inne elementy na elewacji trochę ją wyróżniające - zamiast rolet miały być okiennice. Tutaj problemem mógł być śnieg przy oknach do samej ziemi, więc zrezygnowaliśmy. Potem miały być deski elewacyjne też ostatecznie pomysł upadł. A teraz na tapecie jest jakieś delikatne graffiti - ale to dopiero w momencie wykończenia - zobaczymy czy pomysł przetrwa

    Chcieliśmy też "pograć" trochę ogrodzeniem, ale spec powiedział, że 3-metrowe odcinki blachy perforowanej, mimo nawierconych otworów (przezierność 40%) będą zachowywały się jak żagle i je powygina, a z kolei zaproponowane rozmiary blach 1,5m x 1,5m żonie się nie podobają. Nie mówiąc już o wzroście kosztów przez podwójną ilość słupków

    Okna i drzwi zamawiane u Mielczarka w Zduńskiej Woli, mimo kilku przedstawicieli innych firm u nas w mieście, oni byli najbardziej konkretni, cenowo też z tego co kojarzę najlepiej i nie robili problemów z roletami na najwyższe okna.

  15. #55

    Domyślnie

    Przeczytałem całość dziennika więc po kolei

    Po pierwsze jakaś masakra z tą pierwszą firmą … chyba bym zaczął mordować jakby mnie takie coś spotkało. Po przeczytaniu tej historii muszę przyznać, że bardziej wyrozumiałym okiem spoglądam na pracę mojej ekipy do której miałem pewne uwagi… jednakże to co przeczytałem u Ciebie przechodzi wszelkie pojęcie.

    Co do samego projektu – bardzo fajny, gratuluję! Fajna bryła, ciekawie ułożona. Ekstra, że wszystkie pokoje i salon moją wyjście na taras. Super, że całość parterowa. To duży plus. Gdyby moja działka na to pozwoliła to mój dom też budowałby się parterowy

    Widzę, że okna zamówiliśmy w tej samej firmie. Różnica jest tylko taka że u Ciebie już zamontowane a u mnie dopiero w fazie ustaleń szczegółów. Jesteś zadowolony z ich montażu? Samych okien? Nie napisałeś, albo przeoczyłem, jakie to okna? Plastik na profilu Schueko?

    Bardzo ładnie wyszła elewacja – równiutko. Całość super się prezentuje! Powodzenia z tarasem i ogrodzeniem!

  16. #56
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Pierwszą firmę po prostu przerosła ta budowa, żałuję, że przy fundamentach nie odeszli bo było już blisko. Nie chcieliśmy być pośrednikiem, ani na nikogo wskazywać palcem - wg nas wina zarówno po stronie ekipy jak i kierownika i zostawiliśmy im dogadanie się. Kierownik w kosztach naprawy błędu nie partycypował i było blisko żeby ekipa sobie poszła. Zostali, jak widać nie na długo. Co najlepsze budowali też dom u mojego brata, bez żadnych komplikacji Ale tutaj prosty projekt, "bez udziwnień"

    Dziękować pięknie - zasługa żony. Ogólnie cieszą nowoczesne bryły i to, że coraz więcej takich powstaje. Działki trochę szukaliśmy z odpowiednimi warunkami, no ale rozumiem, że w Krakowie cena też jest inna. Ale widać, że na takiej małej działce jak Twoja też się da coś fajnego postawić

    Co do okien - najlepsza ekipa jaką mogłem trafić, a szukałem długo... Z montażu okien jestem bardzo zadowolony, dlatego też do nich wróciliśmy po drzwi i znowu bez żadnego problemu - takie drzwi jak chcieliśmy.
    Co do okien to: 14 z nich PCW na profilach Schuco CT 70 CAVA. Ostatnie, największe - aluminium na profilu Yawal DP 150 Thermo.

    Dzięki ale to zobaczy się kiedy, teraz na tapecie pompa ciepła - jakoś za 2 tygodnie mają zaczynać odwierty. I z niecierpliwością czekam na dopłaty... liczę, że w łódzkim jeszcze będą
    Ostatnio edytowane przez Mr A ; 10-07-2017 o 21:52

  17. #57

    Domyślnie

    No tak prosty domek z daszkiem dwuspadowym to każda ekipa postawi, ale jak ma to być bardziej skomplikowana konstrukcja to zaczynają się schody
    Sam długo szukałem firmy, żeby była w miarę solidna i potrafiła wykonać dom o większym poziomie skomplikowania. Ja przy moim poziomie perfekcjonizmu chyba bym nerwowo nie wytrzymał gdyby ktoś mi postawił fundament nie tam gdzie trzeba

    No tak działkę macie w pięknej okolicy U mnie chodziło głównie o jej bliskość do centrum miasta. Cena oczywiście też - w Krakowie ceny lubią być "inne". Ale mnie taka mała działka wystarcza - nie jestem fanem koszenia trawy

    Dobrze słyszeć, że ekipa Mielczarka daje radę. To mi ulżyło. Trochę się denerwowałem kwestią montażu okien. A jak się sprawuje HS Yawala? Będę miał dokładnie te same HS-y w jadalni W miarę gładko to chodzi?

    Firma od pomp jakaś lokalna Łódzka? Ja biorę ze Śląska firmę bo w Małopolsce ceny są szalone Trochę zazdroszczę pompy gruntowej - w mnie pompa powietrzna.

    Zdecydowałeś się co do firmy od rekuperacji? Mnie reku robi ta sama firma co pompę i ogrzewanie podłogowe. Jest dosyć polecana, także przez architektów, i z mojego rozeznania ma dobre ceny. Jak coś to mogę rzucić namiar. Ale nie mogę polecić na 100% bo jeszcze nic u mnie nie zrobili poza ofertą Powodzenia z dopłatami W Krk wszystko znika "pod stołem" - miałem kilka podejść

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    W naszym rejonie ciężko z firmą doświadczoną w takich budowach, jak są to raczej nie budują domów jednorodzinnych, ale to też pewnie przez cenę jaką rzucają i terminy zajęte do przodu. Ci co kończyli to głównie w większych miastach operują.
    Działkę mam w mieście 500 metrów od szkoły i gdzieś 200-300 od planowanej obwodnicy miasta Dom maksymalnie dostosowany do warunków działki (może samo koszenie nie jest złe ale dbanie o resztę zieleni nam nie idzie), byłaby większa, dom byłby większy kilka metrów. Nie chcieliśmy żadnych schodów - od 20 lat mieszkamy w domach od piwnicy, przez parter, piętro aż po poddasze. Schodom powiedzieliśmy stanowcze nie

    HS bardzo fajnie chodzi, 9-letni syn bez większego problemu otwiera okno, jak się za bardzo zaangażuje z otwarciem to gorzej ma z jego wyhamowaniem

    Firma od pomp z Pabianic, tutaj decydowały detale, pompę dawali wszyscy mniej więcej w tej samej cenie, tu cena za odwierty zrobiła robotę. Oprócz lokalnych firm też miałem wycenę ze śląska, ale najpierw telefonicznie twierdzili, że do mojego domu to max 8kW i jakoś niemile moja żona wspomina rozmowę. Potem się odezwali jak robili w okolicy pompę, jakoś pod koniec maja (do końca maja chłodzenie pasywne w wybranej pompie dostawaliśmy za free, a to koszt 6k), ale tu akurat przyjechał z filii z Wrocławia. Zobaczył dom, potwierdził, że jednak musi być większa. Ze spotkania ogólnie byłem zadowolony, ale raz że chcieliśmy inwerterówkę, a bodajże smartheat w ich ofercie ma opisane na forum kłopoty ze skokami napięcia, o czym powiedział na spotkaniu. A ofertę na on/off buderusa dostaliśmy już w czerwcu.

    Z rekuperacją mam dwie, a nawet trzy firmy i na razie się zastanawiamy. Jedna to ta od pomp, druga z Kielc, która naprawiała instalację reku u mojego brata, i też do niego trafiła jako polecana, trzecia lokalna, która robiła nam podłogówkę, ale tu nie tylko z terminami, ale i z wyceną jest ciężko bo jeżdżą po całej Polsce i nigdy czasu nie mają

    Co do dopłat to rękę na pulsie trzyma nasz wykonawca, który ma jakiegoś znajomego w banku. Zobaczymy co z tego wyjdzie - jakoś specjalnie się nie nastawiam, a jak będzie to super, bo to zawsze trochę grosza na coś innego pójdzie.

  19. #59

    Domyślnie

    Bardzo słusznie ze schodami. Ja z kolei całe życie dotychczas w kamienicy w centrum Krakowa, więc schody w domu to będzie dla mnie pewna nowość. I zdaję siebie sprawy, ze akurat to nie będzie zmiana na lepsze!

    Dobrze wiedzieć, że HS działa jak trzeba, dzięki za informację!

    Trzyma kciuki w takim razie za sprawny montaż i odwierty! Będę śledził doniesienia Powodzenia z dopłatami!

    Zechcesz się podzielić informacją ile firmy, które rozważasz liczą sobie za wykonanie instalacji do reku? Instalacja będzie na rurach plastikowych? U mnie będzie Pe-flex.

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Cała instalacja na rurach spiro, do tego dodatkowo przejście między wyższą częścią budynku, a niższą będzie obudowane nierdzewką
    Jedna firma wyceniła na 17k z rekuperatorem do wyboru TheslaGreen, Renovant, Zehnder - wszystkie o wydajności 400/450 m3/h. Druga firma - 20k z aerisemnext 600, zastanawiamy się jeszcze nad tym z wymiennikiem entalpicznym - 1500 zł dopłaty. Na wycenę trzeciej firmy się nie doczekałem, ale sprawa jest otwarta, bo bardzo dobrze nam się współpracowało do tej pory.

Strona 3 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony