dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 232
  1. #201
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ocieplenie idzie, nic się nie martw
    U mnie okna wstawiali w styczniu i jest ok, ale pewnie zależy też jaki montaż wybrałeś.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  2. #202

    Domyślnie

    Styropian kupiłeś? Tej zimy juz kilka podwyżej było :/
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  3. #203

    Domyślnie

    Witam Was serdecznie. Nie znalazłam odpowiedniego wątku, aby zapytać o pewną rzecz zatem pytam tutaj. Mam taki problem. Odziedziczyliśmy z mężem w spadku dom, który stopniowo sobie remontowaliśmy, jak tylko były pieniądze. Teraz chcemy dobudować do domu podjazd z ulicy. Nie zrobiliśmy tego wcześniej ze względu na braki w funduszach. Kiedy parkujemy to samochód musi stać na chodniku ponieważ nie ma innej możliwości. Chcieliśmy zrobić taki gładki podjazd prosto z ulicy wprost do garażu, który właśnie kończymy stawiać. Wiem, że będzie się to wiązało z wieloma formalnościami, przede wszystkim pozwoleniami na takową budowę itp. Tego jesteśmy świadomi. Tylko, że nasza sąsiadka zwróciła nam uwagę na jeszcze jedną rzecz. Mianowicie na to, że jeśli dostaniemy zgodę na budowę takiego podjazdu, to na pewno spowodujemy utrudnienia na drodze w związku z pracami, maszynami czy ekipą która by się tym zajmowała. Sprawdziłam w internecie i przepisy mówią, że musielibyśmy ustawić odpowiednie oznakowanie informujące o pracach i utrudnieniach. Znalazłam również informację na stronie http://alces.pl/znaki-drogowe-i-wyna...h-przez-firmy/ o tym, że są odpowiednie firmy, zajmujące się wynajmowaniem znaków a także określeniem ewentualnej zmiany organizacji ruchu. Nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia i chciałam Was zapytać, czy słyszeliście może o czymś takim i jesteście w stanie mi coś doradzić. Byłabym bardzo zobowiązana.

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jakiego rodzaju masz drogę koło domu? Gminną? Wojewódzką?
    To o czym piszesz, to jest zgoda na zajęcie pasa drogowego na czas wykonywania robót. W tej zgodzie określane są warunki i opłata.
    Ale żeby coś więcej doradzić, muszę wiedzieć jaki jest rodzaj drogi.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniellos_ Zobacz post
    Styropian kupiłeś? Tej zimy juz kilka podwyżej było :/


    Nie nie kupiłem, tylko 2 paczki na zatkanie dziur miedzy dachem a kolankową. Słyszałem ze ceny idą w góre nawet na pustaki

  6. #206

    Domyślnie

    jak masz $ to kupuj i niech czeka, bo to chyba nie koniec czarnego scenariusza dla styropianu...
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  7. #207

    Domyślnie

    O jakim czarnym sceniariuszu dla styropianu piszecie?

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Kasy brak, robię na bieżąco na co uzbieram Więc zaryzykuje choć nie uważam żeby był jakoś dużo droższy, na przyszłą zimę pewnie bedzie znów tańszy.


    kaster
    Ponoc cena styropianu leci w góre strasznie.

  9. #209
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Ile to jest strasznie? Bo będę potrzebował ok 43m3 grafitowego, więc zmiana ceny może być dość odczuwalna

  10. #210

    Domyślnie

    fajny układ
    zamiast tej drugiej mniejszej łazienki zrób sobie pralnię z suszarnią - przydaje się

  11. #211

    Domyślnie

    po grudniowych podwyżkach mój styro 033 miał kosztowac 159/m3. po tych z lutego już 170/m3, a podobno TO ma jakies kosmiczne ceny.
    Ja finalnie kupiłem po 174 za 032
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ggdh
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    854

    Domyślnie

    Byłem w jednej hurtowni i mogę mieć 031 grafitowy z Enerporu (Kielce) za 203zl/m3. Może 1 lub 2 zł mniej przy 40m3 i dostawie do mnie prosto z zakładu. No ale to jest 40m3. Gdzie mam to niby trzymać? Miałem na firmie 24m3 EPS100 na podłogę i bardzo komplikowało to operowanie na placu. Gadałem jeszcze z ojcem i mi mówił, że jak w domu ocieplał i styro leżał przez 3 tygodnie, w lecie, raczej suchym, to w większości opakowań dolna płyta była zeżarta przez gryzonie a jakbym sam kupił teraz to pewnie z 6 miesięcy będzie musiał poleżeć.

    Chyba sobie odpuszczę i dołożę ten tysiąc złotych jak już będę wiedział na czym stoję.

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cześć.
    Jak narazie czekam na okna. Pogoda jest jaka jest, w sobotę było ładnie więc podmurowałem pod okna pełną cegłę bo musiałem to zrobić a wolałem przed montażem okien. Dojazd na budowę jest dość cieżki w sobotę prawię się zakopałem w błocie popołudniu. Dzisiaj podjadę zobaczyć jak sytuacje czy można bez problemu wjechać bo padało ciągle
    W sobotę również przyjechały silikaty na ścianki na parter.

    Mam do Was pytanie, bo nie wiem co robić czy na pietrze robić działówki z silikatów 6 cm czy kurcze profile aluminiowe i płyta z watą? Myslałem że można by jeszcze pod płytę K-G dać płytę wiórową 12 mm wzmocni to ścianę i będzie łatwiej coś przybić, robiłem już coś takiego.
    Jakoś tak murowanie mi nie pasuje :/ Co sądzicie?

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Jezeli już GK chcesz to daj płyte x2, to na prawde mocny zestaw.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  15. #215
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Zrób sobie na spokojnie ścianki z tych silikatów.
    Jak dla mnie solidniej. Bo na pewno po 1 płycie GK to nie spełni twoich oczekiwań.

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Kurde powiem o co chodzi.
    Mam kierownika który twierdzi ze strop może nie wytrzymać obciążenia silikatów nawet 6cm. I jeśli chcę z tego ściany muszę wstawić po 2 druty w pierwsze 3 warstwy zaprawy fi 8 zbrojony. Te druty mają być pod każdą ścianka na piętrze, wbite w ściany nośne i łączone na narożnikach drutem wiązałkowym. czyli wychodzi mi ze na każdej prostej ścianie muszę włożyć 6 drutów po 2 na każdej warstwie między silikatami. Wyszło mi 20 drutów 12 metrowych. Może nie duży koszt ale pierd... z tym od groma. Nie wiem czy jest przewrażliwiony czy wymyśla a może ma racje?

  17. #217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Może mieć rację. Strop się ugnie ściana będzie pękać.

  18. #218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    A w projekcie jak jest ? Zajrzyj tam, tam powinny być podane dane o noścności stropu. Ale skoro kierbud tak mówi to coś w tym może być, pewnie nie jedno już widział Jak lekkie ma być to daj te 2x GK i będzie git.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Zajrzyj do projektu jakie masz tam ścianki przewidziane, jaka jest nośność stropu

    Jeżeli masz prawidłowo wykonany strop zgodnie z projektem i w projekcie są też silikaty to wszystko powinno być okej. Pręty to raczej forma świętego spokoju dla kierownika no i też dla siebie.

    Jeżeli nie zmieścisz się w wytrzymałości stropu, nie masz podwójnych belek w stropie pod działówkami a były przewidziane no to wtedy już inna bajka. Albo bawisz się silikatem i prętami albo pozostaje Ci GK.

    Swoją drogą wolałbym działówki z 8 sobie zrobić dla własnej wygody jednak no teraz to już za późno na tego typu zmiany.

  20. #220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Hej.
    Zajrzałem do projektu, przerobiłem go kilka razy (mimo że wcześniej też kilka razy studiowałem) i zauważyłem 1 zdanie w którym jest napisane że jesli ścianki działowe mają być 12 cm należy położyć w ich miejscach podwójne belki stropowe. Na rzutach i w opisie stropu ani słowa o tym tylko w ogólnym opisie budowy na pierwszych 2 stronach
    Trudno mój błąd, kupie druty i położę jak każe kierownik.

    We wtorek dojechały okna
    Panowie cały dzień się męczyli i skończyli po 11 godzinach
    Zdjęcia jutro lub w sobotę. Są super to naprawdę chyba największe wydarzenie zaraz obok dachu i scian
    W sobotę będę konstruował ścianki działowe, Położyłem już pierwszą warstwę silikatów na zaprawę teraz polecę na klej.

    PYTANIE:
    Jak połączyć działówki z ścianami z ceramiki? wiercic dziury w ceramice i wkładać druty? Może jakieś płaskowniki/kontowniki w kształcie L ?
    Jak wy to robiliście ?

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony