dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 232
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie Dom z119 Budowa samemu

    Witam wszystkich.
    Mam nadzieje ze nikt mnie zaraz nie zjedzie, pisze tutaj ponieważ mam dylemat.

    Może najpier opowiem jak wygląd moja Budowa.
    Jestem na etapie przed murowankem ścian samemu kopalem fundament robiłem zbrojenia wylewalem. Ławę mirowalem dam z bloczków betonowych (miałem murarza do narożników ). Ślepa posadzka wylana z grochy samemu.

    Przyszedł czas ns ściany. Piasek cement wapno nadproża oraz pustak Rubena stoi. Szukałem murarzy ale ceny zabijają.

    Zaczynam myśleć od 2 tygodni ze wymuruje sam ściany parteru narazie bez ścianek działowych. Zaznaczę że moje doświadczenie jest praktycznie z tych bloczków ale jestem złota rączka sam zbudowałem domek drewniany 30m2.

    Proszę o porady czy warto samemu budować. Zdolny jestem ☺

    Później wrzucę jakieś zdjęcia

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Przepraszam za błędy pisze z telefonu siedząc na działce

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    Warto, satysfkcja i dużo zaoszczędzonych pieniędzy. Proponuje wynająć człowieka do nadzorowania coś jak kierownik budowy. Jak tak zrobiłem u siebie. Doświadczony i polecany budowlaniec przyjeżdżał codziennie przed swoją pracą na 10min i zlecał mi kolejność prac, ewentualnie pokazywał (pierwszy raz obsługiwałem betoniarke) i pod koniec dnia przyjeżdżal na 20min i oceniał, dawał rady na kolejny dzień, zawsze mogłem zdzwonić do niego lub mms wysłać w ciągu dnia z pytaniem. Kosztowało mnie to 1tys zł (ok 1 miesiac). Powiedział gdzie materiały najtaniej kupić, i całą logistyke i aby powoływać sie na niego.
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    Warto, satysfkcja i dużo zaoszczędzonych pieniędzy. Proponuje wynająć człowieka .....
    Pewnie ten tysiąć zwrócił Ci się przy pierwszym większym zakupie w hurtowni na jego zniżkach
    BTW: ja też polecam budowanie samemu, ale trzeba mieć dużo czasu i silnej woli
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Witam
    Dziękuje za zainteresowanie tematem i za ciepłe słowa.
    Jak mówiłem dodam parę zdjęć:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150511_151841.jpg
Wyświetleń:	656
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	354478
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150511_151852.jpg
Wyświetleń:	555
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	354479
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150513_202757.jpg
Wyświetleń:	576
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	354480
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150822_072712.jpg
Wyświetleń:	406
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	354481
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150513_202810.jpg
Wyświetleń:	411
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	354482
    Kilka zdjęć z prac ziemnych wszystko sam robiłem.
    Ostatnio edytowane przez matlacz ; 30-04-2016 o 12:49

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Teraz wygląda to mniej wiecej tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160204_121505.jpg
Wyświetleń:	431
Rozmiar:	100,9 KB
ID:	354483
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160204_121511.jpg
Wyświetleń:	494
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	354484

    plus ślepa posadzka i nie ma tej folii bo to było zabezpieczone na zimę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z119_rzut1_1122_0_tl_normal.jpg
Wyświetleń:	525
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	354486
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Z119_rzut2_1122_0_tl_normal.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	354487

    tak mniej wiecej wygląda układ ścian

    Dziękuje jeszcze raz za słowa, myślę że w przyszły weekend sam zacznę murować, oczywiście załatwię sobie pomocnika z rodziny
    Ostatnio edytowane przez matlacz ; 30-04-2016 o 12:50

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Cześć. Buduj sam tylko zapału nie strać.
    Z tą trawą to chyba później za lekko nie miałeś?
    Łatwiej jakbyś ziemię zdjął przed kopaniem ław.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Lekko nie było, wszystko łopata i taczka. W większości sam, czas miałem zapał również. Koparki nie brałem więc nie sciagalem najpierw humusu bo łatwiej mi było na trawie zaznaczyć zarys fundamentu

    Zapału na pewno mi nie zabraknie prędzej może trochę wiary we własne możliwości

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Lepiej się oszczędzaj i pomyśl czy musisz wszystko sam. Ja za zdjęcie humusu koparką zapłaciłem 100zł.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    dość płytko ta ława wyszła, głebokość przemarzania chyba nie osiągneła? W trakcie murowania mierz wszystko 3razy, zrób sobie pomocnicze sznurki, zaoptrz sie w profesjonalną poziomice 2m i 1m , ja kupiłem sobie laserową dopiero pod koniec budowy i żałowałem że nie zrobiłem tego na początku, bo bardzo ułatwia prace. Tak jak pisał przemek czasami warto zapłacić te 100-200zł za koparke niż 5dni latać z taczką i łopatą , bo to żadna oczędność. Pamięaj o przejściach w fundamencie i pod fundamentem na kanalize i wode, prąd, możesz dać jakiś dodatkowy peszel na przyszłośc, ja dałem 2x rury pex do kranu na zewnątrz. Za bardzo też niesłuchaj się tych starych budowlańców, co zaczynają zdanie" za moich czasów to..." bo mi taki jeden doradzał gruzem wypełnić fundament zamiast piaskiem, to tak za komuny się robiło Fajny projekt
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Lepiej się oszczędzaj i pomyśl czy musisz wszystko sam. Ja za zdjęcie humusu koparką zapłaciłem 100zł.
    Koparki nie brałem nie z oszczędności, tylko dlatego że u mnie czarna ziemia miała tylko 40 cm później jest piasek wieć koparka kopiąc zrobiła by fundamenty szerokości 60-70 cm (strasznie piasek sie sypie) a łopatą zrobiłem dokładniej 50 cm. później zaś miałem bardzo dużo czasu (ponad 2 miesiące) na wybranie ziemi łopatą więc to była tylko przyjemność

    Cytat Napisał Damian85 Zobacz post
    dość płytko ta ława wyszła, głebokość przemarzania chyba nie osiągneła? W trakcie murowania mierz wszystko 3razy, zrób sobie pomocnicze sznurki, zaoptrz sie w profesjonalną poziomice 2m i 1m , ja kupiłem sobie laserową dopiero pod koniec budowy i żałowałem że nie zrobiłem tego na początku, bo bardzo ułatwia prace. Tak jak pisał przemek czasami warto zapłacić te 100-200zł za koparke niż 5dni latać z taczką i łopatą , bo to żadna oczędność. Pamięaj o przejściach w fundamencie i pod fundamentem na kanalize i wode, prąd, możesz dać jakiś dodatkowy peszel na przyszłośc, ja dałem 2x rury pex do kranu na zewnątrz. Za bardzo też niesłuchaj się tych starych budowlańców, co zaczynają zdanie" za moich czasów to..." bo mi taki jeden doradzał gruzem wypełnić fundament zamiast piaskiem, to tak za komuny się robiło Fajny projekt
    Dziękuje Ci bardzo za rady, bardzo pomocne, poziomice mam w 3 rozmiarach, sznurek murarski również, kielnia itd. Zastanowię się bardzo nad laserową skoro polecasz. Co do kanalizy miałem hydraulika-kolege który rozprowadził ze mną odpływy przed ślepą posadzką, rure na wode też mam juz pod fundamentem która narazie kończy się przy granicy działki
    Zrobię dzisiaj aktualne zdjęcia i wrzucę

    Co do ławy-fundamentu, tak był wykopany na małą głębokość, ale to dlatego ze chcę dom troszkę wyżej ławy narazie zostały przysypane (jak na ostatnich zdjęciach) wokoło "wałem piasku" dzięki temu głębokość przymarzania jest ok. Wszystko było konsultowane z kierownikiem budowy. Jak juz skończę budowę obsypie piaskiem i ziemią wokoło z mniejszym kątem.

    Powiedzcie mi proszę co kupić do cięcia tych pustaków ceramicznych? Ręcznie chyba bym się zajechał.
    jeśli się ktoś zna na agregatach prądotwórczych to tez potrzebował bym pomocy z wyborem tak by pociągnął mi małą betoniarkę.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Pustaki ceramiczne tnie się młotkiem murarskim. Najlepiej jednak zmień je na BK, albo silikat i muruj na klej z puszki.
    Odnośnie agregatu to najlepiej sąsiada z pradem znajdź, a jak się nie da, to zamontuj sobie normalny prąd, bo taniej wyjdzie niz agregat.
    Ostatnio edytowane przez Przemek Kardyś ; 01-05-2016 o 07:14

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Można młotkiem ale są piły. Elektryczne są bardzo drogie ale możesz kupić ręczną.
    Wygląda jak piła do drewna tylko ma większe zęby i na końcu zębów jest widia. Przetestowałem i mogę polecić bo tnie na paseczki jak chcesz.
    Działa na zasadzie wyłamywania ścianek pustaka ale na pewno młotkiem więcej szkody się robi.
    Ja jestem z niej zadowolony. Koszt coś koło 50 zł.
    Co do agregatu - mała betoniarka powinna chodzić na każdym.
    Kup taki około 1kW i starczy.
    I za dużo nie mierz bo czas będziesz tracił a ceramika krzywa i nerwy szarpie. Zrób dokładnie narożniki a później sznurek i jedziesz metry.
    Trzymaj pion a poziom sprawdzaj dokładnie 3 warstwy przed stropem.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Nie da rady wymienić , kupione zapłacone innego nie chce

    MeArek
    Dziękuje poszukam tej piły i pewnie kupię, powiedz mi proszę murowałeś z ceramiki sam? Nie znalazłem na razie na forum nikogo co sam murował z ceramiki. Jeśli masz jeszcze jakieś sugestie porady bede bardzo wdzięczny. Niestety nie mam nikogo co by mi twarzą w twarz coś poradził każdy się wymądrza by samemu nie murować.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Popatrz u nedbeta. Cedryk bez tajemnic.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Przemek dzieki na pewno sprawdze
    Jak obiecałem 2 zdjecia domku z drewna który sam zbudowałem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160501_102309.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	68,8 KB
ID:	354573
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160501_102328.jpg
Wyświetleń:	347
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	354574

    tak teraz wygląda "dom" a raczej fundamenty

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160501_102638.jpg
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	354575
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160501_102655.jpg
Wyświetleń:	447
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	354576
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160501_102710.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	354577

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MeArek
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Łódź
    Posty
    143

    Domyślnie

    Tak murowałem sam. Postaw narożnik 1 najpierw,powiedzmy na 6 warstw.
    Następne stawiaj używając poziomicy wodnej i jak dopasujesz poziom pozostałych do pierwszego rozciągasz sznurek , który musi być mocno napięty, kładziesz pustak za pustakiem do sznurka. Zostaw między pustakami a sznurkiem jakieś 2mm luzu. I nie stresuj się za bardzo bo to kruchy i nie równy materiał.
    Do zaprawy nie żałuj wapna albo cemplastu czy innego plastyfikatora bo ceramika pije wodę z zaprawy.

    powodzenia. Pisz o postępach.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Murowanie narożnika zacznij od tego który wyszedł Ci najwyżej.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Damian85
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Malbork
    Posty
    124

    Domyślnie

    ładnie wyszedł Tobie ten fundament, oby tak dalej
    Z4 -szkieletowy- 100m2,ściany: 15 styro grafit+15wełna+5wełna; dach: 20+20 wełna; podłoga: 10+15 styro; WM+reku+GWC; okna 0,8 + rolety, PC powietrzna - Panasonic7kw +koza AB (sezon'15/'16 1243kwh '16/'17 1400kwh)

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Tylko 1 pytanie.

    Cytat Napisał MeArek Zobacz post
    Następne stawiaj używając poziomicy wodnej i jak dopasujesz poziom pozostałych do pierwszego rozciągasz sznurek ,
    Jak mam dopasować poziom pozostałych narożników do pierwszego?

    Trzymać poziom i pion na wadze umiem Zastanawia mnie własnie jak wypoziomować wszystkie narożniki względem tego pierwszego (najwyższego).
    Ostatnio edytowane przez matlacz ; 01-05-2016 o 19:32

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony