dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 232 z 232
  1. #221
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał matlacz Zobacz post
    Hej.
    Zajrzałem do projektu, przerobiłem go kilka razy (mimo że wcześniej też kilka razy studiowałem) i zauważyłem 1 zdanie w którym jest napisane że jesli ścianki działowe mają być 12 cm należy położyć w ich miejscach podwójne belki stropowe. Na rzutach i w opisie stropu ani słowa o tym tylko w ogólnym opisie budowy na pierwszych 2 stronach
    Trudno mój błąd, kupie druty i położę jak każe kierownik.

    We wtorek dojechały okna
    Panowie cały dzień się męczyli i skończyli po 11 godzinach
    Zdjęcia jutro lub w sobotę. Są super to naprawdę chyba największe wydarzenie zaraz obok dachu i scian
    W sobotę będę konstruował ścianki działowe, Położyłem już pierwszą warstwę silikatów na zaprawę teraz polecę na klej.

    PYTANIE:
    Jak połączyć działówki z ścianami z ceramiki? wiercic dziury w ceramice i wkładać druty? Może jakieś płaskowniki/kontowniki w kształcie L ?
    Jak wy to robiliście ?
    Nie tylko twój ale też KB, jak dopuścił strop do betonowania niezgodnie z projektem. W projekcie jest rozrysowany układ belek, jest w opisie jak postępować gdy ściana działowa jest równoległa do belek i stoi bezpośrednio nad pustakiem stropowym.
    Druga sprawa masz sporą rozpiętość stropu więc powinien odwrotną strzałkę ugięcia, inaczej będzie ci się mocno uginał. Jak ścianki robisz z silki i ogrzewanie podłogowe niech ci KB przeliczy obciążenia stałe dla stropu bo ci się ścianki cały czas będą rysowały.

  2. #222
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Do łączenia ścian możesz zastosować np takie łączniki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p30.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	382737

  3. #223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Na rzucie stropu i w opisie ani słowa Jest tak jak mówiłem 1 zdanie w ogólnym opisie konstrukcji. Kierownika już nie scigne za to bo jak pisałem musiałem zabrać innego bo poprzedni nagle biedak zmarł.

    Na szczęście nie robię podłogówki. Nie zgodze się na płytę k-g bo nie chce tego gówna nic powiesić, słabe wygłuszenie, dzieciaki pukną zabawką i dziura.


    Peta
    dzieki podskoczę dzisiaj do hurtowni i zapytam o coś podobnego. Niestety hurtownie w moim mieście maja straszą obsługę, nic nie doradzą wręcz są oburzeni ze przyszedłeś, ostatni chciałem 4 worki gotowej zaprawy do murowania. Pani pyta mi się na to jaka?
    No to powtarzam gotowa zaprawa do murowania,
    - Jakiej firmy mam kilka,
    - A jakie macie firmy,
    - nie wiem muszę sprawdzić,


    ręce załamywać

  4. #224

    Domyślnie

    PYTANIE:
    Jak połączyć działówki z ścianami z ceramiki?
    Silike masz z Xelli? Ja wkręcałem wkręty w przylegającą ściane w miejscu gdzie silka wypadała tą przeciąta stroną i w tą dziurę powstałą po przecięciu z wystającymi do jej wnętrza kołkami wrzucałem trochę zaprawy. Robiłem tak co kilka warstw.
    Wydawało mi się znacznie stabilniejsze od blaszek. No i w przypadku klejenia napianę gdzie trzebaby podkuwać pustak w miejscu blaszki to było mniej roboty.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  5. #225
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    To może nowe płyty habito od rigipsa ? Podobno są super ekstra poczytać możesz tu
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Witam.
    Jak obiecywałem wstawiam kilka zdjęć okien i domu robionych prze moją żonkę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0122.JPG
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	383055

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0123.JPG
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	383056

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0124.JPG
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	383057

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0126.JPG
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	383058

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0127.JPG
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	65,0 KB
ID:	383059

  7. #227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Co do sobotnich prac, wykonałem ścianki działowe między kotłownią a garażem oraz kuchnia korytarz i łazienka korytarz na wysokość 5 pustaków. Wszystko na klej pierwsza warstwa na ślepej na zaprawę. co 2 warstwę kleju dawałem druty w ścianę nośną.

    2 ujęcia od środka, tutaj kuchnia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0130.JPG
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	47,7 KB
ID:	383060

    korytarz z łazienką
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0131.JPG
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	383061

    Tutaj schody Dość stromę ale lepsze to od drabiny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0128.JPG
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	58,0 KB
ID:	383062

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Troszkę zaniedbałem forum, ponieważ strasznie mało mam czasu

    Z rzeczy bieżących, wymurowałem ścianki działowe na parterze, oraz jestem w trakcie murowania działówek na poddaszu, z tym że tam murowane będą tylko te od łazienki reszta będzie z profili i płyt k-g.
    Postawiłem do końca komin, został otynkowany przeze mnie i wykończony, czekam na cieślę który pomagał stawiać dach, ma zabezpieczyć komin żeby już nie kapało.
    Mam umówionego elektryka na środę, mam z nim wszytsko dogadać i od poniedziałku prawdopodobnie zacznie kłaść wszystko na parterze oraz przeciągnie kable na poddasze, za 2 tyg. wchodzi hydraulik który ma wszystko powyciagać przyszykowac do podłogówki, powieszenia grzejników itp. Tak bym mógł wylać posadzkę za jakiś miesiąc.

    Więc wszystko nabrało tępa. Co chwile coś do załatwiania plus KB co chwile coś dokłada

    Ciągle waham się nad tymi płytami K-G na ściany zamiast tynku.

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Ok mam chwile więc coś dopiszę
    Jak wspominałem ścianki działowe na dole są gotowe, do góry wymurowałem działówki łazienki, fotki zrobione w trakcie:
    Załącznik 389942

    Załącznik 389943

    Przyszedł elektryk i zaczął kłaść kable
    Międzyczasie podłączyli mi prąd i mogę już korzystać z gniazdka a nie z agregatu
    Załącznik 389944

    Załącznik 389945

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170524_171425.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	389946

    Jutro zrobię aktualne fotki ścian an parterze i tej łazienki na pietrze to wrzucę
    Pozdrawiam

  10. #230
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Solzbi

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    70

    Domyślnie

    Witam.

    Jak idą pracę na budowie?

    Zastanawiam się nad takim samym projektem domu. Jakie wprowadziłeś zmiany? Co byś zmienił teraz?

    Pozdrawiam

  11. #231

    Domyślnie

    No musi już mieszkać i się nie chwali
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    matlacz

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Baran
    Posty
    110

    Domyślnie

    Witam
    Z braku czasu zaprzestałem wrzucać zdjęcia.
    Nie nie mieszkam idzie bardzo powoli ponieważ wszystko robię sam.
    Na dzień dzisiejszy mam ukończona elektrykę, hydraulikę posadzki oraz tynki na dole. Drzwi zewnętrzne, bramę.
    Na poddaszu mam ściany działowe z profili i płyt OSB, skosy i kolankową obłożyłem boazerią, cała góra ocieplona.

    Więc zostały drzwi wewnętrzne podłogi płyty k-g, gipsowanie ścian na dole i sufitu, piec, (grzejniki już są) Kuchnia, łazienki acha i sufit podwieszany na poddaszu.


    Co do zmian podniesienie kolankowej o 50 cm, niema ścian na korytarzu na poddaszu będzie barierka z 2 stron, 1 łazienka na górze (większa sypialnia) dół nie mam drzwi (wnęki) w korytarzu, w kotłowni mam drzwi zamiast okna.

    Co bym jeszcze zmienił?
    Może większy otwór miedzy kuchnią i salonem (ale nie całkiem otwarta kuchnia) oraz drzwi do kotłowni dał bym bliżej narożnika (teraz mam na środku)

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony